Zajímají tě myšlenky profesorů břeclavského gymnázia? Vynahradil by sis rád čas, který s nimi nemůžeš trávit v prezenční výuce, alespoň dálkovým posloucháním jejich zajímavých postřehů? Chtěl by ses o naší škole dozvědět podpultové informace? V tom případě si gymplcast s názvem Gympl (ne)formálně určitě oblíbíš! Těšit se můžeš nejen na učitelské ikony, ale i členy Studentského sněmu, kteří rozhovory vedou. Cover art: Ema Darmovzalová Znělka: Vít Mohrmann
Jitka Valášková: „Angličtina je těžší než němčina, ale většina studentů na to nepřijde.“
Máme tady únor a další podcast s jedním z našich oblíbených gympláckých učitelů. Naším nynějším hostem je paní učitelka Valášková, přičemž celým dílem provází Monika Míčková.
Kde paní profesorka učila předtím, než s tím začala na gymplu? Jaké bylo učit za totality? A proč si myslí, že studenti nemají rádi němčinu? Na výše uvedené otázky najdete odpovědi v novém dílu podcastu Studentského sněmu!
Sledujte nás i na sociálních sítích:
https://www.facebook.com/studentskySnemGBV
https://www.instagram.com/studentskysnem/
2/12/2022 • 37 minutes, 24 seconds
Petr Škoda: „Bezprostředně po střední by mě ani ve snu nenapadlo, že budu učitel.“
Sedmý díl podcastu Studentského sněmu vychází po delší odmlce akorát na Štědrý den! A sedm je koneckonců magické číslo...
Naším Santou – tedy pardon! – hostem se tentokrát stal Petr Škoda, učitel angličtiny na břeclavském gymnáziu. Rozpravu s ním moderuje Laura Prachárová.
Baví ho být třídním učitelem? Jak vnímá svou popularitu na stránkách jako Přiznání GBV? Co zrovna čte a kam rád cestuje? A co spojuje břeclavské zastupitelstvo a seriál Dům z karet? Doposlouchej až do konce, a najdi tak odpovědi na všechny své zvědavé otázky.
12/24/2021 • 31 minutes, 9 seconds
Lucie Nováková: „Na konci druháku jsem byla přesvědčená, že budu učit chemii.“
Je začátek října a šestý díl podcastu Gympl (ne)formálně právě vychází! V tomto dílu byla vyzpovídaná paní profesorka Lucie Nováková, učitelka matematiky a fyziky na našem gymnáziu. Rozhovor vedla Natálie Kabátová.
Jak si paní učitelka užila svá léta na gymplu a jak se dostala právě k matematice a fyzice? Jací učitelé z břeclavského gymplu ji inspirovali? A co si myslí o tom, že matematické dovednosti jsou ve společnosti více přisuzovány mužům? Všechny zajímavosti se dozvíš při poslechu, neváhej tedy věnovat ani ne půlhodinu svého času novému dílu gymplcastu!
10/2/2021 • 24 minutes, 57 seconds
Šimon Balga: „Aktuální studenti nemají motivaci zůstat ve škole po vyučování.“
Začíná nám nový školní rok a máme tu i historický okamžik našeho podcastu! Proč? Poprvé je hostem někdo, kdo není učitel, nýbrž absolvent břeclavského gymnázia. Rozhovor se Šimonem Balgou, vysokoškolským studentem a bývalým předsedou Studentské sněmu, vedl Matyáš Erban.
Co mu břeclavské gymnázium dalo a proč by jej doporučil? Jaký přínos pro něj mělo působení ve Studentském sněmu a jaké zážitky si z něj odnáší? Co práskl na komunikaci s vedením školy? A jaké je studium na vysoké škole oproti studiu na našem gymplu? Šimonovy myšlenky a podněty se dozvíš právě při poslechu tohoto dílu!
9/1/2021 • 30 minutes, 5 seconds
Josef Pochylý: „Jediná správná odpověď na naše otázky je láska.“
Hostem dalšího dílu podcastu Gympl (ne)formálně se stal pan učitel Josef Pochylý, který se rozpovídal jak o českém školním systému, tak o psychohygieně a umění žít. Rozhovor s ním vedl Andreas Král.
Jak se do budoucna vyvine české školství a proč je to potřeba? Jaké knihy a filmy by studentům doporučil? A co opravdu znamená jeho častá věta „všechno je tak, jak má být"? V prázdninovém dílu podcastu Studentského sněmu najdeš odpovědi na všechny předešlé otázky.
7/31/2021 • 45 minutes, 26 seconds
Petr Švec: „Boomerství si zakazuji.“
Máme tu třetí epizodu sněmáckého podcastu a třetího vyzpovídaného učitele. V tomto dílu se můžeš těšit na pana učitele Švece, s nímž vedl rozhovor Matyáš Erban.
Jak zjistil, že ho čeština baví natolik, že by ji rád vyučoval? Jaké knihy patří mezi jeho nejoblíbenější a co má na literatuře nejraději? Jaké jsou jeho názory na palčivé otázky českého školství? A co si myslí o některých svých kolezích? O všem se zmiňuje v našem podcastu!
7/1/2021 • 29 minutes, 27 seconds
Petr Vlasák: „Podstatnější než známky jsou pro mě jiné hodnoty.“
V druhém dílu podcastu Gympl (ne)formálně se podíváme pod pokličku panu Vlasákovi – učiteli českého jazyka, ZSV a méně tradičních předmětů jako je například svět v souvislostech nebo studentská firma. Rozpravu s ním vede Laura Prachárová.
Opravdu toužil po tom stát se učitelem? Jak vypadala jeho studentská léta a jak se břeclavské gymnázium změnilo od doby, kdy na něm sám studoval? A co by poradil těm studentům, které zajímá politika a chtěli by se občansky angažovat? Odpovědi na tyto otázky najdeš právě v gymplcastu!
6/1/2021 • 46 minutes, 49 seconds
Patrik Král: „Rád objevuji cizí země, ale ne cizí jazyky.“
První díl gymplcastu Gympl (ne)formálně je tady! Naším prvním hostem je učitel biologie Patrik Král, kterého vyzpovídala Monika Míčková.
Jaký byl studentem a kdo ho inspiroval v tom, aby se stal učitelem? Co rád dělá ve volném čase? A kde vidí na břeclavském gymnáziu prostor pro zlepšení? To vše se dozvíš v prvním dílu podcastu Studentského sněmu, jehož hostem je učitel biologie, zapřisáhlý fanoušek Komety a milovník cestování Patrik Král.
5/17/2021 • 32 minutes, 33 seconds
Slovo úvodem aneb co všechno se v gymplcastu dozvíte?
Co je to vlastně ten "gympl (ne)formálně?" K čemu bude a proč se vyplatí jej poslouchat? A jak se stalo, že přišla řeč i na traktory a orání pole? Uslyšíte sami!
Krátkým úvodem vás provedou Laura a Monika.