Taskuhääling Sekspositiiv on positiivne seksuaalharidus ja seksuaaljõustamine sinu taskus. Või kotis. Või kus iganes sa kuulamisseadet hoiad. Podcastis räägib seksuoloog, antropoloog, seksuaalkoolitaja ja sekscoach Kristina Birk-Vellemaa erinevate toredate külalistega sellest, millest rohkem ja tõenduspõhisemalt rääkima peaks - seksuaalsusest ja vabadusest, sekspositiivsusest, mitmekesisusest selle sees ja ümber. Sekspositiivi kodulehe leiad https://sekspositiiv.ee
Täiuslikus seksis peaks olema kõik timmitud ja paigas, kas mitte? Niisugused kehad, just nii tekkiv ja kestev erutus, õiged häälitsused, täiuslikud poosid, täiuslik tunne, perfektne pesu.
Kindlasti peab iha tekkima nipsust ja kahtlemata peab täiuslikus seksis olema orgasm või mitu ja üheaegselt. Peab olema erektsioon, mis tekib siis, kui vaja ja kestab nii kaua, kui vaja. Ideaalses seksis ei ole janu, naljakaid ja kihistamaajavaid momente, kehahääli ega kehavedelikke. Kirss täiusetordil on muidugi ka täiuslik mõtetelugemine. Õhust ja elektrist tabamine, mis partnerile meeldib, mida ta tahab, mida ta naudib. Sest seksisuhtlus ju rikub müstika.
Baah! Perfektsionism ehk täiusesurve varastab seksirõõmu ja piirab vabadust. See on aga vastupidine sellele, mida inimesed enamasti igatsevad.
Seksist, ärevusest, täiusesurvest ja enesekindlusest räägime pikemalt juba 15.10 toimuvas sekspositiivses pühapäevakoolis. Rohkem infot: https://www.sekspositiiv.ee/toode/seks-ja-enesekindlus/
10/2/2023 • 24 minutes, 28 seconds
19. Sekspositiiv mõtiskleb: Seks ja enesekindlus.
Enesekindlus on oluline osa heaolust ja rõõmust, kas pole? Seksirõõmuga on sama - enesekindlus annab rohkem vabadust ja vabadus rohkem rõõmu.
Seksi ja enesekindluse teemal esitavad Sekspositiivi instagrami kogukonna liikmed vaat, et enim küsimusi. See episood ei anna küll suuri ja elumuutvaid vastuseid, aga mõtteainest ehk siiski.
Kui tahad seksuaalse enesekindlusega veidi põhjalikumalt tegeleda, tule 1. oktoobril webinarile "Seks ja enesekindlus"!
https://www.sekspositiiv.ee/toode/seks-ja-enesekindlus/
Käsitleme erinevaid ebakindluse põhjuseid ja leiame neile jõustavat vasturohtu. Tööd iseendaga saad jätkata pärast webinari nii järelvaatamise toel kui osalejatele jagatava töövihiku abiga.
8/30/2023 • 39 minutes, 6 seconds
18. Sekspositiiv vastab: Seks kalendrisse? Päriselt?
Miks tekitab soovitus planeerida intiimset aega nii vastakaid reaktsioone? Me planeerime ju muid olulisi tegevusi elus, olgu need seotud tööga, perega või puhkusega. Miks siis mitte seksi planeerida? Seks on lihtsalt osa elust, mille spontaansus on hästi püsinud müüt.
Miks ja kuidas seksi planeerida ja millega seejuures arvestada - selles episoodis saab neile küsimustele ehk veidi vastuseid.
4/29/2023 • 31 minutes, 36 seconds
17. Meestest ja haavatavusest, mees- ja naisenergiatest ja rahvavalgustusest: külas on podcaster ja minu Eesti Ekspressi kolumnikolleeg Andreas Jääger
Kutsusin seekord külla podcasteri ja värske hobiajakirjaniku Andreas Jäägeri. Räägime selles mõtlikus episoodis päris paljudel teemadel. Näiteks meestest ja haavatavusest, aga ka sellest, miks nais- ja meesenergiate teema teda nii tugevalt kiretab ja veel ka sellest, kui mugavalt tunneb ta end avalikult seksuaalsusest rääkides. No ja natuke ka sellest, kuidas on jagada end kahe podcasti vahel. Ja nipet-näpet veel sellest ja tollest.
Koos abikaasa Lemme-Liisiga veab Andreas podcasti "Intiimselt eraelust", kus nad räägivad haavatavalt erinevatest paari- ja peresuhtest. Selle kõrval peab Andreas aga ka rändimaratone hoopis teistsuguses podcastis - tema ja näitleja Märt Koik lahkavad poliitikat ja pseudoinfot podcastis "Võhkarid".
3/27/2023 • 1 hour, 28 minutes, 29 seconds
16. Võimas vaagnapõhi: külas füsioterapeut Anete Petersonil, kes teab vaagnapõhjast oi-kui-palju
Millist rolli mängib meie tervises vaagnapõhi ja selle võimsad lihased? Kuidas saab vaagnapõhja füsio aidata nii naisi kui mehi? Millised on vaagnapõhja ületreenimise ohud? Need ja paljud muudki küsimused on tänases saates teemaks.
Anete hariva konto leiad instagramist , infot saab ka tema kodulehelt.
2/28/2023 • 56 minutes, 21 seconds
15. Ebakindlatest erektsioonidest ja valulikust vahekorrast: külas on taas oosõm naistearst, seksuaalmeditsiini arst ja seksuaalnõustaja Marie Abel
Mured erektsiooni ja valuliku vahekorraga on seksuaalnõustajate kogemusel ühed enim korduvad probleemid, millega inimesed nõustamisele pöörduvad. Räägime Marie Abeliga, mis inimestele tuska valmistab ja kuidas muredele lahendusi leida. Seksuaalnõustajana puutub Marie just nende teemadega enim kokku ja ta julgustab abi otsima, sest abi on olemas.
Marie IG konto @seksuaalnõustaja leiad siit: https://www.instagram.com/seksuaalnoustaja/
2/14/2023 • 59 minutes, 34 seconds
14. Sekspositiiv vastab: kuhu kadus seks ehk lapsevanemate küsimused seksuaalsusest ja suhtest, kui peres on väikesed lapsed
Nüüd ja edaspidi otsib Kristina "Sekspositiiv vastab" osades vastuseid kuulatate ja Sekspositiivi sotsiaalmeedia jälgijate küsitud küsimustele või mõtiskleb nende tõstatatud teemadel.
Seekord on teemaks seksuaalsus ja suhe, kui peres on väikesed lapsed. Kas seksuaalsus muutub ja kuidas? Mida teha, kui vanemaroll kipub elu üle võtma? Kuhu kadus seks ja kuidas seda tagasi saada?
1/20/2023 • 36 minutes, 32 seconds
13. Seksuaalsus ja kultuur, maailm ja mõnda, esoteerika ja spirituaalsus: külas on särav antropoloog, etnoloog, dokumentalist ja Tartu Ülikooli teadur Terje Toomistu
Terje Toomistut ja tema rikkalikku kogemust, nägemust ja tegevust tutvustades läheks vaja rohkem tähemärke, kui ühe podcasti episoodi kirjelduseks antud on. Ütlen siis lihtsalt nii, et Terje on Eesti feministliku antropoloogia laternahoidja ja järelkasvu toetaja. Ta on uurinud seksuaalsust ja sugu antropoloogias üle 10 aasta. Sellest tõukuvalt on ta kirjutanud ka doktoritöö Indoneesia waria'de teemal ja loonud ka dokumentaalfilmi "Wariazone". Sooteadlikkus ja -tundlikkus on läbivana aga kohal ka teistes Terje töödes, olgu siis kirjas või pildis. Terje muljetavaldava panusega saab tutvuda siin: https://www.terjetoomistu.com
Meie jutuajamine käib loomulikult samuti seksuaalsuse ja soolisuse radadel. Mõtiskleme, kuidas on seksuaalsus ja kultuur seotud ja kuidas seksuaalsust uurida. Vaatleme veidi esoteerikat ja seksuaalsuse käsitlust erinevates lähenemistes. Ja absoluutselt varjamatult populariseerime antropoloogiat kui üht võimalikku valikut seksuaalsuse uuringutega tegelemiseks.