Nowy model, stare cz ęści. „Walkie Talkie to autorski filmowy podcast Michała Walkiewicza. Kiedyś na antenie Newonce.radio. Dziś - w jeszcze lepszej, odświeżonej formule - na Filmwebie. Rozmowy z ludźmi kina, analizy filmów, relacje z festiwali, podsumowania na gorąco. Last but not least - gra w Nie Uwierzysz Co Się Stało! Jeżeli kochacie kino, seriale, gry wideo, słowem całą popkulturę, to trafiliście pod właściwy adres.
WALKIE-TALKIE: Czy komedie "dla dorosłych" to przeszłość?, ft. Alek Pietrzak
W najnowszym odcinku WALKIE TALKIE Michał oraz Alek Pietrzak, reżyser filmów "Juliusz" i "Czarna owca" oraz twórca festiwalu kina, memów i "lekkich treści", Big Festivalowski, rozmawiają o fenomenie komedii z kategorią wiekową R. Czy wciąż istnieją? Jak zmieniła je nowa obyczajowość? Czy zastąpiło je Marvel Cinematic Universe? Co mają z tym wszystkim wspólnego stand-up, memy i rolki? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym podcaście.
8/15/2023 • 53 minutes, 26 seconds
Strajk aktorów i scenarzystów. Co zmieni w Hollywood i w Polsce?
W najnowszym odcinku podcastu Michał Walkiewicz wraz ze scenarzystką, edukatorką filmową oraz członkinią zarządu Gildii Scenarzystów Polskich, Agnieszką Kruk, rozmawiają o najgorętszym temacie ostatnich miesięcy - hollywoodzkich strajkach scenarzystów z WGA oraz aktorów SAG-AFTRA, a także o sytuacji polskich scenarzystów oraz ich pikiecie przed Kancelarią Premiera. Jak długo może potrwać kryzys w Fabryce Snów? Jakie mogą być jego długofalowe skutki? Czy tzw. "przeciętny" widz odczuje je w dobie zalewu streamingowych propozycji? Czy protest aktorów pomoże w sporze scenarzystów z producentami? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w poniższym podcaście.
7/18/2023 • 1 hour, 9 minutes, 14 seconds
Polskie kino akcji - co o nim sądzicie?, ft. Mateusz Rakowicz
W najnowszej odsłonie podcastu Michał oraz jego gość, Mateusz Rakowicz, reżyser filmów "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" oraz "Dzień matki", zastanawiają się, czy kino akcji (a także szerzej - dobre kino gatunków) ma w Polsce rację bytu? A jeśli tak, to ile powinno kosztować, czego wymagać od aktorów i aktorek i co dawać widzowi? Kto powinien zagrać "polskiego" Johna Wicka? Czy każdy pościg powinien odbywać się na Marszałkowskiej? Jak kopać i bić, żeby widz podskakiwał w fotelu? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w poniższym podcaście.
6/10/2023 • 58 minutes, 46 seconds
Roma Gąsiorowska - aktorka do zadań specjalnych
W najnowszej odsłonie podcastu i przy okazji premiery filmu "Rój" w reżyserii Bartka Bali Michał Walkiewicz rozmawia z gwiazdą wyjątkowej produkcji. Jest nią Roma Gąsiorowska - aktorka znana z takich filmów jak "Ki", "Wojna polsko-ruska", czy "Sala samobójców" i założycielka szkoły aktorskiej aktoRstudio. Posłuchajcie jej opowieści o oczyszczającej pracy w teatrze, artystycznej gorączce, która nie pozwala skupić się wyłącznie na kinie, dwóch światach na planach u Jerzego Stuhra i Jana Komasy oraz tej najbardziej wymagającej roli - nauczycielki aktorstwa.
5/4/2023 • 1 hour, 3 minutes, 23 seconds
Filmoterapia. Czy kino może nas uleczyć?
W najnowszej odsłonie podcastu Michał rozmawia z psycholożką uniwersytetu SWPS Martyną Harland o terapeutycznej mocy kina. A konkretniej - o trudnej sztuce filmoterapii. Czy filmy pomagają nam oswajać lęki? Wnikać w głąb siebie i ułatwiać autorefleksję? Rozumieć lepiej drugą osobę? Czy mogą mieć na nas destrukcyjny wpływ? O tych sprawach oraz wyższości lub niższości "Aftersun" nad "Avengers" posłuchacie w nowym odcinku.
4/11/2023 • 53 minutes, 37 seconds
Wojciech Malajkat nie jest moim prawdziwym ojcem
W trzecim odcinku WALKIE TALKIE Michał rozmawia z Wojciechem Malajkatem - wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, pedagogiem, rektorem Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Czy jego role u Jerzego Grzegorzewskiego to "polski Pixar", a Trylogia Sienkiewicza to "polscy Avengers"? Dlaczego Malajkat to lepszy ojciec, a Joanna Trzepiecińska - lepsza matka, niż wszyscy nasi ojcowie i wszystkie matki z lat 90.? Kim są Marysia i jej mąż? Na te oraz na inne pytania odpowiedzi szukajcie w poniższym podcaście.
W drugim odcinku podcastu Michał wraz z Bartkiem Czartoryskim - krytykiem filmowym i tłumaczem komiksowym - rozmawiają o stanie "Gwiezdnych wojen" na Rok Pański 2023 Omawiają nadchodzące gry, rozmawiają o nowych serialach i zastanawiają się, co dalej z kinowymi superprodukcjami. Czy dla nowego pokolenia trylogia prequeli to oryginalna trylogia? A nowa trylogia to trylogia prequeli? Dlaczego "Andor" i "The Mandalorian" się udały, a "Obi-Wan" i "Księga Boby Fetta" nie? Czy po "Skywalkerze. Odrodzenie" możliwe jest odrodzenie?
3/8/2023 • 1 hour, 3 minutes, 42 seconds
"Filip", Tyrmand, Szopen, Lundgren, ft. Michał Kwieciński
W pierwszym odcinku filmwebowego "Walkie Talkie" gościem jest Michał Kwieciński, założyciel Akson Studio, producent "Miasta 44" i "Powidoków", reżyser "Statystów", "Jutro idziemy do kina" oraz wchodzącego właśnie na ekrany, doskonałego "Filipa" z nagrodzoną w Gdyni rolą Eryka Kulma, Jr. Czy doktorat z chemii organicznej na coś mu się przydał? Czy kręcenie w Polsce filmów historycznych jeszcze ma sens? A filmów o Szopenie? Odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w poniższym podcaście.
3/3/2023 • 52 minutes, 54 seconds
Nowy model, stare części
Nowy model, stare części. „Walkie Talkie” to autorski filmowy podcast Michała Walkiewicza. Kiedyś na antenie Newonce.radio. Dziś - w jeszcze lepszej, odświeżonej formule - na Filmwebie. Rozmowy z ludźmi kina, analizy filmów, relacje z festiwali, podsumowania na gorąco. Last but not least - gra w Nie Uwierzysz Co Się Stało! Jeżeli kochacie kino, seriale, gry wideo, słowem całą popkulturę, to trafiliście pod właściwy adres.