Nieruchomości to temat rzeka. Związane z nimi aspekty prawne czy inwestycje wyzwalają emocje.
Nieruchomość to dobro pierwszej potrzeby, dlatego tak trudno czasem przy jej zakupie podejmować racjonalne decyzje. Natomiast przy sprzedaży pojawiają się pytania: jak wycenić nieruchomość, jak przygotować ogłoszenie, zrobić zdjęcia, jak znaleźć dobrego pośrednika i czy warto zapłacić mu prowizję. Ponadto rynek nieruchomości często wydaje się być nie zmierzonym oceanem, budzi respekt a czasem nawet przerażenie.
Nieruchomości to również ludzkie historie czasem dobre, czasem złe. To rodzaj sztuki. Architektura, wnętrza, szeroko pojęty design, ale też te wszystkie dekoracje jakie mogą spowodować, że cena nieruchomości staje się mniej lub bardziej atrakcyjna (Home Staging).
Nieruchomości to w końcu obrót, zyski lub straty. To czyste kalkulacje i wyliczenia jak: stopa zwrotu z kapitału czy przepływ pieniądza (cashflow). To ryzyko kredytowe i związane z nim aspekty jak oprocentowanie, ubezpieczenia, wkład własny jak go zdobyć, jak finansować inwestycje? To całe mnóstwo pytań jakie rodzą się w Twojej głowie jak podejmujesz decyzję o zakupie swojego domu.
Podcast RuszamyNieruchomości tworzę właśnie po to by podać Ci odpowiedzi na te wszystkie pytania, być może zainspirować do zainwestowania lub zmiany sposobu myślenia o nieruchomościach. Bo nieruchomości to solidny filar Twojego majątku osobistego, czy firmowego dlatego warto o niego zadbać już teraz!
[RN 154] Za co tak naprawdę odpowiada pośrednik? – Gość: adwokatka Anna Niecikowska
Śmiem twierdzić, że wiele osób (w tym również agentów nieruchomości) nie uświadamia sobie tego jakie konsekwencje niesie podpisanie umowy pośrednictwa z klientem.
Na temat bezpieczeństwa transakcji często się mówi, ale tylko hasłowo. Nikt tak naprawdę tego za specjalnie nie rozwija.
Bo co oznacza sformułowanie, że za bezpieczeństwo transakcji odpowiada pośrednik nieruchomości w praktyce?
Czyli dokładnie za co odpowiada pośrednik?
Jakie mogę mieć wobec niego roszczenia i oczekiwania?
Kiedy mogę wystąpić o odszkodowanie?
A z drugiej strony, czy Ty pośredniku wiesz jakie czynności są objęte Twoim ubezpieczeniem, a które nie?
Założę się, że słuchając tego odcinka znajdziesz przynajmniej jedną rzecz, o której nie wiedziałeś!
Ja rozmawiając z adwokatką sądową z Anną Niecikowską też taką rzecz dla siebie znalazłam.
Zapraszam Cię do wysłuchania całej rozmowy, bo świadomość to zdecydowanie najlepszy sposób na zapobieganie ewentualnym problemom.
Jest to odcinek skierowany do do obu stron. Zarówno pośrednika jak jego klienta. Myślę, że każdy zanim podpisze umowę pośrednictwa powinien rozumieć jaki to rodzi stosunek prawny pomiędzy stronami takiej umowy.
Ponadto ogłaszam, że Anna Niecikowska obejmuje patronat prawny nad Ruszamy Nieruchomości PRO Club, klubem w którym zrzesza wszystkich agentów, którzy chcą się rozwijać, dostarczać usługę pośrednictwa o najwyższym standardzie!
Więcej o RN PRO CLUB przeczytasz tutaj: https://ruszamynieruchomosci.pl/rn-pro-club/
UWAGA! DO 15 STYCZNIA TRWA PROMOCJA NA DOŁĄCZENIE! Nie zwlekaj z zapoznaniem się z ofertą!
Linki:
Książka Praktyczna umowa najmu: https://praktycznaumowa.pl/
Anna Niecikowska https://www.facebook.com/anna.niecikowska.31
1/12/2024 • 45 minutes, 19 seconds
[RN153] Plusy i minusy prowadzenia biura nieruchomości
W świecie nieruchomości odbywa się taka cicha „wojna” pośrednicy kontra inwestorzy. Jedni na drugich różnie patrzą i obie grupy mają wiele sobie wzajemnie do zarzucenia.
Jak pytam inwestora dlaczego nie pośredniczy najczęściej odpowiada, że za mała stopa zwrotu. 3-4% prowizji to niewiele w porównaniu do marży na poziomie 20-30%.
Jednak, gdy popatrzymy na kwoty to wcale tak dramatycznie to nie wygląda. Gościem dzisiejszego odcinka jest Dawid Gutkowski, który do świata nieruchomości wszedł przez drzwi pośrednictwa i jego pierwsza prowizja za jedną transakcję wyniosła 400 tysięcy zł!
Nie znam inwestora, który pogardziłby takim zyskiem. Nie znam nikogo komu takie wynagrodzenie byłoby obojętne.
Przyjrzyjmy się zatem pośrednictwu jako sposobie na intratny biznes w nieruchomościach.
Możesz tu zarobić naprawdę duże pieniądze. Czy wiąże się to z wyzwaniem? Oczywiście, że tak!
O blaskach i cieniach prowadzenia dużego biura nieruchomości.
O rekrutacji i potencjale ludzkim.
O sytuacjach trudnych, ale też i o nagrodach jakie płyną z prowadzenia tego biznesu rozmawiam z Dawidem Gutkowskim właścicielem Platan Nieruchomości w Poznaniu.
Linki:
Podcast nr 60 Od zera do dewelopera
www.podcast.ruszamynieruchomosci.pl/rn60
IG @platannieruchomosci
IG @dawidgutkowski
Projekt Dawida w Hiszpanii: www.rentierlifeclub.pl
12/15/2023 • 55 minutes, 10 seconds
[RN152] Wszystko co musisz wiedzieć o Fundacji Rodzinnej, by ochronić swój majątek! – Gość: Grzegorz Grabowski
Zaskakująca zgodność sejmowa podczas głosowania nad ustawą dotyczącą Fundacji Rodzinnej sprawiła, że postanowiłam zgłębić temat.
Na polskiej scenie politycznej sytuacje, w których wszyscy posłowie niezależnie od partii głosują w zdecydowanej większości za jakimś projektem, są na tyle rzadkie, że aż intrygujące!
👪 Czym jest Fundacja Rodzinna i komu będzie służyć?
⚖️ Czy w kontekście Polskiego Ładu, nieustannych zmian w przepisach związanych z prowadzeniem biznesu, to kolejna wydmuszka prawna, czy może jednak sensowne rozwiązanie prawne?
🤝 Skąd ta zgodność poselska i chęć wprowadzenia do naszego systemu Fundacji Rodzinnej?
Wiem, że wydaje się to nieprawdopodobne, aby nasz ustawodawca w obecnych czasach powołał do życia coś, co z jednej strony daje możliwość optymalizacji podatkowej i jednocześnie skutecznie chronić majątek Twojej rodziny, a jednak jest to możliwe!
Wiedziona ciekawością i moją naturalna chęcią do zgłębiania takich nowinek zaprosiłam do podcastu Grzegorza Grabowskiego eksperta do spraw rozliczeń podatków w branży nieruchomości, aby podzielił się swoją wiedzą na temat Fundacji Rodzinnej.
Nagrywaliśmy ten odcinek w październiku 2023 roku, kiedy to w całej Polsce zarejestrowanych było niespełna 200 takich podmiotów. Pokazuje to, jak bardzo temat jest jeszcze świeży, ale z dużym potencjałem na rozwój.
Posłuchaj odcinka i sam oceń na ile taka forma prawna może dla Ciebie zadziałać. Daj znać w komentarzu co o tym myślisz. A może masz już jakieś swoje doświadczenie w tym temacie? Napisz. Jestem bardzo ciekawa, jak to wygląda w praktyce. Chętnie podrążę jeszcze ten temat.
LINKI:
Grzegorz Grabowski www.wynajmistrz.pl
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podcastu? ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Ustawa z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230000326
11/3/2023 • 44 minutes, 52 seconds
[RN 151] Jaka jest cena sukcesu w branży nieruchomości?
Co byś zrobił mając to doświadczenie jakie masz, ale startując zupełnie od zera, to jest bez kapitału?
Zadając to pytanie mojemu rozmówcy zdałam sobie sprawę z tego, że wkraczając na ścieżkę przedsiębiorcy nawet kiedy coś pójdzie nie tak, to nigdy się nie zaczyna od zera.
Najcenniejszy kapitał to doświadczenie, choć wiele osób myśli, że to są pieniądze.
Pieniądze owszem są potrzebne, ale tak łatwo można je stracić kiedy się nie ma doświadczenia.
Jednak są sposoby, by zacząć budować doświadczenie bez angażowania dużego kapitału. Kuba Karliński, doświadczony inwestor, odpowiadając na to pytanie właśnie do takich strategii sięgnął. Nie mając kapitału, znając branżę i rynek poszedłby w strategie “miękkiego” wejścia w rynek.
Jednak zanim odpowiedział w jakie nisze dziś wg niego warto wchodzić bez kapitału, podzielił się jeszcze mnóstwem bezcennych rad i refleksji odnośnie tego, jak rozwijać biznes w nieruchomościach i jednocześnie zachować spokój umysłu, dbać o swoją przestrzeń mentalną, by niczego nie żałować oraz nie doprowadzić do nadmiernego napięcia i stresu, pomimo podejmowania wielu trudnych decyzji.
Zapraszam do wysłuchania pełnej inspiracji rozmowy oraz podzielenia się swoimi refleksjami.
LINKI:
Odcinek podcastu z Kubą Jak kupić dużą kamienicę w centrum Warszawy za 100 tys zł
https://podcast.ruszamynieruchomosci.pl/rn5/
Forum Świadomych Inwestorów
https://inwestorium.pl/
Kod rabatowy: RUSZAMY
Chcesz bez ryzyka zacząć zarabiać w branży nieruchomości? Zobacz bezpłatne szkolenie Jak zostać agentem nieruchomości i dowiedz się ile możesz zarobić!
www.ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agentem
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży/kupnie lub przy uzyskaniu kredytu? Wypełnij formularz:
www.ruszamynieruchomosci.pl/formularz
9/13/2023 • 1 hour, 36 minutes, 12 seconds
[RN150] Za co agent nieruchomości bierze pieniądze?
Widzę, że wiele osób tak naprawdę nie wie i nie rozumie na czym polega praca agenta nieruchomości, a co za tym idzie nie wiedzą za co on tak naprawdę chce od nich tak dużo pieniędzy.
Słyszę takie wypowiedzi, no dobra przyprowadził klienta, ale żeby aż 2 - 3 - 5% wartości za coś takiego płacić?
Dla wielu osób są to kwoty ich kilkumiesięcznego wynagrodzenia, w związku z czym rozumiem ich, że wydaje się im to ogromną kwotą. Potrafię sobie wyobrazić, że dla wielu osób wynagrodzenie agenta może wydawać się nieadekwatne do jego wkładu pracy. Jednak zauważam też, że nawet sami agenci nie potrafią argumentować wysokości swojego wynagrodzenia. Jest im trudno wytłumaczyć klientowi dlaczego tak się ceni.
W związku z powyższym postanowiłam zmierzyć się z tym niełatwym tematem. I żeby była jasność, nie nagrałam tego odcinka po to, aby Ciebie przekonać, że warto zatrudnić agenta. Pozostawiam to twojej gestii. Natomiast nagrywam to po to, aby łatwiej Ci było podjąć decyzję czy chcesz ponieść koszt agenta czy też nie.
Nagrywam to również, dla agentów, którzy czują podskórnie, że te pieniądze im się należą, ale zwyczajnie nie potrafią tego ubrać w słowa.
Z tego odcinka dowiesz się czym zajmuje się pośrednik, na czym polega jego odpowiedzialność i w czym może Tobie pomóc w całym procesie sprzedaży/zakupu nieruchomości.
Dowiesz się co stanowi największą wartość w usłudze pośrednictwa!
Jeżeli po wysłuchaniu dojdziesz do wniosku, że może warto nawiązać współpracę z pośrednikiem nieruchomości to oczywiście zapraszam do współpracy.
Wypełnij FORMULARZ: www.ruszamynieruchomosci.pl/formularz
A jeżeli czujesz, że praca agenta nieruchomości to coś dla Ciebie weź udział w bezpłatnym webinarze:
Jak zostać agentem nieruchomości
LINK: www.ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agntem
8/14/2023 • 25 minutes, 47 seconds
[RN149] Partnerstwo w życiu i w biznesie. Czy da się to pogodzić?
Prowadzenie wspólnego życia bywa wyzwaniem. Kto doświadcza życia w związku ten wie o czym mówię, ale prowadzenie wspólnego życia i biznesu wydaje się wyzwaniem spotęgowanym! Od 2017 roku spotykam na swojej drodze jako szkoleniowiec i mentor w branży nieruchomości kobiety, które marzą o rozpoczęciu własnego biznesu w nieruchomościach. Wielokrotnie słyszałam słowa w stylu: gdyby tylko mój mąż/partner mnie wsparł w tym dążeniu… gdyby tylko on chciał się również w to zaangażować…
Jednak prowadzenie życia pod jednym dachem i jednocześnie prowadzenie wspólnego biznesu wiąże się z wieloma ryzykami.
Pierwszym takim oczywistym jakie przychodzi na myśl jest aspekt finansowy. Jedno źródło dochodu w rodzinie może być ryzykowne.
Drugie zaś wiąże się ze zdominowaniem relacji problemami i wyzwaniami płynącymi ze wspólnego biznesu. To może być dużą próbą dla relacji.
Jak w tym wszystkim zachować balans? Czy można pogodzić biznes i życie prywatne? A może potrzeba do tego szczególnych cech osobowości? Krętymi drogami do nieruchomości doszła moja rozmówczyni Joanna Ekert. Inwestorka i pośredniczka nieruchomości. Przeszła długą drogę zmiany swojej ścieżki zawodowej od korporacji do inwestorski. Obecnie przedsiębiorczyni, która z sukcesami prowadzi własną agencję nieruchomości Domoj.pl
W tej niezwykle szczerej rozmowie opowiada o swojej historii w branży, oraz o tym jak udało jej się poukładać partnerstwo w życiu i biznesie. O podziale ról, finansach wspólnych i tych oddzielnych. Innymi o wszystkim co ważne, by utrzymać zdrowe relacje z partnerem w życiu i biznesie.
LINKI:
Jeżeli myślisz o rozpoczęciu pracy w zawodzie agenta nieruchomości koniecznie przyjdź na bezpłatne szkolenie:
Jak zostać agentem nieruchomości?
www.ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agentem
Jeżeli chcesz zobaczyć “case study” Joanny z rynku pierwotnego to zapraszam na kanał YT, gdzie w szczegółach rozmawiamy o jej ekskluzynym flipie na rynku pierwotnym.
https://www.youtube.com/live/9BxKWm8x6LI?feature=share
PS. Przy okazji zasubskrybuj kanał! Podcasty w formie video również będą się na YT pojawiać!
7/31/2023 • 49 minutes, 5 seconds
[RN148] Czy Bezpieczny kredyt 2% jest bezpieczny?
Czy Bezpieczny kredyt 2% jest bezpieczny?
Czy z dniem pierwszy lipca ludzie szturmem ruszyli do banków?
Czy w związku z tym produktem rynek nieruchomości złapie oddech?
Z dniem pierwszy lipca 2023 wszedł rządowy projekt Bezpieczny Kredyt 2%, z którym to branża wiąże znaczne nadzieje na poprawę sprzedaży i zwiększenie popytu. Czy zatem produkt ten faktycznie spowoduje ruch na rynku?
Przyjrzyjmy się czym jest Bezpieczny Kredyt 2%? Dla kogo? I na jakich warunkach można go uzyskać?
Moim gościem jest ekspertka kredytowa Joanna Brzezicka, która specjalizuje się w kredytach hipotecznych od 13 lat.
Z tego odcinka dowiesz się:
na ile oprocentowany jest rządowy kredyt
na jakie dopłaty możesz liczyć do raty
dla kogo jest kredyt
ile trzeba zarabiać, by mieć zdolność kredytową
ile kredytu możesz dostać
jakie będziesz mieć ograniczenia decydując się na ten kredyt
kiedy przepadnie Ci dopłata, a w jakich sytuacjach będzie podlegać zwrotowi wraz z odsetkami
czy kredyt ten faktycznie jest bezpieczny i na czym ów bezpieczeństwo polega
jak ów produkt wpłynie na ceny nieruchomości
czy spowoduje on ożywienie rynku
Dodam jeszcze, że jeżeli poszukujesz dobrego doradcy kredytowego to gorąco polecam współpracę z Joanną.
Wspólnie zrobiłyśmy nie jeden kredyt i współpracujemy od wielu lat.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu kredytu wypełnij formularz na stronie:
www.ruszamynieruchomosci.pl/formularz
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Chcesz zostać Agentem Nieruchomości?
Myślisz o zmianie zawodowej? Rozszerzeniu swoich kompetencji?
Przyjdź na bezpłatny webinar: Jak zostać agentem nieruchomości?
LINKI:
Zapisz się na webinar Jak zostać agentem nieruchomości:
https://ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agentem
Music by audionautix.com
7/24/2023 • 1 hour, 28 seconds
[RN 147] Jak sprawdzić stan techniczny nieruchomości przed zakupem bez konieczności wzywania fachowca?
Przysłowiowego kota w worku można kupić zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Jednak w tym odcinku skupię się głównie na rynku wtórnym, ponieważ szczegółowe porady dotyczące odbioru mieszkania z rynku pierwotnego znajdziesz w odcinku nr 94 z Karoliną Malicką Jak zrobić odbiór techniczny od dewelopera.
Tym razem przygotowałam odcinek dla osób, które przymierzają się do zakupu nieruchomości zarówno w celach inwestycyjnych jak i na potrzeby własne.
Będzie konkretnie i szczegółowo o tym, co należy sprawdzić przed zakupem nieruchomości z rynku wtórnego.
Przygotowałam również dla Ciebie Listę rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem nieruchomości, którą możesz pobrać zupełnie bezpłatnie klikając w przycisk poniżej:
Z tego odcinka dowiesz się:
Jak sprawdzić stan techniczny nieruchomości przed zakupem?
Jak się przygotować do oględzin nieruchomości?
Jakie pytania należy zadać sprzedającemu?
W procesie zakupowym oględziny nieruchomości są bardzo ważnym elementem. Jednak, żeby niosły one za sobą wymierną wartość warto się do nich przygotować.
Istotne jest, abyś wiedział co sprawdzić przed wybraniem się na oględziny i o co zapytać w trakcie spotkania. Gdzie zaglądnąć i co najważniejsze jakie elementy powinny wzbudzić twoje większe zainteresowanie. Nie zawsze jest potrzeba zabierania ze sobą specjalisty. Jednak są sytuacje, w których porada fachowca będzie niezbędna.
Posłuchaj podcastu i dowiedz się jak samodzielnie zbadać stan techniczny nieruchomości przed zakupem, a kiedy warto zasięgnąć porady specjalisty.
A w sytuacjach, kiedy absolutnie nie chcesz się tym zajmować i wolisz zlecić zadanie poszukiwania/sprzedaży to zapraszam do współpracy ze mną lub agentami przeze mnie przeszkolonymi. Wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy i poczekaj na kontakt ode mnie!
UZUPEŁNIAM FORMULARZ>>
LINKI:
Oglądam: Odcinek 94: Jak zrobić odbiór techniczny od dewelopera?
Pobieram Listę: Lista rzeczy, które warto sprawdzić przed zakupem nieruchomości
Wypełniam formularz: Formularz zgłoszenia swojej chęci współpracy z Martą 🙂
6/24/2023 • 47 minutes, 43 seconds
[RN146] Blaski i cienie prowadzenie biznesu w branży nieruchomości – Gość: Olga Marciniak
Branża nieruchomości to nie tylko kolorowe tęcze i historie sukcesu. To również cała plejada wyzwań i codziennych zmagań.
Nieruchomości to ekscytacja i praca dająca wiele satysfakcji, ale nie zapominajmy, że to biznes jak każdy inny, w którym często mierzymy się z wieloma czynnikami zewnętrznymi, często stresogennymi.
Jednak nagrodą jest: NIEZALEŻNOŚĆ.
Nie chcę powiedzieć, że wolność, bo jednak nim osiągniesz ten etap trochę trzeba się napracować, ale zdecydowanie mogę powiedzieć że to co zyskujesz wchodząc w tą branżę, to niezależność czasu i pieniędzy.
Co mam na myśli? Brak ograniczeń. Ty decydujesz ile chcesz zarabiać i ile czasu na to chcesz poświęcić.
Zaprosiłam do rozmowy Olgę Marciniak, która to biznes nieruchomościowy stawiała od podstaw na dwóch kontynentach: Australii i Europie - tj. w naszej rodzimej Polsce.
Zaprosiłam Olgę, bo osobiście uważam, że jest to niesamowicie silna osoba, niezwykle pozytywna i pędząca ciągle do przodu. Co chwile widzę jak realizuje nowe pomysły pomimo wielu wyzwań.
Rozmawiamy o blaskach i cieniach branży nieruchomości, ale także o tym jak ten biznes pomógł jej w bardzo trudnej życiowo sytuacji kiedy zmagała się z chorobą swojej córeczki.
Olga bardzo szczerze opowiada jak sobie radzić w najtrudniejszych sytuacjach w biznesie i życiu ja osobiście wzięłam sobie mega do serca jej podejście. Po prostu WOW!
Posłuchaj niezwykle inspirującej rozmowy. Zdecydowanie warto!
Posłuchaj i napisz w komentarzu co Ciebie urzeknie w tej historii. Nie mogę się doczekać twoich przemyśleń.
Chcesz zacząć działać w branży nieruchomości? Pobierz bezpłatny poradnik jak zacząć bez wkładania w ten biznes wielkiej kasy.
LINK DO PORADNIKA:
5 pomysłów na biznes w nieruchomościach
5/30/2023 • 48 minutes
[RN145] Co nowego w podcaście Ruszamy Nieruchomości?
Ostatni raz taki organizacyjny odcinek nagrałam 29 września 2015 roku. Był to pierwszy odcinek podcastu Ruszamy Nieruchomości, w którym zapowiedziałam o czym będzie podcast i czego możesz się po nim spodziewać.
Minęło sporo lat i o to nagrywam 145 odcinek, choć mam wrażenie, że gdzieś się kiedyś pomyliłam w numeracji i było ich w sumie więcej.
Dzisiaj po dość długiej przerwie postanowiłam znowu przemówić do mikrofonu. Na nowo poczuć frajdę z nagrywania, która gdzieś po drodze trochę jakby zgubiłam.
Dlatego z ogromną przyjemnością publikuję po tak długiej przerwie odcinek i trochę czuję się jakbym startowała od nowa. Znowu postanowiłam podzielić się ze słuchaczami garścią swoich pomysłów na to jak ma ten podcast wyglądać i czego się możesz po nim spodziewać.
Planuje wrócić do regularności publikacji. 2 odcinki w miesiącu, może z czasem więcej, ale nie obiecuję, bo trzeba mierzyć siły na zamiary.
Ponieważ tworzę ten podcast dla Ciebie to podziel się swoją opinią jakie tematy są dla Ciebie szczególnie interesują? Będę wdzięczna jeżeli poświęcisz chwilę i uzupełnisz krótką ankietę 🙂 Zawarłam w niej kilka technicznych pytań dotyczących formuły odcinka, długości trwania, ale także i pytam o Ciebie, bo chciałabym wiedzieć trochę więcej o moich słuchaczach.
Uzupełniam ankietę
Wykaz linków, o których była mowa w odcinku:
Strona mojej agencji nieruchomości:
www.agencja.ruszamynieruchomosci.pl
Kurs Pani na Włościach:
www.ruszamynieruchomości.pl/pani-na-wlosciach
Najbliższe wydarzenie na żywo:
www.ruszamynieruchomości.pl/webinar
Ruszamy bez kapitału! Poradnik 5 pomysłów na biznes w nieruchomościach do pobrania:
https://ruszamynieruchomosci.pl/inwestowanie-bez-kapitalu
Ankieta do uzupełnienia dla słuchaczy:
https://forms.gle/brcCKHT5zgxoRgxQ7
5/15/2023 • 35 minutes, 21 seconds
[RN144] W jakie projekty inwestują Aniołowie Biznesu? – Gość: Daniel Kubach
Aniołowie Biznesu często postrzegani są jako osoby kierujące się zyskiem. Jednak prawda jest taka, że to co ich naprawdę kręci to zmienianie świata. Dostarczanie rozwiązań, które robią różnice w życiu wielu ludzi.
Czy wszystkie projekty kończą się sukcesem? Zdecydowanie nie! Natomiast z każdym kolejnym doświadczenie jest coraz większe i pozwala ocenić z coraz to lepszą precyzją jego powodzenie.
Jak patrzą na biznes Aniołowie Biznesu?
Co sprawdzają nim zaangażują swoje środki?
Czy dobry pomysł sam w sobie ma szanse powodzenia?
Co jest potrzebne by odnieść sukces zwłaszcza dzisiaj kiedy czasy niepewne, inflacja rośnie, a na rynku nieruchomości zaczynają pojawiać się pierwsze symptomy kryzysu?
Gościem mojego podcastu jest Daniel Kubach. Przedsiębiorca, inwestor i anioł biznesu. Daniel w swoim portfelu ma blisko 20 rożnych spółek. Angażuje się w bardzo innowatorskich projekty o globalnym potencjale. Wspólnie rozmawiamy o tym co nadchodzi. O tym dlaczego jedni w kryzysie tracą podczas gdy inni zbijają fortunę.
6/18/2022 • 49 minutes, 37 seconds
[RN143] Mały Wielki Biznes – Gość: Marek Jankowski
Wróciłam z urlopu z takim rozrzewnieniem. Powiedziałabym nawet z lekką tęsknotą za dawną Polską. Za krajem małych firm i gospodarstw. Wróciłam z Kostaryki wolnego kraju, ale jeszcze nie tak mocno skomercjalizowanego jak Europa. Z kraju, gdzie jest mnóstwo małych sklepików, lokalnych restauracji, rodzinnych biznesów. Wróciłam z refleksją, że mały biznes nie oznacza gorszy, a wręcz przeciwnie niesie w sobie wiele wartości i korzyści dla lokalnej społeczności. Zastanawiałam się z kim mogłabym porozmawiać o Wielkości Małych Firm i myślę, że lepiej nie mogłam trafić!
Marek Jankowski! Twórca najsłynniejszego podkastu skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw MAŁA WIELKA FIRMA. Sama czerpałam wiedzę i inspirację z Marka podkastów, a teraz goszczę go u siebie! To naprawdę niesamowite!
Zapytałam Marka o przewagę i konkurencyjność małych firm. O jego przewidywania odnośnie tego co będzie się rozwijać w dzisiejszych czasach.
“Czytałem, że wielka firma konsultingowa Water Price Cooper przed brexitem prognozowała, że brexit spowoduje utratę 100 tys miejsc pracy w londyńskich firmach finansowych. Tak naprawdę ubyło ich 7 tys. I to jest globalna firma zatrudniająca sztaby ekspertów do tego by przewidzieli co będzie się działo, bierze za to miliony. Dlatego każde prognozy są i będą obarczone dużym błędem. Więc zamiast słuchać “ekspertów” - powiedział Marek Jankowski - ja bym posłuchał klientów! To oni są najlepszym źródłem informacji, które bezpośrednio możemy przełożyć na nasze decyzje. To są ludzie, którzy realnie zostawiają kasę na naszym koncie.”
W podkaście usłyszysz dużo więcej szalenie wartych uwagi spostrzeżeń. Myślę, że warto posłuchać, bo być może w tych niepewnych czasach wahasz się z decyzją co dalej robić? Posłuchaj i podawaj dalej, bo być może ktoś z twoich znajomych również potrzebuje usłyszeć, że to jeszcze nie jest koniec małej przedsiębiorczości i wciąż jest dla MŚP dużo miejsca na rynku!
Dlatego też mam dla Ciebie 2 niespodzianki. Pierwszą przygotował mój gość i jest to komplet poradników dla tych co planują rozpocząć samodzielne podkastowanie po to by wzmocnić markę swojego biznesu.
>>>> pobierz poradnik podkastera
A druga to cykl bezpłatnych szkoleń dla osób co planują rozpocząć swoją przygodę w pośrednictwie nieruchomości
4/9/2022 • 1 hour, 7 minutes, 36 seconds
[RN142] Własna Firma – droga do niezależności finansowej i czasowej- Gość: Iza Dejda
Marzeniem wielu osób jest osiągnięcie wolności finansowej. Jednak z rozmów z wieloma moimi klientkami wynika, że owszem bardzo by chciały taki stan osiągnąć, a tymczasem nie są one w stanie podejmować niezależnych decyzji finansowych, inwestycyjnych a nawet rozwojowych. Nie oznacza to, że nie mogą tego robić. Bardzo często potrzebują takiego “poklepania” po ramieniu, potwierdzenia w oczach bliskich, że robią słusznie, a czasem faktycznie muszą się zapytać o zgodę.
Zastanawiałam się co mogę podarować kobietom w Dniu ich święta. Marzec to miesiąc Kobiet, dlatego postanowiłam nagrać ten odcinek, który mam nadzieję dla wielu z nas stanie się inspiracją do tego by wejść na ścieżkę niezależności!
Zaprosiłam do podcastu Izę Dejdę, która jest dla mnie przykładem kobiety, która pomimo strachu sięgnęła po swoje marzenia o byciu w pełni niezależną kobietą. W wieku 43 lat odeszła z dobrze płatnego etatu, by wejść na ścieżkę przedsiębiorczości, na której nigdy wcześniej nie była. Dzisiaj z powodzeniem buduje markę online Zdrowo w biegu, markę odzieżową Tukan oraz inwestuje w nieruchomości na najem długoterminowy.
Wspólnie rozmawiamy dlaczego warto zostać przedsiębiorcą. Jak bardzo ważne jest nauczenie się podejmowania niezależnych decyzji i wzięcia za nie pełnej odpowiedzialności nie tylko w biznesie, ale tak naprawdę w całym naszym życiu. Rozmawiamy o zmianach w myśleniu i w naszym otoczeniu jakie powoduje założenie własnej firmy. I w końcu o tym jak przełamać wewnętrzne obawy i pomimo strachu działać oraz sięgać po własne marzenia!
Jeżeli marzysz o wejściu w biznes nieruchomościowych to z okazji Dnia Kobiet 8 marca o godzinie 19:00 poprowadzę bezpłatne szkolenie na temat “miękkich strategii” wejścia na rynek nieruchomości. Opowiem o tym, gdzie mogą Cię one doprowadzić pomimo iż być może wyglądają na początku zupełnie niepozornie!
Zapisz się i bądź ze mną na spotkaniu na żywo! >> https://kobiecastronainwestowania.pl/webinar-nieruchomosci-od-kuchni/
Music by audionautix.com
3/2/2022 • 50 minutes, 42 seconds
[RN141] Od Flipera do Dewelopera – jak zrobić kolejny krok? – Gość: Kacper Krawczak
Zainteresowanie budowaniem rośnie. Widać to po frekwencjach na szkoleniach czy konferencjach deweloperskich. Dla wielu osób, które flipują lub w inny sposób inwestują w nieruchomości jest to naturalny kierunek dalszego rozwoju. Jest to również ścieżka, którą ja podążam więc absolutnie ją rozumiem, bo przychodzi taki moment, że chcesz zrobić kolejny krok. W biznesie tym krokiem jest najczęściej powiększenie skali. W nieruchomościach niewątpliwie deweloperka jest naturalnym etapem zwiększenia skali działania i co za tym idzie przychodów.
Jednak wraz ze wzrostem skali rośnie najczęściej również ryzyko. Jak rośnie ryzyko pojawia się obawa, że może coś nie pójść nie tak. Dzisiejszy odcinek jest dla osób, których przed zrobieniem kolejnego kroku blokuje brak doświadczenia i wiedzy budowlanej. Jak zacząć budowę, kiedy technicznie zwyczajnie wszystkiego nie ogarniam. Zwyczajnie się nie znam, a sytuacja gospodarcza dodatkowo nakłada dodatkowy stres, bo na rynku brakuje materiałów, ceny rosną co powoduje, że zarządzanie tym procesem wydaje się jeszcze bardziej skomplikowane.
W rozmowie z Kacprem Krawczakiem doświadczonym inżynierem budownictwa próbujemy podać Ci przepis na to jak zaradzić tej sytuacji. Jaki system budowy wybrać i jak zrekrutować do tego odpowiednie osoby. Na co w szczególności zwracać uwagę i na jakie doświadczenie warto zwrócić uwagę podczas szukania takiej osoby do współpracy. Na koniec Kacper dzieli się swoimi wnioskami płynącymi z budów w 2021 roku i uczula na to co się może dziać w 2022 roku.
W ramach grupy dewelopuj Kacper prowadzi warsztaty Zarządzanie budową w inwestycji deweloperskiej, w ramach których skupi się na kluczowych zagadnieniach jak obniżyć koszty budowy i zrealizować projekt na czas. Jeżeli jesteś zainteresowany warsztatami więcej możesz przeczytać na stronie dewelopuj.pl a wpisując kod rabatowy: MARTA otrzymasz 500 zł rabatu.
Powodzenia!
Music by audionautix.com
2/14/2022 • 54 minutes, 40 seconds
[RN140] Pierwszy projekt deweloperski – jak zacząć? Gość: Radosław Musiał
Z Nowym Rokiem nowe plany i pomysły biznesowe. Osobiście uważam, że styczeń to taki miesiąc, który może napędzić cały rok, a z drugiej strony może sprzyjać prokrastynacji, no bo przecież to dopiero początek i jest jeszcze dużo czasu na realizacje swoich marzeń.
O rozpoczęciu przedsięwzięcia deweloperskiego myślę od dobrych 2 czy nawet 3 lat. Jakieś nieśmiałe kroki podejmowała, ale zawsze było coś co finalnie odwlekało decyzję.
Zgodnie z moim przesłaniem na ten rok zadecydowałam, że koniec z odkładaniem marzeń na później. Weź odpowiedzialność za spełnienie własnych marzeń! Takie przesłanie wylosowałam w Nowy Rok! No i wzięłam sobie to do serca, bo już 4 stycznia złożyłam wniosek ze wspólnikami do KRS-u o założenie nowej spółki celowej, która będzie realizować mój pierwszy projekt deweloperski.
O tym jak się zabrać do tego przedsięwzięcia rozmawiam z Radkiem Musiałem. O lękach i przekonaniach jakie blokują nas przed startem. Jak sobie z nimi poradzić? Jak rozwiać wątpliwości? I w końcu o sytuacji gospodarczej jak sobie poradzić w obliczu galopujących kosztów budowy, i o tym czy jest ciągle miejsce na rynku na nowe inwestycje.
Jeżeli jesteś w podobnym miejscu co ja byłam i deweloperka chodzi Ci po głowie od dłuższego czasu, ale jeszcze się nie odważyłeś zrobić pierwszego kroku koniecznie posłuchaj, bo być może odkryjesz, że wcale nie taki diabeł straszny!
Po więcej wiedzy i wsparcia zajrzyj na stronę:
www.dewelopuj.pl
Z kodem rabatowym: MARTA otrzymasz 500 zł zniżki na każde szkolenie grupy dewelopuj.
Powodzenia!
Music by audionautix.com
1/14/2022 • 42 minutes, 9 seconds
[RN139] 10 kroków do własnej agencji nieruchomości – Gość: Maria Niemir-Błaszak
Własna Agencja Nieruchomości to duży projekt. Bardzo często wiąże się z równie dużą zmianą w życiu zwłaszcza jeżeli jesteś akurat na etapie przebranżowienia się. To wszystko może i nawet ma prawo przerażać.
Jednak jak do każdej zmiany również i w tym wypadku trzeba podejść metodycznie. Krok po kroku. I powiedzmy sobie szczerze nie od razu Rzym zbudowano więc Ty również swoją agencję będziesz budować cegła po cegle.
Najgorsze co możesz zrobić to zacząć się porównywać do biur, które są już od wielu lat na rynku. Oni mają to co mają właśnie dlatego, że tworzą to sukcesywnie od kilku lat. Ale spokojnie! Jeżeli dasz sobie czas też dojdziesz do takich rezultatów.
Jak podzielić ten projekt na mniejsze kawałki?
Jak poradzić sobie z nieznanymi wyzwaniami?
Co ważne, a co zupełnie nie ma znaczenia na starcie?
Co to jest minimalna wersja wszystkiego i jak ją stosować w biznesie?
To są pytania, które być może kłębią się teraz w Twojej głowie. Dobra wiadomość jest taka, że wszystko można “okiełznać”. I właśnie o tym jak to zrobić rozmawiamy w najnowszym odcinku z Maria Niemir-Błaszak.
Chcesz zostać Agentem Nieruchomości?
Myślisz o zmianie zawodowej? Rozszerzeniu swoich kompetencji?
Przyjdź na bezpłatny webinar: Jak zostać agentem nieruchomości?
LINKI
Zapisz się na webinar Jak zostać agentem nieruchomości:
https://ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agentem
Podcast: Z KORPO do nieruchomości
Music by audionautix.com
11/14/2021 • 1 hour, 20 seconds
[RN138] Jasne i ciemne strony współpracy dewelopera i pośrednika – Goście: Roksana i Kamil Lipińscy
Kluczowa różnica pomiędzy sprzedażą nieruchomości na rynku pierwotnym a wtórnym tkwi w produkcie. Na rynku pierwotnym tak naprawdę sprzedajemy obietnicę wybudowania nieruchomości, podczas gdy na rynku wtórnym sprzedajemy namacalną, stojącą już nieruchomość. Ta różnica sprawia, że dobór narzędzi sprzedaży jest zgoła inny. Bo aby sprzedać obietnicę musimy sprawić, aby klient ją sobie najpierw wyobraził, a następnie nam uwierzył, że ona faktycznie stanie się rzeczywistością.
Miałam okazję być na dużej konferencji Zawód Deweloper, gdzie podpytywałam mniejszych i większych deweloperów czy delegują sprzedaż swoich inwestycji do biur pośrednictwa. Nie znalazłam nikogo, kto by to robił. Dlaczego? Wydawało mi się, że powodem mogą być zbyt wysokie stawki jakie sobie biuro życzy. Okazało się, że nie tyle stawki są bolesne co fakt, że za tymi stawkami rzadko kiedy idzie konkretna oferta zadowalająca jakościowo dewelopera.
Dlaczego biura pośrednictwa nie są partnerami w sprzedaży dla deweloperów?
Co zrobić by podnieść swoje kwalifikacji i zagospodarować tą niszę?
Jakie korzyści z kolei mogą płynąć z tego tytułu dla dewelopera, a jakie dla samych klientów?
Na te pytania próbuje znaleźć odpowiedzi z moimi specjalistami Roksaną i Kamilem Lipińskimi, którzy jako właściciele biur nieruchomości oraz samodzielni deweloperzy o sprzedaży na rynku pierwotnym naprawdę wiedzą wszystko!
LINKI:
Warsztat Roksany i Kamila Lipińskich:
Warsztaty deweloperskie: www.dewelopuj.pl
Kod rabatowy: MARTA daje zniżkę 500 zł na każdy warsztat deweloperski!
Zostań agentem nieruchomości - szkolenia Marty i Marii
www.linktr.ee/kobiecastronainwestowania
11/4/2021 • 31 minutes, 13 seconds
[RN137] Z KORPO do nieruchomości – gość: Maria Niemir-Błaszak
Zmiana to podobno jedyna stała rzecz w życiu! Dlaczego zatem tak bardzo boimy się zmian?
Bo nowe jest nieznane. Przeraża, bo będąc w zmianie jesteśmy trochę jak dzieci, które niby potrafią chodzić, ale wciąż czują się niepewnie i wolą złapać się czegoś jedną ręką.
Jeżeli chodzi o życie zawodowe to mam ostatnio takie przemyślenie, że jego wybór jest bardzo często dziełem przypadku. Wybieramy studia, pierwszą pracę trochę pod wpływem tudzież rodziców, tudzież panującej wówczas mody, czy też sugerując się potencjalnym dobrym widokiem na przyszłą pracę.
Jednak po latach bardzo często doświadczamy totalnego znużenia, wypalenia bo najzwyczajniej przypadkowo wybrany zawód czy też praca nie mogą dać Ci długofalowej satysfakcji i spełnienia.
Ten odcinek jest dla wszystkich, którzy zaczynają odczuwać takie znużenie obecną pracą. Dla osób, które myślą o zmianie od dłuższego czasu, ale jednak nie zdecydowali się jeszcze na ten krok.
Moim gościem jest Maria Niemir-Błaszak, która ciepłą posadę w korpo zamieniła na własną Agencję Nieruchomości. Trochę o tych trudnych momentach, ale też o nagrodzie jaka się kryje za decyzją o zmianie branży czy też zawodu.
Posłuchaj niesamowitej historii całkiem zwykłej dziewczyny, która odważyła się sięgnąć po swoje marzenia i pomimo braku ogromnego doświadczenia weszła w świat nieruchomości jak w przysłowiowe masło: lekko i gładko!
Chcesz zostać Agentem Nieruchomości?
Myślisz o zmianie zawodowej? Rozszerzeniu swoich kompetencji?
Przyjdź na bezpłatny webinar: Jak zostać agentem nieruchomości?
LINKI
Zapisz się na webinar Jak zostać agentem nieruchomości:
https://ruszamynieruchomosci.pl/zostan-agentem
Music by audionautix.com
10/28/2021 • 45 minutes, 22 seconds
[RN136] Czy jest sens robić marketing online w branży nieruchomości?
Blisko 30% użytkowników Social Mediów poszukuje tam inspiracji lub produktów lub usług na zakup dla siebie. Dotyczy to każdej branży w tym również branży nieruchomości.
30% z gigantycznej masy użytkowników platform społecznościowych to potencjalnie nasi klienci. W związku z tym pytanie czy warto robić marketing online w branży nieruchomości wydaje się być retorycznym i szybko powinniśmy zamienić je na Jak to robić by przełożyło się to na konkretne rezultaty finansowe.
Moim gościem jest Magdalena Pawłowska ekspert w dziedzinie marketingu, zwłaszcza w marketingu online. Wypytuję ją o to w czym może nam pomóc budowanie wizerunku w świecie online w naszej branży i jak to robić, aby nie pochłonęły nas ów media czasowo.
Zapraszam również wszystkich chcących pogłębić wiedzę z dziedziny marketingu online do na bezpłatne szkolenie z Magdaleną.
Link do szkolenia znajdziesz tutaj:
linktr.ee/kobiecastronainwestowania
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/13/2021 • 49 minutes, 43 seconds
[RN135] Na czym zarabia fliper? Gość: Grzegorz Tomiak
Czy zarabianie na odsprzedaży nieruchomości z zyskiem to zwykła spekulacja czy może jednak przemyślana strategia inwestycyjna?
Jaka jest różnica pomiędzy inwestorem a spekulantem? Czyli na czym tak naprawdę zarabia fliper?
Tym razem mam dla Ciebie wywiad z inwestorem Grzegorzem Tomiakiem, który ma na swoim koncie już ponad 20 projektów inwestycyjnych na rynku wtórnym oraz na pierwotnym.
Wspólnie z Grzegorzem zastanawiamy się nad tym w jaki sposób inwestor kreuje wartość dodaną do projektu inwestycyjnego.
Podcast został nagrany z naszego spotkania na żywo jakie prowadziłam z Grzegorzem na FB live i muszę powiedzieć, że dzięki temu zadałam Grzegorzowi kilka pytań na które pewnie sama bym nie wpadła! Dlatego chce podziękować naszej publiczności za aktywne uczestnictwo i dodanie wartości do tego spotkania w postaci bardzo dobrych i takich dociekliwych pytań!
Zapowiedź
Zgodnie z zapowiedzią w podkaście w krótce spotkamy się w pokoju webinarowym z Grzegorzem gdzie będziemy mówić o tym jak zrobić flipa krok po kroku. Linki do wydarzeń na żywo znajdziesz tutaj:
linktr.ee/kobiecastronainwestowania
Do usłyszenia lub zobaczenia na webinarze!
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/4/2021 • 58 minutes, 52 seconds
[RN134] Inwestowanie na rynku pierwotnym. Gość: Michał Cieśla
Rynek pierwotny czy wtórny?
O to jest pytanie? Jakie są kluczowe różnice? Plusy i minusy?
Inwestowanie na każdym rynku niesie za sobą swoiste dla siebie tylko wyzwania. Dla niektórych dużym zaskoczeniem może być na przykład fakt, że zakup od dewelopera większej ilości mieszkań może dla niego wcale nie być korzystny. Mało tego może on zacząć ciebie postrzegać jako konkurencję! Dlatego powstaje pytanie jak rozmawiać z deweloperami? Dlaczego jedni się godzą na cesje lub elastyczne systemy płatności, a inni absolutnie nie?
W najnowszym odcinku podcastu rozmawiam z inwestorem z Krakowa Michałem Cieślą, który flipuje na rynku pierwotnym na dużą skalę.
Michał opowiada o modelach inwestowania na pierwotnym, o sposobach zarabiania na cesjach oraz czasie i kosztach przeprowadzenia pełnej inwestycji pod klucz.
Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem większej ilości wiedzy odwiedź moją stronę i zobacz jakie wydarzenia na żywo planuje!
Linki:
Aktualne wydarzenia na żywo w ramach Kobiecej Strony Inwestowania oraz podkastu Ruszamy Nieruchomości znajdziesz tutaj:
https://linktr.ee/kobiecastronainwestowania
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/25/2021 • 55 minutes, 17 seconds
[RN133] Jak odnaleźć się w Nowym Polskim Ładzie w branży nieruchomości? Gość: Grzegorz Grabowski
Nowy Polski Ład nie schodzi z ust i nagłówków w mediach. Co to właściwie jest? Czego możemy się po nim spodziewać i jak to wpłynie na nas przedsiebiorców w branży nieruchomości?
Okazuje się, że ustawodawca planuje szereg naprawdę niekorzyrzystnych dla podatnika zmian. Czy uda się nam jakoś przed tym obronić? Jak się do tego przygotować?
W najnowszym odcinku podcastu Ruszamy Nieruchomości zapraszam do posłuchania rozmowy z Grzegorzem Grabowskim twórcy portalu wynajmistrz.pl, autora książek na temat rozliczania się z najmu.
Grzegorz prowadzi biuro rachunkowe, w którym specjalizuje się w rozliczaniu przedsiębiorców w branży nieruchomości i szczerze opowiada jak on widzi nowy ład podatkowy.
Nagranie realizowaliśmy na żywo prowadząc FB live, stąd wspominamy w nim o wydarzeniach webinarowych, które miały miejsce, ale nie przejmuj się z pewnością będziemy informować o kolejnych.
A tymczasem jeżeli chcesz dowiedzieć się:
Jakie są najważniejsze planowane zmiany w podatkach wynikające z Polskiego Ładu - generalnie, dla wszystkich tj. pracowników (na etatach) i dla przedsiębiorców?
Jakie są najważniejsze planowane zmiany dla inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości?
Czy można jakoś zminimalizować wpływ Polskiego Ładu? Jak układać swój biznes w kontekście nowego Polskiego Ładu?
Zapraszam do wysłuchania rozmowy.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
8/17/2021 • 1 hour, 14 minutes, 39 seconds
[RN132] Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Gość: Lidia Trzeciakiewicz
Sprzedaż nieruchomości to taka sama sprzedaż jak każdego innego produktu. Wymaga przemyślenia strategii, przygotowania oferty, sprawdzenia kwestii prawnych, marketingu i reklamy. Niestety wielokrotnie spotykam się z tym, że wiele osób traktuje swoją nieruchomość jako wartość samą w sobie i wydaje im się, że jej sprzedaż nie wymaga dodatkowych nakładów czy działań. A prawda jest taka, że na rynku jest wiele nieruchomości na sprzedaż i jak w każdej innej branży trzeba się zmierzyć z konkurencją.
Moim gościem jest pośredniczka i inwestorka Lidia Trzeciakiewicz wraz z którą podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami ze sprzedaży nieruchomości. Szczerze i otwarcie opowiemy Ci co działa a co nie działa. Gdzie się ogłaszać, na co w szczególności zwrócić uwagę by Twoje mieszkanie nie stało zbyt długo na rynku!
W podkaście wspominamy o bezpłatnym szkoleniu poprowadzimy wspólnie z Lidią. Tutaj znajdziesz więcej szczegółów:
https://kobiecastronainwestowania.pl/szkolenie-online-jak-przygotowac-nieruchomosc-do-sprzedazy/?fbclid=IwAR0FZJwx5E1ZZbdTDHrWqJk3Sc6B45ZWfy_tvUZ9cRr6GOhL13hjYCs_im8
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/25/2020 • 37 minutes, 17 seconds
[RN131] Jak wprowadzić dzieci w świat finansów? Gość: Arkadiusz Błażyca
Znajomość świata finansów, umiejętność odnalezienia się w nim i przede wszystkim liczenia pieniędzy to klucz do niezależności i inwestowania. Jednak, kiedy weźmiemy temat pod lupę, okazuje się, że prawie każdy ma elementarne braki w tym temacie.
Niemal nikt nie liczy swoich przychodów i wydatków. Tylko nieliczni to robią.
Jeszcze mniej osób potrafi liczyć i zrozumieć swoje przepływy pieniężne. Co wbrew pozorom jest dużo prostsze niż się wydaje i pozwala zachować kontrolę nad pieniędzmi, nawet, kiedy jest ciężko oraz przewidzieć z wyprzedzeniem wiele sytuacji.
Ale jak mamy to wiedzieć i umieć, skoro nikt nas tego nie uczy w szkołach i na studiach. Nawet nie wiemy, że to ważne! Dlatego, jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko umiało zarządzać swoimi pieniędzmi w biznesie i dorosłym życiu, najlepiej zadbać o dobre nawyki już na etapie kieszonkowego.
Z okazji dnia dziecka rozmawiam o wprowadzaniu dzieci w świat finansów z Arkiem Błażycą. Autorem książki Kot Biznesik, która pokazuje drogę do przedsiębiorczości dla najmłodszych. Arek również uczy rodziców, jak przekazywać w ciekawy sposób wiedzę o pieniądzach swoim dzieciom.
Chociaż nie jest to temat nieruchomości, z okazji Dnia Dziecka zdecydowałam się go poruszyć, bo jest ważny, a my jako inwestorzy chcemy spać spokojnie, kiedy stery biznesów przejmą nasze dzieci.
PREZENT DO ODCINKA: Pobierz grę „Mini cash flow”Grając ze swoim dzieckiem, nauczysz je:
Jak na stan konta wpływają decyzje o inwestowaniu?
Jak na stan konta wpływają decyzje o zakupach różnych dóbr?
Czym są aktywa i pasywa?
Jak obliczać cash flow?
Szkolenie o cash flow dla dorosłych ;)Jeżeli chcesz obejrzeć wspomniane szkolenie, które prowadziłam z ekspertem z zakresu finansów i cash flow, znajdziesz je w Akademii Dwóch Mart, wraz z ponad 40 specjalistycznymi szkoleniami dla branży nieruchomości.
Między innymi szkolenia z prawnikami na temat umów o współpracy z inwestorami, zakupu nieruchomości od komornika, z doradcą podatkowym na temat rozliczeń flipów, zarządzania remontami i wiele, wiele więcej. Co miesiąc pojawia się nowy materiał.
Aktywuj 14-dniowy dostęp testowy do Akademii Dwóch Mart za 39 zł!.fusion-button.button-1{border-color:#787878;border-radius:6px 6px 6px 6px;background:#c30f4b;background-image:linear-gradient(180deg,#c30f4b 0%,#870a37 100%);}.fusion-button.button-1 .fusion-button-text,.fusion-button.button-1 i,.fusion-button.button-1:hover .fusion-button-text,.fusion-button.button-1:hover i,.fusion-button.button-1:focus .fusion-button-text,.fusion-button.button-1:focus i,.fusion-button.button-1:active .fusion-button-text,.fusion-button.button-1:active i{color:#ffffff;}.fusion-button.button-1:hover,.fusion-button.button-1:active,.fusion-button.button-1:focus{border-color:#787878;background:#1e0a2d;}Sprawdź szczegóły AkademiiZe szkolenia "Jak zarządzać cash flow w biznesie?" dowiesz się:
Jak kontrolować cash flow, zwłaszcza w trudnych czasach, aby trzymać rękę na pulsie?
Od czego zacząć, by panować nad przepływami gotówki?
Jak planowanie cash flow wpływa na kondycję firmy?
Jak zaplanować cash flow w swoim biznesie?
Czym różni się zyskowność od płynności finansowej?
Jakimi narzędziami możesz poprawić cash flow w dobie kryzysu?
6/1/2020 • 45 minutes, 21 seconds
[RN130] Co goście podcastu mówią o sytuacji na rynku?
Nagrywam podkast Ruszamy nieruchomości od kilku lat. Właśnie publikuję 130 odcinek co oznacza, że spokojnie około setki osób wzięło w nim udział. Pomyślałam, że w tych szczególnych okolicznościach być może ciekawi Cię co słychać u tych wszystkich inwestorów, z którymi słuchałeś wywiadów przez ten szereg lat. Jak oni sobie radzą z obecną sytuacją? Jakie mają prognozy na przyszłość?
Postanowiłam ich o to zapytać. Oczywiście nie byłam wstanie zapytać każdego, ale postarałam się dobrać szeroką reprezentację.
W tym odcinku dowiesz się co słychać u:
inwestorki i pośredniczki nieruchomości Alicji Flicińskiej [RN72]
Grzegorza Krajewskiego właściciela nieruchomości oraz firmy zarządzającej najmem na pokoje [RN125]
dewelopera Jarosława Gulwskiego [RN70]
pośrednika nieruchomości i inwestora w grunty rolne Krzysztofa Derdzikowskiego [RN119]
prezesa firmy Ogniochron i inwestora w nieruchomości Grzegorza Tomiaka [RN63] oraz [RN86]
inwestora i dewelopera Tomasza Stawiarza [RN118], [RN109], [RN101], [RN95], [RN53]
założyciela największej sieci biur nieruchomości Freedom Nieruchomości oraz dewelopera Pawła Górskiego [RN108]
W kolejnym odcinku opublikuje rozmowę z Alexandrem Weiss, z którym to na tyle dobrze było ponownie porozmawiać, że wyszedł z tego naprawdę solidny odcinek. A tymczasem zapraszam Cię do posłuchania co odpowiedzieli moi rozmówcy na 3 pytania jakie im zadałam:
1. Jakie widzisz szanse i zagrożenia płynące z tej sytuacji?
2. Jak ta sytuacja wpłynęła na Twój biznes i inwestycje i jak sobie z tym radzisz?
3. Jak myślisz w jaki kierunku pójdą teraz inwestycje? Jak zagrożenie pandemia minie w co najlepiej będzie inwestować? Jakie strategie inwestycyjne będą się sprawdzać w czasie recesji?
W podcaście wspominam także o pakiecie szkoleń Pani Na Włościach oraz Kryzys to nie koniec Nieruchomości, które możesz nabyć z rabatem korzystając z kodu: RN130, a znajdziesz je pod linkiem:
https://kobiecastronainwestowania.pl/rn130
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/3/2020 • 1 hour, 4 minutes, 33 seconds
[RN129] Banki w czasie pandemii. Gość: Joanna Bąk
Na reakcje banków nigdy nie trzeba długo czekać. Ich prewencyjna polityka bardzo często wyprzedza zamiany na rynku o krok. Tym razem trudno było przewidzieć taki rozwój sytuacji. Nikt nie mógł lub nie chciał przewidzieć scenariusza rodem z filmu science fiction. Pandemia coronovirusa zaskoczyła świat tak jak zima zaskakuje drogowców. Jednak banki w odróżnieniu od tych drugich zareagowały błyskawicznie przykręcając kurki.
Co się zmieniło od 16 marca 2020? Bardzo wiele. Począwszy od spadku stóp procentowych, po obniżenie zdolności kredytowej, podwyższenie wkładów własnych, ograniczenie dostępności kredytów dla osób prowadzących działalność gospodarczą, nie wspominając już o wielu technicznych utrudnieniach związanych z podpisywaniem umów kredytowych czy dowożeniem dokumentów.
Jeżeli nosisz się z zamiarem wzięcia kredytu hipotecznego posłuchaj mojej rozmowy z ekspertem ds kredytowych Joanną Bąk, która wciąż aktywnie składa wnioski kredytowe do banków dla swoich klientów i zmaga się z tymi wszystkimi nowymi okolicznościami na codzień.
Jeżeli jesteś inwestorem i zastanawiasz się co dalej, to dostępność do kredytów jest jednym z kluczowych elementów znacząco wpływających na popyt, a co za tym idzie na cały rynek nieruchomości.
LINKI:
Więcej o kredytach: https://www.facebook.com/wiecejokredytach
Szkolenie z negocjacji: https://bit.ly/negocjacje2m
Kod rabatowy: winwin
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/20/2020 • 35 minutes, 9 seconds
[RN128] Zarządzanie kryzysowe dla pośredników nieruchomości
Pośrednicy nieruchomości, jak wiele innych biznesów, muszą w tym momencie podejmować błyskawiczne decyzje, aby przetrwać w aktualnej sytuacji, czyli kompletnego zatrzymania rynku, które nie wiadomo jak długo potrwa.
Nie ma czasu dumać nad przyszłością. Nie ma czasu tkwić w paraliżu decyzyjnym. Szczerze mówiąc, nie masz chwili do stracenia. Im szybciej wdrożysz PLAN B, nawet, jeżeli dopiero go tworzysz, tym lepiej sobie poradzisz z kryzysem i nowym rynkiem.
Tym razem nagrywam solowy odcinek, aby pokazać Ci, co ja robię i na czym się skupiam jako pośredniczka nieruchomości w obliczu pandemii, kwarantanny i nieuniknionego kryzysu.
Moja agencja Ruszamy Nieruchomości narodziła się w poprzednim kryzysie. Poszłam wtedy pod prąd i udało mi się, zbudowałam wtedy swoją markę na rynku. Wyciągnęłam wnioski i teraz, chociaż jest trudno, wiem, że będzie dobrze.
Na samym początku kwarantanny, przeanalizowałam sytuację, stworzyłam potencjalne scenariusze wydarzeń i błyskawicznie podjęłam decyzję.
W efekcie, mam więcej pracy niż wcześniej. Chociaż chwilowo prawie nikt nie kupuje nieruchomości, pracuję za dwie osoby.
Posłuchaj tego odcinka podcastu i dowiedz się:
Jak zatrzymać lub ograniczyć straty?
Co dzisiaj powinni robić pośrednicy, aby utrzymać się na rynku?
Jaki jest mój algorytm podejmowania decyzji?
Jak pracować zdalnie jako pośrednik, aby obsłużyć obecnych i zdobyć nowych klientów?
LINKI PODANE W TYM ODCINKU PODCASTU:
POKATO.PL - nowy serwis ogłoszeniowy, który warto obserwować
Souncloud - platforma, na której hostuję odcinki swojego podcastu
ActiveCampaign - system mailingowy, którego używam do automatyzacji emaili i budowania bazy klientów
ClickMeeting - platforma, której używam do prowadzenia webinarów
Calendly - aplikacja do kalendarza Google, dzięki której klienci sami umówią rozmową w Twoim kalendarzu w wyznaczonych przez Ciebie porach
Canva - serwis, gdzie szybko i łatwo zrobisz grafiki dla swojego biznesu canva.com
QuickPlan - platforma, której zlecam wykonanie rzutów 2D i 3Dquickplan.pl
System Obsługi Najmu - zautomatyzowane zarządzaniem najmem
Jeżeli chcesz uczyć się bezpośrednio ode mnie i mojej wspólniczki z projektu Kobieca Strona Inwestowania, jak przenieść swój biznes stacjonarny do internetu i rozkręcić go, aby zarabiać bez wychodzenia z domu, zapraszamy Cię na nasz najnowszy kurs "Podłącz się do internetu".
Specjalnie dla Ciebie mam kod rabatowy "pośrednik", który zawsze da ci dobrą cenę na kurs, jeżeli akurat nie będzie dostępny w innej super ofercie.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/31/2020 • 38 minutes, 10 seconds
[RN127] Nieruchomości w czasach coronavirusa. Gość: Marta Smith
Czy sytuacja związana z pandemią coronavirusa wpłynie na rynek nieruchomości? Oczywiście, że tak. Powstaje tylko pytanie, jak bardzo i czego możemy się spodziewać. Sytuacja jest dynamiczna. Odcinek nagrywałyśmy tydzień temu i przez te 7 dni już wiele rzeczy się zmieniło. Jednak nie zmienia to faktu, że nieruchomości nie są bezludną wyspą niezależną od całej gospodarki, a restrykcje wprowadzone przez Ministra Zdrowia będą miały bardzo szerokie konsekwencje gospodarcze. Naszym zdaniem nie ma możliwości, aby w jakimś stopniu nie odbiło się to na rynku nieruchomości.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Martą Smith inwestorką i właścicielką 3 hoteli w Wielkiej Brytanii. Wspólnie zastanawiamy się, w jakim kierunku to może pójść oraz jak się zabezpieczyć przed różnymi skutkami.
Pomimo wielu zagrożeń i naprawdę trudnej sytuacji, bezprecedensowej dlatego trudnej do przewidzenia, widzimy też w niej sporo szans i możliwości. Po każdej burzy przychodzi słońce. Za każdymi nawet najbardziej czarnymi chmurami jest słońce. Jeżeli uda Ci się je dostrzec to z pewnością masz szansę zbudować fortunę. Światowe kryzysy zawsze były końcem dla jednych i początkiem dla drugich. Pytanie, w której grupie ty będziesz?
Dlatego pomimo wielu tragicznych informacji dookoła teraz jest wyjątkowy czas na to, by przygotować się na sukces. Zdobyć odpowiednią wiedzę i być czujnym. Bo już niedługo będzie moment, w którym możesz tę wiedzę wykorzystać.
4.04.2020 będziemy prowadzić na żywo szkolenie Kryzys to nie koniec nieruchomości. Jak radzić sobie w czasach kryzysu? Dla słuchaczy podcastu z kodem rabatowym: antywirus cena spada do 97 zł! Więcej szczegółów na temat szkolenia znajdziesz tutaj:
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/23/2020 • 50 minutes, 47 seconds
[RN126] Dlaczego banki odmawiały kredytów w 2019 roku? Gość: Joanna Bąk
Podsumowanie roku kredytowego 2019 oraz historie z życia doradcy kredytowego. Ponownie do podcastu zaprosiłam Joannę Bąk eksperta do spraw kredytów hipotecznych. To już stało się tradycją, że Asia podsumowuje to, co się zadziało na rynku finansowania nieruchomości w minionym roku.
Tym razem odcinek zboczył nam na ciekawy tor. Mianowicie przy okazji podsumowania zaczęłyśmy z Asią rozmawiać o tym, dlaczego banki odmawiały kredytów jej klientom. Myślę, że warto wiedzieć, o ile starasz się o finansowanie bankowe, ponieważ powody mogą być naprawdę różne i naprawdę można się zdziwić.
Tym samym zaznaczam, że odcinek był nagrywany jeszcze przed epidemią wirusową. W bardzo spokojnych jeszcze okolicznościach w związku z czym nie odwołujemy się do kryzysu. Wiem, że w obecnych czasach to gorący temat jednak odcinek poświęcony kryzysowi jest już w produkcji i już niebawem opublikuje pierwszą garść informacji związanych z tym tematem.
LINKI:
Joanna Bąk: https://www.facebook.com/easiabak
Więcej o kredytach: https://www.facebook.com/groups/844473215735900/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/18/2020 • 37 minutes, 38 seconds
[RN125] Jak rozpocząć biznes zarządzania najmem na pokoje? Gość: Grzegorz Krajewski
Gotowiec inwestycyjny to być może termin dość enigmatyczny i nie każdy go kojarzy. W żargon inwestorów w nieruchomości wgryzł się już na dobre, jednak z pewnością nie jest to oczywisty termin.
Gotowiec inwestycyjny to po prostu mieszkanie przygotowane w taki sposób, by generowało jak największy przepływ pieniędzy. Stopa zwrotu i cashflow to podstawowe parametry, które decydują na ile dobrą inwestycją jest dany gotowiec.
Ile można zarobić na gotowcu inwestycyjnym? To pytanie zadałam Grzegorzowi Krajewskiemu, który skutecznie rozwinął swoją firmę na podstawie przygotowania lokali mieszkalnych pod tego typu działalność oraz zarządzanie najmem na pokoje. W podcaście tłumaczy dokładnie, od czego trzeba zacząć, by rozpocząć taki biznes. Jak znajdować na to klientów oraz jakie wymogi formalne należy spełnić, by zacząć działać. Jeżeli zastanawiasz się, czy potrzebujesz do tego licencję, to odpowiedź znajdziesz właśnie w tej rozmowie.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
2/24/2020 • 27 minutes, 34 seconds
[RN124] Czy warto inwestować na odległość?
Na łamach podcastu od czasu do czasu publikuje odcinki na temat inwestowania w odległych krajach. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz informacje na temat Albanii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy nawet Australii.
Naturalnie rodzi się pytanie. Czy warto inwestować w odległych krajach?
Wg. mnie to pytanie jest źle zadane. Bo odpowiedź na nie brzmi WARTO. Natomiast sednem i kluczem tego pytania jest nie sam fakt czy warto, bo jak masz dobry interes to wszędzie warto. Nieważne gdzie. Sęk w tym, że nie powinieneś zastanawiać się, czy warto, tylko czy ty mieszkając daleko, nie znając lokalnego rynku, jesteś w stanie dobrze zainwestować i nie stracić na tym?
Ja jestem zdania, że pieniądze można zarobić na każdym rynku. Nie tak dawno czytałam książkę pt. „Goniąc Czarne Jednorożce”, w której autor opisuje, jak się robi pieniądze w Afryce. Można? Można i tam, ale czy tobie się uda zarobić? Jest duża szansa, że raczej inni zarobią na Tobie.
Polecam poczytać lub posłuchać audiobooka, bo w Afryce rzeczywiście jest ogromny potencjał wzrostu, ale jest też masa zagrożeń, które nawet Ci przez myśl teraz nie przechodzą. Bo bardzo często te zagrożenia wcale nie są związane z „ekonomią” czy „rynkiem”. Te zagrożenia płyną z czegoś, co w ogóle nie jest racjonalne, a co w związku z tym przewidywalne. Bo one płyną z czegoś, co my nazywamy kulturą. Ja osobiście w tym upatruje największe zagrożenie w inwestowaniu w obcych miejscach i na odległość.
Zastanawia mnie fakt, że jest wiele osób, które dzisiaj myśli o inwestowaniu, ale boi się zainwestować w Polsce, a nie boi się zainwestować w Kambodży czy w jakim innym egzotycznym państwie.
Jeżeli jesteś wytrawnym inwestorem i naprawdę wiesz co robisz. Masz możliwości bywania w tym miejscu, pilnowania swojego interesu, masz tam jakąś swoją zbudowaną sieć kontaktów. Ponadto masz już portfel swoich inwestycji tam gdzie mieszkasz. Co miesiąc generujesz nadwyżki i czujesz, że na tym rynku, na którym obecnie działasz już nic więcej nie zwojujesz to naturalnie zaczynasz rozglądać się po obcych rynkach. Jednak jeżeli dopiero zaczynasz. Zaoszczędziłeś swoje ciężko zarobione pieniądze i decydujesz się je przelać na drugi koniec świata, to powiem Ci, że może się to okazać transferem pieniędzy w jedną stronę.
Dla jasności ja nie twierdzę, że te dalekie inwestycje są złe. Twierdzę, że jeżeli nie masz doświadczenia w inwestowaniu to możesz wybrać bardzo złą inwestycję.
W podcaście opowiadam o tym, jak kiedyś sama nieomal nie zainwestowałam pieniędzy w egzotyczny kurort oraz tłumaczę, dlaczego z perspektywy czasu było to niebezpieczne. Pokazuje też mechanizm, w jaki wpadają osoby mało doświadczone widząc pięknie stworzoną ofertę idealnej „rajskiej” inwestycji.
Jest to krótki, ale myślę, że dający do myślenia odcinek dla każdego, kto rozważa taką inwestycję. Być może jak posłuchasz to dzięki temu, zanim zainwestujesz sprawdzisz dużo więcej rzeczy i podejmiesz bardziej świadomą decyzję.
Zapraszam także do pozostawiania komentarzy. Jestem ciekawa, jakie są wasze doświadczenia związane z inwestowaniem na odległość.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
2/3/2020 • 12 minutes, 44 seconds
[RN123] Trendy na rynku powierzchni komercyjnych. Gość: Oskar Płukis
Nie ulega wątpliwości, że coraz częściej na rynku nieruchomości szukamy dobrych inwestycji. Bardzo dużo informacji jest dostępnych, jeżeli chodzi o mieszkaniówkę, ale jeżeli myślimy o zainwestowaniu w rynek komercyjny, to tej wiedzy jest znacznie mniej.
Powiem szczerze, że nawet kiedy zastanawiałam się, kogo mogłabym zaprosić do rozmowy na temat rynku komercyjnego, zbyt dużego wyboru nie miałam. Tak naprawdę jedyną osobą, jaka przyszła mi na myśl był Oskar Płukis, który od 7 lat prowadzi wyspecjalizowane powierzchniach biurowych i komercyjnych biuro pośrednictwa w Warszawie.
Razem z Oskarem rozmawiamy o trendach, jakie pojawiły się na tym rynku w ostatnich latach, o oczekiwaniach firm, które poszukują dla siebie biura oraz o tym, w jakie lokale warto teraz inwestować, a jakie są na dzień dzisiejszy o podwyższonym ryzyku.
LINKI:
>>Profil Oskara na Facebook'u>Adres Resident1
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/27/2020 • 52 minutes, 46 seconds
[RN122] 5 etapów tworzenia niezawodnego planu na biznes. Gość: Marta Smith
Na początku roku nie mogłam pominąć tematu planowania. Każdy, kto profesjonalnie podchodzi do biznesu, tworzy plany na każdy kolejny rok. Jednak efekty są różne, prawda? Jedni realizują go z nadwyżką, inni na koniec roku gonią, aby nadrobić zaległości.
Jednym z głównych powodów braku rozwoju z roku na rok lub niezrealizowania celów jest słabe planowanie. Na przykład nierealnie wysokie cele, cele niemobilizujące Cię do działania lub pomijanie luk, które staną Ci na drodze jako wyzwanie, do którego trzeba się przygotować.
Z przyjemnością ponownie goszczę w tym odcinku Martę Smith. Obie z Martą prężnie rozwijamy swoje biznesy w nieruchomościach i naszą markę Kobieca Strona Inwestowania. A wszystko zaczyna się od dobrego planu, który prowadzi do realizacji nawet najodważniejszych wizji.
W tym odcinku przekażemy nasz 5-etapowy proces planowania, dzięki któremu:
w Twojej głowie pojawi się szersza perspektywa nadająca sens planowaniu,
znajdziesz potencjalne słabe punkty do wzmocnienia,
przewidzisz, co będzie Ci potrzebne po drodze,
wyznaczysz odpowiednią dla siebie i swoich celów strategię działania,
ułożysz to wszystko w niezawodny plan!
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/15/2020 • 1 hour, 8 minutes, 25 seconds
[RN121] Jak planować i działać pomimo strachu? Gość: dr Paweł Fortuna
Nim odważnie ruszymy w Nowy Rok fajnie zrobić najpierw porządek z tym co do tej pory nas blokowało przed ruszeniem naprzód. Z setek rozmów z osobami, które myślą o inwestowaniu wiem, że głównym powodem dla którego tego jeszcze nie robią jest strach przed porażką. Bardzo często te osoby wcale nie mają jakiś konkretnych podstaw do tego, by zakładać, że się nie uda, a mimo to lęk jest tak silny, iż nie są wstanie zrobić tego pierwszego kroku.
Lęk przed porażką pojawia się praktycznie na każdym etapie biznesowego życia. Nawet jak masz za sobą spore doświadczenia, to nowe wyzwania czy skala przedsięwzięć może Ciecie także przytłoczyć.
Powstaje więc pytanie jak sobie z tym radzić? Jak działać pomimo lęku i tysiąca tłoczących się w głowach obaw?
Do rozważań nad tymi szalenie ważnymi pytaniami zaprosiłam dr psychologii pana Pawła Fortunę. Jest on nie tylko psychologiem, ale także praktykiem w rozwiązywaniu problemów w biznesie. Ponadto zgłębianiu zagadnienia porażki poświęcił sporo czasu, czego owocem jest książka Pozytywna psychologia porażki. Jak z cytryny zrobić lemoniadę?
Rozmowa aktualna jest niezależnie od tego kiedy jej słuchasz i nie ma znaczenia jaki zawód wykonujesz. Wszyscy podlegamy pewnym mechanizmom psychologicznym nad którymi warto się głębiej zastanowić. Wywiad dedykuję wszystkim, którzy czują niemoc sprawczą w swoich działaniach. Warto się przyjrzeć czy oby to właśnie zakamuflowany często lęk nie jest sprawcą tego impasu.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/6/2020 • 48 minutes, 55 seconds
[RN 120] Jak nie teraz to kiedy?
Zabieram się do nagrania odcinków solo jak Sójka za morze. Zupełnie jak nie ja. Wczoraj miałam spotkanie z moją prawniczką i ona mówi: Marta dla mnie ty jesteś osobą, że jak sobie coś postanowi to to zrobi. I generalnie faktycznie tak jest. Choć odcinki solo lekko mi nie przychodzą.
Nasuwają mi się w związku z tym 2 refleksje. Związane są one z dotrzymywaniem własnego słowa kontra zmianą nawyku.
Jedną z zasad z jaką z jednej strony w życiu i biznesie się utożsamiam, a z drugiej najtrudniej jest mi ją wdrażać w życie jest zasada: Szanuj swoje słowo. Szanuj czyli nie rzucaj go na wiatr. Lepiej nie obiecuj.
W moim domu słowo miało zawsze ogromną wartość. Mój tato zawsze powtarzał, że słowo mocniejsze jest od wszelkiej umowy, a w biznesie najważniejsze jest by tego słowa dotrzymywać. I to prawda. Znam mnóstwo historii w naszej branży, kiedy ludzie nie dotrzymali swojego słowa. nie rozliczyli się między sobą zgodnie z tym na co byli umówieni, nie zrobili razem transakcji itp. Złamanie słowa plus nieuczciwość to dla mnie jest jedna z najgorszych kombinacji. Przysłowiowy gwóźdź do trumny każdego biznesu. Przejrzystość, uczciwość i szanowanie swojego słowa to być może ktoś powie, że idealistyczna mrzonka, ale jednak dla mnie absolutne podstawy do tego by robić z kimś interes.
Jednak istnieje jeszcze coś takiego jak nawyk. Tak jak w przypadku tego podcastu - przyzwyczaiłam siebie i Ciebie mój słuchaczu do tego, że każdy odcinek to rozmowa z ludźmi z branży i pomimo, iż już jakiś czas temu obiecałam, że zacznę nagrywać odcinki solo to nawet nie wiem kiedy wkradło mi się odkładanie tego celu na później. Zamiast siąść i po prostu to zrobić, ja zaczęłam szukać wymówek by zrobić to później. I tak o to za chwilę mamy koniec roku, a tu ZERO odcinków solo w spisie treści podcastu.
I nagrywając ten odcinek byłam bliska po raz kolejny odłożenia go na później. Mam już w zanadrzu dwa kolejne mega ciekawe wywiady i bardzo łatwo, by mi było je puścić dzisiaj zamiast tego odcinka, jednak wiem, że jak nie przełamię siebie do tego kroku i po raz kolejny odłożę to na później, to prawdopodobnie zrobię to kolejny i kolejny raz.
Na warsztatach z Martą Smith uczymy jak pozbyć się strachu i wymówek przed rozpoczęciem inwestowania. Niedawno prowadziłyśmy webinar o najczęściej popełnianych błędach w nieruchomościach. I moment w którym zaczęłam mówić, o tym że jednym z najczęściej popełnianych błędów jest BRAK AKCJI i odkładanie tego pierwszego kroku na później, myślę sobie: Marta - a ty co robisz z podcastem? Dokładnie popełniasz ten sam błąd odkładasz na później nagranie samodzielnego podcastu. Na szkoleniu jesteś taka mądra, uczysz i zachęcasz innych do zrobienia na początek małej rzeczy. Nie musisz od razu inwestować całego kapitału. Spróbuj znaleźć okazję inwestycyjną i ją odsprzedaj. Sprawdź czy potrafisz rozpoznawać okazję. Jak jej nikt nie kupi to znaczy, że to nie była okazja. Jak zejdzie od razu to nie dość, że zarobisz swoje pierwsze pieniądze w branży to jeszcze zdobędziesz bezcenne doświadczenie. A sama co robisz? Odkładasz i odkładasz moment nagrania podcastu solo.
Skoro sama sobie do rozumu przemówiłam, zrobiłam pierwszy krok - uświadomiłam sobie pułapkę w jaką wpadłam, od razu przyszła wielka chęć przerwania tego schematu, co by się przypadkiem w zły nawyk nie przemienił. I tak o to mówię do Ciebie dzisiaj sama. Bez nikogo. Bez żadnych gości.
Czas Świąteczno-noworoczny jest idealny do tego. Dlaczego? Bo mogę to zrobić małymi kroczkami. Mogę zająć Cię moimi przemyśleniami i refleksjami jakie mogą mieć znaczenie dla Ciebie, gdy będziesz robić podsumowanie własnego roku.
Ja nie wiem czy ty również miałeś w tym roku problem z odkładaniem czegoś na później. Wiem, że wiele osób się z tym mierzy. Na początku roku planujemy wielkie rzeczy, ale im bliżej jesteśmy daty realizacji celu tym więcej rośnie w nas obaw. Tuż po Nowym Roku opublikuje podcast z doktorem psychologii Pawłem Fortuną i w nim będziemy rozmawiać o lęku prze...
12/23/2019 • 13 minutes, 38 seconds
[RN119] Jak podzielić działkę rolną? Gość: Krzysztof Derdzikowski
Temat obrotu ziemiami rolną nie był jeszcze poruszany przeze mnie na łamach podcastu. Dlatego niezmiernie się cieszę, że udało mi się namówić Krzysztofa Derdzikowskiego na rozmowę. Szczerze mówiąc, jest niewielu inwestorów na rynku zarabiających na działkach rolnych i chętnych do podzielenia się wiedzą.
Krzysztof wygospodarował sobie niszę. Pomaga swoim klientom obracać ziemiami rolnymi. Sam o sobie mówi, że tam, gdzie mówi się, że nie można czegoś zrobić, to on uwielbia wynajdywać zupełnie nowe rozwiązania i wydeptywać nowe ścieżki.
W ten sposób udało mu się wielokrotnie podzielić ziemię, której zgodnie z ustawy podzielić nie można na małe działki. W rozmowie opowiada, jak można to zrobić w sposób zgodny z przepisami i skuteczny.
Krzysztof Derdzikowski na Facebook'u
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
12/9/2019 • 52 minutes, 55 seconds
[RN118] Q&A na temat deweloperki. Gość: Tomasz Stawiarz
Odcinek może taki trochę podsumowujący serie spotkań z Tomkiem Stawiarzem. Za nami już 4 odcinki:
[RN109] Jak minimalizować ryzyko w projekcie inwestycyjnym?
[RN101] Drewniane czy murowane? Jak dzisiaj budować?
[RN95] Jak wybrać działkę pod małą deweloperkę?
[RN53] Czy skala MIKRO to nasza przyszłość również w nieruchomościach?
W tym odcinku zadałam Tomkowi pytania, jakie najczęściej padają od osób co myślą o rozpoczęciu swojej pierwszej transakcji. Dlatego poruszymy w tym odcinku wiele wątków, ale wszystkie związane z tematem deweloperki. Z tego odcinka się dowiesz:
Ile musisz mieć kapitału, by zacząć budować?
Ile trwa projekt deweloperski?
Czy musisz być codziennie na budowie?
Jak zbudować zespół budowlany?
Czy da się zacząć przygodę z deweloperką będąc jeszcze na etacie?
Jakie są różnice pomiędzy flipowaniem a budowaniem?
Za co odpowiada deweloper?
>>LINK DO EBOOKA
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/20/2019 • 34 minutes, 13 seconds
[RN117] Jaką formę prawną wybrać kiedy chcę flipować? Gość: Magdalena Sławińska-Rzemek
Flipowanie to termin, który mocno wgryzł się w żargon małych i średnich inwestorów. Czym jest? To po prostu handel nieruchomościami. Kupić tanio – drogo sprzedać. Złota zasada handlu. Taki obrót mieszkaniami jest coraz bardziej popularny. Dlaczego? Bo na mieszkaniach jednorazowo możesz zarobić od kilkudziesięciu tysięcy w górę. Handlując drobnym towarem, musisz zrobić gigantyczny wysiłek, by taki obrót wygenerować a co dopiero mówić o zysku.
Chcąc nie chcąc „fliperów” w sumie można, by wpisać na listę nowo powstałych zawodów. Natomiast nie każdy „fliper” rozumie, jakie konsekwencje niesie za sobą taka właśnie forma działalności. Nie każdy rozumie, że zakup i sprzedaż nieruchomości w celach zarobkowych to nic innego jak działalność gospodarcza i jest zobowiązany do takowej założenia.
W tym miejscu pojawia się także pytanie, czy w związku z powyższym istnieje może inna forma prawna, jaką być może lepiej będzie mi się opłacać, założyć, by taką działalność prowadzić?
O tym, jaką formę prawną wybrać, kiedy chcę flipować rozmawiam z księgową i doradcą podatkowym Magdaleną Sławińską-Rzemek. W podcaście postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości, a jak potrzebujesz jeszcze więcej wiedzy na temat rozliczania podatkowego flipów, zapraszamy Cię na szkolenie: Jak rozliczyć flipa? Jakie z Magdą poprowadzę w ramach Akademii Kobiecej Strony inwestowania.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/14/2019 • 51 minutes, 18 seconds
[RN116] Jak inwestować na rynku norweskim? Gość: Przemek Ożarowski
Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „nieruchomości za granicą”! Tym razem z Przemkiem Ożarowskim rozkładamy na czynniki pierwsze rynek norweski. Niby niedaleko, ale jednak rządzi się trochę swoimi prawami.
Przemek mieszka w Norwegii od ponad 10 lat. Swój pierwszy dom kupił w dwa lata po przyjeździe do Norwegii. W tym czasie norweski rynek notował stabilne wzrosty. Dzięki temu wartość jego nieruchomości wzrosła na tyle, że mógł wyciągnąć z niej nadwyżkę i pozyskać kapitał na swojego pierwszego flipa w Oslo.
W podcaście opowiada, jak dokładnie do tego doszło. Dzieli się swoją historią w dużych szczegółach. Myślę, że jest ona naprawdę inspirująca. Lubię takie historie, bo one potwierdzają fakt, że na nieruchomościach można zarobić pieniądze naprawdę w większości państw na świecie, nawet jeżeli jesteś na zupełnie obcym rynku.
Być może zajmuje więcej czasu badanie rynku i uczenie się nowych zasad obrotu nieruchomościami, natomiast jak już to złapiesz, to możesz robić naprawdę niesamowite transakcje.
Przemek zaczął od zakupu domu na własne potrzeby, poprzez flipy dotarł do projektów deweloperskich!
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/5/2019 • 54 minutes, 20 seconds
[RN115] Czy grozi nam kolejny kryzys? Gość: Jan Fijor
Co to jest kryzys? Czym jest wywołany? Czy jest tuż, tuż?
Takie pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Jednak, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, musimy zrozumieć zdecydowanie szerszy koncept funkcjonowania gospodarki.
Problemem stała się upowszechniona teoria Johna Maynarda Keynes'a, która oparła środek ciężkości myśli ekonomicznej o stronę popytową i konsumpcję. Ów ekonomista doszedł do wniosku, że jak ludzie będą zarabiać więcej, to wszystkiego nie wydadzą, tylko zaczną oszczędzać.
Teoria ta była reakcją na wielki kryzys gospodarczy z lat 30. XX w.. Miała zapobiec zaburzonej równowadze stosunku oszczędności do inwestycji. W istocie zakłada ona wprowadzenie progresywnych podatków i zwiększanie świadczeń socjalnych dla uboższych grup społecznych.
Keynes jakoby zaprzeczał teorii wolnorynkowej. Uważał, że rynek pozostawiony sam sobie zawsze prowadzić będzie do kryzysu, bo nie ma dobrych mechanizmów samoregulacji. Wiele z państw po dziś dzień w swoje działania prowadzi w myśl teorii Keynes’a.
Niestety prowadzi to często do obniżania wartości pieniądza, bo wbrew założeniom naszego ekonomisty, gdy ludziom dobrze się powodzi coraz chętniej oni konsumują coraz więcej, a niekoniecznie oszczędzają. Do tego doszły takie czynniki jak zniesienie parytetu złota dla amerykańskiego dolara w 1971 r., regularne dodruki pieniądza co doprowadziło do kryzysu inflacyjnego.
Gościem mojego odcinka jest Jan Fijor przedsiębiorca, inwestor, założyciel wyższej szkoły biznesu ASBIRO oraz wydawnictwa Fijorr publishing. Człowiek z bardzo dużym doświadczeniem inwestorskim. Wnikliwy obserwator gospodarczych zjawisk. Autor bloga, do którego z pewnością warto zajrzeć Milion Plus.
W rozmowie bardzo prosto i obrazowo tłumaczy co to jest bańka spekulacyjna, skąd się bierze i kiedy możemy być pewni, że nadchodzi.
LINKI:
- Wydawnictwo: www.fijor.com
- Blog Janka: www.milionerstwo.pl
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/28/2019 • 54 minutes, 49 seconds
[RN114] Jak znaleźć inwestora? Gość: Marta Smith
Jednym z podstawowych pytań, jakim zadają mi moi i Marty Smith kursanci to: „Jak znaleźć inwestora?”. W różnych materiałach na stronie dwiemarty.pl o tym mówimy. Jednak nie było chyba jeszcze na ten temat żadnego podcastu. Postanowiłyśmy zatem się poprawić i nagrać cały odcinek podcastu na ten temat.
W całych poszukiwaniach inwestorów chodzi o znacznie więcej niż inwestycje. Chodzi o zaufanie, jakim musi Cię obdarzyć osoba, która powierzy Ci swoje oszczędności.
A zatem powstaje pytanie, jak sprawić by ktoś, kto Cię nie zna, zaufał właśnie tobie i z Tobą podjął współpracę?
Z tego odcinka dowiesz się:
Jak zdobyć wiarygodność i zaufanie inwestorów?
Kto może być twoim inwestorem?
Gdzie ich szukać?
Jakie mamy grupy inwestorów i czym się charakteryzują?
Jeżeli potrzebujesz więcej wiedzy to koniecznie wykup dostęp do Akademii Dwóch Mart, by dowiedzieć się dokładnie:
Jakie umowy podpisywać z inwestorami?
Jak zabezpieczyć swój interes we współpracy z inwestorem?
Jak korzystać z crowdfundingu dla projektów inwestycyjnych?
Jak zdobyć kapitał na pierwszą inwestycję?
>LINK DO AKADEMII
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/21/2019 • 42 minutes, 18 seconds
[RN113] Księga wieczysta bez tajemnic. Gość: Kinga Lalowicz
Słuchacze Ruszamy Nieruchomości zapewne wiedzą, co to jest Księga wieczysta i gdzie ją można sprawdzić, ale być może nie wiedzą, że badanie tylko i wyłącznie ksiąg elektronicznych może być niewystarczające. Okazuje się, że w księdze mogą być wpisy, które dotyczą danej nieruchomości, ale nie zostały ujawnione. I co wtedy?
Co możesz znaleźć w księdze wieczystej i dlaczego warto czasem sprawdzić jej akta?
Mogą się tam pojawiać różne wpisy, co może być dla ciebie dobrą lub złą wiadomością. Trochę to zależy, po której stronie barykady stoisz. Jednak mając wiedzę i świadomość, co tam może się znaleźć, jesteś w stanie nie tylko uchronić się przed poważnym błędem zakupowym, ale i skorzystać z możliwości i zabezpieczeń, jakie oferują księgi wieczyste.
Dlaczego warto badać nie tylko elektroniczną księgę wieczystą, ale również jej akta?
Kto może mieć wgląd w akta KW?
Co to są wpisy nieujawnione?
Jakich wpisów możesz się spodziewać w dziale III, a jakich w dziale IV KW?
Jaki interes możesz zabezpieczyć hipoteką, a jaki roszczeniem?
Jak zbadać księgę?
Na te pytania próbujemy znaleźć odpowiedzi z Kingą Lalowicz prawniczką specjalizującą się w prawie nieruchomościowym. Kinga przez wiele lat pracowała w kancelarii notarialnej, a dziś sama pomaga swoim klientom rozwiązywać problemy prawne związane z nieruchomościami.
Zobacz też nasze wspólne szkolenie, jakie z Kingą przygotowujemy: Umowy bez tajemnic. Czyli jak to zabezpieczyć swoje interesy w branży nieruchomości?
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/14/2019 • 41 minutes, 15 seconds
[RN112] Jak przeszukiwać rynek by znaleźć okazję inwestycyjną? Gość: Michał Lidzbarski
Gościem podcastu jest Michał Lidzbarski twórca programu Asystent Rentiera, który to pomaga poznawać, analizować i wyszukiwać okazje na rynku nieruchomości. Michał jest również inwestorem i program tworzył również pod kątem własnych potrzeb.
Rozmawiamy z Michałem na temat wyszukiwania ofert. Michał pokazuje, jak w łatwy sposób można wyselekcjonować kilkoma kliknięciami oferty z całego internetu. Poznać historię cen ofertowych danej okolicy, rozeznać się w danej dzielnicy. Wiele praktycznych i przydatnych wskazówek związanych z pozyskiwaniem perełek inwestycyjnych. Jeżeli masz poczucie, że na twoim rynku nie ma okazji, to powiem Ci, że są, tylko musisz je dobrze poszukać 🙂
Wszyscy słuchacze Ruszamy Nieruchomości dziś mogą mieć również łatwy dostęp do ofert z całej Polski. Bez ograniczeń możesz szukać i poznawać rynki lokalne w różnych rejonach kraju. Michał dał nam specjalny rabat na Asystenta Rentiera, który jest dostępny tylko na stronie:
www.szukamnieruchomosc.pl
Posłuchaj odcinka i sam zobacz jak asystent rentiera może Ci pomóc w poszukiwaniach 🙂
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/1/2019 • 34 minutes, 33 seconds
[RN111] Jak przygotować ofertę sprzedaży nieruchomości? Gość: Łukasz Kruszewski
Przygotowanie oferty sprzedaży to wcale nie jest taka oczywista sprawa. Nie tak dawno znajoma po prosiła mnie o przeczytanie jej ogłoszenia. Wszystko fajnie, ale treść ogłoszenia była bardzo osobista. Chodziło o mieszkanie na wynajem. Treść ewidentnie sugerowała, że ona jako właścicielka ma bardzo duży sentyment do tego mieszkania. Jej intencją było napisanie, że mieszkanie jest bardzo zadbane i przytulne, ale ja z niego czytałam prosty komunikat: WŁAŚCICIEL, KTÓRY BĘDZIE SIĘ O WSZYSTKO CZEPIAĆ. Mieszkanie, w którym nie stworze swojego miejsca na ziemi, bo pewnie nie będzie zgody na zmiany w mieszkaniu.
Wiele osób mówi mi, że nie ma sensu pisać ogłoszeń, bo nikt ich i tak nie czyta. I tu jesteś w błędzie. Ci, co naprawdę są zainteresowani, czytają, a o tych w tym wszystkim się rozchodzi.
Jeżeli skusisz kogoś pięknymi zdjęciami, a za tym nie pójdzie odpowiednia treść, możesz stracić poważnie zainteresowanego klienta. Warto o tym pamiętać. Mnie się nie raz zdarzało usłyszeć „przyszliśmy, bo pani ogłoszenie było tak ciekawe, że musieliśmy to zobaczyć”.
To jest moje drugie spotkanie z Łukaszem Kruszewskim. Autorem książek Marketing Nieruchomości, Marka Agenta oraz Sprzedaj Ofertę. Łukasz od wielu lat piszę również bloga skierowanego do agentów nieruchomości. Sama jestem jego czytelniczką. Bardzo lubię wymieniać się z nim poglądami. Ma bardzo szerokie doświadczenie w prowadzeniu marketingu biur nieruchomości. Myślę, że zdecydowanie warto się od niego uczyć.
LINKI:
Sklep z książkami: https://sklep.lukaszkruszewski.pl/
Kody rabatowe (15% zniżki) ważne do końca października 2019:
Marka Agenta: rnmarka
Sprzedaj ofertę: rnsprzedaj
Pakiet 2 książek: rnpakiet
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/16/2019 • 37 minutes, 3 seconds
[RN110] Marka osobista – przereklamowana sprawa czy rzecz warta zachodu? Gość: Łukasz Kruszewski
Jakiś czas temu dostałam maila od słuchacza, w którym zapytał mnie jak konkurować z dużymi biurami? Pierwsza moja myśl – nie ukrywam – była związana z silną marką osobistą i co za tym idzie z jakością obsługi klienta. Mój gość Łukasz Kruszewski uświadomił mi, że tak naprawdę tymi dwoma rzeczami zawsze możesz konkurować z innymi. Niezależnie od tego, czy pracujesz w dużym, czy małym biurze.
Czy warto walczyć o silną markę osobistą? To pytanie, które często zadają mi pośrednicy. Pytają: Marta jak ty to robisz? Jak udaje Ci się budować markę osobistą i jednocześnie pracować. Przecież czasu brakuje.
To fakt budowanie mocnej marki jest czasochłonne, dlatego na początek może być trudne do pogodzenia z obowiązkami pośrednika. Jednak w pewnych okolicznościach warto to robić, a w innych nie koniecznie musisz się na tym tak mocno koncentrować. Jak to jest z tą marką osobistą, zastanawiamy się z Łukaszem w 110 odcinku podcastu.
LINKI:
Sklep z książką Marka Agenta:
►https://sklep.lukaszkruszewski.pl/kolekcja/frontpage/marka-agenta-pakiet-standard
Kod rabatowy ważny do 31.10.2019:
rnmarka
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/10/2019 • 37 minutes, 31 seconds
[RN109] Jak minimalizować ryzyko w projekcie inwestycyjnym? Gość: Tomasz Stawiarz
Nie ma co się czarować, nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka w projektach inwestycyjnych, jednak można je zdecydowanie zminimalizować. Jest szereg zabiegów i czynności, które możesz wykonać, by to ryzyko zminimalizować i wykluczyć pewne zagrożenia.
W projektach deweloperskich tych zagrożeń jest naprawdę cała masa! Na każdym etapie od analizy działki inwestycyjnej, po jej zakup, projektowaniu, uzyskiwaniu pozwolenia na budowę, aż po realizację budowy. Trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele aspektów i właśnie o tym rozmawiamy z Tomkiem Stawiarzem.
Co należy sprawdzić przed zakupem działki?
Czy warto ubezpieczać budowę?
Czy da się zabezpieczyć przed opuszczeniem budowy przez pracowników?
Za co odpowiada generalny wykonawca?
Jak kontrolować i sprawdzać budowę? Czy trzeba być tam codziennie?
LINKI:
Jeżeli interesują cię tematy deweloperskie to możesz pobrać bezpłatny ebook jaki napisał Tomasz 7 grzechów początkujących deweloperów ze strony:
►http://bit.ly/7grzechowdeweloperow
Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymywaniem ofert inwestycyjnych, zapisz się na listę mailingową:
►http://bit.ly/ofertyruszamynieruchomosci
Posłuchaj także:
[RN101] Drewniane czy murowane? Jak dzisiaj budować?
[RN95] Jak wybrać działkę pod małą deweloperkę?
[RN53] Czy skala MIKRO to nasza przyszłość również w nieruchomościach?
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
8/28/2019 • 46 minutes, 20 seconds
[RN 108] Od pośrednika do inwestora przez duże „I”. Gość: Paweł Górski
Bardzo wiele osób pyta się mnie czy dobrym pomysłem jest zacząć przygodę z nieruchomościami od pracy w biurze nieruchomości. Ja swoją przygodę zaczęłam od pracy w banku w kredytach hipotecznych, ale bardzo szybko przeszłam do biura nieruchomości. W moim i Pawła Górskiego założyciela sieci biur Freedom Nieruchomości ta strategia się bardzo sprawdziła. Nie oznacza to oczywiście, że jest to najlepszy i jedyny sposób, jednak z pewnością jest to świetna możliwość poznania rynku i branży nieruchomości.
Jak przejść drogę od pośrednika do dewelopera?
Jakie wyzwania niesie za sobą prowadzenie biura, a jakie inwestowanie?
Dlaczego mimo wielu wyzwań po drodze wciąż tkwimy w tej branży?
Dla kogo sprawdzi się biznes w nieruchomościach?
Jak sobie radzić z problemami dnia codziennego na drodze inwestorskiej?
Nie ulega wątpliwości, że branża nieruchomości ma swoje blaski i cienie. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż i wciąż pozostaje bardzo kusząca dla każdego, kto nie lubi rutyny w życiu zawodowym. Jednak wiele osób, zarzuca zwłaszcza osobom, które uczą inwestowania, że ubarwiają ten sposób zarabiania pieniędzy. Jest to kolejny odcinek, w którym razem z moim gościem szczerze opowiadamy o cięższych chwilach w biznesie oraz o sposobach jak sobie z nimi radzimy.
LINKI:
Warsztaty:
► bit.ly/odlotowywarsztat
Kod rabatowy: warszawa
Oferty inwestycyjne:
► http://bit.ly/ofertyruszamynieruchomosci
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
8/19/2019 • 1 hour, 5 minutes, 4 seconds
[RN 107] O błędach jakie popełniłyśmy na początku naszej przygody z nieruchomościami. Gość: Marta Smith
Bardzo często zarzuca się szkoleniowcom, że „koloryzują” i nie pokazują o prawdziwego oblicza biznesu. Tak sobie myślę, że coś w tym jest.
Szkoleniowiec teoretyk w sumie nie zna prawdziwego oblicza biznesu, bo skoro sam go nie prowadzi, a jedynie zajmuje się szkoleniami i to jeszcze na etacie w dużej firmie, to faktycznie może mieć zniekształcony obraz tego, czego uczy innych.
Szkoleniowiec praktyk z kolei tak bardzo jest pochłonięty prowadzeniem własnego biznesu, że te dla niektórych ciemne strony prowadzenia biznesu po prostu stają się normą, a jak coś staje się normą, przestaje być zauważalne. I tak przywykamy do stałych napięć czy stresów w danym zawodzie, na co dzień ich nie zauważając.
Pokusiłyśmy się z Martą Smith o zrobienie analizy własnej ścieżki zawodowej. Jak to się mówi Polak mądry po szkodzie, a tak bardziej elokwentnie powiem, że z perspektywy czasu łatwiej dostrzegasz błędy, jakie zrobiłeś.
I tak o to powstał kolejny odcinek o tym, co zrobiłybyśmy inaczej dzisiaj, gdybyśmy miały zacząć od zera. O tym, dlaczego nie żałujemy popełnionych błędów, pomimo że dziś postąpiłybyśmy inaczej.
Droga przedsiębiorcy bywa kręta, ale na szczęście z każdego zakrętu można wyjść tylko na plusie. Niekoniecznie finansowym, ale zawsze mierzalnym w doświadczeniu i zdobytej dzięki temu wiedzy.
O tym, jak zaplanować swój start w nieruchomościach, by zminimalizować ryzyko porażki będziemy uczyć na warsztatach w Warszawie, jakie poprowadzimy 31.08.2019 na żywo. Po ostatnim takim warsztacie dostałyśmy sporo rekomendacji. Warsztat odbył się w grudniu zeszłego roku, a dziś wiem, że Kamili udało się z powodzeniem zakupić więcej niż jedną nieruchomość. Posłuchaj, co powiedziała zaraz po naszych zajęciach.
Więcej szczegółów na temat warsztatu znajdziesz tutaj:
►bit.ly/odlotowewarsztaty
Dla wszystkich słuchaczy mamy rabat 10%!!!
Kod rabatowy: warszawa
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
8/14/2019 • 58 minutes
[RN106] Po co mi umowa pośrednictwa? Gość: Piotr Dobrowolski
Kolejna bardzo rzeczowa rozmowa z mecenasem Piotrem Dobrowolskim. Tym razem zapytałam go, co powinna, a czego nie powinna zawierać umowa pośrednictwa. Dlaczego tak ważne jest, aby ją podpisać w formie pisemnej? Jakie prawa możesz w niej sobie zagwarantować.
Kiedyś napisałam taki kontrowersyjny post na Facebooku o tytule: Jak ominąć pośrednika? Post stał się wiralem i w bardzo krótkim czasie wywołał wiele emocji. Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś bardzo będzie chciał kogoś oszukać czy ominąć to znajdzie na to sposób.
Pośredniczyłam niedawno w transakcji sprzedaży mieszkania, gdzie reprezentowałam sprzedających, a kupujących reprezentował inny pośrednik. Byłam świadkiem bardzo nieetycznej sytuacji, w której klienci ewidentnie próbowali ominąć tego pośrednika. Finalnie nie wiem, jak to się skończyło, ale kiedy na wydanie mieszkania przyszli sami bez pośrednika, który ich przyprowadził, nie wytrzymałam i powiedziałam im, że powinni tego pana ozłocić. Oprócz zapłacenia faktury to jeszcze dobrą whisky mu kupić w podziękowaniu, bo gdyby nie on, to oni nie kupiliby tego mieszkania w tak dobrej cenie. To była oferta spod lady. Planowałam tam zrobić dom otwarty z konkursem ofert.
Cena wyjściowa była bardzo atrakcyjna, a ów pośrednik przyprowadził mi tych klientów w dniu, kiedy robiłam sesję zdjęciową. Jeszcze przed publikacją oferty. Właściciele zgodzili się na ofertę wyjściową, pomimo iż mieli świadomość, że można było za to mieszkanie dostać co najmniej ze 30 tys. więcej. Zależało im na szybkiej transakcji. Gdyby ten pośrednik czujnie nie zauważył mojego krótkiego wpisu na grupie dla pośredników z ofertami spod lady, ci ludzie do mnie by nie trafili. A nawet gdyby trafili, to z pewnością musieliby więcej zapłacić.
Tak sobie myślę, że dobra umowa pośrednictwa tak naprawdę jest gwarantem jakości współpracy dla obu stron. Ty kliencie, decydując się na korzystanie z usług pośrednika, masz prawo do zagwarantowania sobie jak najlepszych warunków tej współpracy, dając tym samym pośrednikowi gwarancję na zapłatę jego wynagrodzenia. Podpisując umowę, nie ma żadnych niedomówień. Wszystko jest jasne i klarowne. Każdy wie, do czego się zobowiązał. Taka umowa naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić wielu niepotrzebnych emocji.
Ja wiem, że zaraz posypią się historie z cyklu, jak to pośrednik nie zasłużył na swoje wynagrodzenie, ale prawda jest taka, że przecież to Ty wybrałeś takiego pośrednika. Dokonałeś wyboru, a jeżeli to był przypadkowy wybór, to licz się z tym, że otrzymasz przypadkową jakość usług. Naprawdę gorąco zachęcam Cię do przemyślenia wyboru pośrednika. Nie skazuj się na przypadkowych specjalistów, bo to naprawdę jest najszybsza droga do frustracji i braku zadowolenia. Zrób rekonesans, poproś o wzory umów, negocjuj warunki współpracy, zawieraj świadomie umowę. Zakup czy sprzedaż nieruchomości to poważna transakcja. Jak nie masz czasu się tym zająć lub nie masz bladego pojęcia o obrocie nieruchomościami, naprawdę warto posłużyć się specjalistą.
Pamiętam, jak kiedyś zapytał się mnie jeden mój kolega po fachu: Marta, ale jak ty proponujesz współpracę klientom na wyłączność? Nie boisz się, że stracisz klientów? A ja mówię mu, wiesz, sama ich odsyłam z kwitkiem, jak widzę, że nie są mentalnie przekonani, że warto z takich usług skorzystać. Po prostu nie współpracuję z osobami nawet z polecenia, jeżeli nie są oni gotowi na moją usługę. To rozwiązuje wszystkie nieporozumienia. Bo akceptuje fakt, że ktoś ma prawo wyboru i chce sprzedawać samodzielnie. Niektórzy po jakimś czasie wracają lub przysyłają swoich znajomych. A praca ze świadomymi klientami jest czystą przyjemnością. Każdy gra do tej samej bramki. Nikt się nie zastanawia jak tu kogo ominąć. Nikt nie ma złych intencji. W takiej współpracy sprzedaż czy zakup idzie jak po maśle.
Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy w sprzedaży, lub zakupie nieruchomości na terenie Trójmiasta zapraszam do współpracy. Napisz do mnie na marta@ruszamynieruchomosci.pl
8/5/2019 • 1 hour, 10 minutes, 50 seconds
[RN105] Jak wygląda upadłość konsumencka w Polsce? Gość: Marcin Kopacz
Upadłość konsumencka owiana jest pewnego rodzaju tajemnicą w naszym kraju. Do niedawna była tak trudna do przejścia, że właściwie mało kto rozważał takie rozwiązanie na swoje kłopoty finansowe. Dzisiaj przepisy stały się bardziej liberalne i coraz mocniej dostępne dla konsumentów. Zauważalny jest znaczny wzrost liczby ogłaszanych upadłości konsumenckich. Takie rozwiązanie posiada wymierne korzyści dla wielu osób, które popadły w tarapaty finansowe.
Gościem 105 odcinka jest ponownie syndyk Marcin Kopacz, który to przybliży Ci, jak wygląda procedura upadłości konsumenckiej. Odpowie na pytanie, co się zmieniło w prawie na lepsze dla konsumentów i dlaczego jest ona bardziej teraz dostępna. Opowiada również o swojej roli – syndyka w całym tym procesie.
LINKI:
Co jakiś czas trafiają do mnie różne ciekawe oferty inwestycyjne. Jeżeli chciałbyś mieć do nich dostęp możesz się zapisać na specjalnie dedykowaną listę mailingową do której od czasu do czasu co ciekawsze rzeczy będę wysyłać: http://bit.ly/ofertyruszamynieruchomosci
Chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość w Trójmieście i poszukujesz napisz do mnie: marta@ruszamynieruchomosci.pl
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/30/2019 • 25 minutes, 54 seconds
[RN104] Jak kupić nieruchomość od syndyka? Gość: Marcin Kopacz
Bardzo często dostaje zapytanie dotyczące zakupu nieruchomości od komornika, ale jeszcze nigdy nikt nie zapytał mnie jak kupić nieruchomość od syndyka. Zastanawiam się, z czego to wynika? Czy z braku świadomości, że syndycy dysponując masą upadłościową, bardzo często mają na sprzedaż nieruchomości? Czy może z faktu, że w odróżnieniu od tych pierwszych syndycy nie mają własnego portalu ogłoszeniowego i być może informacja o tych nieruchomościach jest mniej dostępna?
Niezależnie od tego postanowiłam bliżej się przyjrzeć i zbadać temat zakupów od syndyka, bo jak się okazuje, zakup ten obarczony jest dużo niższym ryzykiem niż zakup od komornika. Ryzyko eksmisji praktycznie nie istnieje, a proces od licytacji do otrzymania kluczy jest zdecydowanie krótszy.
Do rozmowy zaprosiłam Marcina Kopacza, który jest syndykiem i w wywiadzie zdradza szczegóły całej procedury!
Jeżeli w trakcie słuchania pojawią ci się pytania, możesz je śmiało zadać pod tym wpisem. Będziemy z Marcinem w miarę możliwości czasowych regularnie na nie odpowiadać 🙂
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/22/2019 • 38 minutes, 18 seconds
[RN103] Jak wybrać dobrego administratora twojej nieruchomości? Gość: Iwona Wojtkowiak
Rzadko kiedy spotykam klientów, którzy byliby dobrze zorientowani w kwestiach wspólnotowych. Na co może sobie pozwolić administrator, a co leży w gestii właścicieli. Najczęściej kupując nieruchomość, godzimy się na zastany stan rzeczy lub narzucony przez dewelopera. Nie zastanawiamy się, co by było lepsze dla naszej wspólnoty.
Gościem tego odcinka jest Iwona Wojtkowiak, która przez wiele lat pracowała w bardzo dużej firmie zarządzającej wieloma wspólnotami. Zapytałam Iwonę czym się kierować przy wyborze administratora? O co pytać i jak dokonać właściwej rekrutacji administratora. Czym powinien się charakteryzować dobry zarządca nieruchomości? I dlaczego to właśnie jemu mam powierzyć administrowanie moją nieruchomością?
Odcinek tak naprawdę jest idealny dla każdego właściciela nieruchomości.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/15/2019 • 46 minutes, 57 seconds
[RN 102] Czy nowe technologie zmienią oblicze rynku nieruchomości? Gość: Monika Rudnicka
W maju 2019 po raz 4 dostałam zaproszenie na Spotkanie Liderów Nieruchomości OTODOM. Jest mi niezmiernie miło, że portal od 4-lat o mnie pamięta, bo te spotkania są naprawdę bardzo inspirujące i zorganizowane na wysokim poziomie. Co roku spotkania te odbywają się pod jakimś hasłem przewodnim i tym razem było to hasło, które do mnie szczególnie przemawia: Design Thinking!
Od wielu lat poszukuję swojej niszy na rynku nieruchomości. Nie chcę prowadzić kolejnego biura, których jest setki na rynku. Kiedy podjęłam decyzję o otworzeniu własnej agencji, szukałam rozwiązań nietuzinkowych na rynku. W sumie nie było wtedy trudno, bo cokolwiek zrobiłam lepiej, ładniej to się wyróżniało, ponieważ w tamtym czasie agencje jeszcze mało uwagi poświęcały technologiom.
Pamiętam, kiedy wprowadzałam spacery wirtualne swoich ofert nie było ich jeszcze nawet w google street view. Fotografowie z google dopiero zaczynali powoli krążyć po ulicach. Powoli budował się nowy wirtualny świat tworzony przez google street view.
Cokolwiek zrobiłam było nowością i się wyróżniało. Dziś już tak łatwo nie jest, bo nowinki technologiczne w zawrotnym tempie pojawiają się w naszym świecie. Jednak ja się nie zatrzymałam. Podcast, którego słuchasz, był kolejnym moim odkryciem. Pierwszy odcinek nagrałam jesienią 2015 roku. Wtedy musiałam ludziom nagminnie tłumaczyć, co to jest w ogóle podcast! Na tyle mnie to irytowało, że wraz z Ariadną Wiczling, Markiem Jankowskim i kilkoma innymi podcasterami postanowiliśmy zacząć promować podcasting jako tako w Polsce. Efektem tego jest grupa. W ruchu słucham podcastów na Facebooku, która dzisiaj liczy ponad 10 tys. osób, a zaczęło się od naszej szóstki podcastowych zapaleńców, którzy postanowili zarazić Polaków słuchaniem podcastów.
Technologie są naszym chlebem powszednim. Tak mocno wkroczyły w nasze życie, że bez wielu rzeczy nie potrafimy już funkcjonować. Jak ostatnio wyłączyli mi prąd na jeden dzień, to okazało się, że nawet herbaty nie mam jak sobie zrobić w domu! Podobnie jest z telefonami, internetem i wieloma innymi rzeczami.
Tak szybko przyzwyczajamy się do nowych udogodnień, że dziś niewyobrażalne staje się bez nich życie.
Nie mam żadnych wątpliwości, że rynek nieruchomości również będzie się zmieniał pod wpływem technologii. Jak zaczynałam pracę w biurze pośrednictwa, to bez grubaśnego kalendarza nie ruszałam się absolutnie nigdzie. Tam było dosłownie wszystko, spotkania, kontakty, adresy. Dziś od wielu lat kalendarze książkowe stoją i zdobią moją półkę i gdyby nie fakt, że moja siostra projektuje i drukuje piękne planery to pewnie nie miałabym żadnego.
Na wspomnianym evencie organizowanym przez otodom swój wykład miała Monika Rudnicka General Menager Otodom Polska. Monika opowiadała o nowych trendach na świecie w branży nieruchomości. O start-upach, jakie powstały na świecie. Niektórych z nich w ogóle nie ma jeszcze w Polsce, ale to że ich nie ma, nie znaczy, że za chwile nie będzie.
Słuchałam ostatnio audiobooka „Goniąc czarne jednorożce” – jest to historia człowieka, który wprowadza na rynek start-upy w rozwijającej się Afryce. Tam, gdzie ludzie uczą się dopiero obsługiwać internet. Firmy technologiczne wiedzą dokładnie, że tamtejszy rynek jest absolutnie łakomym kąskiem. Wiedzą, że wprowadzanie sprawdzonych rozwiązań dostosowanych do mentalności i realiów Afryki musi się udać. Firmy te ładują grube miliony dolarów w biznesy online, robiąc tak naprawdę kopie sprawdzonych benchmarków, jak amazon, booking, czy ebay. Jednak samo skopiowanie nie pomoże, jeżeli ktoś tych firm nie osadzi w tamtejszej rzeczywistości. Utkwiło mi w pamięci jedno zdanie, które wypowiedział do głównego bohatera jego przyszły pracodawca: Panie Marku szukamy osób, które rozumieją, że biznesy online buduje się najpierw offline!
Myślę, że nasza branża wcześniej czy później przeniesie się do świata online. Już w dużej mierze jest. Dzisiaj funkcjonuje w wirtualnej rzeczywistości, ale tylko ten,
7/8/2019 • 57 minutes, 8 seconds
[RN101] Drewniane czy murowane? Jak dzisiaj budować? Gość: Tomasz Stawiarz
W kolejnym odcinku z cyklu odkrywam deweloperkę wraz z Tomaszem Stawiarzem rozmawiamy na temat technologii budowlanych.
W jakiej technologii najlepiej budować by sprzedać?
Z jakich materiałów?
Co wybrać i dlaczego?
Odcinek nagrywany z myślą o osobach, co rozważają budowę domów na sprzedaż, ale prawda jest taka, że te informacje mogą się przydać każdemu, kto planuje budować dom dla siebie.
Jeżeli myślisz o deweloperce koniecznie posłuchaj odcinka nr 95, gdzie z Tomaszem omawialiśmy jak wybrać działkę pod małą deweloperkę oraz pobierz bezpłatny poradnik 7 grzechów początkujących deweloperów.
Oba materiały z pewnością poszerzą Twoją wiedzę na temat startu w świat deweloperski.
Linki:
Odcinek 95 Jak wybrać działkę pod małą deweloperkę?
►https://podcast.ruszamynieruchomosci.pl/rn95/
Poradnik 7 grzechów poczatkujących deweloperów:
►https://podcast.ruszamynieruchomosci.pl/lp/7-grzechow-glownych/
Tomasz Stawiarz:
►https://www.facebook.com/tomasz.stawiarz.75
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/1/2019 • 35 minutes, 43 seconds
[RN100] W 100 odcinków dookoła nieruchomości!
Uwaga! Uwaga! Jest i magiczna setka!!! Nie wiem, dlaczego my ludzie przywiązujemy wagę do okrągłych cyfr, ale cieszę się niezmiernie, że udało nam się wspólnie dotrwać do tego jubileuszu.
W tym odcinku trochę o tym, jak nagrywanie podcastu wpłynęło na mnie, ale też jak Ruszamy Nieruchomości wpłynęło na słuchaczy. Trochę śmiesznych historii, ale też i wartościowych lekcji.
Niewątpliwie jest to szczególny odcinek. Dla mnie pewnego rodzaju podsumowanie mojej pracy, ale też i ogromna radość z tego, że w te 100 odcinków udało mi się dotrzeć z informacją do tak wielu osób. Dostaje od Was coraz więcej podziękowań, przesympatycznych wiadomości. To daje naprawdę ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia.
Nie byłoby 100 odcinków, gdyby nie moi wspaniali goście! To oni sprawili, że podcast wypełniony jest treścią i gigantyczną wartością. Jestem naprawdę ogromnie poruszona tym, że zgodziliście się bez problemu na wszystkie te nasze wspólne rozmowy.
Setny odcinek był szalenie wymagający. Chciałam, aby pojawiły się w nim głosy moich słuchaczy i tak też się stało. Dlatego chcę pogratulować odwagi oraz podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi stworzyć ten odcinek:
Sylwii Wróblewskiej,
Grzegorzowi Tomiakowi,
Oli Urbanowicz-Nieradko,
Ani Smosznie,
Jackowi Orzeł,
Krzyśkowi Zaryckiemu,
Marii Drapacz,
Michałowi Kuziemskiemu,
Wojtkowi Manieckiemu
Kochani wielkie dzięki za to, że wystąpiliście, ale także i za to, że śledzicie podcast Ruszamy Nieruchomości z dużą uwagą.
Szczególne podziękowania dla Andrzeja Kędzierskiego, który chyba nie spał, aby ten materiał zmontować. Montaż takiego normalnego podcastu zajmuje mu ok. cztery razy tyle, co długość materiału, jaki mu dostarczę. Montaż tego odcinka nawet nie chcę myśleć, ile mu zajęła, bo z moimi słuchaczami tak cudownie się rozmawiało, że wyszło ponad 5 godzin nagrań, a on zrobił z tego 30-minutowy odcinek. Wybrał naprawdę cudowne treści i dzięki temu mam nadzieję, że będzie Ci się go dobrze słuchało.
Nie pozostaje mi już teraz nic innego jak zaprosić Cię do wysłuchania tego jubileuszowego odcinka!!!
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/25/2019 • 26 minutes, 41 seconds
[RN99] Jak wybrać właściwą strategię inwestycyjną? Gość: Marta Smith
W dobie przelewu informacji naprawdę ciężko jest się na coś zdecydować. Sama wiem, jak to jest, kiedy przeprowadzam kolejny fascynujący wywiad, to myślę sobie: Wow! Może ja też powinnam się tym zająć? Skoro to komuś tak super wychodzi, to może ja też powinnam to robić?
Przypuszczam, że wiesz, o czym piszę. Dostęp do informacji z jednej strony jest naszym błogosławieństwem a z drugiej przekleństwem. Bo jeżeli nie masz określonego systemu selekcji informacji, to od ich nadmiaru można naprawdę się rozproszyć i zupełnie nic nie osiągnąć, a nawet popełnić mnóstwo błędów.
Dlatego też razem z Martą Smith bardzo dużą wagą przywiązujemy w naszych szkoleniach do doboru strategii inwestycyjnej. Powtarzamy niczym jak mantrę, że strategię musisz dobrać do 3 czynników:
Do siebie samego – w czym jestem dobry a w czym nie?
Do rynku lokalnego – co zadziała u mnie gdzie chce inwestować?
Do sytuacji gospodarczej – w jakim momencie cyklu koniunkturalnego jestem?
Pytanie tylko jak to zrobić? I właśnie na to pytanie postaramy się Tobie odpowiedzieć w tym odcinku podcastu!
W podcaście mówimy z Martą o Akademii Dwóch Mart. Pamiętaj o kodzie rabatowym dla słuchaczy podcastu. Wpisując kod: strategia dostaniesz rabat na naszą akademię. Więcej szczegółów znajdziesz na temat akademii tutaj:
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/17/2019 • 50 minutes, 45 seconds
[RN98] Jak żyć i inwestować w Hiszpanii? Gość: Dariusz Średnicki
Za chwilę wakacje i w Ruszamy Nieruchomości także powieje latem. Dlaczego? Bo z Darkiem Średnickim rozmawiamy o słonecznej Hiszpanii.
Historia Darka mnie osobiście bardzo poruszyła. Darek jest wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który pod wpływem szkoleń Dwóch Mart zamarzył o inwestowaniu w nieruchomości. Pierwszy apartament pod wynajem krótkoterminowy postanowił kupić w Hiszpanii. Jadąc tam, nie sądził, że decyzja o zakupie apartamentu sprawi, iż zmieni całe swoje życie.
Dzisiaj Darek mieszka i żyje z nieruchomości w Hiszpanii. Pracuje w lokalnym biurze pośrednictwa, a jego partnerka z powodzeniem rozwija firmę zarządzającą apartamentami w Hiszpanii.
O tym, jak wygląda tamtejszy rynek, procedury, ceny oraz najem opowiada z ogromną pasją. I tutaj chcę Cię przestrzec! Jak posłuchasz tej historii, to istnieje ryzyko, że także zapragniesz zmienić swoje życie. Także słuchasz na własną odpowiedzialność! 😉
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/11/2019 • 51 minutes, 56 seconds
[RN97] Dlaczego klient ma Ci zapłacić za usługę pośrednictwa nieruchomości? Gość: Adam Szaran, Roman Kawszyn
W dzisiejszych czasach właściwie nie ma branż, w których nie byłoby konkurencji. Konkurencja jest wszędzie, nie ma co do tego wątpliwości, powstaje więc pytanie, co sprawia, że klienci podejmując decyzję zakupową, decyduje się na ten czy inny produkt. Na rynku usług pośrednictwa mam wrażenie, że jest sporo przypadkowych klientów, jednak im dłużej jestem w branży, tym bardziej odczuwam moc poleceń i rekomendacji. Dzisiaj mam tylko dwa źródła klientów:
osoby, które same mnie znajdują w sieci i podoba im się to co robię
osoby, którym ktoś mnie polecił
Praktycznie nie pracuję z klientami, nazwijmy to, z „ulicy” – czyli takimi, którzy choć trochę mnie nie kojarzą. Jednak bardzo dobrze pamiętam czasy, kiedy to po kilka godzin dziennie wisiałam na telefonie i umawiałam spotkania.
Taki urok pracy handlowca – telefon to najważniejsze narzędzie pracy. :)
Dostaję od Was sporo zapytań związanych z pracą pośrednika nieruchomości. Jak zacząć w tym zawodzie? Jak pozyskać pierwszych klientów? Dzisiejszy odcinek jest moją odpowiedzią na te pytania, ale jednocześnie wykracza znacznie poza początki biznesu. Moi rozmówcy są zawodowymi szkoleniowcami z zakresu kompetencji sprzedaży. W wywiadzie powiedzieli coś, co również uważam za absolutny klucz programu:
Zanim podniesiesz telefon, by zadzwonić do klienta, zastanów się bardzo dobrze, dlaczego ów klient, którą usługę teoretycznie może sobie sam wykonać, ma Ci zapłacić 3% wartości swojej nieruchomości?
Co takiego masz do zaoferowania, by w oczach klienta naprawdę byłoby tego warte? O tym, jak zacząć rozmowę z osobą, która nie chce z tobą rozmawiać oraz jak zbudować swoją ofertę, by wyróżnić się na rynku, rozmawiam z Adamem Szaran, Romanem Kawszyn z firmy Al Fianco.
Link do strony:
►https://alfianco.pl/
Szkolenie Teach Art:
►https://teachart.pl/
Kurs:
►https://kurs.alfianco.pl/smart-seller
Aby uzyskać 35% rabat na kurs Smart Seller, w trakcie składania zamówienia, użyj kodu: dwiemarty
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/28/2019 • 54 minutes, 11 seconds
[RN96] Czy wciąż opłaca się prowadzić biznes najmu na doby? Gość: Wojciech Maniecki
O najmie mieszkań dla turystów głośno się mówi. Ostatnimi czasy bardzo dużo pisano o regulacjach prawnych, a być może i o ukróceniu tego typu działalności.
Gościem podcastu jest Wojtek Maniecki, który obecnie zarządza najmem 200 apartamentów w Gdańsku, Sopocie i Warszawie. Zadałam mu pytania, czy się obawia prawnych regulacji oraz, czy najem na doby wciąż się opłaca robić. Gdzie lepiej być. W centrach miast czy może warto poszukać alternatywnej lokalizacji. Rozmawiamy także o tym, jak wprowadzać skalę w tym biznesie oraz co i kiedy należy delegować.
Wojtek opowiada także swoją historię. Jak to się stało, że zajął się najmem na doby. Myślę, że w tym odcinku znajdziesz sporo konkretnych porad, jak i sporo inspiracji. Bo Wojtek jest kolejnym przykładem osoby, która praktycznie bez żadnego zaplecza finansowego wszedł w branżę i po prostu rozwinął swoją pracą biznes do naprawdę imponujących rozmiarów.
LINKI:
►littlehome.pl
Lista wyposażenia do pobrania:
►bit.ly/listawyposazenie
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/13/2019 • 44 minutes, 45 seconds
[RN95] Jak wybrać działkę pod małą deweloperkę? Gość: Tomasz Stawiarz
Jest takie powiedzenie, że w przypadku deweloperki zarabiasz, kiedy kupujesz działkę, a nie wtedy kiedy sprzedajesz mieszkania. To zakup działki jest kluczowy do tego, by cały proces inwestycyjny poszedł gładko i zwięźle. To od tego czy niczego nie przegapisz lub nie zlekceważysz, zależy od tego, jak długo będzie trwała Twoja inwestycja. A jak to się mówi czas to pieniądz i przedłużające się formalności rozłożyły na łopatki nie jedną firmę.
Dlatego zaprosiłam do dzisiejszego odcinka Tomka Stawiarza, który to w branży działa od 10 lat i od około 4 w branży budowlanej. Ma na swoim koncie już sporo inwestycji i dzisiaj podzieli się tym jak sprawdzić działkę przed jej zakupem pod małą deweloperkę.
Będziemy rozmawiać o Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP), Warunkach Zabudowy (WZ), mapach do celów projektowych, dostępach do drogi publicznej, oznaczeniach na mapie itp. Mój gość dość precyzyjnie tłumaczy co należy sprawdzić w terenie, a co jeszcze w domu z pozycji komputera.
Zachęcam do wysłuchania odcinka nawet kilka razy. A osoby, które zechcą otrzymać ode mnie PDF jaki przygotował Tomek pt. 7 grzechów głównych początkujących deweloperów to napisz do mnie maila z prośbą o jego przesłanie na:
►info@ruszamynieruchomosci.pl
LINKI:
►Profil Tomka na FB https://www.facebook.com/tomasz.stawiarz.75
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/6/2019 • 39 minutes, 41 seconds
[RN94] Jak zrobić odbiór techniczny mieszkania od dewelopera? Gość: Karolina Malicka
Protokół zdawczo-odbiorczy to dokument, który kończy sprzedaż mieszkania od strony technicznej. To, co tam spiszemy, będzie kluczowe w kwestii naprawy przez dewelopera wskazanych usterek. Oczywiście chroni Cię także gwarancja oraz rękojmia, jednak często jest ciężka do wyegzekwowana. Dlatego szalenie istotne jest, by odbiór techniczny zrobić naprawdę rzetelny.
Gościem 94 odcinka podcastu Ruszamy Nieruchomości jest Karolina Malicka inspektor budowlany, a w social mediach znana jako Inspektor w Szpilkach na budowie. Karolina posiada ponad 10-letnie doświadczenie na budowach. Przez wiele lat pracowała dla takich firm jak Budimex, Warbud, Grupa ZUE czy Quadrum. W firmach tych zdobyła doświadczenie na wielkich projektach budowlanych w Polsce i za granicą.
Od kilku lat współtworzy firmę KEJOR, która głównie zajmuje się odbiorami technicznymi mieszkań i domów. W podcaście opowiada krok po kroku, jak należy zrobić prawidłowy odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Z tego odcinka dowiesz się jak sprawdzić:
tynki
posadzki
stolarkę okienną i drzwiową
instalacje wentylacji, wodno-kanalizacyjne, grzewczą i elektryczną
balkon lub ogródek
wilgoć
Karolina szczegółowo opowiada, na co należy zwrócić uwagę oraz autentyczne przypadki, z jakimi się zetknęła w swojej praktyce zawodowej. Podpowiada także jak wybrać dobrego inspektora budowlanego i dlaczego warto zrobić odbiór przy użyciu kamery termowizyjnej. Kamera ta faktycznie potrafi wykryć to, co dla oka niewidzialne zarówno zimą, jak i latem.
Ten odcinek polecam każdemu, kto planuje zakup mieszkania od dewelopera. Jeżeli znasz taką osobę, koniecznie podeślij jej link.
LINKI:
Strona firmowa Karoliny: www.WszpilkachNaBudowie.pl
Profil na FB: https://www.facebook.com/karolinainspektor
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/29/2019 • 48 minutes, 23 seconds
[RN93] Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Gość: Marta Smith
Dzisiaj taki nietypowy odcinek. Bo tym razem nie ja zadaję pytanie, lecz sama na nie odpowiadam. Marta Smith postanowiła mnie przepytać z tematu pośrednictwa.
Jak zostać pośrednikiem?
Jak zacząć?
Jak pozyskać pierwszych klientów?
Jak otworzyć własne biuro?
Kiedy otworzyć własne biuro?
Myślę, że wyszła z tego całkiem sensowna rozmowa jeżeli myślisz o pracy pośrednika nieruchomości to ten podcast zdecydowanie jest dla Ciebie. Znajdziesz tam wiele informacji na temat tego jak wygląda praca pośrednika oraz jak zacząć. Natomiast jeżeli jesteś już pośrednikiem i zastanawiasz się jak poszerzyć swój zasięg, lub myślisz o otworzeniu własnego biura to również znajdziesz tam cenne wskazówki dla siebie.
Po raz pierwszy na łamach Ruszamy Nieruchomości dzielę się swoją historią pracy jako pośrednik. Więc jeżeli ciekawi Cię jak wyglądała moja droga zawodowa to masz okazję ją nieco poznać dzięki temu, że Marta Smith zgodziła się tym razem mnie zastąpić i zostać gospodarzem tego odcinka!
LINKI:
Zapisy na webinar 25.04. - Jak dotrzeć do klienta, który kupi twój produkt lub usługę? TUTAJ
Kurs na Biznes - stwórz model swojego biznesu oraz rozwiń swoje kompetencje zarządcze i marketingowe.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/22/2019 • 49 minutes, 57 seconds
[RN92] Czy warto pójść na wojnę z bankiem? Gość: Marek Wyszkowski
Autor bloga frankowicz.info Marek Wyszkowski jasno i klarownie odpowiada: TAK WARTO! Jak masz tzw. kredyt walutowy we franku szwajcarskim lub w innej walucie zaciągnięty w latach 2006-2008. Dlaczego? Bo kredyty te najczęściej posiadają wadliwe umowy kredytowe. Sądy jednoznacznie orzekają, iż konstrukcje zapisów, jakie stosowały banki w tamtych czasach, są sprzeczne z prawem.
Co możesz zyskać? Bardzo wiele! Przede wszystkim masz prawo żądać spłat w złotówkach, a nie w walucie. Co więcej, masz prawo żądać zwrotu nadpłaty, jaka została wygenerowana przez te wszystkie lata spłacania tego kredytu.
Marek zawodowo wspiera kancelarie prawne, które prowadzą sprawy swoich klientów w sądzie. Dostarcza im dokładnych wyliczeń, jakie każdy frankowicz musi wykonać. Nadpłaty naprawdę są warte uwagi. Sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. To są pieniądze, nad którymi zdecydowanie warto się pochylić.
W rozmowie mój gość bardzo dokładnie tłumaczy, dlaczego warto zawalczyć o swoje prawa w sądzie. Z jakimi kosztami procesowymi należy się liczyć oraz ile czasu trwa taka batalia.
Link do bloga Marka: www.frankowicz.info
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/15/2019 • 49 minutes, 4 seconds
[RN91] Co warto wiedzieć o Księgach Wieczystych? Gość: Piotr Dobrowolski
Podstawowym dokumentem każdej nieruchomości jest Księga Wieczysta. Zapisana jest tam cała historia nieruchomości. Niektóre z tych ksiąg sięgają naprawdę dawnych czasów. Zapraszając do rozmowy Piotra Dobrowolskiego, nie sądziłam, że przeniesiemy się z historią do czasów zaborów czy Księstwa Warszawskiego. Jednak chcąc odpowiedzieć na pytanie, dlaczego taki porządek prawny musimy sięgnąć aż do Kodeksu Napoleona.
Rozmowa na temat Ksiąg Wieczystych z początku wydała mi się tematem trudnym do przedstawienia w wywiadzie. Pomyślałam sobie, że przecież nie ma w nich nic fascynującego. Będziemy mówić, co zawiera dział pierwszy, drugi, trzeci czy czwarty. Przecież słuchacze się zanudzą. Jak się okazuje, że jak zaprosisz do rozmowy pasjonata tematu, to nawet nudny temat może być pasjonujący.
Dlaczego warto zgłębić temat Ksiąg Wieczystych? Odpowiedź jest banalnie prosta: Bo kryją one czasem naprawdę wiele tajemnic, które warto wiedzieć, nim się kupi daną nieruchomość.
O tym, jak czytać i sprawdzać Księgi Wieczyste jest ten odcinek, a moim gościem jest Radca Prawny Piotr Dobrowolski.
Linki:
►Fanpage Piotra
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/8/2019 • 1 hour, 2 minutes, 25 seconds
[RN90] Rozmowa z Marcinem Osmanem o książkach branżowych i biznesie. Gość: Marcin Osman
Zaprosiłam Marcina Osmana po raz trzeci do podcastu Ruszamy Nieruchomości. Chciałam przepytać go na temat książek z naszej branży jako osobę, która zdecydowała się podjąć ryzyko i wydać te książki. Jednak Marcin to na tyle ciekawa osobowość w świecie biznesu, że nasza rozmowa potoczyła się znacznie szerzej. Z tego odcinka dowiesz się owszem jak wybrać właściwe książki do czytania, ale i także tego, jak prowadzić biznes, obsługiwać klienta, prowadzić komunikację ze światem zewnętrznym. Słowem w odróżnieniu od poprzednich odcinków tym razem zdecydowanie wykraczamy poza nieruchomości, ale cały czas trzymamy się mocno biznesu.
Umiejętności prowadzenia biznesu w branży nieruchomości są zdecydowanie niedoceniane, a przecież nieruchomości to biznes, którym trzeba umieć zarządzać, promować, kontaktować się z klientami itp. Jest cała masa różnych kompetencji, jakie trzeba w biznesie posiąść. Często tak bardzo skupiamy się na wiedzy stricte nieruchomościowej, że zapominamy o rozwoju właśnie kompetencji biznesowych. Dlatego pozawalam sobie czasem zbaczać z tematu nieruchomości i obierać kurs na biznes.
Zachęcam również do pobrania bezpłatnego pdf-u, który pomoże Ci odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące Twojego biznesu. Zbuduj biznes na własnych zasadach, to zestaw ćwiczeń do tego, by wytyczyć kierunek twojego przedsięwzięcia niezależnie od tego, czy chcesz otworzyć biuro nieruchomości, czy też firmę zarządzającą najmem, a może działalność związaną z flipowaniem. Do każdego biznesu trzeba podejść strategicznie i każdy biznes zaplanować w zgodzie z własnymi zasadami, dlatego też stworzyłyśmy z Martą Smith ten dokument, by trochę wbić przysłowiowy kij w mrowisko i zadać Ci kilka pytań, nad którymi naprawdę warto się zastanowić, nim się jakikolwiek biznes otworzy.
Link do pdf-u:
►Zbuduj biznes na własnych zasadach
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
4/1/2019 • 48 minutes, 24 seconds
[RN89] Czy WIBOR przetrwa? Gość: Joanna Bąk
Na początku 2018 roku wyszło nowe rozporządzenie unijne dotyczące regulacji stawek referencyjnych opracowane przez Międzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych. Ma ono na celu zapobieganie manipulacjom na giełdzie papierów wartościowych. Ujednolicenie przepisów dotyczy wszystkich krajów UE w tym także polskiego WIBOR-u. Zmiany są nieuniknione, jednak ciągle nie wiemy dokładnie co się stanie z WIBOR-em.
Razem z Joanną Bąk pokusiłyśmy się o przybliżenie tego tematu słuchaczom podcastu. Nie było to łatwe zadanie. Dlatego, że wiedza na temat stawek referencyjnych to zagadnienie czysto ekonomiczne, a żadna z nas ekonomistką nie jest. Jednak na bazie tych informacji, jakie przenikają powoli z banków, pojawiających się nowych zapisów w umowach kredytowych, informacji, jakie można znaleźć na branżowych portalach, przygotowałyśmy odcinek, który mamy nadzieję, że zachęci Cię do głębszych poszukiwań.
Biorąc pod uwagę fakt, iż kredyt mieszkaniowy z reguły bierzemy na kilkadziesiąt lat, naprawdę warto dość świadomie podejść do takiego zobowiązania. Warto zadać sobie pytanie, co się stanie jak WIBOR zostanie zastąpiony czymś innym. Jak to wpłynie na losy mojego kredytu? Wiele pytań dzisiaj, kiedy nagrywamy, pozostaje jeszcze bez odpowiedzi, jednak potraktuj ten odcinek jako wiedzę, która powinna wzbudzić twoją czujność.
LINKI:
Wywiad z Aleksandra Bluj, Wiceprezes Zarządu GPW Benchmark
https://alebank.pl/co-dalej-z-wibor-em-po-2019-roku/
Artykuł: Co dalej z WIBOR-em? Autor: Paweł Spławski, Andrzej Kępa, Deloitte
https://alebank.pl/co-dalej-z-wibor-em/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/19/2019 • 38 minutes, 52 seconds
[RN88] Jak sfinansować inwestycje kredytem bankowym? Gość: Joanna Bąk
O kredytach już kilkakrotnie rozmawiałyśmy z Joanną Bąk, ale zawsze skupiałyśmy się na zwykłych kredytach mieszkaniowych. Czas poruszyć temat kredytów inwestycyjnych. Okazuje się, że pojawił się na rynku produkt kredytowy na zakup nieruchomości na wynajem na osobę fizyczną. Coś na wzór brytyjskiego kredytu „buy to let”, w którym to bank bierze również pod uwagę dochody z najmu nieruchomości.
W podcaście rozmawiamy o różnicach pomiędzy kredytem inwestycyjnym a zwykłym mieszkaniowym. O tym, jakie warunki musisz spełnić, by taki kredyt dostać. Jak się do tego przygotować.
Razem z Asią mówimy też o kredytach, z jakich nie jesteśmy dumne, że je udzieliłyśmy, no ale na początku w każdym zawodzie popełnia się głupie błędy wynikające jeszcze z braku doświadczenia i wiedzy. Asia stwierdziła, że to niemal jak publiczna spowiedź, jednak ja tak sobie myślę, że te nasze wyznania służą raczej temu, byś zrozumiał mój drogi słuchaczu młodych pracowników banków czy doradców kredytowych.
W rozmowie wspominamy również o grupie kredytowego wsparcia. Potrzebujesz więcej kredytowych informacji, to Asia zaprasza do grupy, gdzie możesz zapytać ekspertów o wszystko.
Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/844473215735900/
Natomiast jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat alternatywnych sposobów finansowania twoich projektów inwestycyjnych zobacz koniecznie nasz webinar:
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/11/2019 • 53 minutes, 17 seconds
[RN87] Jak rozliczyć flipa? Gość: Barbara Ziemba
Nieruchomości to taka specyficzna branża. Jak chcesz otworzyć sklep, to się nie zastanawiasz czy musisz założyć działalność gospodarczą, bo oczywiste jest, że musisz to zrobić. Natomiast jak chcesz rozpocząć biznes w branży nieruchomości, to zastanawiasz się, czy mogę wynajmować bez firmy, czy pierwszy flip mogę zrobić jako osoba fizyczna itp. Skąd to zamieszanie na rynku? Przyczyna jest prosta. Prawo dopuszcza sytuacje, w których osoba fizyczna nieprowadząca działalności wynajmuje lub sprzedaje nieruchomość. Jednak pytaniem jest: gdzie jest ta granica? Kiedy to już powinno się mieć jakąś formę prawną, a kiedy jeszcze nie ma takiej potrzeby?
Niestety wybór formy prowadzenia działalności to dopiero początek góry lodowej. Im głębiej w las, tym więcej zawiłości. Jedne nieruchomości są zwolnione z VAT a inne nie. Czy sprzedając jako firma muszę naliczyć VAT? A co z wyposażeniem mieszkania jak to rozliczyć? Jest trochę zawiłości na ten temat i coś czuje, że tym odcinkiem dopiero rozpocznę lawinę pytań. Liczę się z tym, że będzie sporo jeszcze do dopowiedzenia na ten temat. Pewnie skończy się to kolejnym odcinkiem uzupełniającym.
Potraktuj ten odcinek jako wstęp do rozważań nad formą prawną zarejestrowania twojej inwestycyjnej działalności. Wątki z VAT-em potraktuj jako wstęp do twoich poszukiwań, bo pamiętaj, że w biznesie na każdą sytuację trzeba jednak patrzeć indywidualnie na konkretną sytuację, by dobrze zakwalifikować i rozliczyć poszczególne koszty. My tutaj sygnalizujemy problem i mam nadzieję, że dzięki temu odnajdziesz się lepiej w twojej konkretnej sytuacji.
Gościem dzisiejszego odcinka jest Barbara Ziemba, która przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe, a obecnie jest analitykiem w dużej firmie. Zajmuję się analizą projektów inwestycyjnych w swojej firmie i przez jej ręce przechodzą wielomilionowe projekty, które ona musi ocenić z punktu widzenia opłacalności całego projektu. Wspólnie rozmawiamy o tym, jak najlepiej zacząć biznes fliperski od strony formalnej i księgowej.
Ponadto w odcinku wspominam o najbliższych wydarzeniach. O 3-dniowym FB LIVE Zrób sobie flipa oraz webinarze Jak pozyskać inwestora, który sfinansuje twój projekt? Więcej informacji o obu wydarzeniach znajdziesz tutaj:
http://bit.ly/zrobflipa
http://bit.ly/znajdzinwestora
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
3/4/2019 • 32 minutes, 26 seconds
[RN86] Jak znaleźć okazję na rynku pierwotnym, a jak na wtórnym? Gość: Grzegorz Tomiak
Jak znaleźć okazje to jedno, a jak ją rozpoznać to drugie. Jeżeli chcesz inwestować w nieruchomości, musisz nauczyć się obu czynności. Musisz poznać swój rynek od podszewki. Musisz stać się ekspertem na swoim lokalnym rynku, by z powodzeniem rozpoznawać, co jest okazją na rynku a co nie.
W tym odcinku razem z Grzegorzem Tomiakiem rozmawiamy, co jest okazją na rynku wtórnym, a co na pierwotnym. Okazuje się, że na obu rynkach można z dużym powodzeniem flipować i zarabiać fajne pieniądze. Grzegorz dzieli się swoim doświadczeniem z obu rynków.
Odpowiadamy też na pytanie, dlaczego warto inwestować na rynku, który się dobrze zna i ile trzeba zobaczyć mieszkań, by trafić na okazje.
W odcinku Grzegorz wspomina o swojej pierwszej inwestycji. O tym, jak wiele się na niej nauczył. Efekt tego możesz zobaczyć na tym krótkim video:
Ponadto wspominamy webinar, który wspólnie prowadzimy:
Jak kupić i sprzedać nieruchomość z dużym zyskiem?
Szczegóły webinaru znajdziesz tutaj:
A dla tych, co naprawdę chcą poszerzyć wiedzę na temat flipowania mamy całe szkolenie:
FLIPOWANIE, czyli jak kupic, wyremontować i sprzedać nieruchomość.
Jest to szkolenie skierowane do osób, które chciałby na obrocie nieruchomościami zarabiać całkiem fajne pieniądze. Z moich obserwacji i rozmów z fliperami zarobić można od 30 tys. w górę w Polsce w zł, a w UK w funtach. Kurs jest w dwóch pakietach na Polskę i na UK. W pakiecie UK będą dodatkowe moduły uzupełniające o brytyjski rynek. Także wybierając ten pakiet otrzymasz wiedzę zarówno z rynku polskiego, jak i brytyjskiego.
Czego się możesz spodziewać po tym szkoleniu? Przede wszystkim tego, że dostaniesz wszystkie narzędzia i wiedzę do tego, by zacząć. Począwszy od szczegółowej wiedzy na temat poszukiwań i rozpoznawania okazji inwestycyjnych, jak zrobić badanie rynku, dokładnej analizy kosztów całego procesu inwestycyjnego, niezbędne kalkulatory, składniki ceny, obliczanie opłacalności inwestycji, po podstawową wiedzę prawną i podatkową. Nie jesteśmy prawnikami ani doradcami podatkowymi, ale praktykami tego biznesu więc dowiesz się jak zorganizować taką działalność od strony prawnej i podatkowej, żeby nie mieć problemu z fiskusem. Ponadto poprosiłyśmy prawnika do tego, by stworzył wzory umów współpracy z inwestorami, bo często pytacie jak zabezpieczyć siebie lub inwestora, który wykłada pieniądze na twój projekt. Te umowy stworzone są na rynek Polski i będą świetną bazą do negocjacji warunków z inwestorem. Myślę, że jeżeli faktycznie chcesz zacząć ten biznes, to ten kurs będzie dla Ciebie takim Kompendium Wiedzy, bez której lepiej nie wychodzić na rynek.
Więcej informacji na temat szkolenia znajdziesz tutaj:
►https://kobiecastronainwestowania.pl/product/flipowanie/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
2/25/2019 • 56 minutes, 23 seconds
[RN85] Jak wydobyć potencjał inwestycyjny z nieruchomości kupionej na FLIPA? Gość: Pola Matuszewska
Czy można nauczyć się widzenia potencjału nieruchomości na sprzedaż? Czy potrzebne są do tego jakieś specjalne predyspozycje czy jednak jest to wiedza, którą można zdobyć?
Zapytałam o to architektkę wnętrz Polę Matuszewską, która to specjalizuje się w obsłudze inwestorów i wydobywaniu potencjału inwestycyjnego nabywanych przez nich nieruchomości. W tym odcinku Pola udziela wiele mega praktycznych rad dotyczących podziałów, przenoszenia instalacji, zgód i pozwoleń. Myślę, że ten odcinek przyda się każdemu kto planuje remont nieruchomości.
Z tego odcinka dowiesz się:
Kiedy najłatwiej jest przenieść kuchnię?
Jakie instalacje należy wymienić?
Na czym nie warto oszczędzać?
Co warto zrobić, by niedużym kosztem uzyskać "efekt wow”?
Co należy zgłaszać i komu?
Jak rozpoznać ściany nośne i działowe?
Na co zwrócić uwagę przy pierwszej wizycie w nieruchomości?
Pola chętnie się dzieli swoją wiedzą i jeżeli masz pytania odnośnie remontu śmiało pytaj! Napisz komentarz, a ja po proszę Polę, aby odpowiedziała.
W odcinku wspominam o webinarze pt. Jak kupić i sprzedać nieruchomość z dużym zyskiem? Szczegóły webinaru znajdziesz tutaj:
LINKI:
WEBINAR: Jak kupić i sprzedać nieruchomość z dużym zyskiem?
Strona POLI: https://www.facebook.com/inwestycjeodwnetrza
Przykłady realizacji:
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
2/18/2019 • 1 hour, 7 minutes, 36 seconds
[RN84] Po drugiej stronie barykady. Pośrednicy i inwestorzy – partnerzy czy przeciwnicy? Gość: Marta Smith
Pośrednicy i inwestorzy teoretycznie powinni ze sobą współpracować, jednak bardzo często jest, że zamiast ze sobą współpracować nawzajem się unikają. Dlaczego? Jedna i druga strona ma wobec siebie wiele oczekiwań, a tam gdzie są oczekiwania często pojawiają się rozczarowania. Rozczarowania rodzą wiele problemów, które mocno rzutują na współpracę obu tych grup. To powoduje brak wzajemnego zrozumienia i zaufania.
Czy jest możliwe zbudowanie mostu, zamiast pogłębienia przepaści pomiędzy nimi?
Zarówno pośrednicy jak i inwestorzy działają dla zysku. Mówiąc krótko żyją z nieruchomości. Inwestorzy poszukują okazji inwestycyjnych, a pośrednicy klientów. Jedni i drudzy mogliby z powodzeniem zaspokajać swoje potrzeby, ale nie do końca to działa.
Czy warto współpracować z pośrednikiem zapytałam inwestorki Marty Smith, która to ma na swoim koncie kilkadziesiąt projektów inwestycyjnych.
Pobierz PDF: Jak rozpoznać okazję inwestycyjną?
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
2/11/2019 • 32 minutes, 5 seconds
[RN83] Jak sprzedać funkcjonujący biznes? Gość: Sylwia Wróblewska
Z obrotem nieruchomości bardzo często wiąże się sprzedaż funkcjonujących biznesów. Czasami sprzedając nieruchomość automatycznie sprzedajemy na gotowy biznes. Taki scenariusz wydaje się oczywisty i prosty. Sprzedaję pensjonat wraz ze wszystkimi rezerwacjami i obsługą. Jednak co zrobić, kiedy prowadzisz biznes w nie swoim lokalu? Kiedy poniosłeś spory nakład na rozkręcenie biznesu, ale lokal wynajmujesz. Czy można sprzedać sam biznes?
Istnieje coś takiego jak zorganizowana część przedsiębiorstwa lub odsprzedaż nakładów inwestycyjnych, a potocznie mówi się na to po prostu odstępne. Takich sytuacji na rynku jest bardzo dużo. Niestety nie mam dostępu do żadnych statystyk, bo są to sytuacje trudne do ewidencjonowania. Z reguły są to przejęcia rozliczane zwykłą fakturą pomiędzy jedną działalnością gospodarczą a drugą, lub sprzedaż udziału w spółkach.
Jak przeprowadzić taki proces przejęcia biznesu?
Jakie dokumenty należy przygotować?
Na co zwracać uwagę?
Na te i inne pytania odpowiadamy z Sylwią Wróblewską właścicielką biura nieruchomości w Gdańsku, która to na swoim ma już kilkanaście skutecznie przeprowadzonych takich transakcji.
Zapraszam do wysłuchania audycji.
Jeżeli poszukujesz biznesu do zakupu, lub masz na sprzedaż funkcjonujący biznes napisz proszę do mnie na maila: info@ruszamynieruchomosci.pl
Linki:
Blog Sylwii: http://sylwiawroblewska.pl/
Grupa dla pośredników: https://www.facebook.com/groups/ofertyspodlady/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
2/4/2019 • 32 minutes, 20 seconds
[RN82] Giełda kontra nieruchomości – w co lepiej inwestować? Gość: Anna Smolińska
Z pewnością różne prawa rządzą rynkiem nieruchomości w porównaniu z giełdą. Jednak po dłuższej rozmowie z inwestorką giełdową Anną Smolińską, faktycznie wydaje się, że niezależnie od tego w co inwestujesz wszystko zaczyna się od Twojej głowy. Od przekonań jakie masz na dany temat. Od pokonania własnych barier i blokad.
Miałam przyjemność trochę liznąć giełdy, a Ania poczyniła swoje pierwsze kroki w inwestowaniu w nieruchomości. Okazuje się, że nasze powody dla których długo zwlekałyśmy z inwestowaniem w inne rynki były wbrew pozorom bardzo podobne.
Jednak nasz świat mentalny jest kluczowy niezależnie od tego co chcesz robić…
Z tego odcinka dowiesz się o głównych różnicach pomiędzy obiema strategiami inwestowania, o plusach i minusach jednej i drugiej metody. O tym jak zacząć i co zrobić by ruszyć z miejsca niezależnie od tego, z którego punktu startujesz.
Anna Smolińska jest autorką książki i bloga o nazwie Kobieta Inwestuje. Dla słuchaczy podcastu przygotowała specjalny kod rabatowy na bezpłatną przesyłkę książki. By skorzystać z okazji wejdź na bloga:
www.kobietainwestuje.pl
Wrzuć do koszyka książkę i wpisz kod: ruszamynieruchomosci
Zachęcam gorąco do poznania bloga Ani. Jest kopalnią wiedzy na temat inwestowania na giełdzie. A tymczasem zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/29/2019 • 52 minutes, 5 seconds
[RN81] Jak to jest być pośrednikiem w Australii? Gość: Olga Marciniak
Zawód niby ten sam a jednak różnice znaczące. Wszystko wydaje się być inne. Począwszy od sposobów pozyskiwania nieruchomości, po pracę z ofertą, prezentacje i transakcje. Chciałoby się powiedzieć co kraj to obyczaj. I coś w tym jest.
W Australii praktycznie nie istnieją transakcje bez udziału pośrednika nieruchomości. Są to bardzo unikalne sytuacje. Ciekawy jest sposób prezentacji i licytacji ulicznych. Myślę, że z rynku australijskiego płynie wiele inspiracji dla nas pośredników.
Gościem tego odcinka jest Olga Marciniak, która to gościła już w podcaście nr 74. Rozmawiałyśmy wówczas głównie na temat rynku nieruchomości w Australii, a dzisiaj rozmawiamy na temat agencji nieruchomości i współpracy z nimi.
LINKI
podcast.ruszamynieruchomosci.pl/rn74
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/21/2019 • 54 minutes, 5 seconds
[RN80] Jak zbudować lojalny i efektywny zespół? Gość: Iwona Bobrowska-Budny
Sukces w biznesie najczęściej nie jest efektem pracy jednej osoby. Najczęściej jest efektem pracy całego zespołu. Pewnie nie raz słyszałeś, że dobry zespół może zaprowadzić twoją firmę na sam szczyt. Jednocześnie jeżeli prowadzisz własną firmę i zatrudniasz ludzi to wiesz, że zbudowanie takiego zespołu to czasem jest droga przez mękę.
Ja kiedyś postanowiłam prowadzić małe niszowe biuro nieruchomości głównie z tego powodu. Nie miałam ochoty przechodzić przez ten proces. Poszukiwań, szkoleń, prowadzenia, motywowania itp itd… W głowie miałam wyobrażenie, że budowanie zespołu to szalenie wymagający proces.
Jednak zespół się „sam” zbudował. W trakcie mojej pracy pojawiły się osoby, które uzupełniały moje brakujące kompetencje. Zbudowałam zespół współpracujących ze sobą przedsiębiorców. Osób, które miały wspólny cel i wspólny interes. Funkcjonowało to bardzo dobrze przez lata. Jednak ostatnimi czasy buduję kolejną firmę związaną ze szkoleniami w nieruchomościach i tutaj mój zespół jaki mam to prawdziwa „petarda”!
Zaczęłam się zastanawiać jak to jest, że tak wiele osób narzeka na pracowników. Zwłaszcza w branży pośrednictwa. Brak lojalności, przypadkowość, duża zmienność, brak zaangażowania, rotacja na stanowiskach itp. Dlaczego tak trudno jest znaleźć odpowiednie osoby skoro niewątpliwie takie istnieją. W czym tkwi sekret dobrego wyboru osób.
Z odpowiedzią przyszła Iwona Bobrowska-Budny, którą poznałam na Akademii Leona Koźmińskiego. Wystarczył jeden test psychometryczny by wszystko stało się jasne. Zrozumiałam, że tak naprawdę wszyscy mamy kilka określonych stylów myślenia i talentów jakimi operujemy. Jeżeli poznamy i zrozumiemy siebie, to tak naprawdę odkryjemy, kogo potrzebujemy pozyskać do naszego zespołu, by ten jak burza szedł do przodu!
Uświadamiając sobie strukturę tego jak funkcjonuje nasze myślenie i sposób działania znacznie łatwiej będzie nam zobaczyć, kto będzie w naszym zespole dopełnieniem, a z kim się będziemy ścierać. Kto będzie wspierać naszą organizację, a kto „rozwalać” od środka.
Dzisiejszy odcinek jest bardzo biznesowy, jednak wierzę, że jest to szalenie praktyczna wiedza niezależnie od tego czy budujesz zespół w agencji nieruchomości, w firmie inwestycyjnej czy doradztwie kredytowym.
LINKI:
Dużo wiedzy i inspiracji w temacie zarządzania Blog Nikolay Kirov
https://kirov.pl/category/aktualnosci/
Nadawanie sensu Simon Sinek i TED
https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action
Książka - https://www.empik.com/zaczynaj-od-dlaczego-jak-wielcy-liderzy-inspiruja-innych-do-dzialania-sinek-simon,p1069445786,ksiazka-p
Instytut Gallupa wskazuje 4 kluczowe filary lidera: Mądre zaufanie, Życzliwość, Nadawanie Sensu i Stabilność (Również emocjonalna
Blog Instytutu: https://news.gallup.com/topic/blog_tgb.aspx
RADY OD IWONY:
Zasada - kup 1 książkę, przeczytaj i zastosuj - jest efektywniejsza niż rzucanie się na wszystkie pozycje bez wdrożenia
Model Kano - Rekomenduję, wykorzystywać go przy rekrutacji, choć jego korzenie wywodzą się z działań praktyków Six Sigma i priorytetyzacji potrzeb klientów. Model opracowany przez Prof Noriaki Kano w 1984 r.
Zapisz się na listę mailingową Ruszamy Nieruchomości i pobierz PDF z opisanym modelem KANO!
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół,
1/14/2019 • 42 minutes, 57 seconds
[RN79] Czy noworoczne plany to realne cele czy mrzonki? Gość: Martą Smith
Jak to jest, że nasze noworoczne postanowienia zwykle szybko gdzieś się „ulatniają”?
Dlaczego tak trudno jest nam wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?
W czym tkwi sekret skutecznego planowaniu?
Czy faktycznie jest na to jakiś sposób czy sprawdzona metoda?
W dzisiejszym odcinku razem z Martą Smith zastanawiamy się dlaczego pomimo, iż tak naprawdę nie jesteśmy mistrzyniami planowania, a praca na tzw „spontanie” najlepiej nam wychodzi, to mimo wszystko udało nam się zrealizować wszystkie nasze założenia i postanowienia zeszłoroczne.
Czy faktycznie tylko mistrzom planowania udaje się realizować cele?
Obie z Martą jesteśmy przykładem na to, że tak naprawdę w tym wszystkim jest drugie dno. Z każdym rokiem dochodzę do wniosku, że tak naprawdę wcale nie chodzi o doskonały plan. Chodzi o to PO CO planujesz? Do czego twoje plany i postanowienia mają Cię w życiu doprowadzić i na ile to są naprawdę ważne cele dla Ciebie jako człowieka.
Jestem przekonana, że można zrealizować absolutnie każdy plan i każdy cel. Tylko kluczowe pytanie brzmi: PO CO? Jeżeli nie wiesz po co masz wytrwać w swoim postanowieniu i znosić wyrzeczenia, to na pewno w nim nie wytrwasz. Tak to już jest. Zaczniesz kalkulować, robić rachunek zysków i strat. Jak się okaże, że ów straty czytaj niedogodności są dla Ciebie większe niż potencjalne zyski czyli satysfakcja z osiągniętego celu, to najzwyczajniej w świecie rezygnujesz.
Myślę, że świetnie to pokazują palacze co to rzucają nałóg po nowym roku. Szybko zaczynają kalkulować zyski i straty gdy przychodzi głód nikotynowy. I jeżeli nie maja wystarczająco wysokiej świadomości jakie tak naprawdę szkody przynosi im palenie dla ich zdrowia, to oni po prostu tego nie czują. Bo przecież od jednego papierosa się nie umiera, ale paczki papierosów dziennie palonej przez 20 lat tak, ale kto by się przejmował tym co będzie za 20 lat… Ten ich „zysk” z wysiłku rzucania jest zbyt małym impulsem by się męczyć i wytrwać w postanowieniu noworocznym. Podobnie jest ze wszystkim.
Postanowienia, których nie realizujemy to są najczęściej te, które być może fajnie brzmią, być może fajnie byłoby je mieć, ale dla których nie warto się męczyć aż tak bardzo.
Jeżeli masz problem z realizacją swoich noworocznych postanowień posłuchaj jak my do tego podchodzimy. Na jakie pytania sobie odpowiadamy zanim zdecydujemy się cokolwiek zaplanować.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
1/7/2019 • 28 minutes, 39 seconds
[RN78] Czy opłaca się ciągle wchodzić w najem na doby? Gość: Beata Szygenda
To już ostatni w 2018 roku odcinek podcastu i zamykam ten rok tematem, który budzi wiele kontrowersji. Najem na doby. Czy jest jeszcze miejsce na kolejną firmę zajmującą się najmem na doby? W niektórych miastach rynek wydaje się być przesycony, a jednak ciągle powstają coraz to nowe firmy obsługujące ten rynek.
Nagrałam rozmowę z Beatą Szygendą, która niedawno z mężem postanowiła otworzyć taką działalność. Obecnie remontuje 5-ty apartament. W rozmowie szczerze opowiada o swoich wyzwaniach związanych z rozpoczęciem takiej działalności, o kapitale jaki miała na start oraz o tym ile czasu zajęło jej rozkręcenie i zautomatyzowanie tego biznesu.
Beata jest dla mnie ogromną inspiracja. To jest osoba, która pomimo zupełnie innej profesji postanowiła dokonać dużej zmiany w swoim życiu. Odważyła się postawić na nieruchomości i dzisiaj sukcesywnie krok po kroku rozwija swoją własną sieć apartamentów na poznańskim rynku.
W rozmowie Beata często powołuje się na szkolenie jakie przeszła i zgodnie z tym co obiecałam w podcascie każdy słuchacz otrzymuje ode mnie specjalny kod rabatowy, który daje zniżkę 200 zł na kurs!!!
Przy realizacji zamówienia wpisz kod: podcast
A szczegóły kursu znajdziesz tutaj: http://bit.ly/kursnajemnadoby
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
12/18/2018 • 43 minutes, 58 seconds
[RN77] Rynek w Albanii – Szansa czy Ryzyko? Gość: Rafał Ziomek
Po raz kolejny goszczę na łamach podcastu Rafała Ziomka. Jest on inwestorem z wieloletnim doświadczeniem, który postanowił spróbować swoich sił na obcym rynku. Wcześniej Rafał opowiadał o aukcjach komorniczych, a dziś opowiada o tym jak robi się biznes w Albanii.
Albania to bardzo ciekawy pod kątem inwestycyjnym rynek. Ceny bardzo atrakcyjne, a potencjał wzrostu ogromny. Jednak nie jest to z pewnością kraina mlekiem i miodem płynąca.
Na co należy uważać?
W co warto inwestować?
Jakie są niuanse prawne?
Czy język jest barierą?
Jak wyglądają procedury?
Jak wygląda współpraca z lokalnymi ludźmi?
Na te i na wiele innych pytań odpowiada Rafał Ziomek, który to podjął się inwestycji w pensjonat we słonecznej Albanii.
zdjęcia z Rafała pensjonatu:
.fusion-gallery-1 .fusion-gallery-image {border:1px solid #f6f6f6;}
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
12/10/2018 • 38 minutes, 27 seconds
[RN76] Zmiany w kredytach hipotecznych w 2018 r. Gość: Joanna Bąk
Po raz kolejny mam przyjemność gościć eksperta od kredytów hipotecznych Joannę Bąk. Wiele się w 2018 roku wydarzyło. Nastąpiły kolejne fuzje banków. Podkręcono liczenie zdolności kredytowej, a na domiar wszystkiego doszły niuanse związane z pędzącymi do góry cenami mieszkań.
Okazuje się, że ucięcie kredytów z dopłatami wcale nie zmniejszyło ilości przydzielanych kredytów. I co ciekawe coraz więcej klientów kupuje mieszkania nie na własne cele. Świadomość inwestowania w nieruchomości rośnie, co mnie bardzo cieszy.
Asia dzieli się również swoimi doświadczeniami z bankami. Rozmawiamy o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by nie dostać tak zwanego „negata” - czyli odmowy kredytowej.
Myślę, że wiele ciekawych informacji znajdą tu szczególnie osoby, które myślą o wzięciu kredytu hipotecznego.
Linki:
Facebook Joanny Bąk https://www.facebook.com/easiabak
Grupa do której warto dołączyć www.facebook.com/groups/844473215735900
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
12/3/2018 • 37 minutes, 10 seconds
[RN75] Jak zostać właścicielem portalu ogłoszeniowego? Gość: Wojciech Kosiński i Marta Kosińska
Czy idea portalu, którego właścicielami byliby pośrednicy nieruchomości ma szansę na sukces?
Próby stworzenia takiego portalu były podejmowane wielokrotnie. Polska Federacja Pośredników w Obrocie Nieruchomościami podjęła się tego wyzwania i postała fagora.pl, ale niestety okazuje się, że portal ogłoszeniowy z pozoru tylko wydaje się być łatwym biznesem. Jest to zupełnie różna od pośrednictwa przestrzeń biznesowa i niekoniecznie łatwa do realizacji zwłaszcza dzisiaj kiedy na rynku mamy naprawdę „mocnych” portalowych graczy na rynku, z którymi nie jest łatwo konkurować.
Powstała jednak wspólna inicjatywa PFRN oraz istniejącego już od wielu lat portalu szybko.pl, aby stworzyć przestrzeń w której pośrednicy mieliby realny wpływ na taki portal.
Inspiracja przyszła z Holandii z portalu https://www.funda.nl/ , którego dużej części udziały są obecnie w posiadaniu pośredników. Portal jest najmocniejszym portalem w Holandii głównie z tego względu, że większość ofert jest tam publikowanych przez lojalnych udziałowców, czyli przez biura pośrednictwa.
O tym jaki jaki jest pomysł na polski portal pośredników opowiadają Wojciech Kosiński i Marta Kosińska.
Linki:
https://nowe.szybko.pl/
http://portalposrednikow.szybko.pl/
https://www.szybko.pl
https://www.facebook.com/groups/portal.posrednikow/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/26/2018 • 48 minutes, 17 seconds
[RN74] Czy trawa za miedzą faktycznie jest bardziej zielona? Rynek nieruchomości w Australii. Gość: Olga Marciniak
U nas listopadowa słota, podczas gdy na drugim krańcu globu pewnie pięknie słońce świeci. Nie martw się ten podcast nie będzie o pogodzie! Natomiast będzie gorąco, bo razem z Olgą Marciniak rozmawiamy o gorącym australijskim rynku nieruchomości, który właśnie przeżywa swoje ostudzenie.
Oprócz tego, że trochę egzotycznie dzisiaj będzie, to mnie szczególnie zainteresowało dlaczego w Australii nastąpiła korekta cen. Ogólnoświatowego kryzysu nie było, a jednak nastąpiło spowolnienie i spadek cen.
Dzisiaj kiedy się każdy zastanawia czy w Polsce także będzie korekta cen i głosy są podzielone na tych co mówią, że dopóki nie dogonimy cen Europejskich to będą rosły, i na tych co wręcz czekają z inwestycjami na korektę. Warto posłuchać co się zadziało w Australii, bo nie zawsze światowe załamania gospodarcze mają wpływ na zmianę trendu.
Czy trawa za miedzą jest faktycznie zieleńsza? Nie wiem. Sami oceńcie. Każdy rynek rządzi się swoimi prawami i jest po prostu inny. Lepszy czy gorszy pozostawiam to Twojej ocenie. Na pewno różnic jest sporo. Dla tych co to są ciekawi świata nieruchomości dziś ciekawostki z drugiego krańca świata. Musze przyznać, że sama z ciekawością słuchałam Olgi jak opowiada.
Ps. Pamiętaj o warsztatach w Gdyni i kodzie rabatowym: rngdynia
Linki:
Więcej informacji znajdziesz tutaj: bit.ly/2martygdynia
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/19/2018 • 45 minutes, 4 seconds
[RN73] Jak oswoić lęk przed inwestowaniem? Gość: Marta Smith
A co jak mi nie wyjdzie?
A co jak stracę?
A co jak Ci wyjdzie? Mam ochotę odpowiadać za każdym razem jak słyszę takie obawy. Lęk i obawy są naszym naturalnym mechanizmem obronnym. Gdyby nie strach stojąc nad przepaścią skoczylibyśmy bez lęku, ale z pewnością z dużą szkodą dla siebie. Jednak w obliczu trudnych decyzji inwestycyjnych czy biznesowych, strach nie zawsze jest dobrym doradcą.
O tym jak sobie poradzić ze strachem rozmawiam z Martą Smith inwestorką w UK, która dzieli się swoim doświadczeniem radzenia sobie z lękiem. Marta opowiada początki swojej historii inwestycyjnej kiedy się bardzo bała wielu rzeczy. Jak to przezwyciężyła? Dowiesz się z naszej rozmowy!
Chcesz pokonać strach z Dwiema Martami i zaplanować swój biznes w nieruchomości krok po kroku? Przyjedź na pierwsze stacjonarne warsztaty w Gdyni 8.12.2018! Taka okazja, by nas poznać na żywo zbyt prędko się nie powtórzy.
Wydarzenie już się odbyło. Nagrania z niego są dostępne w kursie:
Jak rozpocząć biznes w nieruchomościach?
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/13/2018 • 31 minutes, 31 seconds
[RN72] Jak współpracować z inwestorem? Gość: Alicja Flicińska
Na lini pośrednik - inwestor często występuje brak zrozumienia. Inwestorzy mają wiele do zarzucenia pośrednikom i na odwrót. Z czego to wynika? Przede wszystkim z braku wiedzy na czym polega praca jednego i drugiego.
Dobry inwestor szuka okazji inwestycyjnej. Czyli oferty poniżej ceny rynkowej, oferty na której zarobi pieniądze. Dobry pośrednik z kolei szuka najlepszego z możliwych klientów na nieruchomość klienta, którego reprezentuje. Ewidentnie widzę tu sprzeczność interesów! Inwestor chce jak najmniej zapłacić, a pośrednik chce uzyskać jak najwyższą cenę. Bynajmniej tak to powinno wyglądać w teorii.
Powstaje zatem pytanie czy można to jakoś połączyć? Czy można być dobrym pośrednikiem, który obsługuje inwestorów?
Okazuje się, że można. W krajach anglosaskich mówi się o osobach wyszukujących okazje inwestycyjne „Deal Sourcer”, czyli osoba wyszukująca okazje inwestycyjne. Jest to rodzaj pośrednictwa. Czyli innymi słowy jest to taki pośrednik, który skupia się na interesie inwestora, a nie sprzedającego.
Udało mi się przeprowadzić rozmowę z Alicją Flicińską, która poszła nawet jeszcze dalej. Wyspecjalizowała się w kompleksowej obsłudze inwestorów. Zajmuje się nie tylko wyszukiwaniem okazji, ale także przeprowadzeniem całego procesu inwestycyjnego. Jej klienci często nawet nie widzą nieruchomości jakie ona im znajduje, ale za to mają gwarancje stabilnej stopy zwrotu.
Na czym polega taka kompleksowa obsługa inwestorów i jak ją zorganizować dokładnie, opowiada w wywiadzie Alicja Flicińska, agentka nieruchomości z Poznania.
Linki:
https://www.facebook.com/alicja.flicinska
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
11/5/2018 • 1 hour, 35 minutes, 50 seconds
[RN71] Co to jest podnajem i jak na nim zarobić? Gość: Radosław Owczarek
Podnajem to strategia zarabiania na nie swoich nieruchomościach. Na łamach podcastu było już nie raz o tym, jednak po raz pierwszy goszczę u siebie osobę, która naprawdę na podnajmie zjadła przysłowiowe zęby.
Radek Owczarek podnajmuje ok 50 nieruchomości i zarządza blisko 200 lokatorami. Stworzył blisko 10-cio osobowy zespół w swojej firmie, który pomaga mu w obsłudze tego przedsięwzięcia. Często o podnajmie mówi się jako o strategii inwestycyjnej, jednak trzeba jasno powiedzieć, że podnajem to jest inwestycja w biznes, którym trzeba zarządzać i pilnować. Nie ma to nic wspólnego z rentierstwem jednak nie ulega wątpliwości, że może to być świetnie prosperujący biznes w branży nieruchomości i Radek jest przykładem, że można zupełnie od zera rozwinąć w kilka lat bardzo dobrze prosperującą firmę.
Zapraszam Cię do wysłuchania szalenie inspirującej historii człowieka, który zaczął kilka lat temu zupełnie bez kapitału, a dzisiaj zarządza ponad 50-cioma nieruchomościami.
Linki:
System Obsługi Najmu https://wow.systemobsluginajmu.pl/
Radek Owczarek https://www.facebook.com/levelxconsulting?ref=br_rs
KURS na Pieniądz
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/29/2018 • 41 minutes, 52 seconds
[RN70] Czy każdy może zostać deweloperem? Gość: Jarosław Gulewski
Jeżeli interesuje Cię rynek nieruchomości to pewnie obserwujesz zarówno rynek wtórny jak i pierwotny. Nie jest trudno dzisiaj dostrzec w większych miastach, że inwestycje wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jednak często jak patrzymy na ten obrazek to wydaje się nam, że próg wejścia w rynek deweloperski jest tak wielki, że nie do przeskoczenia, a tymczasem okazuje się, że wcale nie musi taki być.
Rozmówcą 70-tego odcinka podcastu jest Jarosław Gulewski, którzy to swoją przygodę z deweloperką rozpoczął w 2006 r. Przetrwał czasy hossy, kryzysu i ponownej hossy. Większość swoich inwestycji buduje nie posiłkując się kredytem. Twierdzi, że próg wejścia to kapitał wysokości mniej więcej jednej kawalerki w Gdańsku! Jedna kawalerka, a rentowność na bardzo wysokim poziomie! Niewiarygodne prawda, a jednak na własnym przykładzie udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe.
Posłuchaj naszej krótkiej, ale bardzo treściwej rozmowy i dowiedz się czego potrzebujesz na start. Podobno sekret tkwi w kupieniu dobrej działki, a co to znaczy dobra działka? O tym więcej w wywiadzie!
Linki:
https://warsztatydeweloperskie.pl/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/22/2018 • 19 minutes, 53 seconds
[RN69] Jak zbudować silną markę biura nieruchomości? Gość: Łukasz Kruszewski
O budowaniu marki osobistej ostatnio bardzo często się mówi. Jednak prawda jest taka, że każda marka osobista pracuje w jakiejś firmie, a najlepsze sprzężenie jest wtedy kiedy silna marka biura stoi za silną marką osobistą i na odwrót. Takie sprzężenie zwrotne działa zdecydowanie korzystnie!
Dzisiejszy odcinek poświęcony jest budowaniu wizerunku biura nieruchomości na zewnątrz. Polecam posłuchać go także wszystkim właścicielom firm świadczącym usługi różnego rodzaju doradztwa myślę, że wiele z tych rad można zastosować i w innych usługach także.
O marce biura rozmawiam z Łukaszem Kruszewskim. Współtwórcą jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek sieci biur nieruchomości w Polsce Freedom Nieruchomości. Jak pomyślałam o tym temacie to tylko Łukasz mi przyszedł do głowy. Głównie dlatego, że faktycznie udało mu się zbudować bardzo silny brand zupełnie od zera.
Jeżeli interesujesz się marketingiem nieruchomości czy budowaniem własnej marki to koniecznie zerknij również na blog Łukasza oraz po jego książki. Znajdziesz tam bardzo wartościową i merytorycznie poukładaną wiedzę z tego zakresu!
Linki:
Blog Łukasza: https://lukaszkruszewski.pl/
Książki: https://sklep.lukaszkruszewski.pl/
FB: https://www.facebook.com/lukasz.kruszewski
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/15/2018 • 59 minutes, 9 seconds
[RN68] Jak uzyskać efekt WOW w mieszkaniu remontowanym na sprzedaż? Gość: Patryk Gogacz
Flipowanie to coraz bardziej popularna forma inwestowania. Zasada stara jak świat. Kupić tanio sprzedać drożej. Tylko powstaje pytanie co zrobić aby udało się faktycznie drożej sprzedać?
Najczęściej wybieranym sposobem podnoszenia wartości nieruchomości jest zrobienie remontu. Jednak remont remontowi nierówny, a żeby sprzedać szybko i w dobrej cenie trzeba osiągnąć tzw. efekt WOW! Klient wchodzi i od razu się zakochuje. Niemalże jest gotowy od razu wstawić tam swoje walizki i zamieszkać.
Jak osiągnąć efekt WOW zapytałam specjalistę do spraw remontów. Właściciela firmy remontowo-budowlanej, który specjalizuje się „w efektach specjalnych” w mieszkaniach. Spod jego oka wychodzą perełki nawet w blokach z wielkiej płyty. Nie boi się sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania i luksusowe materiały. Okazuje się, że nawet w wielkiej płycie wykończenie w segmencie premium ma swoich zwolenników i średnio te mieszkania sprzedają się o 20-30% drożej w stosunku do innych mieszkań.
Patryk Gogacz opowiada o swoich realizacjach, materiałach jakie zastosował. Co mu się sprawdza i jak na to reagują klienci. Jeżeli myślisz o tym by wejść w segment premium w swoich projektach inwestycyjnych to ten odcinek może być dla Ciebie dobrą inspiracją.
LINKI:
Jeżeli spodobał Ci się pomysł wzięcia udziału w naszym szkoleniu online 15.10. to szczegóły znajdziesz tutaj:
http://bit.ly/webinar-rn68
Mojego rozmówcę znajdziesz tutaj:
http://www.nowe-inspiracje.com.pl/
Zobacz przykładowe realizacje Patryka! Jestem ciekawa jak Ci się podobają! Czekamy na Twoje pytania i komentarze!
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/8/2018 • 27 minutes, 54 seconds
[RN67] Jak wyjść z pętli kredytowej? Gość: Łukasz Chlebicki
Kiedyś ktoś powiedział, że nie ma ludzi nieomylnych. Jedno moje ulubione ze stwierdzeń jest to, że nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi.
Po raz kolejny na łamach podcastu pojawia się temat związany z wychodzeniem z długów. Tym razem skupimy się na chwilówkach i o tym co możesz zrobić, gdy wpadłeś w pętlę kredytową. W takich momentach często popadamy w bardzo nie wspierające stany, ale warto sobie uświadomić, że problemy finansowe mogą przytrafić się każdemu. I tylko od Ciebie zależy jak zareagujesz na tą sytuacje. Jeżeli słuchałeś odcinka nr 61 z Beatą Kapcewicz to wiesz, że nie ma długów z których nie można wyjść, a dzisiaj udostępniam Ci kolejną inspirację do tego jak możesz poradzić sobie z kłopotami finansowymi.
Moim gościem jest Łukasz Chlebicki, który od wielu lat prowadzi firmę zajmującą się oddłużaniem. Obecnie wyspecjalizował się w udzielaniu pomocy osobom, które zapętliły się w swoich decyzjach finansowych. Czasem naprawdę niewiele trzeba by stracić płynność finansową, ale miej świadomość, że naprawdę można to uciąć w odpowiednim momencie. Nie ma potrzeby pogrążania się i pogłębiania strat.
Posłuchaj tego odcinka i dowiedz się więcej:
co to jest BIK i jego czyszczenie
za ile fundusze sekurytyzacyjne skupują długi
jak możesz negocjować
jak zrefinansować swoje długi
co to jest upadłość konsumencka
Więcej informacji na ten temat dowiesz się także na stronie:
www.sprzedajswojdlug.pl
LINKI:
Łukasz Chlebicki https://www.facebook.com/lukasz.chleb
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
10/1/2018 • 28 minutes, 54 seconds
[RN66] Jak zostać inwestorem i skutecznie osiągać cele? Gość: Joanna Ptasińska
Zawsze do Podcastu mam zwyczaj zapraszać bardzo doświadczonych inwestorów, by podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jednak ostatnio ujęła mnie historia jednej dziewczyny, która właśnie kupiła swoją pierwszą nieruchomość na inwestycję. Doszłam do wniosku, że pragnę ją opowiedzieć światu z jednego powodu. Chcę, abyś słuchając tej historii utożsamił się z nią i uwierzył, że każdy może zacząć inwestować.
Moim gościem jest Joanna Ptasińska. Absolwentka naszego kursu Pani na Włościach oraz grupy Mastermind jaką prowadzę wraz z Martą Smith. Cała historia toczyła się na naszych oczach, a Asia okazała się osobą mega wytrwałą i konsekwentną w działaniu.
Pomimo wielu porażkach. W sytuacjach, w których inwestorzy gotówkowi zabierali jej okazje z rynku, ona się nie poddawała. Szukała dalej. Aż w końcu kupiła bardzo fajny dom w UK. Naprawdę można się od niej wiele nauczyć!
Asia jest dowodem na to, że można zacząć inwestować w każdym momencie. Nawet kiedy na rynku jest duża konkurencja i transakcje gotówkowe wypychają transakcje na kredyt.
Jestem osobiście bardzo dumna z Joanny. Bo kiedy to co robisz zaczyna owocować to radość jest ogromna. Asia wielkie dzięki, że nam zaufałaś i zdecydowałaś z Dwiema Martami sięgnąć po swoje marzenia!
Linki:
bit.ly/pnw-rn66
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/24/2018 • 47 minutes, 18 seconds
[RN65] Jak zdobyć doświadczenie, wiedzę i pieniądze na inwestycje w nieruchomości? Gość: Marta Smith
Nie raz, nie dwa widziałam reklamę pt: Zostań inwestorem! Nie potrzebujesz do tego pieniędzy. Jednak gdzieś podskórnie czuje jakiś podstęp w tego typu stwierdzeniach. Jak to? Inwestor to przecież osoba, która inwestuje kapitał! O co chodzi?
Jeżeli Tobie podobnie jak mi włącza się lampka ostrzegawcza, gdy czytasz coś takiego to wiedz, że naprawdę Cię rozumiem.
Ja też nie wierzę w cuda. I wiem jedno, by zacząć inwestować potrzeba wiedzy lub pieniędzy, ale żeby inwestować i naprawdę dobrze na tym zarabiać potrzebujesz mieć jedno i drugie.
Dlatego też powstaje pytanie, nie jak zostać inwestorem bez pieniędzy, tylko jak dojść do wiedzy o inwestowaniu i pieniędzy jednocześnie?
W tym odcinku rozmawiam z Martą Smith o sposobach zarabiania na nieruchomościach przy jednoczesnym zdobywaniu doświadczenia oraz bardzo praktycznej wiedzy na temat rynku. Omawiamy sposoby od których każdy może zacząć. Nie wymagają one dużych nakładów, a nawet wielkiego doświadczenia. Są to metody, z których obie z Martą korzystałyśmy na początku naszej drogi, i te z których korzystamy do dzisiaj.
Jeżeli przeraża Cię myśl o inwestowaniu ze względu na ceny nieruchomości, które wydają ci się barierą nie do przejścia, to wiedz jedno, że to właśnie dzięki tym wysokim cenom Ty możesz zarabiać bardzo dobre pieniądze świadcząc różnego rodzaju usługi związane z nieruchomościami.
To prawda, że nieruchomości są drogie. Natomiast dzięki temu wszystkie usługi związane z tym rynkiem są również drogie. To oznacza tylko jedno. W branży nieruchomości jest dużo pieniędzy do zarobienia tylko trzeba wiedzieć jak się za to zabrać.
Jeżeli myślisz o biznesie w nieruchomościach pobierz nasz bezpłatny PDF, w którym opisujemy 5 sposobów na zarabianie w tej branży, które idealnie nadają się na start.
Linki:
www.facebook.com/marty.o.inwestowaniu/
www.dwiemarty.pl
bit.ly/rn-65
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/17/2018 • 40 minutes, 14 seconds
[RN64] Jak budować relacje z klientami, by nie musieć o nich zabiegać?Gość: Alex Barszczewski
Kto nie marzy o takiej sytuacji, w której to klienci zabiegają o Ciebie, a nie ty o klientów?
O dziwo znam sporo takich przedsiębiorców co to nie mogą opędzić się od klientów, jednak wcale oni jakoś super z tego tytuły nie prosperują. Bo nie jest sztuką, zawalić sobie kalendarz spotkaniami, sztuką jest pozyskanie takich kontraktów, umów czy form współpracy, które naprawdę przyniosą obu stronom obopólne korzyści.
Gościem tego odcinka podcastu jest Alex Barszczewski. Autor książki Sukces w relacjach międzyludzkich oraz poczytnego bloga: Blog Alexa. Rozmawiam z człowiekiem, który pracuje 50 dni w roku, żyje w dostatku z dużym spokojem. Pracuje z ludźmi biznesu, pomaga negocjować potężne kontrakty, ale nader wszystko ceni sobie wolność i styl życia w jakim to sam ustala co będzie robić każdego dnia.
Rozmowa z ludźmi, którzy celebrują życie w pozytywnym słowa tego znaczeniu naprawdę napawa mnie dużym optymizmem, że można spełniać się zawodowo i jednocześnie być człowiekiem wolnym. Wybierać każdego dnia to co naprawdę jest dla mnie ważne.
Alex twierdzi, że zawdzięcza ten czas relacjom jakie buduje ze swoimi otoczeniem. Ma samych sympatycznych klientów, którzy przyprowadzają mu innych sympatycznych klientów. Jego klienci nie tylko nie próbują go oszukać, ale płacą mu na tyle wysokie wynagrodzenia, że praca przez 50 dni w roku w zupełności pokrywa koszty jego życia oraz częstych podróży. Dzięki temu dużo pracuje pro bono i najzwyczajniej cieszy się życiem.
Posłuchaj wywiadu i poznaj sekrety budowania relacji z klientami, którzy chętnie płacą i przyprowadzają innych klientów!
LINKI:
Blog Alexa: https://alexba.eu/
Książka: https://www.sukceswrelacjach.pl/
Polecane książki:https://www.amazon.com/Eyes-Wide-Open-Recognizing-Opportunities-ebook/dp/B01HCGYXZW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1532007479&sr=8-1&keywords=eyes+wide+open
https://www.amazon.com/Disrupt-You-Transformation-Opportunity-Innovation-ebook/dp/B00NS3FO2K/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1532007578&sr=1-1&keywords=disrupt+you
https://www.amazon.com/Extreme-Ownership-U-S-Navy-SEALs-ebook/dp/B0739PYQSS/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1532007631&sr=1-1&keywords=extreme+ownership
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/10/2018 • 58 minutes
[RN63] Jak od zera rozkręcić firmę, która inwestuje w nieruchomości? Gość: Grzegorz Tomiak
Publikuję ten odcinek we wrześniu 2018 r. Jesteśmy na sporej górce nieruchomościowej. Po rynku chodzi coraz więcej ochotników na zakup nieruchomości. Wytrawnych inwestorów jak i amatorów inwestorów. Coraz częściej słyszy się, że kryzys czai się za rogiem.
Czy w związku z tym to dobry moment na otwieranie firmy inwestującej w nieruchomości?
Posłuchaj historii Grzegorza Tomiaka, który to pomimo tych wszystkich czarnych scenariuszy w niespełna rok rozwinął firmę, która robi piątą inwestycję. W bardzo krótkim czasie zdobył doświadczenie na temat flipowania, zarówno na rynku wtórnym jak i na rynku pierwotnym. Z dużą otwartością i szczerością dzieli się tym, czego nauczył się przez ten rok.
Z tego odcinka dowiesz się:
Co to jest FLIPOWANIE?
Co to są dochody pasywne?
Jakie są różnice pomiędzy inwestowaniem na rynku pierwotnym, a wtórnym. Poznasz wady i zalety obu form.
Kiedy i w jakiej wysokości obowiązuje podatek VAT?
Dlaczego warto flipować przez działalność gospodarczą?
Co lepsze sp. z o.o. czy zwykła działalność gospodarcza?
Jak zdobyć finansowanie na pierwszą inwestycję?
Czy warto umeblować mieszkanie na flipa?
Jak remontować?
Jakie trzeba zakładać budżety?
Jak organizować pracę w firmie?
Czy lepiej prowadzić ją samodzielnie czy z kimś?
Poznasz strategię marketingową jaką Grzegorz u siebie stosuje.
Odcinek ten dosłownie jest naładowany informacjami. Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety. Jeżeli myślisz poważnie o założeniu firmy i robić w niej flipy naprawdę zachęcam cię nie tylko do wysłuchania, ale także do zrobienia sobie konkretnych notatek z tego odcinka.
Odcinek ten nagrywałam na Facebook live, dlatego możesz odszukać to nagranie na profilu Ruszamy Nieruchomości na Facebooku, albo zobaczyć nagranie na moim kanale YouTube. Pytania na które Grzegorz odpowiada zadawane były również przez uczestników tego wydarzenia. Myślę, że niektóre z tych pytań były naprawdę mega rzeczowe.
Music by audionautix.com
Linki:
Dlaczego niektórzy ludzie zarabiają na nieruchomościach podczas gdy inni tego nie potrafią?
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
9/3/2018 • 1 hour, 15 minutes, 3 seconds
[RN62] Jak stosować feng shui w przestrzeni naszych biur i domów? Gość: Marta Kaniewska
Dzisiaj nikt nie ma już wątpliwości, że zewsząd otacza nas niewidzialna, ale jakże często odczuwalna ENERGIA. Są tacy co twierdzą, że prawdziwe wojny na świecie tak naprawdę toczą się właśnie o nią. Jak poczytasz historię Singapuru to dowiesz się, że wcale nie chodzi o energię elektryczną! To najbogatsze miasto-państwo zostało zbudowane pod okiem mistrzów Feng Shui i co najciekawsze to właśnie budowane tam biurowce walczą o Qi i jej cudowną moc twórczą.
Feng Shui to podstawy chińskiej metafizyki. Wykorzystuje energię (niewidzialne moce), które łączą człowieka z wszechświatem. By uzyskać idealnie harmonijną i wspierającą w szczęściu i dostatku przestrzeń wykorzystuje się wodę, drogi, budynki i inne twory cywilizacji w taki sposób, by zatrzymywały Qi.
Muszę przyznać, że będąc w Singapurze harmonię i dostatek odczuwa się wszędzie. Twory architektury cieszą oko pomimo swoich futurystycznych i modernistycznych kształtów. Idąc alejkami dzielnicy finansowej, gdzie jest największe skupisko szklanych biurowców nie odczuwasz natłoku drapaczy chmur. Pamiętam, kiedy pierwszy raz pojechałam do Down Town w Chicago. Jak weszłam na ulicę miałam wrażenie, że te wszystkie wieżowce na mnie zaraz spadną. Czułam niepokój. W Singapurze czujesz się naprawdę dobrze, a każdy kolejny budynek wzbudza naturalny podziw.
Zachęcam do poszukania informacji na temat architektury Singapuru. Znajdziesz tam naprawdę niezwykłe historie, a tymczasem zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z Martą Kaniewską, autorką dwóch książek “Feng Shui dla biznesu” oraz “Pokój dziecka - dobry sen, skuteczna nauka”. Marta jest specjalistką w dziedzinie Feng shui w przestrzeni. Szkoliła się u wielkich mistrzów w Chinach, Malezji oraz Singapurze. Dzisiaj należy do naprawdę wąskiego grona osób, które potrafią zastosować kilkaset formuł feng shui w przestrzeni.
W rozmowie tłumaczy na czym polega Feng Shui, jak to stosować i dlaczego to działa. Obala także mity na temat potocznie rozumianego Feng Shui. Jeżeli wydaje Ci się, że postawienie gdzieś żabki czy innego przedmiotu to Feng Shui to niestety ta rozmowa może Cię trochę rozczarować. Bo prawda jest taka, że spisywana przez tysiące lat chińska metafizyka to zdecydowanie bardziej zaawansowany obszar wiedzy.
Linki:
Książki: http://szanhe.pl/O_mnie/Ksiazka
http://szanhe.pl/Ksiazka
Akademia: http://www.joeyyap.com/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/30/2018 • 52 minutes, 58 seconds
[RN61] Dług to nie koniec świata! Gość: Beata Kapcewicz
Z Beatą znamy się od ponad 20 lat. Z tego względu historia, którą zaraz usłyszysz jest dla mnie bardzo osobista. Bo dokładnie pamiętam jak to było. Pamiętam jak brała kredyt i cały ten ciąg zdarzeń, które doprowadził do poważnych problemów. Pamiętam też różne etapy rozwoju całej sytuacji. Od momentu kiedy jej się „świat się zawalił” i moment, w którym zadecydowała nie być ofiarą tego co się stało.
To już kolejny odcinek z serii niesamowitych życiem pisanych scenariuszy. Posłuchaj historii o tym, że Dług to nie koniec świata. Można nim zarządzić. Można z niego wyjść i co najważniejsze - można odnosić sukcesy nawet jak się ma kilka milionów długów na karku.
Jak tego dokonać?
Jak zdjąć z siebie ten ciężar mentalny i nie dać się pokonać tej trudnej rzeczywistości?
Posłuchaj mojej szczerej rozmowy z Beatą Kapcewicz założycielki jednej z pierwszych firm doradztwa zawodowego Architekci Kariery, założycielki spółki Librantd i Momentum Way. Specjalistki od personal brandingu, która przemawia na wielkich scenach do tysięcy osób. Dzisiaj opowiada historię, o której mało kto wie. Historię tego jak dosłownie w ciągu kilku dni z przedsiębiorcy z wielkimi sukcesami na koncie stała się osobą tonącą w wielomilionowych długach.
Posłuchaj jak z tego wyszła. Jak udało się jej spłacić ten gigantyczny dług, a co najważniejsze jak udało jej się nie popaść w depresje i załamanie. W takich sytuacjach każdego dotykają czarne myśli i można nad nimi zapanować. Beata opowiada o tym jak ochronić się przed mentalną katastrofą i znaleźć siłę na walkę pomimo braku widoku na zarobienie kilku milionów na spłatę zadłużenia w krótkim czasie.
Dzisiejszy odcinek dedykuję w szczególności wszystkim osobom, które wpadły w tarapaty finansowe z różnych przyczyn i mierzą się dziś z ogromnym ciężarem jaki na nich spadł. Jak to mówi Beata - dług też jest dla ludzi. Niezbyt przyjemne doświadczenie, ale jednak doświadczenie, z którego możesz zrobić swoją mocną stronę jeżeli zadecydujesz że tak ma być.
Dla tych osób Beata przygotowała listę instytucji, które pomagają wyjść z problemów finansowych. Możesz ją pobrać bezpłatnie tutaj:
Planujemy z Beatą zrobić webinar o tym jak pokonać dług. Jeżeli intersuje Cię ten temat to pobierz pdf z listą instytucji i tym sposobem zostawisz nam swojego maila, na który przyślemy Ci powiadomienie o webinarze.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/23/2018 • 1 hour, 3 minutes, 41 seconds
[RN60] Od zera do dewelopera. Gość: Dawid Gutkowski
Dlaczego na świecie tak wielu miliarderów wcześniej doświadczyło dużych porażek? A może powinnam odwrócić to pytanie i zadać je w ten sposób: dlaczego niektóre osoby, które doświadczyły ciężkich porażek dzisiaj są na listach najbogatszych ludzi?
Z tymi porażkami to jest tak, że z pewnością nie są to miłe doświadczenia, jednak są to lekcje, które wyposażają nas w bardzo mocną wiedzę, odporność i umiejętność przewidywania.
Osoby, którym udało się wyjść z tarapatów finansowych często w kolejnych swoich przedsięwzięciach odnoszą sukcesy ponieważ potrafiły przekuć to swoje negatywne doświadczenie w swoją mocną stronę biznesową.
Dzisiejszym moim gościem jest Dawid Gutkowski deweloper, fliper i właściciel dużego biura nieruchomości w Poznaniu. Swoje imperium biznesowe rozwinął od totalnego zera, a nawet milionowych długów do świetnie prosperującego biznesu deweloperskiego w zaledwie 4 lata. Ktoś może się dziwić jak to możliwe? 4 lata to naprawdę krótki okres. Natomiast prawda jest taka, ze jego dzisiejszy sukces to suma wielu doświadczeń jakie zdobył wcześniej. Duży sukces i duża porażka. Dwa zupełnie skrajne doświadczenia dały mu wiedzę i kompetencję do tego, aby dziś budować swój biznes z wizją końca. Sam o sobie mówi, że dopóki nie widzi efektu końcowego to w ogóle nie zabiera się do pracy.
Sama osobiście doświadczyłam niezbyt przyjemnej porażki biznesowej i dokładnie wiem jak to jest trudno się podnieść i zrobić pierwszy krok. Natomiast obserwuję też ludzi wokół siebie, którzy nigdy nie doświadczyli tak bolesnych zdarzeń, a mimo to również trudno im zrobić pierwszy krok. Mnie powstrzymywał brak wiary w siebie, bo zaliczonym bankructwie, a tych drugich często powstrzymuje strach przed tym by nie stracić.
Jeździec, który nigdy nie spadł z konia, nigdy nie będzie dobrym jeźdźcem, bo zawsze będzie się bał upadku. Ja jeżdżę konno od dziecka. Miała kilka dość poważnych kontuzji łącznie ze złamaniem. Jednak nigdy te upadki nie powstrzymały mnie przed ponowną jazdą. Mam też koleżankę, która nigdy nie spadła z konia, ale za to zawsze wsiadała ze strachem w oczach by nie spaść. Dziś już nie jeździ, a wciąż powracam do stajni, siodłam konia i jadę przed siebie.
Myślę, że strach przed porażką jest większy od samej porażki. Tak bardzo boimy się ją ponieść, że nie dajemy sobie szansy na zmianę swojego życia i w efekcie ponosimy największą porażkę swojego życia. Stagnację, brak rozwoju, niezadowolenie z pracy, dochodów itd. Dawid na koniec naszego wywiadu powiedział, że żałuje, że tak późno zajął się nieruchomościami, że im wcześniej zdobędziesz doświadczenie w nieruchomościach tym lepiej. Niezależnie od rynku i od tego co inni mówią. Jeżeli czujesz, że chcesz ruszyć to po prostu zrób pierwszy krok.
Kiedyś prowadziłam webinar z Marta Smith na temat radzenia sobie ze strachem w inwestowaniu. Rozprawiłyśmy się z poszczególnymi lękami totalnie. Jak to mówią Strach ma wielkie oczy, a tak naprawdę nie taki diabeł straszny.
Jeżeli masz ochotę uzyskać dostęp do nagrania tego webinaru Jak bez obaw inwestować w nieruchomości to znajdziesz go na stronie:
bit.ly/webinar-rn60
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/16/2018 • 55 minutes, 16 seconds
[RN59] Jak stworzyć okazję inwestycyjną? Gość: Damian Kleczewski
Ostatnio moja wspólniczka Marta Smith zadała u siebie na profilu fb pytanie: Gdyby brak kapitału nie był dla Ciebie przeszkodą, to czy coś jeszcze powstrzymywało Cię przed inwestowaniem w nieruchomości?
Miażdżąca większość odpowiedzi brzmiała: NIC - nic mnie tak nie powstrzymuje jak brak kapitału na start. A ja tak sobie myślę, że jest jednak pewna umiejętność, bez której nawet jak masz kapitał i tak nie poczynisz dobrej inwestycji. Każda ilość pieniędzy nie przyniesie Ci satysfakcjonującego zwrotu jeżeli nie nauczysz się znajdować, rozpoznawać lub kreować okazję inwestycyjne!
Większość osób na początku myśli, że największym problemem jest zdobycie kapitału na dobrą inwestycję, a ja po latach szukania okazji dla siebie i moich klientów wiem, że największym problemem jest znalezienie odpowiedniej okazji inwestycyjnej zwłaszcza na gorącym rynku.
Dlatego pomimo, że razem z moją wspólniczką wielokrotnie podejmowałyśmy ten temat na webinarach. Poświęciłyśmy sporo czasu na nagranie bardzo szczegółowej lekcji na ten temat w naszym kursie Pani na włościach.
Stworzyłyśmy bezpłatny PDF do pobrania pt. Jak rozpoznać okazję inwestycyjną, jaki możesz pobrać tutaj:
Uważam, że warto ten temat cały czas aktualizować i podpatrywać jak inni inwestorzy sobie radzą z tym tematem.
Dlatego postanowiłam wypytać o to jak znaleźć lub wykreować okazję inwestycyjną inwestora oraz autora książek na temat inwestowania w nieruchomości Damiana Kleczewskiego.
Damian ma na swoim koncie wiele udanych inwestycji. Wraz ze swoimi wspólnikami realizują coraz to śmielsze projekty z dużym sukcesem. Ponadto Damian bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą zarówno w książkach, jak i w swoich podcastatch!
W jednej ze swoich książek Damian napisał, że dzisiaj nie wystarczy szukać okazji. Okazje trzeba sobie stworzyć! I ja się z tym absolutnie zgadzam! Tutaj jest potrzeba posiadania zarówno umiejętności dostrzegania czegoś, czego inni nie widzą, jak i wiedzy oraz kompetencji do tego by tą wizję zrealizować w rzeczywistości. Ja to nazywam przedsiębiorczością w dużym wymiarze.
W rozmowie Damian przytacza przykłady “wykreowanych” przez siebie okazji, a obiecane obrazy i zdjęcia zamieszczam zgodnie z obietnicą w tej notatce do odcinka. Jak chcesz dokładnie zrozumieć dlaczego tak to zostało przerobione to zachęcam do posłuchania całej naszej rozmowy!
Case study:
Mieszkanie 40m2 podzielone na technicznie 2 kawalerki po 18m2
(identyczne wnętrza dla obu lokali)
zakup stanu deweloperskiego w cenie 172.000zł (40m2) + wykończenie z
wyposażeniem 12.000zł/lokal
wynajem pojedynczego lokalu w ramach całości na 1 KW: 1400zł/m-c + media
sprzedaż po 330.000zł (jako 2 kawalerki)
Mały pokój 3,6m2 w 3 pokojowej kawalerce (25m2), czynsz z całości
1800zł/m-c+ 300zł za całość ryczałt media
czynsz 550zł + 100zł media ryczałt (mały pokoik)
LINKI:
Kurs Pani na Włościach - intensywny kurs inwestowania >>>> http://bit.ly/kurs-PNW-RN
Strona Damiana >>>> http://zrozumiecnieruchomosci.pl/
Kompendium Inwestora: >>>> http://zrozumiecnieruchomosci.pl/produkt/kompendium-inwestora-jak-inwestowac-w-nieruchomosci/
Podcast Damiana: >>>> http://www.kontestacja.com/damian-kleczewski-nieruchomosci-nieruchomosci-nieruchomosci,3258
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
.fusion-fullwidth.
7/6/2018 • 49 minutes, 25 seconds
[RN58] Nieruchomości – mój punkt widzenia. Gość: Marcin Iwuć
Dzisiejszy podcast jest dla mnie zupełnym zaskoczeniem z kilku powodów.
Rozmawiam z niesamowitym gościem twórcą podcastu i bloga Finanse Bardzo Osobiste Marcinem Iwuciem.
Jestem po drugiej stronie mocy - to znaczy, że Marcin mi zadaje pytania a nie ja jemu!
Publikujemy ten podcast w dwóch miejscach. Na kanale RN oraz u Marcina w podcascie FBO!
Jak dla mnie to zupełna nowość i rewolucja, ale mam nadzieje, że Tobie się spodoba ;)
A o czym rozmawiamy?
Pewnie nikogo nie zdziwi, jak powiem, że o nieruchomościach ;) I tak dokładnie jest, jednak tym razem będziesz mieć możliwość poznać mój punkt widzenia. Marcin przepytuje mnie na temat inwestowania i robienia biznesu w branży nieruchomości. Po raz pierwszy dzielę się tak otwarcie swoimi nieruchomościowymi porażkami. Jeżeli kiedyś popełniłeś błąd to posłuchaj i wiedz, że nie jesteś jedyną osobą na świecie.
Płynnie przechodzimy przez różnorodne formy inwestowania. Zastanawiamy się gdzie jest granica pomiędzy byciem przedsiębiorcą w branży nieruchomości, a byciem inwestorem.
Parę słów na temat kredytów i używania dźwigni finansowej oraz o różnicach pomiędzy najmem krótkoterminowym, a długoterminowym.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy.
Music by audionautix.com
Linki:
Kurs Pani na Włościach
Grupa na FB: Kobieca Strona Inwestowania
Fanpage: Kobieca Strona Inwestowania
Podcast Marcina: Finanse Bardzo Osobiste
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
7/2/2018 • 1 hour, 6 minutes, 26 seconds
[RN57] Jak oszacować ryzyko projektu inwestycyjnego? Gość: Michał Gutowski
Nie ma zbyt wielkiej różnicy pomiędzy dorosłym a dzieckiem. Dzieci są tak samo mądre. To co ich różni do zasób wiedzy i bagaż doświadczeń. Dziecko po prostu nie posiada ani wiedzy teoretycznej ani praktycznej dlatego nie jest wstanie zarządzić wielkimi projektami biznesowymi. By dobrze oszacować ryzyko projektu jedyne co musimy posiadać to elementarną wiedzę i doświadczenie. Im większe, tym lepiej wypadnie nasza analiza.
Kolejny odcinek o ryzyku, ale trochę z innego punktu widzenia. Dzisiaj przyjrzymy się projektom inwestycyjnym z punkty widzenia ryzyka.
Jak je oszacować?
Jak zminimalizować?
I jak nie stracić czujności?
Moim gościem jest Michał Gutowski, który to z powodzeniem zarządzał wielomilionowymi projektami w branży IT, a dziś pomaga Wojtkowi Orzechowskiemu zarządzać i realizować jego projekty.
Michał zdradzi też w rozmowie kulisy jednej z największych konferencji w Polsce w branży nieruchomości i mowa tu oczywiście o Maratonie WIWN. Jeżeli miałeś kiedyś okazje uczestniczyć w tym wydarzeniu, to Michał jest jedną z tych osób dzięki, której właśnie te spotkania się odbywają.
W rozmowie ze mną oprócz dzielenia się własną wiedzą na temat zarządzania projektami zdradza również kulisy Maratonu WIWN. Jego maksymą jest: jak chcesz wprowadzić skalę - uprość procesy.
Jak to zrobić w projektach nieruchomościowych i nie tylko? Posłuchaj i dowiedz się z naszej rozmowy.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/25/2018 • 27 minutes, 15 seconds
[RN56] Dlaczego boimy się strat? Gość: Piotr Zielonka
Kto nie ryzykuje nie pije szampana! Głosi nasze polskie przysłowie. Jednak jaki musi być ten przysłowiowy szampan, by nasza ludzka natura faktycznie była skłonna zaryzykować dla kliku jego łyków?
Innymi słowy dlaczego mając naprawdę minimalne szanse wygranej ryzykujemy nasze pieniądze kupując kupon w totolotka?
Albo jeszcze z innej strony zapytam dlaczego bardziej nas boli utrata 1000 zł niż jego wygranie? Dlaczego jesteśmy skłonni więcej zrobić dla zabezpieczenia potencjalnej straty niż dla zdobycia większej nagrody?
Okazuje się, że natura wyposażyła nas w bardzo silny instynkt ochrony tego co mam, a wcale nie tak silny w kwestiach zdobywania nowych rzeczy. Z tego wynikają nasze skłonności do podejmowania ryzyka.
Gościem 56 odcinka podcastu Ruszamy Nieruchomości jest prof. Piotr Zielonka, z którym to rozmawiam o ludzkiej naturze w kontekście podejmowania ryzyka. Dzisiejszy odcinek być może nieco odbiega od tematu nieruchomości, ale jest bardzo ważny w kontekście podejmowania ważnych decyzji finansowych. Uważam, że nie ma lepszego sposobu ochrony przed stratą jak wiedza na temat nas samych. Poznanie, zrozumienie i uświadomienie sobie pewnych mechanizmów jakie są częścią ludzkiej natury pozwoli Ci podejmować jeszcze lepsze decyzje finansowe czy inwestycyjne. Dlatego gorąco zachęcam do posłuchania całego wywiadu oraz do podzielenia się nim ze znajomymi. Tą wiedzę po prostu każdy powinien mieć!
Linki:
Psychologia biznesu dla menedżerów http://www.biznes.org.pl/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/18/2018 • 39 minutes, 34 seconds
[RN55] Nieruchomości “pod wodą” jak do nich dotrzeć? Gość: Jerzy Sempowicz
Jak przychodzi mi rozmawiać z ludźmi o okazjach inwestycyjnych to najczęstsze skojarzenie to zakup od komornika. Kierunek dobry jednak często jest tak, że jak ten komornik już wszedł na nieruchomość to okazja właśnie minęła.
Dlaczego tak się dzieje?
Niewiele osób wie jak dużym kosztem jest komornik w całej transakcji. My pośrednicy nieruchomości to życzylibyśmy sobie mieć takie prowizje jakie pobiera komornik 🙂 Dlatego często prawdziwą gratką jest dotarcie do właścicieli nieruchomości, którzy mają problemy finansowe zanim pojawi się tam komornik. Tylko jak to zrobić?
Gościem kolejnego odcinka podcastu Ruszamy Nieruchomości jest Jerzy Sempowicz specjalista od zadań specjalnych na rynku nieruchomości. Jerzy nie tylko dociera do tzw. nieruchomości pod wodą, ale także wyciąga je na powierzchnie. Zarabia na tym sporo, ale też i daje szanse na nowy start ich właścicielom.
Dotarłam do danych z Krajowego Rejestru Długów, że w 2017 roku samych tylko zadłużeń wobec wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni wynosiło 372 mln zł. To są tylko same przeterminowane płatności czynszowe, bez danych z zakresu niespłacanych kredytów hipotecznych. Jak widać potencjał tego rynku jest całkiem spory pytanie tylko czy ta strategia pozyskiwania okzaji jest dla Ciebie?
Posłuchaj rozmowy z praktykiem, który nie jedną „utopioną” nieruchomość wyciągnął spod wody. Myślę, że ta rozmowa może uświadomić Ci, że samo znalezienie takiej problematycznej nieruchomości to dopiero początek drogi. Owszem można zarobić i to sporo, ale jedno jest pewne nie bez powodu takich ludzi jak Jerzy Sempowicz na rynku inwestorów wcale nie zbyt wielu. Dlaczego? Bo nie każdy potrafi być „miękki” i mega „twardy” jednocześnie. Posłuchaj i dowiedz się co mam na myśli pisząc te słowa 🙂
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/11/2018 • 1 hour, 35 seconds
[RN54] Blaski i cienie biznesu franczyzowego. Gość: Agnieszka Dąbrowska
O wprowadzaniu skali w biznesie mówi się coraz głośniej. Dzisiaj każdy start up marzy o tym, by swój produkt wyskalować i sprzedawać na całym świecie. Podobno Business Angels zdecydowanie mniej chętniej patrzą na projekty lokalne, których nie można rozwinąć na dużą skalę. A jak to jest w biznesie nieruchomości?
Na polskim rynku mamy bardzo wiele sieci franczyzowych banków, restauracji, sklepów, placów zabaw, szkół językowych jednak wcale nie aż tak dużo sieci biur nieruchomości. Zdecydowana większość biur to małe podmioty. Z czego to wynika? W czym tkwi wyzwanie związane z wprowadzaniem skali w biznesie agencji nieruchomości?
O blaskach i cieniach biznesu franczyzowego zarówno z punktu widzenia franczyzodawcy, ale również i franczyzobiorcy rozmawiam z dyrektorem ds franczyzy Freedom Nieruchomości Agnieszką Dąbrowską. Bo jak to się mówi każdy kij ma dwa końce, i trzeba przyznać że ta zasada działa również i we franczyzie.
Niewątpliwie posiadanie sieci biur daje duże możliwości, ale jak przekonać osoby, które myślą o utworzeniu agencji na związanie się na długi okres czasu z jedną marką? Co przyciąga franczyzobiorców? A z drugiej strony kogo warto rekrutować do sieci?
Czy znana marka może zagwarantować sukces?
Posłuchaj wywiadu i sam sobie odpowiedz na pytanie co jest lepsze bycie franczyzodawcą czy franczyzobiorcą? A może jednak lepiej prowadzić swoje niszowe biuro pod własną marką?
Jeżeli dopiero myślisz o stworzeniu swojego biura to dobra wiadomość jest taka, że możesz pobrać zupełnie bezpłatny ebook 8 kroków do otwarcia biura nieruchomości.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
6/4/2018 • 49 minutes, 18 seconds
[RN53] Czy skala MIKRO to nasza przyszłość również w nieruchomościach? Gość: Tomasz Stawiarz
Wokół mikrokawalerek, wynajmu krótkoterminowego, airbnb, aparthoteli itp jest wiele kontrowersji.
Bo po pierwsze czy można 15-sto metrowy lokal nazwać mieszkalnym? Albo czy wynajem mieszkania na krótkie terminy to jest wynajem na cele mieszkalne?
Ustawa ściśle reguluje wielkość minimalnego lokalu mieszkalnego na poziomie 25 m kw, co nie przeszkadza wielu deweloperom budować mikrokawalerki o mniejszej powierzchni i sprzedawać je jako lokale usługowe.
Przepisy zdecydowanie nie nadążają za kreatywnością inwestorów i technologią. Dopiero teraz niektóre kraje wprowadzają regulacje określające najem krótkoterminowy, a wiele z nich wciąż jeszcze się za to nie zabrała.
No i w końcu dla mnie najważniejsze pytanie czy świat będzie szedł w kierunku mikroskali lokali mieszkalnych?
Nie jestem fanką futurystycznych filmów, ale jak próbuje sobie przypomnieć jakikolwiek z nich to w większości takich produkcji ludzie mieszkają w małych pomieszczeniach - celach, począwszy od Seksmisji, Matrix’a czy Atlasu Chmur jaki ostatnio oglądałam.
Japonia, która często wyznacza trendy technologiczne już dawna oferuje noclegi w tzw hotelach kapsułowych. Z ciekawości zerknęłam na booking i muszę przyznać, że jest ich naprawdę sporo co potwierdza fakt, że ten biznes musi się tam “kręcić”.
Czy to oznacza, że ten trend przyszedł także i do nas?
Jak wiesz pracuję od lat jako pośrednik nieruchomości i pewnie Ameryki nie odkryję przed Tobą, jeżeli powiem, że z roku na rok spada liczba chętnych na domy czy duże lokale mieszkalne. Ekonomia niestety jest okrutna, ceny za metr coraz wyższe, a przecież lepsze jest “ciasne ale własne” mieszkanie.
Inwestorzy liczą ROI na kalkulatorach i o zgrozo wychodzi na to, że ceny za najem mieszkań wcale nie drożeją, ani nie rosną proporcjonalnie do rosnącego metrażu. Więc skoro mogą zaoszczędzić na obcięciu metrów z mieszkania i uzyskać niemalże taki sam czynsz z najmu, to dla nich czysta gratka. Najemcy nie chcą płacić większego czynszu za większy metraż, więc inwestorzy coraz chętniej kupują coraz to mniejsze lokale i tak się koło zamyka.
Mówi się, że pieniądz rządzi światem, a ja tak sobie myślę, że raczej prosty rachunek zysków i strat.
Posłuchaj wywiadu z Tomaszem Stawiarz, który jest inwestorem i deweloperem. Z powodzeniem realizuje projekty inwestycyjne w oparciu o budowę mikrokawalerek. Sam sobie odpowiedz, czy ten rodzaj inwestowania może być dla Ciebie ciekawy. A ja z kolei liczę na to, że podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami w komentarzu na blogu.
LINKI:
Tomasz Stawiarz http://www.connectandinvest.pl/
Ruszamy Nieruchomości https://www.facebook.com/ruszamyN/
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/26/2018 • 37 minutes, 18 seconds
[RN52] Jak rozliczyć podatki z najmu nieruchomości? Gość: Marcelina Szwed-Ziemichód
Podatki - zmora wszystkich przedsiębiorców! Najgorsze jest to, że kiedyś narzekaliśmy głównie dlatego, że za wysokie i trzeba je płacić, a teraz wiele osób ma większy z nimi kłopot - po prostu ich nie rozumie? Bo jak ma się rozliczyć właściciel mieszkania z najmu nieruchomości, kiedy interpretacji na ten temat w internecie jest naprawdę wiele.
→ Czy ryczałt mi się opłaca?
→ Czy osoba fizyczna może rozliczać się na zasadach ogólnych i odliczać koszty?
→ Co to jest amortyzacja?
→ Kiedy mam założyć działalność gospodarczą?
→ Czy jak mam jedno mieszkanie to powinnam założyć działalność gospodarczą?
→ Jak rozliczyć się z najmu na doby?
→ Czy mogę stosować ryczałt jak wynajmuje na doby?
→ A co z VAT??????
Pytania mnożą się i kłębią, a ustawodawca nie ułatwia nam zadania serwując co roku zmiany i nowelizacje. I jak tu się w tym wszystkim odnaleźć?
Zaprosiłam do tego odcinka doradcę podatkowego Marcelinę Szwed-Ziemichód, która podjęła się mega trudnego zadania czyli wyjaśnienia w sposób zrozumiały dla każdego jak należy podejść do rozliczeń z najmu nieruchomości.
W rozmowie odpowiada na wyżej zamieszczone pytania, jednak mając świadomość, że w jednym odcinku trudno jest wyczerpać temat dlatego dodatkowo zaprosiłam Marcelinę na FB LIVE jaki poprowadzę na profilu Ruszamy Nieruchomości 30.05.2018 r. o godz: 21:00. Dodatkowo Marcelina przygotowała PDF z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
Pobierz PDF i otrzymaj przypomnienie o spotkaniu na żywo z Marceliną!
☛ http://bit.ly/rn-podatki
LINKI:
FB LIVE - rozmowa z Marceliną:
https://www.facebook.com/ruszamyN/videos/1928488747190926/
Marcenina Szwed-Ziemichód https://www.linkedin.com/in/marcelinaszwed/
Ruszamy Nieruchomości https://www.facebook.com/ruszamyN/
Kobieca Strona Inwestowania: https://www.facebook.com/marty.o.inwestowaniu/
Wpadnij na mój kanał youtube, gdzie znajdziesz video z nagrań podcastów:
https://www.youtube.com/user/activemartka/videos?view_as=subscriber
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
5/20/2018 • 44 minutes, 8 seconds
[RN51] Moda i trendy w inwestowaniu. Gość: Mariusz Matrejek
Okazuje się, że nie tylko rynek ubrań i butów ulega modzie, podobne zjawiska pojawiają się również na rynku inwestycyjnym. Zauważalne są różnego rodzaju trendy, które się nasilają lub gasną. Następuje zachwianie równowagi pomiędzy popytem a podażą, zdrową a niezdrową konkurencją. Powstaje pytanie, czy to w co zainwestujesz teraz, za 3 lata będzie miało jeszcze racje bytu?
Moim dzisiejszym gościem jest Mariusz Matrejek, założyciel Global Investor Club. Doświadczony inwestor zarówno na rynkach kapitałowych, ale przede wszystkim na rynku nieruchomości. Wspólnie zastanawiamy się jak nie ulegać modom w inwestowaniu? Jak zauważyć gasnący trend? Jak szukać swojej niszy inwestycyjnej, by wykorzystać szanse na rynku?
Marcin mówi, że mamy 3 grupy inwestorów:
Inwestorzy, którzy idą przed trendami - wytrawni gracze.
Inwestorzy, którzy wchodzą w dany trend na rynku w momencie, kiedy jeszcze jest na to popyt, ale już widać końcówkę tego trendu.
Inwestorzy, którzy zwlekają długo z decyzją gromadzą informacje i inwestują w trend na samym szczycie górki, która za chwile będzie spadać.
Problem polega na tym, że niedoświadczeni inwestorzy często nie myślą o tym, co będzie za kilka lat. Inwestują tu i teraz, często posiłkując się długoletnim kredytem. To może zaprowadzić ich w przyszłości do kłopotów z przepływem gotówki i obsługą zadłużenia.
Nikt na 100% nie wie w jakim kierunku podąży rynek, ale pewne symptomy są zauważalne na tyle wcześniej, że można uniknąć problemów pod warunkiem, że się ich nie przegapi.
Inwestor zawsze musi mieć swoją strategię wyjścia z inwestycji. Tzw plan “B”. Inwestorzy z pierwszej grupy zabezpieczają się podwójnie. Po pierwsze inwestują w trend z potencjałem na wzrost. Czerpią korzyści z niego tak długo jak się da, a gdy pojawiają się pierwsze symptomy, ale kiedy jeszcze ciągle jest popyt na dany trend realizują swoją strategię wyjścia z pieniężając swoją inwestycję. Najczęściej powtarzają ten proces od nowa inwestując swój kapitał w trend, który dopiero się rodzi.
Jeżeli jesteś inwestorem z “doskoku” i nie masz czasu wgryźć się mocno w rynek warto, abyś zainwestował w bezpieczne strategie. Jak ja to mówię w strategie wiecznie zielone. Podzielam zdanie mojego gościa, że są miejsca na rynku nieruchomości, które jeszcze przez wiele lat się nie zmienią. Jeżeli chcesz dowiedzieć jakie, to zapraszam do wysłuchania całego wywiadu.
Są też bezpieczne sposoby zarabiania na nieruchomościach z bardzo minimalnym ryzykiem. Jeżeli myślisz o dołożenia do swoich źródeł dochodów kolejne źródło z nieruchomości, to pobierz bezpłatny PDF ↓↓↓
5 Pomysłów na biznes w nieruchomościach
Linki:
bit.ly/RN-51
https://www.facebook.com/ruszamyN/
https://www.facebook.com/globalinvestorclub/
Wpadnij na mój kanał youtube, gdzie znajdziesz video z nagrań podcastów:
https://www.youtube.com/user/activemartka/videos?view_as=subscriber
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.