Winamp Logo
Laimes laboratorija Cover
Laimes laboratorija Profile

Laimes laboratorija

Latvian, Fitness / Keep-fit, 1 season, 19 episodes, 14 hours, 49 minutes
About
Podkāstā ”Laimes laboratorija” ”Delfi” žurnāliste Dita Vinovska kopā ar psihoterapeitu Andri Veselovski meklē galvenos klupšanas akmeņus ceļā uz laimi.
Episode Artwork

Nāve kļūst reāla – pusmūža krīze un tās pārvarēšana

Vai pusmūža krīze ir pēdējā krīze cilvēka dzīvē? Ap cik gadiem tā notiek? Vai tā vispār ir īsta? Un kā to pārvarēt? Par to podkāstā “Laimes laboratorija” runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
2/15/202444 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Komfortā ar savu ķermeni un pasauli – seksualitātes veidošanās un atbrīvošana

Vai mazām meitenēm jāvelk rozā kleitas un zēni vienmēr jātērpj zilā? Kā veidojas cilvēka seksualitāte? Kam pievērst uzmanību dažādos vecumposmos? Un kas var palīdzēt atbrīvot seksualitāti, ja kāda bērnības pieredze neļauj justies labi savā ķermenī? Par to ar psihoterapeitu Andri Veselovski runājam podkāstā “Laimes laboratorija”.
1/31/202442 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Kā mazināt risku bērnam kļūt par vardarbības upuri?

To, ka bērns nekad savā dzīvē nesastaps varmāku, vecāki nodrošināt nevar. Bet vai ir iespējams mazināt risku, ka bērns, saskaroties ar potenciālo varmāku, kļūs par upuri? Kā palīdzēt jau no mazotnes iemācīties robežas un spēju par sevi pastāvēt? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" Dita Vinovska runāja ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
12/28/202345 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Kā greizsirdība var palīdzēt attiecībām?

Kas īsti ir greizsirdība? Vai attiecības no tās var iegūt? Kāpēc tā, tāpat kā daudzas citas emocijas, nav uzskatāma par sliktu un nevajadzīgu? Un galu galā – kuram no partneriem ir jāmaina sava uzvedība un jāstrādā, saskaroties ar greizsirdību? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
12/4/202341 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Sevis lutināšana – kāpēc vajadzīga un kad tā liecina par problēmu?

Ieiet vannā, iedzert glāzi vīna pēc nogurdinošas darbadienas vai doties paskriet, lai "izventilētu prātu". Mēs sevi lutinām atšķirīgi. Kāpēc ikvienam vajadzētu laiku pa laikam sevi palutināt? Kā to darīt? Kādos brīžos sevis lutināšana nestrādā, bet liecina par problēmu, ko nevajadzētu ignorēt? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
11/6/202339 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Šķirties vai strādāt, lai glābtu attiecības?

Kāds izšķiras neapdomīgi, bet kāds spītīgi turas nelaimīgās attiecībās, jo ir pārliecināts – tas ir labāk nekā būt vienam. Kas ir pareizāk? Kā saprast, ka attiecību krīze ir pārvarama un vēlme šķirties ir pārsteidzīga? Kuros gadījumos tomēr labāk ļaut savienībai izirt vai pat apzināti to pārtraukt? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
6/20/202347 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Hipotekārais kredīts un precības vai emocionālā inteliģence – ko nozīmē pieaugt?

Hipotekārais kredīts, dzīves partneris un pārītis bērnu – tas viss daudziem asociējas ar pieaugšanu. Tomēr, vai mājokļa iegāde, apprecēšanās un pēcnācēju radīšana padara cilvēku par pieaugušo? Bez tā nevar? Kas vispār ir pieaugšana? Kāpēc tā vajadzīga, un kā tikt galā pieaugot? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
4/24/202340 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

’TikTok’ video uzstādīja diagnozi? Kā soctīkli ietekmē mentālo veselību

Atveru video soctīklos, kurā runā par autiskā spektra traucējumiem. No piecām pazīmēm man atbilst četras. Vai tas nozīmē, ka autisms ir arī man? Šādas un līdzīgas diskusijas pēdējā laikā ir aktuālas gan Latvijā, gan ārpus tās. Vai video soctīkos patiesi var palīdzēt nokļūt pie diagnozes? Cik uzticama ir šāda informācija un vai cilvēkiem, kas nav eksperti, vajadzētu publiski dalīties informācijā, kas saistīta ar mentālo veselību? Par šo un citiem jautājumiem kopā ar psihoterapeitu Andri Veselovski diskutējām podkāstā "Laimes laboratorija".
3/20/202348 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Manai mammai piemita narcisms – kā tas ietekmē manu dzīvi

Pārliecības trūkums, grūtības pieņemt lēmumus un atpazīt savas vēlmes – tās ir dažas no grūtībām, ko piedzīvo cilvēki, ja mātei piemitušas narcisma pazīmes. Kā tas izpaužas bērnībā un un ietekmē jau pieauguša cilvēka dzīvi? Ko darīt? Vai attiecības ar narcisistisku mammu visos gadījumos ieteicams pārtraukt? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
2/21/202346 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Vai ir iespējams neatkārtot vecāku kļūdas?

Kāda māte, tāda meita! Kāds tēvs, tāds dēls! Vai tiešām šādiem apgalvojumiem ir pamats? Vai kļūdas, ko pieļāvuši vecāki, audzinot mani, es atkārtošu, cenšoties palīdzēt saviem bērniem? Kā mainīt ieradumus un uzvedības modeļus, kas mūsos ieaudzināti jau agrā bērnībā un no kuriem vēlamies atbrīvoties? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
1/16/202343 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Medikamenti pret psihoterapiju? Kad tie viens otru papildina

Psihoterapija vai medikamenti – kas efektīvāks gadījumos, kad cilvēkam radušās garīgās veselības problēmas? Kādos gadījumos bez medikamentiem neiztikt? Kad psihoterapeits varētu aicināt pacientu vērsties pie psihiatra, lai izvērtētu nepieciešamību lietot medikamentus? Par šiem un citiem jautājumiem saistībā medikamentiem no psihoterapeita perspektīvas runājām podkāstā "Laimes laboratorija".
12/19/202250 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Būtiskākais par posttraumatiskā stresa sindromu

Karš, dabas katastrofas, izvarošana, uzbrukums – tās ir tikai dažas no pieredzēm, kas var izraisīt posttraumatiskā stresa sindromu (PTSS). Traumatisku pieredzi un grūtības notikušo "pārstrādāt" Amerikas Savienotajās Valstīs piedzīvo apmēram 11 procenti cilvēku. Kas īsti ir šis sindroms? Kāda ir situācija Latvijā? Kā to atpazīt? Kā rīkoties? Par šiem un citiem jautājumiem podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
11/14/202252 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Ar pārtiku un ūdeni nevar izšķirties. Kā kopt attiecības ar ēdienu

Izēd šķīvīti tukšu, citādi rīt būs slikts laiks! Daudzi no mums bērnībā kaut reizi ir dzirdējuši šādu vai līdzīgu frāzi. Vai ko tādu vajadzētu sacīt bērnam? Kā tas ietekmēs viņa attieksmi pret ēdienu? Kas ietekmē mūsu attiecības ar ēdienu? Kā šīs attiecības ir saistītas ar sava ķermeņa uztveri pieaugušā vecumā?
10/17/202246 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Kā tikt galā, ja krīze nebeidzas un nebeidzas

Krīzi nomaina krīze. Brīžos, kad liekas, ka beidzot būs iespējams uzelpot, no visām pusēm atkal sāk gāzties ziņas par jauniem satricinājumiem. Kā tikt galā, kad šķiet – šo gan es vairs neizturēšu? Vai ļauties bezspēcībai, un ko darīt, lai neizdegtu? Par to podkāsta "Laimes laboratorija" ceturtās sezonas pirmajā sērijā sprieda žurnāliste Dita Vinovska un psihoterapeits Andris Veselovskis.
9/12/202249 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Kas ir toksiskas attiecības, kā tās atpazīt un izbeigt

Kas īsti ir toksiskas attiecības? Toksiskas ir pašas attiecības vai tikai viens no cilvēkiem, kas tās veido? Kā saprast, ka attiecības ir toksiskas, un ko iesākt, nonākot šādā situācijā? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" spriedām ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
5/19/202253 minutes
Episode Artwork

Nepatīkamās emocijas – kāda no tām jēga un ko ar tām iesākt

Emocijas ir daļa no cilvēka ikdienas. Dažas no tām ir patīkamas un gaidītas, bet citas tiek uzskatītas par negatīvām un nevēlamām. Par to, kāpēc mums ir nepieciešamas arī tās emocijas, bez kurām mēs labprāt iztiktu, ko varam iegūt no emocijām, kas mums nepatīk, un kā tikt galā laikā, kad šķiet – negatīvo emociju ir krietni vairāk nekā pozitīvo, podkāstā "Laimes laboratorija" runājām ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
4/28/202258 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Vai var iepatikties būt vienam un kā no jauna iemācīties socializēties

Ko īsti nozīmē būt vienam? Vai cilvēks var eksistēt bez citiem? Kā pandēmija ir mainījusi mūsu spēju un vēlmi socializēties? Kā "neaizsēdēties dīvānā" un atsākt aktīvāku komunikāciju ar tuviniekiem un līdzcilvēkiem, ja uz laiku socializēšanās ir bijusi mazāk aktīva? Par šiem un citiem jautājumiem podkāstā "Laimes laboratorija" runājām ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
3/24/202240 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Kā rodas trauksme un panikas lēkmes, un kā ar tām cīnīties

Trauksme un panikas lēkmes nav parādība, kas novērojama tikai filmās, kuru varoņi nonākuši krīzes situācijā. Gana daudzi ar trauksmi vai panikas lēkmi dzīvē ir saskārušies paši. Turklāt panikas lēkme var sākties arī tad, ja šķiet, ka nav nekā īpaša, kas to izraisa. Par to, kas tad ir trauksme un panikas lēkmes, un kā ar tām cīnīties, podkāstā "Laimes laboratorija" apspriedām ar psihoterapeitu Andri Veselovski.
2/24/202247 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Kas ir veģetatīvā distonija un kā ar to tikt galā

Vārdu savienojumu "veģetatīvā distonija" pēdējā laikā nākas dzirdēt arvien biežāk, bet ar to joprojām saistās lērums mītu un aizspriedumu. Tāpēc podkāsta "Laimes laboratorija" 3. sezonas pirmajā epizodē kopā ar psihoterapeitu Andri Veselovski meklējām atbildes uz jautājumiem par to, kas tad īsti ir veģetatīvā distonija, kas par to liecina un kā ar to tikt galā.
1/20/202250 minutes, 14 seconds