Winamp Logo
Börsisupp Cover
Börsisupp Profile

Börsisupp

Estonian, Finance, 1 season, 49 episodes, 1 day, 12 hours, 12 minutes
About
Raha, börsid, kauplemine, juhtimine, turundus, reklaam…Õhtulehe uus majandusteemaline podcast on tummine nagu hea supp ja kajastab põnevaid teemapüstitusi, mida aitavad lahata oma ala eksperdid. Head Börsisupi kuulamist!
Episode Artwork

Osa #49 | Soodne remont: vanast talumajast saab mõnus kodu

Tänases podcastis on külas Sälli Hinrikus, kes paljudele tuttav instagrami kontolt Majast koduks. Tema pere remondib juba teist vana talumaja endale koduks. Saates kuuleb Sälli kogemusi, kuidas töid ja sisekujundust planeerides on võimalik remont teha taskukohaselt. Selle saatega läheb "Börsisupp" suvepuhkusele. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
6/5/202344 minutes, 1 second
Episode Artwork

Osa #48 | Võlakeerises: eraisiku pankrot on noore naise nägu

Tänases podcast'is „Börsisupp" on külas pankrotihaldur Martin Krupp. Räägime võlgadesse sattumisest ja sealt välja rabelemisest. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
5/22/202335 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Osa #47 | Edukas palgaläbirääkimistel II: ülemus ei taha kuulda inflatsoonist

Tänases Õhtulehe podcast’is „Börisupp" on külas koolitaja ja palganõustaja Irene Annus. Läbi kahe saate räägime sellest, kuidas olla edukas palgaläbirääkimistel. Seekord tuleb juttu sellest, milliste argumentidega minna palka juurde küsima ja mida teha siis kui loodetud summat juurde ei saa. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
5/8/202334 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Osa #46 | Edukas palgaläbirääkimistel I: kas tead, milles oled hea?

Tänases Õhtulehe podcastis „Börisupp" on külas koolitaja ja palganõustaja Irene Annus. Läbi kahe saate räägime sellest, kuidas olla edukas palgaläbirääkimistel. Alustame aga päris algusest – mis üldse on palgateadlikkus ja kuidas leida üles enda trumbid, mis läbirääkimistel lauale panna. Teema järgmine osa on eetris 8. mail. Siis saame teada, kuidas ja mida öelda, et soovitud palgalisa saada. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
4/24/202351 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Osa 45 | Ettevõtlusest ja enesekindlusest: kui sul on unistus, siis tee see ära!

Tänase Õhtulehe majandusteemalise podcasti „Börsisupp” saates võtame teemaks ettevõtluse. Külalisteks on Kookeri omanikud Tiina Sokolova ja Edith Mihkelson, kellega räägime kuidas viie aastaseks saanud tänavatoidu ettevõttel on läinud. Teises saatepooles on külaliseks SEB panga ettevõtete segmendijuht Maarja-Maria Aljas, et uurida, mille taha jääb oma ettevõttega alustamine. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
4/10/202342 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Osa# 44 | Investor Kristjan Liivamägi: „Inimene õpib läbi kogemuste ja valusate õppetundide.”

Tänases Õhtulehe podcastis „Börsisupp” on külas õppejõud ja investor Kristjan Liivamägi. Saates räägime, milliseid võimalusi pakub praegune keeruline majandusolukord ning kuidas toime tulla investeerimisotsuseid mõjutavate emotsioonidega. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
3/27/202340 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Osa#43 | Lahkuminek ja varajagamine: kellele jääb mis?

Tänases Õhtulehe podcastis „Börsisupp" on külas notari asendaja Karl-Eerik Jäetma. Räägime, kuidas kooselu jooksu tehtud varalist panust lahkumineku korral kaitsta. Saatejuht on Helen Serka-Sanchz. Head kuulamist!
3/13/202337 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Osa #42 | Marju Karin: "Rahast peab naudigut tundma. Pead tohtima osta, mis sulle meeldib."

Tänases õhtulehe taskuhäälingusaates „Börsisupp” on külas iluettevõtja ja seltskonnadaam Marju Karin. Räägime rahast, pensionipõlvest ja tööst. Marju arvates raha madratsi all hoida ei tasu, sest muidu "söövad koid selle ära." Pensioni peale mõtleb ta aga kõvasti. "Hea meelega jääksin juba kümne aasta pärast," arvab ta, aga päris jalgu seinale ta siiski ei paneks. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
2/20/202337 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Osa #41 | Kas töö saab teha õnnelikuks?

Tänases Õhtulehe podcastis „Börsisupp" on külas tööõnne uurija ja psühholoog Tiina Saar-Veelmaa. Räägime sellest, kuidas panna töö ja õnn omavahel sobima. Pidevast kiirustamisest ja efektiivsuse taga ajamisest rääkides tõdeb Saar-Veelmaa: "Meil ei ole aega, et elada oma eraelusid iseendalikul moel. Oleme ära kaaperdatud oma keskmest, millest kõnelevad ka meie vaimse tervise näitajad." Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
2/6/202345 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Osa #40: Arengutreener Sandra Raju: "Vahel on edasi liikumiseks vaja ka valesid eesmärke."

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis „Börsisupp“ on külas arengutreener Sandra Raju. Meeleoluka vestluse käigus jõudsime muu hulgas rääkida hambad ristis eesmärkide poole püüdlemisest, valikute tegemisest ja unistustest loobumisest. Saatejuht on Helen Serka Sanchez. Head kuulamist!
1/23/202352 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Osa #39: Tippe vallutades – kuidas täita võimatuna näivad unistused?

Tänases Õhtulehe podcastis „Börsisupp" on külas alpinist ja vabasukelduja Kaspar Eevald. Räägime temaga suurtest unistustes ja eesmärkidest, mille täitmiseks tuleb end tõeliselt proovile panna. Esmalt täitis ta oma unistuse olla esimene eestlane, kes on hinge kinni hoides sukeldunud üle 100m piiri. Seejärel tekkis huvi alpinismi vastu ja suuremaks eesmärgiks sai jõudmine Everesti tippu. Selleks on Kaspar teadlikult valmistunud kaks aastat ja tõusnud Mont Blanci, Matternhorni ja Denali tippu ning nüüd on plaanis vallutada ka Aconcagua Argentiinas. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez. Head kuulamist!
1/9/202347 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Osa#38: 30 000 euro väljakutse ehk viie lapse üksikema tee maalt linna

Tänases Õhtulehe taskuhäälingus „Börsisupp” on külas kirjanik ja kirjastaja Heli Künnapas. Eelmisel talvel võttis ta ette väljakutse teenida kuue kuuga lisatuluna 30 000 eurot. See pidi aitama tal koos viie lapsega alustada elu Tallinnas. Kogu summat Heli siiski kokku ei saanud, kuid palju olulist sai sellel teekonnal õpitud küll. Kõige olulisem on, et täna elab ta lastega takistustest hoolimata Tallinnas, kus ka suure tormiga on olemas elekter ja lapsed saavad iseseisvalt koolis käia. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
12/19/202237 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Osa#37: Liiga kallid hinnad! Kinnisvaramaakler: klient ostis sama rahaga korteri hoopis välismaal

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis „Börsisupp" on külas kinnisvaramaakler Annely Sumberg. Kuigi kinnisvarahinnad on hakanud langema, siis leidub ka uusarendusi, kus korter maksab sama palju kui välismaal. Räägime ka sellest, milline kinnisvara on praegu turule seisma jäänud ja mille järele on endiselt kõrge nõudlus. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
12/5/202248 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Osa #36: Seis tööturul: koondamistest hoolimata on töökäsi puudu

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis „Börsisupp" on külas Töötukassa teenusejuht Marina Radik. Räägime praegusest olukorras tööturul ja mida peaks tegema juhul, kui saadud on koondamisteade. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
11/21/202236 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Osa#35: Müügilõks! Millega meelitavad kauplejad meid ostma?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis "Börsisupp" on külas Tallinna Tehnikaülikooli turunduse dotsent Oliver Parts. Räägime, milliste müügitrikkidega panevad kauplused meid ostma ja kuidas neid ostulõkse vältida. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
10/31/202249 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Osa #34: Liiga palju eeldamist! Just see ajab pärimisasjad keeruliseks

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis "Börsisupp" on külas notari asendaja Karl-Eerik Jäetma. Räägime pärimisest, mis võib ka kõige paremate suhetega pere tülli ajada. Miks? "Eeldused, eeldused ja veel kord eeldused! Inimestel on mingi ootus oma vanemate varale, kuid tegelikult on ka teistel õdedel-vendadel samasugused eeldused ja eks sealt see konflikt tekibki," ütleb Jäetma. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
10/17/202245 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Osa #33: Juhtimistreener: "Coaching pakub hinnangutevaba mõtlemisruumi."

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis "Börsisupp" on külas juhtimistreener Merle Viirmaa. Alustame saadet vesteldes coachingust, mille mõtte annab Merle edasi sõnadega: "Kuidas ma tean, mida ma mõtlen, kuni ma seda välja pole öelnud." Merle on ka ise juhina tundnud kui palju aitab coach muuta tõusud teravamaks ja langused laugemaks. Saate teises pooles räägime naisjuhtidest, mis on Merle jaoks olnud viimased kümme aastal südamelähedane teema. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez
10/3/202243 minutes
Episode Artwork

Osa #32: Kriisid on investori sõbrad – kuidas praegu investeerimisega alustada?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis "Börsisupp" on külas investor ja koolitaja Jekaterina Tint. "Kriisid ja langused on alati olnud investori sõbrad," ütleb Tint pikaajalise investeerimise kohta. Üles-alla käiv tsüklilisus on normaalne osa aktsiaturust, millega tuleb lihtsalt arvestada. Räägime saates, kuidas alustada investeerimist vastavalt igaühe võimalustele ja milliste investeerimistoodetega on seda kõige lihtsam teha. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
9/19/202254 minutes
Episode Artwork

Osa #31: Kuidas pidada edukalt läbirääkimisi?

Peale suvepuhkust on taas tagasi Õhtulehe majandusteemaline podcast "Börsisupp", kus külaliseks on koolitaja Jaanus Kangur. Räägime sellest, kuidas olla hea suhtleja ja edukas läbirääkija. Tuleb siiski tõdeda, et edukad läbirääkimised ei tähenda ainult enda tingimuste saavutamist – tähtsam on hoopis miski muu. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
9/5/202247 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Osa #30: Coach Raimo Ülavere: "Tohutu tormamine kedagi õnnelikuks ei tee"

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis "Börsisupp" on külas coach Raimo Ülavere, kellega räägime efektiivsusest ja eesmärkide seadmisest. Saate jooksul saab selgeks, et tohutu tormamine ja püüdlus kõik ära teha, kedagi õnnelikuks ei tee. "Keda see võib-olla õnnelikuks teeb on ravimifirmade aktsionärid. See pole lihtsalt mõistlik mõtteviis," tõdeb Ülavere. Räägime veel sellest, kuidas hoida päriselt tasakaalu töö- ja eraelu vahel ning millal ollakse ülesandeid sooritades kõige võimekam. Suvel on "Börsisupp" puhkusel. Puhka sinagi! Saatejuht on Helen Serka-Sanchez
6/27/202242 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Osa #29: Fookuses on vaimne tervis: kuidas ära tunda tööstressi ja läbipõlemist?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises podcastis on külaliseks @jesslapsed Merilin Mandel, kes on sotsiaalmeedikud.ee koolitaja. "Normaalne on tunda iga päev veidi stressi, sest muidu ei tunneta me eduelamusi, mida ajul on dopamiini tootmise jaoks vaja. Ohumärk on aga see, kui pärast tööd ei paku enam rõõmu ja lõõgastust need asjad, mis varem seda teinud on," toob Merilin ühe paljudest näidetest, kuidas liigset stressi ära tunda. Räägime, mida teha, et tööstressist taastuda ja ennetada läbipõlemist. Kuuled ka, mida ütleks Merilin neile, kelle jaoks läbipõlemine on tavaline nähtus. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez
6/13/202245 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Osa#28: Krüptoraha olevikust ja tulevikust - kas kriitikutel võib õigus olla?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime krüptoinvestori ja Krüpto Klubi asutaja Roman Germaniga, milliseks võiks kujuneda krüptorahade tulevik. Tugevalt tehnoloogiausku Germani investeerimisportfellist moodustab 95% krüptorahad: "Eks ajalugu näitab, kellel õigus on, kas kriitikutel või krüptovaradesse uskujatel. Samas juba täna tegelevad mitmete keskpankade töögrupid oma krüptoraha loomise võimaluste uurimisega. Hiljuti võttis El Salvador esimese riigina bitcoini kasutusele ametliku valuutana." Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
5/27/202236 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Osa #27: Innovatsioon ja tulevik - kuhu on inimkond teel?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime innovatsiooni konsultandi Anu Ruuliga millised suuremad ja väiksemad muutused ootavad ees inimkonda tulevikus. Saates kuuled: - kuidas mõjutab maailmakorda ja rohepööret sõda Ukrainas; - millised on tulevikuametid ja kes on kasutute klass; - milliseid teenuseid hakkavad tarbima tulevikupõlvkonnad. Saatejuht on Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
5/16/202242 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Osa #26: Kuhu panna vaba raha kasvama?

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime Myfinancieri asutaja ja tegevjuhi Kadri Mäsaku, kuhu võiks kasvama panna oma vaba raha. Kadri investeerimisportfellis on suur osa ka kinnisvaral. Ta avaldab põhjustest, miks hoolimata korterite kõrgetest hindadest hoiab ta silmad lahti võimalike uute üürikorterite osas. Veel räägime kuldsest pensionipõlvest, teest finantsvabaduseni ja laste rahanutikusest.
5/2/202255 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Osa #25: Kodukontori head ja vead läbi tiimijuhi silmade

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime Elisa teenindusvaldkonna juhi Kristina Judinaga, milliseid väljakutseid on esitanud kodukontor. Kuigi Elisas oli juba enne koroonaepideemiat hübriidtöö kogemus olemas, siis 1000 inimese kodukontorisse saatmine ja kõigega varustamine oli paras ettevõtmine. Töörutiingi tuli uuesti läbi mõelda - kuidas hoida sidet välismaal töötajatega, viia läbi koolitused ja hoida head töömoraali? Eriliseks väljakutseks kujunes töötajate ületöötamise oht ja distantsilt murede märkamine. "Kui juht töötaja muresid ei märka, siis tuleb tal peeglisse vaadata, sest see on tema kohustus," sõnab Kristina resoluutselt.
4/18/202242 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Osa #24 Kinnisvaraanalüütik: praegusel turul on palju määramatust

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime Uus Maa kinnisvarabüroo analüütiku Igor Habaliga praegusest kinnisvaraturust. Arutame, mis on põhjustanud järelturul suurenenud pakkumiste arvu ja mis saab pooleli olevatest uusarendustest. Inimeste ostujõud hakkab jõudma viimase piirini - kas eestlane jaksabki enam oma kodu osta?
4/4/202242 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Osa#23: Värbaja jagab parimaid nippe, kuidas tööturul tööandjale silma jääda

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime värbamisagentuuri TalentHub ühe asutaja Reet Kauritiga praegusest tööturust. Reet annab nõu, mida peaks tegema selleks, et oma unistuste töö kohal maabuda. Head kuulamist! Saatejuht Helen Serka-Sanchez
3/21/202248 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Osa #22: Galerist Reigo Kuivjõgi: see on müüt, et kunst on vaid eliidi hobi

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägime galeristi ja kunstioksjonite korraldaja Reigo Kuivjõega praegusest Eesti kunstiturust. Siinne kunstiturg on küll näidanud viimasel kahel aastal elavnemise märke, kuid Reigo sõnul on Eesti inimese kunstitarbimise harjumus väga madal. Seda väga mitmel põhjusel. Investeerimise märki ei taha Art&Tonicu galerii omanik aga kindlasti kunstile külge panna. Kunst olgu eelkõige ikkagi nautimiseks!
3/10/202241 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Osa 21: Kristi Saare: valesid investeerimisotsuseid tuleb teha selleks, et oleks millest õppida

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägib Kristi Saare, kuidas üsna kesise sissetulekuga sai alguse tema investoritee. Julgelt annab ta nõu teistelegi, kuidas oma finantsasjad korda saada. Nii jõuab temani ka lugejakirju, mis algavad küll investeerimisküsimusega, kuid lõpevad suhtenõuga, kuidas lahku mineku korral varasid jagada. Saare näeb, kuidas varajagamise ja pärandusega seotud teemad lükatakse liiga kaugesse tulevikku, kus need paraku kriitiliseks kipuvad minema.
2/21/202246 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Osa 20: Eksperdid räägivad olukorrast kinnisvara ja eluasemelaenu turul

Tänases Õhtulehe majandus-podcast'is „Börsisupp“ on külas Swedbanki eluasemelaenude valdkonna juht Anne Pärgma ja Swedbanki ökonomist Marianna Rõbinskaja. Räägime sellest, miks kinnisvarahinnad on viimase aasta jooksul pööraselt tõusnud ja kas oodata on rahunemist? Kas praegu ikka on õige aeg kodu osta, kui suurenev inflatsioon ähvardab kaasa tuua ka euribori tõusu? Kui Lääne-Euroopas aina enam inimesi pigem üürivad oma kodu, siis Eestis tahetakse olla oma kodu omanikud. Kas see saab ka tuleviku nii olema või sunnib kallis kinnisvara hind paljud hoopis üüripindadele?
2/10/202248 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Osa 19: Kohtutäitur Risto Sepp: väljatõstmisel avanes pilt nagu oleks majja tuumapomm visatud

Tänases Õhtulehe majandus-podcast'is „Börsisupp“ on külas kohtutäitur Risto Sepp, kes räägib oma töö tagamaadest. Karjääri 22 aasta jooksul on ta näinud väga erinevaid juhtumeid, millest mõnele lahendust ei leiagi. Kirglik töösse suhtumine on teda ka läbipõlemiseni viinud.
1/27/202249 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Osa 18: Palgaläbirääkimiste kogemusnõustaja: palgatõusu tuleb ise küsida!

Irene Annus teab omast kogemusest, kui keeruline on end tööotsingutel nähtavaks teha ja endale sobivad töötingimused välja rääkida. Palgarääkimiste kogemusnõustaja ja värbava juhina oskab ta anda nõu, milline peaks olema omanäoline CV ja kuidas oma väärtused maksma panna. Saatejuht Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
1/13/202240 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Osa 17: Katri Teller ehk Blondcast: Rahaliselt raske lapsepõlv tekitasid minus nälja paremini elada

Tänases Õhtulehe majandus-podcast'is „Börsisupp“ on külas Katri Teller, keda paljud tunnevad taskuhäälingust "Blondcast." Kui nii mõnigi meist on hädas oma uue aasta lubaduste ja eesmärkide täitmisega, siis Katril need õnnestuvad. Mida teeb ta teisiti? Peale turbulentset rahalist puberteediiga on Katri jõudnud rahalise vabaduseni. Põhilise osa tema investeerimisportfellist koosneb üürikinnisvarast.
12/30/202142 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Osa 16: Xenia Joost räägib moe- ja toidutööstuse telgitagustest

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus on külaliseks moedisainer ja Haage ekspordijuht Xenia Joost. Muuhulgas saab kuulda, mis moodi sarnanevad omavahel toidu- ja moetööstus, miks Xenia enam disainerina vanal moel ei tegutse ning millised on huvitavad uued suunad moeloomingus ning .
12/9/202135 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Osa 15: Võlanõustaja Evelyn Eichhorst: kui juba praegu jääb raha puudu, siis ei aita ka kiirlaen

Tänases Õhtulehe majandusteemalises taskuhäälingus räägib võlanõustaja Evelyn Eichhorst kui lihtsat satuvad inimesed suurtesse võlgadesse. Nendest vabanemine on pikk ja vaevarohke protsess. Lisaks halbadele majanduslikele valikutele võib võlgadesse sattuda ka kelmuste tõttu. Evelyni praktikapagasis on mitmeid selliseid juhtumeid, kus pettuse ohver on oma murega päris üksi jäänud. Kuna käes on ka pühade-eelne ostlemise aeg, siis arutame selle üle, kuidas jõule ilma ostupohmeluseta nautida. Saatejuht Helen Serka-Sanchez Head kuulamist!
11/25/202138 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Osa 14: Tallinna Ülikooli reklaamiõppejõud: ei pea tingimata olema veidrik, tähtis on avatus

Tänases Õhtulehe majandus-podcast'is „Börsisupp“ oli külas Tallinna Ülikooli reklaami- ja suhtekorralduse eriala loovuse õppejõud Sven Luka. Luka kirjeldas lahti sobiva turundustudengi profiili ning selgitas kuulajale loovusõppes toimuvaid protsesse. Reklaami õppima tulles ei pea ilmtingimata olema suur kunstnik, kõige olulisem on avatud meel. Igapäevaselt reklaamiagentuuri Imagine (loov)juhtiv Luka rääkis ka köögipoolel toimuvast. Oma pea 15aastase kogemuse põhjal väitis ta, et valdkond on teinud arvestatava hüppe edasi ning järjest enam saadakse aru mõtestatud turundusest. Ühiselt leidsime, et mõistagi on teatud vallas ka arenguruumi. Puudutasime ka koroonakriisi, võimalikku kolmandat lainet ning palju muidu olulisi teemasid. Saateuht Oliver Lomp.
7/22/202133 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Osa 13: Kaimar Karu: praegu pole mõistlik sukasäärde koguda, investeerige iseendasse!

Tänases Õhtulehe majanduspodcastis „Börsisupp“ oli külas ettevõtja, digivisionäär ja endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. Põnevas vestluses rääkisime Eesti kui digiriigi tulevikust ning mõtisklesime, kuidas avalik sektor võiks olla digiettevõtjatele rohkem abiks. Kõnelesime ka poliitikast ning meenutasime Karu enda ministriks olemise kuid. Kuidas ikkagi sai täna üsna avalikult ja konstruktiivselt poliitikuid kritiseerivast mehest ühtäkki minister ning miks see ametiaeg lühikeseks jäi. Käsitlesime ka eelmise ja tänase valitsuse hakkamasaamist koroonakriisis ning pakkusime võimalusi, kuidas riik võiks ettevõtjatele rohkem toeks olla. Puudutasime ka krüptoraha, tänast maailmamajanduse seisu ning jõudsime veendumusele, et sularaha kogumine tänases ebastabiilses maailmas pole pigem mõistlik. Lisaks palju muid põnevaid teemasid. Saatejuht Oliver Lomp. Head kuulamist!
7/8/20211 hour, 32 seconds
Episode Artwork

Osa 12: Pakendidisainiagentuuri juht: tehakse järjest vähem vastuvõetamatud või arusaamatuid tooteid

Õhtulehe majandus- ja turunduskallakuga podcastis „Börsisupp“ oli täna külas pakendidisainiagentuuri Koor juht Hannes Paesoo. 30 aastat tagasi laiutas poodides tühjus, ent tänaseks on erinevaid pakenditega ümbritsetud tooteid riiulitele lugematul arvul ning silmapaistva ja kvaliteetse pakendi tähtsus ainult tõuseb. Rääkisime Paesooga sellest, kuidas ja kui kaua korralik pakendikontseptsioon valmib, kuidas on Eestis tööprotsesside seis võrreldes laia maailmaga ning sellest millist tüpaaži disainerid sobivaid pakendeid valmistama. Kuna Paesoo oli sel aastal ka loovuskonkursi Kuldmuna ühe disainižürii esimees, kõnelesime ka žürii töös avastatud pärlitest. Kusjuures munad jagatakse välja juba täna õhtul. Head kuulamist! Saatejuht Oliver Lomp.
7/1/202141 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Osa 11: Coolbet grupi turundusjuht: me ei luba inimesel panustada kogu oma sissetulekut

Tänases Õhtulehe majandus-turunduskallakuga taskuringhäälingus oli külas Coolbet grupi turundusjuht Ervin Järvlepp, kellega rääkisime spordipanustamisest ja hasartmängudest laiemalt. Kuna käimas on jalgpalli Euroopa meistrivõistlused, siis alustasime mõistagi päevakohasel teemal ja uurisime, kui kirglikud panustajad eestlased on. Rääkisime vastutustundlikust panustamisest, koefitsientide kujunemisest ning viskasime pilgu ka hasartmängude ajaloole. Lisaks paljud muud põnevad teemad. Saatejuht Oliver Lomp.
6/17/202144 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Osa 10: EASi innovatsioonijuht: me ei taha anda ettevõtetele kala, me tahame anda õnge

Tänases Õhtulehe majandus-turunduskallakuga oli külas EASi uus innovatsiooijuht Mihkel Tammo. Me rääkisime sellest, kuidas Eesti brändid saaksid maailmas läbi lüüa, mis maailmas müüb ja kui kaugel me oleme tegelikult täielikust rohehüppest. Tulevik igal juhul näib helge!
6/10/202143 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Osa 9: Eesti parima üritusagentuuri juht: „Alguses tundus, et mõne kuu pärast oleme kõik tänaval.“

Tänases Õhtulehe majandus-turunduskallakuga podcast'is „Börsisupp“ oli külas viimasel Kuldmunal Eesti parima üritusagentuuri tiitliga pärjatud Jolose juht Martin Rauam. Kellelegi ei tohiks üllatusena tulla, et koroonapandeemia tulemusena oli üritusturundus üks enim kannatada saanud sektoritest. Rauam rääkis, kuidas üritusturundusagentuurid said juba nädalaid enne erikorda suurte ettevõtete käitumismustritest aru, et midagi on väga mäda. Tänapäeva ettevõtted on nii vastutustundlikud, et ei tahtnud viiruse maailma levides võtta juba eos mingeid riske. Rauam tunnistas, et koroonakriis oli sektorile suur šokk ja alguses oli neid, kes kartsid, et sektor sureb üldse mõneks ajaks välja. Tõsi, pandeemia sõigi paljud head tegijad turult välja, ent tugevamad on tänaseks ümber kohanenud ning näiteks potentsiaalset kolmandat lainet enam liigselt ei kardeta. Kuna koroonaviirus vaikselt taandub, siis Rauami sõnul saab suvi olema neile, kes alles jäid, erakordselt kiire. Nimelt paljud üritused, mida traditsiooniliselt tehakse muudel aastaaegadel, korraldatakse igaks juhuks suvel ära. Lisaks rääkisime Rauamiga osistest, mis loovad tõsiselt hea ürituse, lähenevast Kuldmunast ja sellest, kuidas seal edukas olla ning paljust muust põnevast. Saatejuht Oliver Lomp.
6/3/202145 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Osa 8: Räägime suhtekorraldusest! Kuidas sai riik hakkama koroonakriisi kommunikatsiooniga?

Tänases saates “Börsisupp" oli külas PR-agentuuri Dalton juht Ivo Kallasmaa, kes rääkis suhtekorraldusmaailma võludest ja valudest. Kallasmaa kuulub ka Turundajate Liidu (TULI) juhatusse ning rääkisime organisatsiooni igapäevatööst, Eesti turundusmaastiku tasemest ning lähenevast Kuldmunast.
5/27/202153 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Osa 7: Kui suures osas meid internetis jälgitakse? Kas meid kuulatakse pealt?

Tänases Õhtulehe majandus-podcastis „Börsisupp“ oli külas eelkõige sotsiaalmeediale pühendunud digiturundusagentuuri Goal Marketingi juht Marko Saue. Olenemata vanusest, rahvusest, poliitilistest vaadetest või muudest tunnustest on digireklaam igapäevaselt meie ümber. Pääsevad vaid need, kes elavad põhimõtteliselt metsas ilma igasuguste seadmeteta. Rääkisime Markoga sotsiaalmeedia arengust ning sellest, mida osad brändid digiruumis valesti teevad. Meenutasime ka vanu aegu, mil Facebook polnud veel mainstream ning kuidas osad brändid nägid juba varajases staadiumis ära, et sellest saab tulevikus massiivne reklaamikanal. Lisaks rääkisime sellest, kui täpselt meid internetis siiski sihitakse, vandenõuteooriatest ning paljust muust põnevast. Saatejuht Oliver Lomp. Head kuulamist!
5/20/202136 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Osa 6: Saku Õllethase turundusjuht: alkoholi liigtarbimine poleks meie ärile kasulik

Tänases Õhtulehe majandus-podcastis „Börsisupp“ oli külas Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend, kellega rääkisime eestlastest ja nende alkoholikultuurist. Viimastel aastatel on alkoholireklaamide osas võetud vastu üha rangemaid seaduseid ning uurisime, kas Eesti inimeste käitumine on selle pärast olulisel määral muutunud. Rääkisime ka õllepruulimise protsessist, rangest kvaliteedikontrollist ning üha süvenevast rohelisest mõtteviisist. Mis ehk kõige olulisem: selgitasime lahti, miks isegi tootjate huvides pole, et inimesed alkoholi liigtarbiksid.
5/13/202143 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Osa 5: Maailma parima jõulureklaami teinud eestlane: Eestis olid üks hetk kõik reklaamid ühte nägu

Õhtulehe podcastis Börsisupp oli täna külas Eesti produktsiooniettevõtte Münchauseni juht Nikolai Mihailišin. Millega tegeleb produktsiooniettevõte? Kuidas vallutada maailma turge? Kuidas luua päriselt maailmatasemel reklaamfilme? Need on vaid ühed vähestest küsimustest, mis saavad tänases Börsisupis vastused. Saatejuht Oliver Lomp.
5/6/202143 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Osa 4: Aasta reklaamagentuuri loovjuht: paar nädalat erakordsete tööde vormistamiseks pole piisav

Tänases Õhtulehe majandus-podcastis „Börsisupp“ oli vaatluse all eelkõige Eesti reklaamimaastik, sest külas oli viimasel neljal aastal järjest Eesti parimaks reklaamiagentuuriks tõusnud Optimist Creative’i loovjuht Siim Nikopensius. Sarnaselt teistele valdkondadele sai Eesti turundus- ja reklaamimaailm tugevasti koroonapandeemias tulenevate sulgemistega pihta ning toimetama tuli hakata senisest oluliselt väiksemate eelarvetega. Nikopensius rääkis, kuidas koroonakriisi alguses tuli langetada raskeid valikuid, ent tänaseks on suures plaanis normaaltegevus taastunud. Lisaks koroonakriisile rääkisime Eesti reklaamiagentuuri igapäevatööst, Eesti reklaami hetkeseisust ning sellest, kui kaugel või lähedal me maailma parimate tasemest oleme. Rääkisime ka hea reklaami sündimiprotsessist, loovhingede rõõmsana hoidmisest, headest klientidest, lähenevast Kuldmunast ja muust maast- ja reklaamiilmast. Saatejuht Oliver Lomp. Head kuulamist!
4/29/202143 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Osa 3: Koppel: eksperimendi, kus maailma püüatakse odava rahaga päästa, mõju pole teada

Tänases Õhtulehe majandus-podcastis „Börsisupp“ oli külas SEBi privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel, kellega rääkisime rahast nii kaudsemas kui täiesti otseses mõttes. Kuidas ikkagi on nii, et maailm vaevleb veel ikka veel koroonakriisis, aga maailma börsiturud liiguvad pigem ülespoole? Koppel selgitas nähtuse väga selgelt lahti. Kesksel kohal tänases saates oli ka raha kui akumulatiivse elemendi kahanemine ning sellest tulenevalt jagas Eesti üks tuntumaid finantsala-arvamusliidreid võimalikke paigutusnippe. Lisaks rääkisime sellest, kuidas üldse aktsiaportfelli ehitama hakata, milliseid eksperte uskuda ning millised sektorid jäävad suure tõenäosusega igas olukorras ellu. Lisaks veel palju põnevaid teemasid. Saatejuht Oliver Lomp.
4/22/20211 hour, 59 seconds
Episode Artwork

Osa 2: Kinnisvarainvestor: „Börsiteadlikumad soovitavad investeerida siis, kui veri on tänavatel.“

Õhtulehe majandus-podcastis "Börsisupp" oli täna külas kinnisvarainvesteeringutega tegeleva ettevõtte Lumi Capitali partner Lauri Henno, kellega suures osas sellest, kuidas koroonapandeemia on kinnisvaraturgu mõjutanud. Koroonapandeemia sundis paljusid kodukontoritesse ning suures plaanis sai töö justkui tehtud. Mõtisklesime Hennoga, kas kodukontor võibki olla püsiv teema tulevikus või siiski vahetust inimkontaktist pole pääsu. Leidsime ühiselt, et kontor kui selline jääb, küll aga võiad muutuda ülesehitused. Pandeemia on tugevalt mõjutanud ka kaubanduskeskuseid. Henno hinnangul on juba praegu rentnikud välja mõtlemas uusi nippe, kuidas oma ärisid toimivana hoida ja kuigi e-kaubandus ilmselt jääbki kasvutrendi, siis vahetut kogemust teatud toodete puhul pole interneti teel võimalik saada. Rääkisime Hennoga ka üürikorterite trendi tõusust. kõiki alati köitval teemal ehk millal ja millesse investeerida ning mitmest muust põnevast teemast.
4/8/202146 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Osa 1: Rademari turundusjuht: „Novembrist on kõik pea peale keeratud ja peab kiiresti reageerima.“

Õhtulehe ajaloo esimeses majandus-podcastis "Börsisupp" oli külas sporditarvete jaeketi Rademari turundusjuht Karolin Kondrat, kes rääkis põhiliselt sellest, kuidas tulla toime ajal, mil kauplused on suletud ning tulevik ebaselge. Kondrat kinnitas, et kuigi eriolukord ja kaupluste sulgemine on äritulemustele mõjunud, teeb ettevõte kõik selleks, et hoida ka praegusel raskel ajal töötajaid palgal ning koroonapandeemiast puudutatud perioodil on mõned ärisuunad isegi suuri samme edasi astunud, näiteks e-pood. Saates puudutati ka kaubanduse tuleviku üleüldiselt. Nutiajastuga on selge, et inimesed muutuvad oma teenuste osas järjest internetikesksemaks, ent reaalne kogemus ja kokkupuude klienditeenindaja ja konkreetse tootega on praegu siiski asendamatu ning nii ei kao füüsiline pood olukorra normaliseerudes veel nii pea. Kuigi olukord majanduses on ebastabiilne ja füüsilised kauplused kinni, otsustas Rademar alustada kampaaniaga #stressistdressi, mis pöörab tähelepanu inimeste vaimsele tervisele, mis on tänasel segasel ajal olulisem kui kunagi varem. Küsisime Kondratilt, miks üldse teistmoodi turundust teha ja mida see brändile annab? Lisaks rääkisime Eesti inimeste sportlikkusest laiemalt, kaasaegse juhtimisega ettevõtte väärtustest ja paljust muust põnevast. Head kuulamist!
4/1/202141 minutes, 19 seconds