Winamp Logo
Kariérko.cz Cover
Kariérko.cz Profile

Kariérko.cz

Czech, Education, 1 season, 52 episodes, 23 hours, 11 minutes
About
Podcast by Kariérko.cz
Episode Artwork

NEprojektant ve vedení Školy projektování: Matouš Fejfar

Matouš je ředitelem Školy projektování a tajemníkem architektonického studia LOXIA. Vystudoval obor Územní plánování na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze a během studia nejprve začal doučováním a poté i vyučoval na 2. stupni základní školy. V rozhovoru Matouš vysvětluje, jak probíhalo jeho studium na vysoké škole, co vše řeší územní plánování a s čím jezdí po celé České republice do škol učit. Kromě toho se rozhovor věnuje právě samotné Škole projektování, tomu, jak vůbec celá myšlenka vznikla, co může student v rámci Školy absolvovat a proč je pod záštitou architektonického studia LOXIA. Jak Matouš zdůrazňuje, architektura a stavitelství se týkají nás všech, a co to všechno spojuje do jednoho oboru. Co Matouš radí: - Přihlaste se do Školy projektování, zjistíte, zda je práce architekta či projektanta pro vás. - Zapojte se do skupinových projektů, objevíte, která role je pro vás. Zda je to prezentování nebo spíše například samotné výpočty. - I když například matematika není váš obor, tak do určité míry potřebujeme matiku všichni a minimálně trojčlenku znám musíme.
1/25/202432 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Aktivní student, COO & Co-founder Nekrachni: Jakub Rychlý

# aktivnístudent #Středoškolákroku #dálkovéstudiumSŠ #nekrachni #státníspráva #mezinárodnívztahy Jakub Rychlý za svých necelých 21 let stihl již spoustu rolí. Je zakladatel projektu Nekrachni, má zkušenosti s IT, marketingem, kdy založil i marketingovou agenturu, nyní směřuje spíše do oblasti komunikace a PR. Jako stážista Úřadu vlády mohl z první ruky sledovat úspěchy ČR během předsednictví ČR v Radě EU. Díky svým aktivitám řešil problémy ve škole, kdy nakonec vystudoval soukromou střední školu v Pardubicích, která mu umožnila kombinované studium. Do žebříčku Středoškolák roku se dostal celkem čtyřikrát. V podcastu se dozvíte, co mu různé zkušenosti daly, co obnáší jednotlivé role a projekty, ale i co plánuje do budoucna.  Rady od Jakuba: Přihlaste se do soutěže Středoškolák roku, získáte tam skvělou komunitu lidí. Hledejte příležitosti všude, kdykoliv a kdekoliv. Tvořte kolem sebe komunitu, budujte si vztahy. V oblasti financí je důležité nejprve zjistit, jak peníze fungují, jak si stanovit rozpočet a teprve poté řešit investování. TIP Kariérko.cz: Stáhněte si skvělou aplikaci Nekrachni! Více informací na webu: https://www.nekrachni.cz/ nebo sociálních sítích.
2/1/202331 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Podnikatelka, zdravotnice, zakladatelka První pomoci ŽIVĚ: Lucie Kadlečková

# prvnipomoc#červenýkříž #zdravotnísestra #podnikání Lucie studovala na zdravotní sestru, když jednoho dne v zažila situaci, která změnila její další směřování a ovlivnila její život doteď. Po střední škole se vydala na Palackého univerzitu, kde studovala učitelství a v rámci Červeného kříže učila první pomoc.  Své podnikání Lucie nejrpve otestovala v soutěžích, vyhrála Rozjezdy od T-Mobilu nebo Podnikatelka v sukni. Nyni má První pomoc ŽIVĚ tým lektorů a školí po celé republice ve firmách i veřejnost. Rady od Lucie: Dobrovolnič, vyzkoušej si první pomoc v rámci dobrovolničení, zjistíš, zda je to obor pro tebe.  V rámci první pomoci je nejdůležitější odvaha jít pomoci a vytočit 155. Stáhněte si aplikaci Ve vteřině.
12/16/202223 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Aktivní student Ondřej Hlaváč

# inhoud # podnikani #SSPŠ #TvůjDezert #eventbrite #networking Ondřej Hlaváč je absolventem Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia. A právě díky absolvování této školy, kde měl podporu a možnosti vyzkoušet si i podnikání, tak založil a vede společnost INHOUD. Než se však dostal k tomuto podnikání, tak si vyzkoušel různé pracovní pozice, například v event managementu, kdy pomáhal organizovat konference a dále byl na stáži v IBM, které pro něj je i důležité tím, že zde pracuje jeho tát, od kterého odkoukal, jak být úspěšným obchodníkem, umět sí říct o to, co chi a jít si za tím. To se projevilo i při první práci v event managementu, kde bez zkušeností získal dobré podmínky a zkušenosti. Jaké zkušenosti mu dalo jeho podnikání, projektu TvůjDezert, soutěže JA, Soutěž a podnikej a proč by rozhodně aplikace Eventbrite neměla chybět v mobilu se dozvíte v podcastu. Rady od Ondřeje: Networking je nesmírně důležitý, networkujte pořád a s kýmkoliv.  Naučte se ze svých chyb. Nepodceňte validici vašeho nápadu.  Fake it till you make it.  Řekněte o svém nápadu všem, donutí vás to se mu věnovat naplno, když se vás na to bude okolí ptát.
11/22/202233 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Aktivní student Michal Smetana

Aktivní student Michal Smetana by Kariérko.cz
8/4/202227 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Aktivní student: Václav Kuboň

Aktivní student: Václav Kuboň by Kariérko.cz
7/17/202228 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Aktivní student: Adam Holda

Aktivní student: Adam Holda by Kariérko.cz
7/12/202227 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Ria Valterová - aktivní studentka, ambasadorka Kariérka

Ria Valterová - aktivní studentka, ambasadorka Kariérka by Kariérko.cz
7/4/202224 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Oliver Laryea: aktivní student, TOP 20 pod 20

# Aktivní student # TOP20 #mentor # technologie # věda # komunikační schopnosti Oliver patří do top 20, pod 20 za rok 2020. Do mimoškolních aktivit se začal zapojovat na střední škole, učenlivý a cílevědomý byl však už jako dítě. Jeho první velkou zkušeností byl výzkum v rámci programu Otevřená věda. Díky tomuto programu mohl strávit rok v instituci, kde spolu s mentorem pracovali na výzkumu. Jeho mimoškolní aktivity se točí okolo technologií, managementu a byznys, a proto umí pomoci s vědou, fyzikou či zahájením projektů a komunikační dovednosti. Kromě jeho vlastních aktivit je součástí mentoringových programů Amigo a Yoda mentorship, kde pomáhá a radí studentům jako mentor. Po střední škole se rozhodl pro studium v zahraničí, a to v Anglii. Cíleně se připravoval na různé testy, zlepšoval jak své jazykové schopnosti, tak i dovednosti v oblasti psaní esejí a jiných prací, které byly potřebné k přijetí. Financování si řešil takticky už rok dopředu, kdy se přihlásil do Nadace rodiny Kellnerová a ta mu umožnila studovat a rozvíjet se v zahraničí. Studium a život v zahraničí mu dali samostatnost a schopnost efektivněji si osvojit nové dovednosti. Rady od Olivera: 1: Pokud jdete do mentoringu, řekněte si, co od toho a od mentora chcete, připravujte se na sekání 2: Hledejte možnosti angažovanosti se přes různé lidi, stránky, poslouchejte podcasty, hledejte na internetu, koukejte kolem sebe 3: Obklopuj se dobrými lidmi 4. Nezapomeňte i na sociální život a nepřepaluje se a naučte se vypnout
8/14/202127 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Milan Jakubec - aktivní student, ambasador Kariérka, účastník Microsoft STC

# Aktivnístudent # microsoftSTC #studentskárada #ambasador #karierko Aktivním studentem se Milan stal na gymnáziu, kdy se rozhodl stát součástí studentské rady a začal se sám vzdělávat, například z portálu Mladý podnikatel. Ten Milanovi velmi pomohl, našel tam mnoho informací, které dokáží pomoci při rozjezdu vlastního podnikání. Studentská rada, v níž se později dostal do jejího čela, se skládá z několika předsedů a místopředsedů a funguje jako spojka mezi studenty a učiteli. Proto se stal její součástí, aby pro studenty mohl být nápomocný a přispívat k jejich rozvoji a řešení problémů a zkvalitnění života na škole. Kromě různých školních aktivit je Milan účastníkem projektu Microsoft STC. O projektu se dozvěděl díky paní učitelce, spolu se spolužákem se dostali do krajského kola a později až do celostátního kola. Přestože svou účast v projektu zvažoval, dnes ji vnímá jako jednu z nejlepších rozhodnutí. Díky projektu Microsoft STC se Milan dostal na různé webináře, školení, letní školy, ale naučil se také prezentovat, zlepšil své soft skills a mnoho jiného a navzdory nabitého programu své aktivity se školou neměl problém propojovat. Jeho aktivity mu pomohly najít si svou první part time práci na pozici Junior Cloud Engineer. Milan pomáhá předat své know-how a zkušenosti dalším studentům jako ambasador Kariérka. Rady od Milana: - Buďte součástí studentské rady, projektů nebo jiných možnosti, jak být v kolektivu aktivních studentů, který vám pomůže a otevře vám dveře k dalším možnostem -Jděte do všeho po hlavě.
7/21/202124 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Development director, Accace: Janka Pacinová

#daněúčetnictví #developmentdirector # Accace #internívzdělávaní Na střední školu Janka nastoupila na soukromou obchodní akademii, kterou studovala v Košicích. Po jejím ukončení si zvolila cestu vysoké školy, obor cestovní ruch na Technické univerzitě v Košicích. Během studia se v létě rozhodla pro studentskou brigádu v Praze, začínala na Václavském náměstí, kde držela reklamu na pronájem aut. Prahu si natolik zamilovala, že se tam po ukončení bakalářského studia přestěhovala a rozhodla se, že v dalším studiu pokračovat nebude. Řídila se srdcem, což je pro ni stále nejlepší volba. Začátky v Praze byly divoké, s 11 tisíci v kapse a během největších povodní v roce 2002, se nastěhovala do Karlína, do bytu spolu s dalšími 6 lidmi a tak vytvořili dobrou partu se kterou se podporovali i pracovně. Po měsíci a půl si našla první práci mimo svůj obor a to v bance, kde začínala na call centru. Během několika let, které tam pracovala se díky své otevřenosti, aktivitě, organizačním schopnostem a proaktivitě dostala k náboru nových zaměstnanců a práci s nimi (pozice nebyla ještě přesně specifikována). Poté dostala chuť vyzkoušet něco nového. V České pojišťovně byla dlouhých 9 let a zde se věnovala vzdělávacím, rozvojovým či talentovým programům. Během mateřské pak přišla další výzva, a to projekt Accace For People. V Accace zastává pozici development director. Její pracovní náplň je různorodá a zaměřená na rozvoj firmy samotné, nebo jejich klienty. V rámci Accace For People pak předávají firmám své dosud získané know-how, v podobě vzdělávání, koučinku, mění způsob vedení firmy a jejich součástí je i nově vytvořený klub duševního zdraví. Co Janka rádi? připravte se na pohovor, buďte proaktivní, autenticky, odhodlaní a buďte spokojení sami se sebou, vzdělávejte se dělejte práci, kterou máte rádi.
6/24/202140 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Kristina Šůsová - aktivní studentka, Mladá delegátka ČR do OSN, koordinátorka Yoda Mentorship

Kristina aktuálně studuje ve Francii na vysoké škole a je koordinátorkou Yoda Mentorshipu a navíc zastupuje českou mládež jako mladá delegátka do OSN a v rámci své agendy se zaměřuje na vzdělávání a sociální nerovnosti. Kristina studovala střední školu v Chebu, ale věděla, že by do budoucna ráda studovala v zahraničí, a proto se rozhodla přejít na Nový PORG, kde měla možnost získat mezinárodní maturitu IB. Přechod z českého studia na anglické a mezi nové spolužáky ale nebyl jednoduchý. V rozhovoru se dozvíte, jaký je rozdíl mezi klasickou českou a mezinárodní maturitou. Na vysokou školu nastoupila Kristina do Francie, kde studuje v angličtině. Francouzsky při nástupu do školy uměla na úrovni A2, a tak pro ni život ve Francii nebyl ze začátku jednoduchý. Kromě studia Kristina pracuje jako koordinátorka v Yoda Mentorshipu, který před lety absolvovala jako mentee a je mladou delegátkou do OSN. Do budoucna by se chtěla Kristina věnovat diplomacii, také se o politiku a mezinárodní vztahy zajímá již dlouho. Počítá s tím, že se bude často stěhovat, ráda by se v daných zemích domluvila, a to ji motivuje ke studiu jazyků. Nyní mluví anglicky, německy, francouzsky, česky, rusky, učí se arabštinu. V rozhovoru se dozvíte, jak funguje Yoda Mentorship, co dělá mladý delegát do OSN a jak se tam dostat, jak získat stáž a mnoho dalšího. Co Kristina radí při výběru školy se zaměřte na předměty, které vás během studia čekají a na prostředí školy a jejího okolí; nebojte se zapojit do komunity aktivních studentů, příležitostí je spousta v různých oborech; než se přihlásíte na stáž, promyslete si, co od toho očekáváte.
5/20/202131 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Petra Plachá - aktivní studentka, předsedkyně spolku SCG

Petra je studentkou VUT v Brně a kromě toho je aktivní studentkou a předsedkyní Student Cyber Games. Její cesta začala v 9. třídě na základní škole, kdy ji kamarád přemluvil, ať s ním jde na workshop pro středoškoláky od Googlu. Nadchlo ji, jaké příležitosti rozvoje existují, čeho všeho se její kamarád účastní a chtěla se dostat do stejné pozice a mít možnosti. Účastnila se pak například finále piškvorkiády. Tam s týmem sice nepostoupila, a místo toho pomáhala s organizací. Po základní škole která ji nebavila se rozhodla pro gymnázium v Plzni. Díky piškvorkiádě se dostala do Students Cyber Games, studentského sdružení, které se zaměřuje na organizování studentských školních soutěží. Díky dobrovolničení ve sdružení získala možnosti účastnit se různých akcí, získala nové kamarády, uvědomila si své silné stránky a i zkušenost do životopisu. V rozhovoru Petra popisuje, čemu se SCG věnuje, jak se probíhá například Prezentiáda a nebo právě i zmiňované pIšQworky. Kromě SCG a soutěží mluví v rozhovoru Petra o své účasti v soutěží Středoškolák roku, kde se loni umístila na 5. místě, a o tom, jak skloubit školu s aktivitami navíc. Co Petra radí když se někam nedostanete jako účastník, přihlašte se jako dobrovolník do organizačního týmu dobrovolničení vám pomůže poznat vaše silné stránky a budete mít bod do životopisu díky aktivitám poznáte spoustu dalších skvělých aktivních studentů
4/25/202129 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Marketingová koordinátorka ZEISS: Kamila Korimová

#marketing #očníoptik #ZEISS #studium Kamila pracuje jako marketingová koordinátorka ve společnosti Zeiss a v Kariérku pomáhá s marketingem jako dobrovolnice. Celá její rodina se pohybuje ve stavebnictví, ale rodiče ji nikdy do tohoto oboru nenutili a výběr školy byl na ní. Výběr školy u Kamily ovlivnilo i stěhování z rodného Sokolova do Prahy, kde nastoupila na gymnázium. Po střední škole opět nevěděla, co dál, tak šla na VŠE, kde strávila 1 rok, ale tam zjistila, že to není obor pro ní. Rozhodla se zkusit více prakticky zaměřenou vyšší odbornou školu. Nastoupila na VOŠ na obor Oční optik, kde zjistila, že to je to, co ji baví a dostala se i na měsíc do zahraničí na praxi. Ke studiu VOŠ, se rozhodla ještě studovat všeobecnější obor, a tak se dostala na kombinované studium na ČZU na Provoz a ekonomii, kde během studia vyjela na Letní školu v Číně. Studium očního optika trvalo 3 roky, a pak se rozhodla zkusit přijímačky na obor Optometrie na ČVUT Fakulta biomedicínské inženýrství na Kladně. Kam se dostala a kde i přes obtíže, vzhledem ke kombinaci denního a kombinovaného studia, později pak denního studia a práce zvládla. Kamila si vyzkoušela práci v optice, dostala se i do společnosti Deloitte, kde pracovala jako junior specialista v týmu Transfer Pricing, ale pak přišla nabídka na její nynější pozici. Aktuálně pracuje jako marketingová koordinátorka pro společnost ZEISS, která se věnuje výrobě polovodičů, měřicí technice, mikroskopům, lékařské technice, brýlovým čočkám, fotografickým a filmovým objektivům, dalekohledům a planetáriím. Co rádi Kamila? Pokud cítíte, že obor, který studujete není ten pravý, tak ho změnte. Nemusíte být premiantem na střední, abyste vystudovali několik vysokých škol. V praxi je to hlavně o chuti pracovat a zdokonalovat se a o motivaci a hledání si různých možností.
3/27/202134 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Jan Kohut - aktivní student, zakladatel projektu Jak se rychle naučit

Jan Kohut je studentem vysoké školy a již vice než 5 let tvoří stránky jakserychlenaucit.cz. Tyto stránky se zaměřují na to, jak se učit rychleji a efektivněji v souladu s vědecky ověřenými principy učení, ale i na produktivitu, time management a osobní růst. Honza na základní škole nepatřil k premiantům, nevěděl, jakým směrem se vydat a čím zaujmout, v čem by mohl vynikat. Začal kouzlit, při čtení knížky Magie a manipulace mysli britského mentalisty a kouzelníka Derrena Browna ho zaujala kapitola o paměti, a to bylo zlomovým bodem v jeho cestě. Nyní Honza studuje vysokou školu a pro studenty má na svých stránkách spoustu článků a videí zdarma, případně si zájemci mohou koupit jeho online kurzy: Jak udělat každou zkoušku a Jak udělat maturitu nebo e-knihu Jak se efektivně učit nejen do školy.
3/27/202122 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Vývojář, student, učitel: Lukáš Mázl

#IT #MladáBoleslav #UnicornSystems #průmyslovka #AISEC Lukáš se narodil v Mladé Boleslavi, nyní žije v Liberci, kde studuje vysokou školu a pracuje jako vývojář ve společnosti Unicorn Systems. Když po základce nevěděl kam na střední,rozhodl se zkusit průmyslovku, která se v Mladé Boleslavi nově otevřela a studium zde ho postrčilo směrem k IT. V rámci vysoké školy byl ve spolku AISEC jako víceprezident. Dky AIESEC získal zkušenosti a musel vystoupit ze své komfortní zóny. V lednu roku 2020 ho oslovili z průmyslovky, kde studoval a díky tomu si Lukáš vyzkoušel i roli učitele. Co Lukáš radí: Jděte do všeho naplno. Jsme jenom lidi, každý se někdy ztrapní.
3/11/202111 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Regionální manažerka v Czechitas: Petra Holajová

#czechitas #škodaauto #humanitnísměr #cestování #traineeprogram Petra nyní pracuje jako regionální manažerka pro Czechitas. A přestože nyní pracuje ve vzdělávací organizaci v oblasti IT, její kroky směřovaly od střední školy humanitním směrem. Na střední škole, na gymnáziu, se zajímala především o jazyky a historii. Na to pak navázala studiem sociologie na Univerzitě Karlově. Od střední školy Petra hodně cestovala a pracovala v zahraničí. Ve 3. ročníku na gymnázium učila češtinu v mateřské škole v Německu, v rámci letních prázdnin pak vycestovala do Švýcarska, Norska, na Island, a to díky různým programům a workcampům. Její pracovní zkušenosti při studiu byly opravdu rozmanité, od mytí oken na benzínce, práci v KFC až po práci v Akademii věd. Po absolvování vysoké školy i přestože dostala nabídku na plný úvazek, tak odjela na rok na Nový Zéland na Work and Travel. Odkud se pak přihlásila na Trainee Program Škoda Auto. O tom, jak probíhal první pohovor z druhého konce světa, ale i o experience marketingu, stáži v Pekingu a její aktuální pracovní pozici se dozvíte více v rozhovoru. Co Petra Radí: Využijte každé příležitosti, vycestujte do zahraničí. Ve výběrovém řízení je důležitá autentičnost, vaše přirozenost, čím se od ostatních lišíte. Nebojte se manuální práce. Buďte pokorní.
3/11/202135 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Travel designer: Šárka Morávková

Šárka pracuje jako travel designer, ale vzhledem k aktuální situaci je její povolání nyní v úpadku. Na základní škole chtěla být Šárka učitelkou, a proto šla na gymnázium a plánovala jít dál na vysokou školu. Podle plánu se přihlásila na Filozofickou fakultu, kam se nakonec ale hlásila třikrát a neúspěšně. Přestože se na školu nedostala, dostala příležitost jít učit druhoua třetí třídu na základní škole. Po dvou letech učení zjistila, že učení není pro ni a rozhodla se vzít první práci s ubytováním, kterou v Praze najde. Takto se dostala do Čedoku, kde několik let pracovala, ale za účast na demonstracích v roce 1989 dostala výpověď. Šárka pracovala v reklamní agentuře, marketingu, PR, filmové produkci, IT, prodávala vína i pracovala v televizi. Od roku 1992 pracuje jako OSVČ a v rozhovoru zmiňuje výhody i nevýhody, které to přináší. V rozhovoru se také dozvíte, co dělá travel designer a jak se uplatnit v cestovním ruchu. Co Šárka radí? Jděte si za svým. Vyzkoušejte si co nejvíc pozic a oborů, mějte všeobecný přehled. Naučte se říkat NE.
2/27/202128 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Vysokoškolská pedagožka: Dagmar Sieglová

#ŠkodaAutoUniversity #IVYleague #studiumjazyků #sport #interkulturníkomunikace Dagmar je odborná asistentka na ŠKODA AUTO Vysoké škole, věnuje se se vzdělávání pedagogů a zaměstnanců firem, je školitelkou interkulturních kompetencí pro firmy a píše odborné texty. V listopadu roku 2020 dokončila knihu Cesta k cizím jazykům. Dagmar vyrůstala na malém městě a jelikož se dobře učila, tak šla na gymnázium. Pochází z hudební rodiny, v jednu chvíli se dokonce připravovala na konzervatoř, ale nakonec hudbu studovala až v rámci hudební výchovy na vysoké škole. Studovala na Masarykově univerzitě v Brně, kde kromě hudební výchově studovala ještě německý jazyk. Po vysoké škole odjela s manželem do Ameriky i bez znalosti angličtiny, kterou se začala učit až na místě. V Americe studovala interkulturní komunikaci a učitelství angličtiny a v rozhovoru mluví například i o tom, jaké je to studovat na škole z tzv. Ivy League. Mezi její pracovní zkušenosti patřila například pozice ředitelky Multikulturního centra, nyní se ve spolupráci se Škoda Auto se podílí na vývoji metodiky a na realizaci tréninkových seminářů pro vedoucí pracovníky v oblasti diversity a nudge managementu. Dagmar je velkou cestovatelkou i sportovkyní. Co Dagmar radí? Je důležité, aby si člověk věci dobře naplánoval a hlavně, aby je dokončoval. Řiďte se vášní. Poslouchejte intuici. Dělejte práci tak, abyste měli čisté svědomí a aby vás práce bavila. Nesnažte se věci si zjednodušovat, cesta k úspěchu nevede přes zkratky.
2/20/202125 minutes
Episode Artwork

Podnikatel: Robert Sovík

#podnikání #USA #hokej #sport #kariérnírozvoj #studiumvUSA Robert měl od malička blízko k jazykům, chodil na jazykovou základu a při volbě vysoké školy upřednostnil studijní program v angličtině. Své dětství zasvětil hokeji a vypracoval se až do A týmů hokejové Sparty. Hokeji se chtěl věnovat profesionálně, v Česku ale nenašel možnost jak se věnovat hokeji i studium zároveň. Proto se Robert rozhodl odcestovat do USA, kde univerzity nabízí sportovní stipendia a umožňují studentům hrát hokej na profesionální úrovni během studia.  Toto rozhodnutí se Robertovi vyplatilo. Už během studia na prestižní univerzitě získal stáž a následně i práci v bankovním sektoru. Od té doby žije v New Yorku, kde podniká.  Už na vysoké ale s kamarádem založit také projekt USA Sport and Study, který pomáhá talentovaným sportovcům získat studium na univerzitách v USA. Při práci vychází z vlastních zkušeností, kdy se rok a půl připravoval na to, aby ho do USA přijali, a aby mohl odcestovat. Projekt USA Sport and Study je nyní pod hlavičkou firmy Harpier Study, jejíž misí je podporovat kariérní cesty jednotlivců.  Co Robert radí: Pokud chceš na prestižní univerzitu do zahraničí, musíš přípravě věnovat dostatek času.  Pokud chceš uspět, nestačí dělat věci jen OK, je potřeba mířit na nejvyšší možnou kvalitu a hodnotu.  Než se rozhodneš jít studovat do zahraničí, je dobré se pořádně zamyslet a jasně si vyspecifikovat, co od studia očekáváš a jakou ti to přinese hodnotu.
2/20/202142 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Ředitelka školy a zdravotní sestra: Lucie Laurýnová

#zdravotnictví #zdravotnísestra #ředitelkaškoly #vzdělávání Lucie je ředitelkou Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnická v Mladé Boleslavi a zároveň i pracuje na částečný úvazek jako zdravotní sestra v nemocnici. Lucie už na základní škole věděla, že chce pracovat v nějaké pomáhající profesi, ráda byla součástí týmu a starala se o ostatní. Byla v pionýrském oddílu a chodila na zdravotní kroužek, proto se pak přihlásila na střední zdravotnickou školu, kde vystudovala obor zdravotní sestra. Po SŠ se hlásila na vysokou školu, kam se 3x nedostala. Začala pracovat jako zdravotní sestra, když ji kontaktovala její učitelka ze střední a dostala se k učení na zdravotnické SŠ v Boleslavi, kde sama studovala .Na profesi pedagoga ji baví, že může předávat své zkušenosti z praxe studentům. Jak si nakonec dostudovala vysokou školu a stala se ředitelkou se dozvíte v našem rozhovoru. Co Lucie radí? Učte se anglicky a vycestujte do zahraničí. Nebojte se jít do toho naplno. Mějte důvěru v sebe a ve své okolí.
2/17/202126 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Produktový mluvčí: Zdeněk Štěpánek

#produktovýmluvčí #škodaauto #kodiaq #superb #karoq Zdeněk pracuje na pozici produktový mluvčí ve Škoda Auto, kde má na starost mediální obraz modelových řad Kodiaq, Superb, Karoq. V práci má na starosti světové premiéry těchto vozů a veškeré mediální akce s novináři. Na základní škole Zdeněk nevěděl, jakým směrem se vydat, a tak se rozhodl pro osmileté všeobecné gymnázium. Na vysokou školu se hlásil na medicínu a na mezinárodní obchod. Na obě školy se dostal, ale poslechl svou intuici a srdce a vybral si mezinárodní obchod a diplomacii na VŠE. Vždy měl rád cestování, zajímal se o to, jak lidé v jiných zemích žijí, jaká je tam politická a ekonomická situace, a proto se rozhodl pro mezinárodní obchod. Bakaláře vystudoval v Čechách, poté ale nastoupil na dvouleté magisterské studium do Dánska. Studium v Dánsku mu pomohlo zlepšit se v angličtině a také při studiu získal pracovní zkušenosti na Velvyslanectví České republiky v Kodani a v kanceláři ČSA v Kodani. Po návratu se dostal do trainee programu Škoda Auto, kde si vyzkoušel různé oddělení až zůstal v oddělení komunikace, kde je dodnes. V rámci Škoda Auto vycestoval na dva měsíce pracovat do Bruselu a na rok do Číny. Co Zdeněk radí? Nepodceňovat se v jazykových dovednostech. Být proaktivní. Navázat kontakt s firmou, o kterou mám zájem již při studiu.
2/11/202120 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Podnikatel: Pavel Kosík

#pražskýbarcamp #marketing #e-mailmarketing #rozvoj #praxe Pavel již více než 15 let pracuje v oblasti marketingu. Je spoluzakladatelem neziskové organizace Cetas z.s a Pražského Barcampu. Jeho cesta vedla přes střední školu ekonomického zaměření, kterou mu vybrali jeho rodiče. Poté se rozhodl jít na vysokou školu, díky pobytu ve Skotsku v rámci programu Erasmus nastal zvrat v jeho kariéře a nadchl se zde pro marketingu. Po dostudování školy hledal první práci, což vzhledem ke krizi nebylo jednoduché. Nakonec ji získal ve vzdělávací firmě díky projektu Praxe ve firmách. V této firmě se ještě více zacílil, získal praxi, spolupracoval s Německem, kde se inspiroval. Nyní se kromě e-mailového marketingu věnuje i neziskové organizaci Cetas a Pražskému Barcampu. Cílem těchto organizací je pomoci studentům, aby zjistili, co chtějí dělat a pomoci jim získat praxi. Co Pavel radí? Vyjeďte na Erasmus, změní vám to život. Zaměřte se na svoje koníčky a skrze ně hledejte své zaměření. Zkoušejte a zkoušejte, nebojte se chybovat a zeptat.
2/10/202117 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Sociální pracovnice: Lenka Drahozalová

#sociálnípráce #CIC #MladáBoleslav #pomaturitnístudium Lenka pracuje jako sociální pracovnice v Centru pro integraci cizinců v Mladé Boleslavi. Po základní škole se Lenka rozhodla jít na obchodní akademii se spolužáky, jelikož nevěděla, jakým směrem se vydat. Po maturitě studovala roční pomaturitní studium angličtiny a pomalu její kroky vedly směrem k sociální práci. Ve studiu pokračovala a díky praxím na VOŠ a bakalářském studiu VŠ zjistila, co ji baví. Její první práce byla pak jako probační pracovník. Centrum pro integraci cizinců, kde Lenka nyní pracuje se věnuje začlenění cizinců do společnosti a v rozhovoru se dozvíte, jaká je náplň Lenky práce. Co Lenka radí: Zkuste dobrovolničit v organizacích, jejichž činnost vám přijde zajímavá a zjistíte, zda je to pro vás. Na pohovoru do sociálních služeb vás budou zkoušet, jak byste se zachovali v určitých situacích s klientem.
2/4/202117 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Specialista HR Diverzita: Jan Kotík

#diverzita #HR #skodaauto #studiumvusa #brusel Jan pracuje se stará o zaměstnance mladoboleslavské Škodovky. Je součástí personálního oddělení. Má na starosti rozvoj programů v rámci strategie diverzity a nejvíce ho na jeho práci naplňuje to, že se věnuje lidem. Jeho největší vášní jsou mezilidské vztahy a rozvoj těchto vztahů. Na střední školu chtěl jít nejprve jako jeho dědeček, na stavební průmyslovku, ale nakonec vystudoval gymnázium ve Zlíně, kde načichl k mezinárodním projektům a mezinárodnímu smýšlení. Protože ho bavila matematika a lákaly ho vysoké platy absolventů a možnost uplatnění, rozhodl se jít na MATFYZ. Tam zažil první neúspěchy u zkoušek a zjistil, že to nebude to pravé pro něj, proto změnil školu a začal studovat mezinárodní vztahy na VŠE. Během studií strávil prázdniny jako vedoucí na skautském táboře v Americe nebo v Buckinghamském paláci, kde se staral o turisty. V posledním ročníku vyjel studovat do Petrohradu. Po ukončení studia se ještě skrze VŠE dostal na MBA studium v Americe. Získat práci v Americe pro něj nebylo jednoduché, a tak přijal nabídku jít na stáž do Bruselu. Poté se hlásil na různé pozice do ŠKODA AUTO, kde ho personalistka nasměrovala na personální oddělení, nad kterým do té doby nepřemýšlel. Po 8 měsících nakonec do ŠKODA AUTO nastoupil a s volbou, kterou mu personalistka doporučila, je nadmíru spokojený. Co Jan doporučuje Hledání vysněné práce je potřeba obětovat čas. Může to trvat několik měsíců i rok. Plánujte si svoje kroky dopředu. Každý máme spoustu přenositelných zkušeností, například vedení skupiny v rámci skautu je přenositelné do firemního prostředí. Nestavte zdi, ale mosty. Propojujte se a pomáhejte si navzájem.
2/1/202129 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Body psychoterapeutka: Veronika Horáková

Veronika Horáková #bodypsychoterapie #terapie #stavárna #austrálie #zdravotníproblémy Veronika nyní pracuje jako bodypsychoterapeut, kterých je aktuálně v České republice okolo 10. Její cesta k terapiím ale nebyla jednoznačná. Na střední školu měla Veronika jít na gymnázium, ale inspirovala se u své maminky a rozhodla se jít na střední školu stavební, a pak pokračovala na ČVUT. Vystudovala doktorát, který částečně studovala v Itálii. Během studia na ČVUT měla ale Veronika úraz a ve 20 letech se dozvěděla, že už nebude chodit. Začala se zajímat o alternativy klasické medicíny a různé terapie, kterým se postupně začala věnovat. Poté odletěla do Austrálie zlepšit si angličtinu a zároveň zde studovala 4 roky přírodní terapie a zároveň ještě finance. Co obnáší její práce bodypsychoterapeuta a jak pomáhá firmám se dozvíte v rozhovoru. Co Veronika radí? Je důležité mít svou vizi. Předpokladem pro práci terapeuta je empatie a láska k lidem.
2/1/202123 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

CEO: Michal Vlk

#výkonnýředitel #sport #MladáBoleslav #obchod Michal se od dětství věnoval sportu. Už na střední škole spolu s kamarády založili mladoboleslavský florbalový tým, a proto měl jasno v tom, že chce na vysoké škole studovat tělovýchovu a sport. Na svou vysněnou univerzitu se ale nedostal, a to z toho důvodu, že podcenil přípravu a nezjistil si všechny podmínky a povinnosti, které musí splnit. Jeho druhou volbou tak byla Technická univerzita v Liberci. Při studiu chodil na praxi do Škoda Auto a následně po studiu si našel práci v oboru. Začalo ho lákat podnikání, a tak se rozhodl odejít z pracovní jistoty, založil si živnostenský list a začal podnikal v oblasti telekomunikací. V telekomunikacích už zůstal. Nejprve pracoval pro přední české firmy a po více než 10 letech v oboru spoluzaložil firmu SmartCON, kterou nyní řídí. Ve svém rozhovoru také vysvětluje, co má jako výkonný ředitel na starosti a jaké dovednosti by měl mít člověk, který chce pracovat v obchodu. Co Michal radí? Pokud něco chcete, musíte přípravě věnovat dostatek času a zjistit si včas všechny potřebné informace. (Poučka z vlastní zkušenosti, kdy se Michal nedostal na svou vysněnou vysokou školu, protože si nezjistil všechny požadavky.) Nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny a udělat něco navíc.
1/29/202116 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Podnikatelka: Zuzana Zamborská

#diverzita #investování #jazyky #Erasmus #genderequality Zuzka se díky znalosti a studiu jazyků podívala několikrát do zahraničí, a to už během střední a později i vysoké školy. Její poslední velká cesta vedla do San Franciska, kde pomáhala české firmě s expanzí do Ameriky. Během 7 měsíců v Americe se inspirovala tím, jak řeší inkluzi a diverzitu žen tam, a proto se po návratu do Česka rozhodla založit hned několik projektů, které pomáhají s inkluzí i u nás. Jeden z projektů se také zaměřuje na podporu žen investorek. Kromě vedení svých projektů pracuje stále ve firmě Enehano Solutions, kde vede expanze velkých firem na zahraniční trhy a také marketing. Mezitím také stihla dobrovolničit na Srí Lance nebo se stát lektorkou jógy. Co Zuzana radí? Využijte každé příležitosti k vycestování do zahraničí, ať už studijní výměnný pobyt, brigády, stáže, ale také třeba dobrovolnických zkušeností apod. Plánujte si čas do bloků.
1/28/202129 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Projektová koordinátorka a bývalá novinářka: Kateřina Šantúrová

#novinářka #ColumbiaUniversity #žurnalistika #programFlex #AmericanCouncils Kateřina vystudovala žurnalistiku v Čechách a následně i na prestižní novinářské univerzitě v New Yorku. Během svých novinářských let přispívala do velkých mezinárodních titulů jako Times, Guardian nebo Economics. Tyto příležitosti získala už během studií, a to díky své proaktivitě, ale i dobrým kontaktům, které si budovala. Poslední roky pracuje v organizaci American Councils, kde má na starosti stipendijní program FLEX, prostřednictvím kterého je každoročně několik středoškolských studentů vysláno na roční studium do Ameriky. V rozhovoru se dozvíte kdo se může do programu přihlásit a jak výběrové řízení probíhá, i jak vypadá studium a život v USA. Pokud vás stipendium zaujalo, přečtěte si také článek, ve kterém studenti sdílí své zkušenosti o tom jaké to je strávit rok (a Vánoce) na střední v USA. Zajímá Vás Kateřinina tvorba? Zde si můžete přečíst jeden z článků, na kterém pracovala pro magazín New York Times. Co Kateřina radí? Využívejte různé příležitosti a říkejte jim ano, protože nikdy nevíte, kam Vás daná příležitost nebo člověk mohou posunout. Nic neodkládejte na zítřek.
1/20/202130 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Ředitel Amerického centra v Praze: Vít Nejedlo

Vít Nejedlo, ředitel #diplomacie #USA #politika #studiumvzahraničí #mezinárodnívztahy Vítek řídí Americké centrum v Praze, které spadá pod Velvyslanectví Spojených států amerických. Úkolem Amerického centra je být tzv. oknem do Ameriky a ukazovat mladým lidem kulturní a politické rozdíly, příležitosti k práci a studiu a připomínat hodnoty, které jsou Čechům i Američanům společné. Že se chce věnovat diplomacii a mezinárodním vztahům věděl už od základní školy. Vystudoval gymnázium a později souběžně dvě vysoké školy. Během studií na VŠ vyrazil v rámci programu Erasmus studovat do Británie. Zkušenosti sbíral už při studiu, a to prostřednictvím stáží a brigád v nevládních organizacích. Také pracoval v Eurocentru Praha, kde se od organizace akcí a koordinace stážistů vypracovat až na koordinátora všech 13 regionálních Eurocenter v České republice. Jeho náplní práce bylo informovat veřejnost o tom, jaký vliv má naše členství v EU na život občanů ČR. Po devíti letech se chtěl posunout, a protože ho práce bavila, našel si podobnou pozici, ale tentokrát pro Velvyslanectví USA v Praze. V rozhovoru pan Nejedlo zmiňuje také možnost stipendia Fulbrightovy komise pro vysokoškolské studenty, o kterém se dozvíte více v našem článku. Více o Americkém centru a příležitostech, které studentům nabízí, se dočtete v našem dalším článku. Co Vítek radí? Chcete-li studovat dvě vysoké školy najednou a nejste si jistí, zda je to správná cesta, studujte jednu a u ní dělejte další mimoškolní aktivity. Škola je totiž super, ale není to všechno, některé věci se naučíte jen v praxi. Po prvním zaškobrtnutí se hned nevzdávejte, ale zvedněte se a zkuste to znovu, jinak. Brigáda nebo dobrovolničení v neziskové organizaci z vás sice neudělá hned zbohatlíky, ale naučí vás toho spoustu a otevře vám dveře k tomu, abyste v budoucnu mohli tyto zkušenosti proměnit v peníze.
1/14/202123 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Víceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy, členka vedení IBM: Milena Jabůrková

#VelkáBritánie #totalitnírežim #genderovénerovnosti #sociálnípracovnice #IBM #SvazPrůmysluADopravy Milena vyrůstala za totalitního režimu, s čímž se vázalo spoustu omezení. Jakožto dcera disidentů nemohla studovat vysokou školu, kterou si vybrala. Po gymnáziu odcestovala do Anglie, kde absolvovala jazykový kurz a následně si v Británii dodělala studium sociální pracovnice.  Její první pracovní zkušeností byla pokojská na Luční boudě na Sněžce, dělala také uklízečku a po dokončení studia pak sociální pracovnici v učilišti pro sluchově postižené. I přes nepříznivé podmínky a nemožnost plnit si své sny se Milena vypracovala a nyní je viceprezidentkou Svazu průmyslu a obchodu a zároveň je členkou vedení velké mezinárodní technologické firmy IBM. V jejím rozhovoru se dozvíte, jak překonávala překážky, které jí někdejší totalitní režim způsobil a jak prorazila jako jedna z mála žen v byznysu bez jakéhokoliv byznysového vzdělání. V rozhovoru najdete i spoustu tipů jak sbírat praxi a zkušenosti. Co Milena radí? Učte se jazyky, otevře vám to spoustu dveří u nás i ve světě. Sbírejte zkušenosti, i brigády jako uklízečka nebo číšník vás naučí spoustu dovedností, které uplatníte i jinde.  Dámy, rozhodně se neřiďte příslovím “Sedávej panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě.”, ale jděte si za svými sny a buďte průbojné.
1/12/202117 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

UX designérka, podnikatelka: Lucie Neumanová

#podnikání #UXdesign #USA #marketing #studiumvzahraničí Lucie přes den řídí organizaci Femme Palette, kterou založila a prostřednictvím které pomáhá ženám úspět, a přes noc pracuje jako UX designérka pro startup v San Francisku. Po střední škole se rozhodla studovat mezinárodní obchod, na univerzitě v Praze jí ale chybělo propojení praxe, a tak vycestovala na semestr studovat do Barcelony. V té době zrovna program Erasmus nenabízel ve Španělsku obor, který by chtěla, a tak si sama našla univerzitu v Barceloně, která nabízela její vysněný obor, a na vlastní triko si vyjednala mezi českou a španělskou univerzitou jednosemestrální výměnu studia. Magisterské studium marketingu absolvovala v San Francisku. Kromě studia chodila na bezplatnou stáž a následně si tam našla práci. V té době jí začal zajímat design, a tak se prostřednictvím knih, online kurzů a tutoriálů sama naučila UX design a následně si našla práci ve startupu Springboard v Americe. Americká mentalita a způsob, kterým podporují ženy, ji inspiroval k založení Femme Palette. Organizace, která propojuje ženy s mentory a pomáhá jim uspět. Co Lucie radí? Najděte si mentora nebo člověka, který dělá to, co byste jednou chtěli dělat vy, a zeptejte se ho na to, jak jeho práce vypadá v praxi, na jeho zkušenosti a doporučení. Vyzkoušejte zahraniční zkušenost. Nebojte se učit nové obory a témata i prostřednictvím knih, online kurzů a zdrojů na internetu.
12/21/202021 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Manažerka: Rostya Gordon - Smith

Manažerka: Rostya Gordon - Smith by Kariérko.cz
12/9/202029 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Konzultantka interní komunikace: Zuzana Hübnerová

Zuzana se živí jako konzultantka interní a externí komunikace, díky čemuž pomáhá firmám v nastavování komunikace mezi zaměstnanci napříč firmy, ale také s jejich zákazníky. Už během střední školy se zaměřovala na cizí jazyky a věděla, že by se chtěla věnovat žurnalistice, proto její kroky směřovaly na gymnázium, které jí dalo potřebný všeobecný přehled. Během střední školy prostřednictvím Student Agency vycestovala na rok studovat do San Francisca. Po návratu odmaturovala, vystudovala na Masarykově univerzitě v Brně dva magisterské obory (Žurnalistiku a Řízení lidských zdrojů) a doktorské studium. Dnes je zakladatelkou platformy Inko Klub a konzultantkou interní komunikace v níž spojuje žurnalistiku a řízení lidských zdrojů.
12/7/202040 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Podnikatel, cestovatel, dobrodruh: Filip Mayer

Filip je podnikatel s vysokými cíli, touhou změnit svět a vést ho svým směrem. Podnikal již za studia a podnikatelem bude celý život. Nejprve studoval ČVUT, odkud odešel a vystudoval VŠE.
11/9/202025 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Head of Shared Services: Olga Maximová

Olga chtěla být na střední škole veterinářkou, ale nakonec se zaměřila na jazyky a po střední odjela na rok do Austrálie. Po návratu šla na vysokou školu: obor Britská a americká studia. Během studia vyjela přes prázdniny 3x do Británie a jednou do Ameriky, v rámci studia pak na Erasmus do Amsterdamu. Po vysoké škole žila a pracovala v Británíi a ve Španělsku. Po návratu a 2 letech různých prací, kdy hledala to pravé našla svůj dreamjob na Britském velvyslanectví, kde zůstala 9 let a vystřídala různé pozice. Nyní pracuje v Czechitas, kde má pod sebou HR všech poboček, právní agendu, IT, finance i operativu, zde je zatím pouze krátce.
11/9/202037 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Režisérka: Barbora Mašková

Bára vždy měla vztah k divadlu a kultuře. Vystudovala Anglickou literaturu na Filozofické fakultě UK, poté vystudovala obor Režie a Dramaturgie na DAMU. Po ukončení studií začala spolupracovat s divadlem na Vinohradech. Na tamní Malé scéně režírovala inscenaci Za dveřmi, scénické čtení o Karlu Krylovi. Spolupracuje s divadlem v Celetné, chystá novou inscenaci pro divadlo F.X.Šaldy v Liberci a další. Co obnáší práce režiséra a jak se na tuto pozici dostat se dozvíš v tomto rohovoru.
10/27/202019 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Digital account director: Jakub Křenek

Jakub pracuje na pozici Digital account directora v agentuře ADison. Na vysoké škole studoval psychologii v Praze, kde vystudoval bakaláře. Rok studoval v Praze Nová média, tuto školu však ukončil a dal přednost práci. Pracoval na různých pozicích v oblasti sociálních médií. Co obnáší jeho pozice digital acoount directora a jak se na tuto pozici vypracoval se dozvíš v následujících rozhovoru.
10/27/202037 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Lucie Mairychová - spoluzakladatelka Kariérko.cz, manažerka projektu

Svou kariérní a osobní cestu sdílí i spoluzakladatelka projektu Kariérko.cz Lucie Mairychová. Vypráví o výběru školy, prvních brigádách, jak by si vybírala vysokou školu nyní a jaký je život ve Španělsku, kde byla jako au-pair. Moderátorka: Radka Holasová
9/3/202030 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

O Kariérku se zakladatelkami Lucii Mairychovou a Kateřinou Solmaz

V tomto podcastu se od spoluzakladatelek Lucie Mairychové a Kateřiny Solmaz dozvíte, jak vlastně celý projekt Kariérko.cz vznikl, jak to celé funguje, v čem může být mladým lidem přínosem a co plánují do budoucna. Moderátorka: Radka Holasová
8/18/202020 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Podnikatel: Jiří Rostecký

Jiří je autor online magazínu Mladýpodnikatel.cz , kde zveřejňuje rozhovory s osobnostmi ze světa byznysu, marketingu, médií a dalších oblastí. Pořádá akce pro podnikatele, novináře i agentury s cílem účastníky inspirovat a podpořit v jejich práci a životě. První webové stránky vytvořil ještě na základní škole. Po maturitě už zakládal firmu, která se jejich vývojem zabývala profesionálně. Brzy si ale uvědomil, že se vydal nesprávným směrem a že se chce v životě věnovat inspirování, vzdělávání a podporování lidí a projektů kolem sebe. Zajímavostí je, že studoval veřejnoprávní střední školu a chtěl být policistou, při podnikání také vyhořel. V roce 2019 ho časopis Forbes zařadil do českého žebříčku 30pod30.
6/6/202035 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Tiskový mluvčí: Martin Ayrer

Martin aktuálně pracuje jako koordinátor strategické komunikace na Univerzitě Karlově. Svůj život zasvětil médiím. Studoval Literární akademii Josefa Škvoreckého, kde byl přispěvatelem do magazínu a byl ostrým kritikem politiků.. Následně pracoval jako redaktor na TV Nova. V roce 2009 se stal tiskovým mluvčím a ředitelem komunikace Ministerstva pro místní rozvoj a od té doby už v komunikaci zůstal. Po Ministerstvu vedl PR a marketing ČSSD, kde byl zároveň i tiskovým mluvčím. Od roku 2014 do 2017 byl mluvčím Vlády ČR. Od 2018 pracuje na UK.
6/5/202037 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Výkonná asistentka: Tereza Holečková

Tereza nyní pracuje jako výkonná asistentka ve společnosti Deloitte. Jako malá o sobě tvrdila, že bude ředitelka ekonomie. Při studiu na obchodním lyceu přes léto pracovala v hotelu v Řecku. Po obchodním lyceu nastoupila na VŠE, ale odtamtud odešla a šla pracovat. První pracovní zkušenosti získávala hned, jak to bylo možné, roznášela letáky, pracovala v New Yorkeru, vypomáhala na exekutorském úřadě až se dostala do oddělení protokolu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
5/26/202016 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Kosmetička: Joanne Márová

Joanne je kosmetička, kadeřnice, masérka, řasová stylistka a vizážistka, která svou práci miluje na 100 %. Nejvíce jí baví kosmetika a masáže. Joanne se narodila v Kanadě. Jako malá chtěla být popelářkou, později snila o kariéře vědkyně zkoumající na místě činu stopy po pachatelích jakožto bioložka a vystudovaná forenzní genetička a antropoložka. Ale její „beauty gen“ ji dohnal. Po dvou letech života v Austrálii se rozhodla, že i pro ní je tvoření krásy osudem a vrátila se do Prahy, aby se přidala ke svým rodičům v salonu M&M hair by Mark Phillip.
5/18/202034 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Instruktorka jógy, trenérka a bývalá olympionička: Klára Křížová

Klára Křížová je bývalá česká reprezentantka v alpském lyžování. Od malička vyrůstala v lyžařském prostředí své rodiny. V rodičích měla velký vzor, maminka Olga Křížová – Charvátová je bronzová olympijská medailistka ze sjezdu v alpských disciplinách ze Sarajeva 1984. Při lyžování na profesionální úrovni Klára studovala v zahraničí, a to v Americe. Nyní pracuje především jako instruktorka jógy, fitness trenérka a jako body mistr v Universy.
4/13/202015 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Projektová manažerka: Magdaléna Staňková

Magdaléna je projektovou manažerkou Nikon školy. Ještě na gymnáziu si myslela, že bude studovat medicínu, ale nakonec si zvolila studium marketingu. V Nikonu začínala pracovat již v 15 letech, začínala na brigádnických nižších pozicích a postupně se vypracovala. V rámci studia vysoké školy vyjela na Erasmus do Francie.
3/23/202020 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

CSR manažerka: Zuzana Mravík Zelenická

Zuzana pracuje jako Corporate Citizenship Manager ve společnosti Samsung Electronics. Během střední školy studovala rok v USA. Po stření škole se rozhodla jít studovat diplomacii, byla na Erasmu v Řecku a dostala se i na stáž do Bruselu, kde měla možnost se účastnit různých jednání a na vlastní kůži zažít, jak vznikají rozhodnutí a nařízení EU. Po studiu doktorátu se rozhodla vydat směrem vzdělávání, pracovala ve firmě, která zprostředkovávala zahraniční pobyty pro americké studenty ve střední Evropě. Nyní pracuje jako Corporate Citizenship Manager, kde řídí tzv. “dobro aktivity” společnosti Samsung. Jedním ze společensky odpovědných projektů společnosti Samsung je projekt Samsung Tvoje šance #futureskills.
3/23/202024 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Koučka a personalistka: Monika Máchová

Monika vystudovala pedagogiku. Poté nastoupila jako učitelka, ale po pár letech se rozhodla pro změnu a nastoupila na recepci v personální agentuře. Vypracovala se na personalistku (HR generalist), nyní pracuje jako koučka.
3/23/202022 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Copywriterka: Anna Sálová

Anička je majitelkou obsahové agentury Content Wizards. Spolu se svým týmem připravuje obsahové strategie a píše poutavé texty pro své klienty a mimo to je Anička i autorkou několika knih. V našem rozhovoru vám vysvětlí, co práce copywritera znamená, jak se stát copywriterem a jaká byla její cesta na tuto pozici.
3/23/202019 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Podnikatelka: Šárka Pelikánová

Šárka ve svých 22 letech založila účetní a daňovou společnost Connect Economic Group. Mimo to úspěšně dokončila studium vysoké školy a zkušenosti získala i během pracovní stáže v Japonsku. Pro Šárku je jednou z největších hodnot rodina, a to byl i jeden z důvodů proč začala podnikat. .
3/22/202020 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Cestovatelka, podnikatelka, koučka: Dagmar Palaščáková

Dagmar hned po ukončení střední školy odcestovala zkusit život za hranice Čech. Dlouhodobě žila, studovala a pracovala v Irsku, Španělsku a Indonésii. Tvrdí, že odcestovat bylo to nejlepší rozhodnutí, které kdy v životě udělala. Nyní se vrátila zpět do své vlasti a předává zkušenosti nabyté v zahraničí formou koučování a věnuje se také svému designérskému debutu – značce spodního prádla, kterou založila na Bali.
3/22/202021 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Ředitel zákaznického servisu: Jiří Papoušek

Jiří Papoušek je ředitel zákaznického centra v mezinárodní logistické firmě. V tomto rozhovoru se můžeš dozvědět, jak se dá vypracovat na vysokou manažerskou pozici nebo jaké jsou rozdíly mezi velkou mezinárodní společností a menší lokální firmou či start-upem. Jiří Papoušek má 4 děti, a tak jsme se v rozhovoru věnovali i výběru povolání z pohledu rodiče a také jak vnímal zahraniční zkušenosti jeho dětí.
3/20/202024 minutes, 49 seconds