Подкаст про українську міфологію. Дізнаємось про потойбічних персонажів з української культури - як наші предки перетворювали своє оточення в химерних істот у переказах, настановах та побутових звичаях. Авторка подкасту - Марина Пінькевич. В подкасті використані праці українських дослідників та фольклористів Івана Нечуя-Левицького, Володимира Гнатюка та інших. Аудіосупровід та музичне наповнення з записів фольклориста Любомира Кушлика. Цей проєкт виходить у студії "Радіо УКУ. cтудентське" - онлайн-радіостанції Школи журналістики та комунікацій УКУ.
РІЗДВО: Як нечисті боялись, або самі ж нею ставали у час зимових свят
🕯Час Різдва завжди був сакральним. І не лише через свято народження Христа. Адже саме на період Різдва припадали обряди та традиції, якими зустрічали новий рік наші предки за дохристиянських часів. В цьому святі минуле переплелось з давноминулим. І без нечисті звісно ж не обійшлось.
У святковому випуску спробуємо простежити як традиції "Корочуна" залишились у наших різдвяних обрядах, чому нечиста сила саме в цей час вважалась найсильнішою та дослідимо "перевернути мораль", або предвічну психотерапію у період різдвяних свят.
🔗Згадана в епізоді праця С. Килимника: https://diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/7785/file.pdf
🎙Авторка та ведуча подкасту – Марина Пінькевич. Комунікаційниця та пластунка куреня етнонапрямку "Степові Відьми". В подкасті використані праці українських дослідників та фольклористів Володимира Гнатюка, Івана-Нечуя Левицького та ін. Аудіосупровід з записів фольклориста Любомира Кушлика.
В цьому випуску використані музичні фрагменти
- "Дудочки" (Берви project , 2005),
- "Щедрівка "Ой, з-за гори кремінної" (Берви project , 2001),
- "В неділю рано" гурту с . Підмагора (Мелодії Карпатського краю, 2009),
- "Щедрик" та "В'язанка колядок" гурту "Черемшина" (Свято Різдва. Ukrainian Christmas, 1981)
Корисні сторінки:
Марина Пінькевич (авторка) – https://www.instagram.com/merilizeiii/
Пластовий курінь "Степові Відьми" – https://stepovi-vidmy.org.ua/