"Udune Albion" on Soccernet.ee taskuhääling, mille fookuses on Inglismaa Premier League. 30 minutit kõige põnevamaid jutte ja arutelusid. Otsime jalgpalli udust välja! Jalkajutte toetab Viaplay.
#59 Manchester Unitedis tärkas noor lootus, mis ei garanteeri veel midagi
"Udune Albion" analüüsib Arsenali ja Liverpooli lahingut, mille võitis esimene ja püsib tänu sellele jätkuvalt tiitlilahingus. Topeltvoor tõi rõõmu vähestele, aga ka täit kurvastust ainult paarile. Mis on ülejäänud spordialadel Suurbritannias jalgpalli vastu? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Arsenal mängis Liverpooli üle ja võttis selle, mis eelmisel korral võtmata jäi ehk võidu. Samas ei ole ka Jürgen Kloppil ja tema hoolealustel põhjsut väga palju põdeda, sest trumbid on endiselt nende käes. Või läksid need nüüd hoopis Manchester Cityle?
Kaks võitu võttis lisaks Arsenalile viimastest voorudest ka Manchester United. Nende jaoks on tegu juba võiduseeriaga, kuid kaotati jälle põhikeskkaitsja Lisandro Martinez. Samas on Unitedi noorte esiletõus väike valguskiir hallis hooajas.
Inglismaal on mure - muud spordialad kahvatuvad jalgpalli, täpsemalt Premier League'i ees. Kas seetõttu tuleb hakata kuidagi Premier League'i tugevust piirama või peab leppima sellega, et inimesed vaatavad niikuinii seda, mis neile tõeliselt meeldib?
Saatekava:
00:00 Arsenal ja Liverpool
11:10 Suur võitja Man United, suur kaotaja Chelsea
22:10 Kas jalgpall sööbki muu spordi välja?
5/2/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#58 Kloppi kahekordselt suured saapad nõuavad täitmist. Kas uus mees ongi juba paigas?
Saatele annab hoogu Coolbet.
https://www.coolbet.com/
"Udune Albion" lahkab Jürgen Kloppi lahkumise tagamaid ja Liverpooli võimalikku tulevikku. Karikasarjas sündis üks suurüllatus ja teinegi polnud kaugel, rikaste klubide rahakotid kipuvad sel talvel aga suletuks jääma. Miks? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Inglismaa karikavõistluste tänavune üllataja on kuuendas liigas mängiv Maidstone. Nähti ka ilusat kingitust ja inetut löömingut, loos tõotab pingelisi veerandfinaale ning Manchester United pääses järjekordsest häbist päris napilt.
Jürgen Kloppi aeg Liverpoolis saab selle hooajaga läbi. Kes temalt teatepulga üle võtab ja miks on see ülesanne võrreldes enamiku ülejäänud klubidega mõõtmatult raskem? Kas võib ka olla, et järgmise mehega on juba käed löödud? Kuidas lahkumisuudis meeskonna mängu mõjutab?
Üleminekuaken läheb sel nädalal jälle kinni, aga suuri tõmbeid pole tehtud ning väga võimalik, et ei tehtagi. Mullu soosis laristamist MM, aga tundub, et reeglid ja üks tegelikkuseks saanud punktikaristus on tõesti lõpuks sundinud klubisid majanduslikult ja jätkusuutlikult mõtlema.
Saatekava:
00:00 Karikamängud
14:10 Klopp läheb. Kes asemele tuleb?
32:25 Raha otsas või mõistus peas?
29/1/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#57 Toneyt kiideti ja Hendersoni kiruti, kultuuri peegeldavad mõlemad
"Udune Albion" võtab luubi alla Ivan Toney ja Jordan Hendersoni tegemised. Üks tuli tagasi sunnitud mängupausilt ja teine Saudi Araabiast, kuid kirgi kütsid mõlemad. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Nii Arsenal kui ka Liverpool said suure võidu, mis kasvatas mõlema puhul vajalikku enesekindlust. Nottingham Forest kaotas Brentfordile, kaebas kohtunike peale ja seisab silmitsi punktikaotusega, sest viimastel aastatel on tehtud rumalaid kulutusi.
Brentfordi ründaja Ivan Toney panustas oma klubi mängudele, sealhulgas oma meeskonna vastu, ja sai lõpuks kaheksakuulise mängukeelu. Nüüd sai see kantud ja Toney naasmine meenutas kangelase tagasitulekut. Miks nii ja kuidas tulevad siin mängu kultuurilised eripärad? Ning kas värav, mille Toney karistuslöögist lõi, sündis kavaluse või sigaduse tulemusena?
Jordan Hendersonil sai elust Saudi Araabias kõrini ja ta tuli vaid 19 mängu järel tagasi Euroopasse. Lahkudes mitmed sillad põletanud mehe naasmine võeti vastu pilgetega. Kas põhjendatult või on ta lihtsalt sümboolne patuoinas?
Saatekava:
00:00 Arsenal ja Liverpool
05:40 Kas Forestilt võetakse punkte?
13:00 Ivan Toney on tagasi
22:50 Jordan Hendersoni juhtum
22/1/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#56 Kui De Bruyne möllab, võib Haaland rahus piima juua
"Udune Albion" räägib nädalavahetusel peetud kahest suurest mängust, lollist vigastusest, piimajoomisest ja mõtlemisest ning rahulolutunde suhtelisusest. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Kris Ilves.
Inglismaal peetakse talvepausi, mistõttu peeti käimasolevast voorust esimese hooga ainult pooled mängud. Aga see ei tähenda, et oleks igav olnud - pigem sai kõik kohtumised rahulikult ära vaadata. Mõnel pool vaieldi jälle kohtunikega, aga peale jäi lõpuks siiski haarav jalgpall.
Kas Manchester City on nüüd jälle pidurdamatu, sest neil on jälle Kevin De Bruyne? Ja kas Erling Haalandit pole vajagi, kui teine noor norralane Oscar Bobb palle väravasse lükkab ning võite toob? Millised on veel vigastustekriisis vaevleva Newcastle'i võimalused Meistrite liiga koha püüdmiseks? Kas Liverpool saabki üldse midagi teha, et isegi Mohamed Salahi naasmise järel Cityt selja taga hoida?
Manchester United ja Tottenham leppisid viiki. Rahul ei saa olla kumbki, aga Unitedil, kes üritab värsketele omanikele muljet avaldada, tuleb leppida sellega, et tänavu sageli näidatud mängupildi juures oli tegu enam-vähem korraliku esitusega. Ning vähemalt lõid väravaid kaks meest, kes seda kõige rohkem vajasid.
Saatekava:
00:00 Poolik liigavoor ja talvepaus
03:00 Newcastle'i mured
10:10 De Bruyne tagasitulek
15:00 Liverpooli tiitlivõimalused
22:45 Mehed Aafrikas ja Aasias
25:45 Man United ja Tottenham
15/1/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#55 Arsenali kahur paugub tühja, kas süüdi on ainult Havertz?
"Udune Albion" keskendub seekord peamiselt Inglismaa karikasarja maagiale, aga juttu tuleb ka Londoni staadionite imelisest maailmast ja Kylian Mbappest. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
FA Cupi kolmandas ringis torkas silma, et suured võtavad asja tõsiselt ja madalamate liigade meeskondi polegi enam kuigi palju konkurentsi jäänud. Üllataja rolli täidab Maidstone United, kõrgliigas mõõnav Newcastle seljatas derbis Sunderlandi ega jätnud seda neile nina alla hõõrumata, kuigi 50 aastat häbi ähvardab vastaseid niikuinii.
Karikavõistlused tõstsid pilti selle, kui palju klubisid paikneb Londonis. Märkimisväärne on see, et enamik neist on isegi staadionit vahetades suutnud jääda "koju" ehk ajalooliselt tuttavaks saanud piirkonda.
PSG täht Kylian Mbappe on suvest vabaagent ja võib seetõttu suhelda nüüd kõigiga, kellega ise tahab. Pikalt näis, et tema ainus sihtmärk on Real Madrid, aga kas võib juhtuda, et prantslane on ikkagi teel Inglismaale? Mida see Premier League'i jaoks võitluses Hispaaniaga tähendab?
Saatekava:
00:00 FA Cupis üllatusteta
08:20 Arsenal-Liverpool
17:50 Londoni staadionid
29:00 Kylian Mbappe tulevik
8/1/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#54 Virelev Manchester United ei pääse niipea köidikuist
"Udune Albion" on talvepausilt tagasi ja mängitud on vahepeal kõvasti. Kes olid kolme pühadevooru suurimad võitjad ja kaotajad? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Liverpool on ikka tabeli tipus ja peab kaaluma, mida teha, et Manchester Cityga konkurentsis püsida. Kas viiest viimasest mängust ainult ühe võitnud Arsenal kipub nende küüdist pudenema? Newcastle maksab lõivu Meistrite liigale, tabeli tagumine ots kisub aga eriti tihedaks.
Manchester United sai uued omanikud, kes võtavad Glazeritelt jalgpalliasjus ohjad üle ning toovad ametisse pikalt tippspordis tegutsenud mehed. Aga samas ei maksa loota, et midagi nüüd kohe hüppeliselt muutuma hakkab.
Wayne Rooney jõudis peatreener olla 83 päeva, enne kui Birmingham Cityst jälle kinga sai. Miks on inglaste kunagistel tippmängijatel nii paganama raske treenerina kanda kinnitada?
3/1/2024 • 0 minutos, 0 segundos
#53 Van Dijki kurtmine ei pea vett, sest Liverpool jäi ise tömbiks
Liverpooli ja Manchester Unitedi vaheline mäng lõppes kõige igavama tulemuse ehk 0:0 viigiga. Õiglane või mitte? Kõiki ehmatas Lutoni kapteni kokkukukkumine, positiivse emotsiooni eest hoolitses aga üks 17-aastane kutt. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Pühad tulevad, aga Inglismaal mängitakse peaaegu igal päeval jalgpalli. Miks see nii on ja miks traditsioonilised kellaajad viimastel aastatel muutuma kipuvad?
Manchester United sõitis Anfieldile ühe eesmärgiga - vältida eelmisel korral saadud koledat pakki. Sellega saadi hakkama, ent miks oligi pragmaatilisus Erik ten Hagi loogiline ja eeldatav valik? Liverpool kurtis, et United ei tahtnud mängida nii, nagu neile oleks sobinud. Ühtpidi oli see kompliment, aga teisalt tuleb Jürgen Kloppi meeskonnale ka peeglisse vaadata.
Lutoni kapten Tom Lockyer kukkus keset mängu Bournemouthiga infarkti tõttu kokku. Arstid tõid mehe tagasi elu ja tervise juurde, kuid kas tema jaoks on tippjalgpalliga nüüd kõik? Newcastle'i õhtu oli rõõmsam, sest 17-aastane Lewis Miley kerkis klubi noorimaks väravalööjaks Premier League'is. Milline veider kohustus tuli tal aga päev enne liigamängu täita?
Premier League'i topeltvooruga nädal keeras jälle pea peale kõik, mida keerata andis. Kes olid suurimad võitjad ja kaotajad? Ning miks kohtunikele seekord liiga tehti? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Aston Villa ja Arsenali mängus tühistati Kai Havertzi värav ning Crystal Palace sai punase ja Liverpool võidu. Mõlemast olukorrast otsiti intriigi, aga seekord tehti kohtunikele liiga, sest "vastuolulisust" ei olnud kummaski otsuses.
Nädala suurim võitja on Aston Villa, kes alistas nii Manchester City kui ka Arsenali. Mis on nende edu taga lisaks sellele, et koduvorm on suurepärane? Tavapäraste kahtlusaluste kõrval täidetakse tänavu Leicesteri rolli ehk ollakse kõigi jalgpalliromantikute lemmik.
Suurim põruja oli Newcastle, sest kaks kolmeväravalist kaotust langetasid neid tabelis tahapoole. Kas otsa on saanud jaks või mängijad? Chelsea sai samuti kaks eriilmelist kaotust, kuid probleemid on püsivad.
11/12/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#51 Kümne mänguga 38 väravat. Kas kõva kaitse pole enam moes?
"Udune Albion" nautis koos kõigi Premier League'i vaatajatega järjekordset väravatest pakatavat nädalavahetust, aga kas see ongi nüüd uus norm, et mängud lõpevadki seitsme-kaheksa väravaga. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Manchester City ja Tottenham madistasid nii vihaselt, et ajasid lõpuminutitel isegi kohtunikul juhtme kokku. Aga fakt on seegi, et City jäi kolmandat liigamängu järjest võiduta ja viimati juhtus nii lausa seitse aastat tagasi. Miks ei suuda Pep Guardiola meeskond enam mänge kontrollida?
Liverpool skoorib palju ja sai ka seekord võidu kätte, kuid Arsenal pole tabeli tipus siiski ilmaasjata, kui numbritesse süveneda. Newcastle Unitedi tõestas omavahelises duellis, et nad on kõike seda, mida Manchester United tahaks olla, aga kuidagi ei suuda.
Lisaks parandame saates kõlava poolvale - kui salvestuse hetkel polnud veel ühtegi peatreenerit ametlikult vallandatud, siis nüüdseks on Burnleylt 0:5 sauna saanud Sheffield Unitedi juhendaja Paul Heckingbottom juba kõigi märkide järgi sisuliselt vaba mees! Ning Järvela teeb kiire ekskursiooni Ida-Inglismaa derbide maailma.
4/12/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#50 Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
"Udune Albion" on jõudnud 50. episoodini, kus domineerivad - nagu ka Premier League'i tabelis - Manchester City ja Liverpool. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Eksperiment Trent Alexander-Arnoldiga, mis sai alguse City ja Liverpooli omavahelisest mängust, jõudis nüüd loogilise lõpuni, kui sama mees Liverpooli viigivärava lõi. Viik mõjutab tõenäoliselt mitte ainult kahte osalist, vaid annab olulisi signaale ka teistele meeskondadele, sest nii Cityl kui ka Liverpoolil on nõrku külgi. Aga neid on ka kõigil teitel, kes kõrgetele kohtadele pretendeerivad.
Manchester Unitedi ääreründaja Alejandro Garnacho lõi Puskase-väärilise värava, ent kas mäng Evertoniga tõestas, et kogu meeskond on ärkamas? Evertoni publik protestis punktikaristuse vastu, aga kes ja milles ikkagi süüdi on?
Järvela demonstreerib sedapuhku särki, mis on pärit koledast tööstuslinnast. Seina peale on selle klubi staadioni juures joonistatud mees, kelle numbrit keegi enam ei kanna, ja USA-st pärit Messi-Ronaldo-mõõtu superstaar. Kellest räägime?
27/11/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#49 Kuuldused Chelsea surmast on enneaegsed!
Premier League'is pandi jälle hullu ja peaosatäitjaks kerkis ootamatult Chelsea. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Chelsea osales nädala jooksul kahes mängus, kus löödi ise kaheksa väravat. 4:4 viik Manchester Cityga oli aga mitmes mõttes palju kõvem saavutus kui 4:1 võit Tottenhami üle. Kas Spursi täht ongi juba kustunud ja kas Man City on haavatavam kui mullu?
12 vooru mängitud ja ühtegi peatreenerit polegi veel lahti lastud? Mis toimub? Hooaja dünaamika on lihtsalt selline, et kellelgi pole veel põhjust juhendajat minema saata. Aga see võib alati väga kiirelt muutuda.
Järvelal on seekord seljas Millwalli särk. Aga miks keegi neid ei armasta?
13/11/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#48 Newcastle'i värav ajas harja punaseks, aga 1+1+1 ei = 3
Newcastle lõi Premier League'i viimase vooru keskses mängus võiduvärava, mis Arsenali kurjaks ajas. Aga kas ka põhjusega? "Udune Albion" arutleb. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Anti-jalgpall, toorutsemine ja kohtunike saamatus olid teemad, millest Newcastle'i ja Arsenali kohtumise järel enim räägiti. Kas vilepartii oli tõesti piinlik, nagu väitis Arsenali peatreener Mikel Arteta, või on piinlik hoopis see, kuidas klubi püüab Liverpooli eeskujul ametlike avalduste abil vilemehi survestada?
Uue särgiga Järvela tutvustab seekord AFC Wimbledoni lühikest, aga samas väga pikka ajalugu. Sheffield United sai tabelisse esimese võidu, mis tähendab, et kuival pole nüüd enam ükski meeskond, aga 11 vooru järel on neljal klubil üksainus võit ja tabelisse hakkab väike lõhe tekkima.
Fulham kaotas hilisest väravast Manchester Unitedile, aga sellest enam pakkus kõneainet fännide protest. Miks on piletihinnad kahe hooaja vahel ligi paarikümne protsendi võrra tõusnud ja kas see on õigustatud käik?
Manchesteri derbi lõppes oodatult, Tottenham lendab endiselt kõrgelt ja panustamiskurat tõstab pead. "Udune Albion" piilub nende nähtuste kulisside taha. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Manchester City sõitis Unitedist üle kindlamalt kui 3:0 lõppseis näitab, sest võistkondlikku kvaliteeti oli neil kõvasti enam. Enim saavad jätkuvalt pähe Unitedi ameeriklastest omanikud, ent vaikselt hakkab teravik pöörama ka Erik ten Hagi suunas. Millise hiljutise peatreeneri ajastut praegune United kõige rohkem meenutab?
"Tottenhami tegema" on omandanud Inglismaa jalgpallis juba legendaarse varjundi. Seni on see Londoni klubi olnud põrumise võrdkuju, aga kas nüüd on käes teistsugune aeg? Näotud, aga efektiivsed võidud, peatreeneri Ange Postecoglou karisma ja Harry Kane'i lahkumisega seotud vabanemine hoiavad Spursi liidrikohal, ent kui kaua?
Newcastle'i poolkaitsja Sandro Tonali sai kümnekuulise mängukeelu, sest panustas jalgpallimängudele. Vanasti joodi vabal ajal lihtsalt viina, seda tänapäeval enam teha ei saa, aga uus needus on vähemalt sama tõsine. Ent kas selle üle kurtmist võib pidada ka silmakirjalikuks?
30/10/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#46 Arteta trikki saab kiita vaid siis, kui Hein löögile pääseb!
Chelsea läheb tasapisi paremaks, kuid Arsenal sai neilt siiski mingil moel punkti kätte. "Udune Albion" püüab aru saada, mis janti ja milleks Arsenali peatreener Mikel Arteta korraldab. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Kris Ilves.
Arteta seletamatu soov kahe võrdse esiväravavahi järele annab juba esimesi tagasilööke - üks mees kurdab ajakirjanikele oma kurba saatust, teine eksib väljakul. Heaks saab seda plaani pidada vaid siis, kui see võimaldab Eesti koondise esikindal Karl Jakob Heinal rohkem mänguminuteid koguda!
Liverpooli ja Evertoni mängu võiks vabalt samuti uuesti pidada, aga miks need kohtunikud ikkagi kogu aeg kõigile hambusse jäävad? Spursi peatreener Ange Postecoglu seletas asja lihtsasti ära. Manchester United sai kolm punkti tabelisse, aga see ei tähenda veel, nagu nad oleksid hästi mänginud.
Suurte kannul kogub aina paremini hoogu Aston Villa. Hispaania treenerid on alati ilusat mängu pakkunud ja Unai Emery teine tulemine Inglismaal on vähemalt seni olnud esimesest palju vägevam.
29/10/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#45 Ma pole turist, ma elan siin! Suurt kuuikut lõhutakse edukalt
"Udune Albion" teeb koondisepausi eel kiire vahekokkuvõtte sellest, kes on Premier League'i kolm õnneseent ja kes kolm suurimat põrujat. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Viaplay jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa.
Kaheksa vooru on mängitud ja nüüd lähevad mehed koondiste juurde laiali. Kes on alustanud hästi, kes halvasti? Miks on Tottenham edukas ja mispärast oli Arsenali pühapäevaõhtune võit Manchester City üle äärmiselt märgiline sündmus?
Publikut peab kiitma, kohtunikke aga laitma. Aston Villa, Brighton ja West Ham näitavad, et suurtele saab targalt tegutsedes vastu küll, Liverpool on aga ootamatult musta hobuse rolli sattunud.
Lutoni ja Sheffield Unitedi kehva minekut võis ju ennustada, aga Burnley seisab peagi keerulisel teelahkmel, kui mäng kiirelt paranema ei hakka. Ka Brentford on alustanud alla ootusi ja Manchester Unitedist me parem isegi ei hakka ...
9/10/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#44 Inglismaa kohtunike saamatus teeb isegi Manchester Unitedile silmad ette
"Udune Albion" lahkab Manchester Unitedi täielikku käpardlikkust, kuid neile teevad silmad ette Inglismaa kohtunikud, kes said Tottenhami ja Liverpooli kohtumises hakkama uskumatu käkiga. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Marko Susi.
Seitse mängu, neli kaotust - nii halvasti pole Manchester United alates 1989. aastast hooaega alustanud. Mehed lagunevad, mäng ei toimi, väravaid ei tule ja punkte ka mitte. Kes on süüdi? Kas peatreener Erik ten Hag? Või pole see ikkagi juhus, et samade omanike käe all kõik peatreenerid järjepidevalt põruvad?
Simon Hooperit ja Darren Englandi ei ole pärast nädalavahetust mõtet Jürgen Kloppile ja Liverpoolile isegi mitte kaugelt näidata. Kuidas ikkagi nii saab, et üks tippliiga tippkohtunik ei mõista, mida teine öelda tahab, ja laseb seetõttu tühistada täiesti määrustepärase värava?
Lõpetuseks kiidame Wolverhamptonit, kes näitas, et ka Manchester City on alistatav. Eriti suured kiidusõnad saab aga hooaja esimese võidu tabelisse kirjutanud Luton Town, kes kehastab tänavusel hooajal "vana head" jalgpallivaimu.
2/10/2023 • 0 minutos
#43 Kaheksane pakk on püsimajäämise indulgents!
"Udune Albion" võtab vaatluse alla Premier League'i põhjamuda. Kas Lutonil, Burnleyl ja Sheffield Unitedil on pääsemislootust? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ning Viaplay jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa.
"Nii halbu uustulnukaid pole Premier League'is varem olnudki!" Tõde või liialdus? Objektiivselt kindlasti liialdus, aga kui peaks panuseid panema, oleksid Luton ja pühapäeval Newcastle'ilt 0:8 sahmaka saanud Sheffield United siiski pudenejate seas. Mis võiks neid päästa ja kas üldse vajataksegi päästmist, kui plaani on sisse arvestatud, et uuesti esiliigasse kukkumine poleks katastroof?
Ülemise viisiku moodustavad kuuenda vooru järel Manchester City, Liverpool, Brighton, Tottenham ja Arsenal. Kas nii jääbki? Kõige raskem on ilmselt Brightonil, aga jälitaval nelikul ei ole ka suurt midagi paremat välja pakkuda.
25/9/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#42 Amatöörliku Manchester Unitedi päästmiseks ei piisa kaugeltki sellest, kui ten Hagile kinga anda
Manchester United on mudas mis mudas. Viiest mängust on kaotatud kolm, osa mehi tegeleb platsiväliselt sigadustega, teised on solvunud peatreeneri peale, treener ise vilistati nädalavahetusel kohtumises Brightoniga välja ning tagatipuks ei tea ka omanikud vist päris hästi, mida klubiga üleüldse peale hakata. "Udune Albion" püüab selgust saada, mis 20-kordses Inglismaa meisterklubis toimub. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ning vabakutseline jalgpallivaatleja Ivar Lepik.
Alustuseks siiski Arsenalist, kelle peatreener Mikel Arteta proovib juurutada midagi enneolematut ehk mängitada võrdselt kahte väravavahti, nii David Rayat kui ka Aaron Ramsdale'i. Kas hakkame peagi nägema ka seda, kuidas väravavahti vahetatakse taktikalistel kaalutlustel suisa keset mängu? Ning kas seeläbi kasvab ka võimalus, et oma minutid saab meie mees Karl Jakob Hein? Või lõikab Arteta oma revolutsioonilise ideega näppu ega oska arvestada, et väravavahid suhtuvad roteerimisse vaimses plaanis teisiti kui väljakumängijad?
Manchester Unitedi kaotus Brightonile polnud iseenesest kõige hullem, kui arvestada, millise kaose keskel klubi asub. Harry Maguire'ist suvel lahti ei saadud, Antony ja Mason Greenwoodi juhtumitega hüpati otse PR-pange, Erik ten Hag läks suure raha eest toodud Jadon Sanchoga tülli ning Glazerid venitavad klubi müümisega juba kümnendat kuud kummi. Kui kaua niimoodi veel saab ja kas ten Hagi vallandamisest oleks üldse tolku?
Tänapäeva jalgpallis loeb aina enam psühholoogia. Kas praegused mängijad on lumehelbekesed või rünnatakse neid sotsiaalmeedias enneolematul moel? Maguire võib ju väita, et teda ei huvita, aga kas see on ka päriselt nii?
18/9/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#41 Isegi Fabrizio Romano ei seleta ära, mis Chelsea bossi peas toimub
Üleminekuaken läks kinni ja Inglismaa klubid panid jälle suure hulga raha magama, aga kes tuli sellest trallist välja kõige edukamana ja kes põrus? "Uduse Albioni" värske osa püüab vastuseid leida. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ning Õhtulehe ajakirjanik ja Viaplay kommentaator Rasmus Voolaid.
Liverpool sattus suve jooksul keerulisse seisu, aga sealt roniti auga välja. Kui mõni teine tassis mehi kokku 100 miljoni kaupa, siis esmapilgul hoopis paremad mängijad sai Liverpool kätte sellest vaid kolmandiku eest. Aga päris täiuslikuks ei saa akent lugeda nemadki ja veel on õhus ka imeväike võimalus, et Mohamed Salah teeb oma pärandiga ise üks-null.
Manchester City läks jälle tugevamaks ja nemad toovad niikuinii neid, keda tahavad. Manchester United seevastu müdistas viimasel päeval turul kõvasti, aga kaotas seejärel ikkagi Arsenalile. Mis aastas me elame, kui United keskkaitses lõpetab mängu duo Maguire-Evans?!
Omamoodi naljanumer on Chelsea, kelle pikk plaan tekitab küsimärke. Hoopis nutikamalt on Declan Rice'i eest saadud rahaga ümber käinud West Ham, keda võibki lugeda selle akna üheks targemaks kulutajaks. Suurim staar on aga Fabrizio Romano, kes on muutunud üleminekute viimase päeva vaieldamatuks sümboliks. Kui kaua see kestab?
4/9/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#40 Manchesteri paradoks: koperdav United teeb kino, tõhus City ajab haigutama
"Udune Albion" kiidab sedapuhku Liverpooli, kes kaevas endale mehise augu, aga lasi siis ka vahetusmehel tugeva redeli ehitada ja pressis tagasi kindlale maale. Omamoodi häda on Manchesteri klubidega - üks muudkui võidab, aga nende vaatamine kisub igavaks, teine seevastu pakub kõvasti huumorit, aga on tulemustega hädas. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ning Viaplay kommentaator ja Õhtulehe ajakirjanik Dannar Leitmaa.
Liverpool sai pärast kaotusseisu jäämist ja Virgil van Dijki punast kaarti end teisel poolajal lõpuks käima ning Darwin Nunez päästis neile võidu. Ometigi ollakse veidras seisus, sest rünnakul on võimu rohkemgi kui vaja, kaitse jääb aga õhukeseks. Newcastle on kahe viimase mänguga maa peale toodud, aga nende seisul pole tegelikult häda midagi.
Arsenal leidis end avaminuti lõpuks kaotusseisust, ronis siis sellest välja, aga vajus lõpuks ikkagi pettumust valmistanud viigini. Mispärast Mikel Arteta ometigi eelmisel aastal edu toonud koosseisuga vangerdama on kukkunud ja miks oleks mõistlik Kai Havertz vähemalt mõneks ajaks pingile istutada?
Tiitlikaitsja Manchester City jätkab ainsana täiseduga, aga oma mäng on lihvitud sedavõrd täiuslikuks, et seda on kohati isegi igav vaadata. Linnarivaal United üritas seevastu vägisi Nottingham Forestile kaotada, aga võttis end lõpuks ikkagi kokku ja pööras kaheväravalise kaotusseisu võidupunktideks. Meelelahutusväärtus on nende mängude puhul erinevalt Cityst endiselt kõrge ning järgmise vooru kohtumine Arsenaliga tõotab tulla lõbus ... või siis lõppeda väravateta viigiga.
Kas Sheffield United jääb püsima? Mismoodi Viaplay kommentaatorite vahel mänge jaotatakse? Millega üllatas Tottenham? Jututeemasid jagub!
28/8/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#39 Chelseaga hakkab veel nalja saama, andke ainult Pochettinole aega
Chelsea hooaja algus oli numbrite järgi kõige kergem, aga kahe mängu järel on tabelis üks punkt. Kaotus West Hamile andis aimu, et võimsa uuendus- ja noorenduskuuri üle elanud meeskonna mängimapanekuga saab Mauricio Pochettino veel vett ja vilet näha. Ent kui asjad ükskord klikivad, on potentsiaali vägevalt. Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Kris Ilves.
Chelseat vedasid alt kõige kallimad mehed, sest Enzo Fernandez eksis penaltil ja Moises Caicedo omakorda põhjustas penalti. Mängupilt oli samas lõbus ja hoogne, mis tekitab lootust, et Mauricio Pochettinol materjali jagub, kui tal vaid lastakse sellega tööd teha ja omanikud jälle turul tõmblema ei kuku.
Manchester United sai Tottenhamilt lüüa ja tundis selgelt puudust ründajast, ehkki natuke tegid ka kohtunikud neile liiga. Harry Kane'i kaotanud Tottenhami ründeliin ei vajagi aga äkki hinnalisi täiendusi, vaid saadakse hakkama ka nende meestega, kes juba olemas?
Teine voor lükkas näoli mutta Evertoni, kellel hädasid jagub. Mida arvata sellest, kui peatreener ütleb kogu meeskonna kohta, et oleks võinud nad juba esimese poolaja järel välja vahetada? Aga äkki ongi raputamiseks vaja korraks käratada? Saate lõpetuseks arutleme, miks on nii mitu tähtsat meest hooaja algfaasis tõsise vigastusega platsilt lahkuma pidanud.
21/8/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#38 Kas tühjade kätega jäänud Klopp alla 100 miljoni enam kedagi ei saagi?
Chelsea ja Liverpool tegid Premier League'i avavoorus viigi, aga Chelsea sai võidu kätte tagatubades, sest Brightonilt osteti Moises Caicedo, keda soovis ka Liverpool. Spurs müüs lõpuks Harry Kane'i Bayernile, aga see ei pruugi neile kadu tähendada. Ning tabelit juhib nädalavahetuse järel Newcastle, aga millised on nende ohukohad? Saate tegid Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Viaplay kommentaator Dannar Leitmaa.
Nii Chelsea kui ka Liverpooli keskväljal lappimist vajav auk on sedavõrd suur, et paistis eredalt välja ka omavahelises kohtumises. Chelsea sai oma mehe nüüd kätte, aga kas Liverpooli eest tõmmatakse ära teinegi punaste sihtmärk? Ja kas Jürgen Kloppil on siis vesi ahjus?
Harry Kane kolimine Müncheni Bayernisse tähendab Tottenhami jaoks ühe ajastu lõppu. Äkki on esiründaja lahkumine aga hoopis õnnistus, sest teiste eeskujul targalt investeerides võib Spursi hooaeg hästi kulgeda? Tõsi - nende puhul tähendaks edu maksimaalselt neljandat kohta ...
Newcastle alustas võimsalt, kuid mulluse saavutuse kordamine eeldab täielikku õnnestumist. Kõrgliiga uustulnuk Luton sa alustuseks Brightonilt sauna, millest võis aimata, et neil läheb püsimajäämisega ütlemata keeruliseks.
14/8/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#37 Saudide raha määris Liverpooli kapteni särki, aga inglased ärgu silmakirjatsegu
"Udune Albion" on tagasi! Inglismaal joosti hooaeg Superkarikaga ametlikult käima ning Arsenal andis natukenegi lootust, et Manchester Cityle on võimalik vastu saada. Või tegelikult ikkagi ei ole? Kas Liverpooli kapten Jordan Henderson mängis aupaiste Saudi Araabiasse siirdumisega täielikult maha? Kes on uue hooaja parimad-halvimad ja esimesed-viimased? Uue hooaja juhatasid sisse Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Õhtulehe ajakirjanik Rasmus Voolaid.
Arsenal pööras dramaatilise Community Shieldi enda kasuks, alistades City penaltiseerias. Kui palju see liigahooajale ette vaadates määrab? Leicesteri ja Liverpooli näol on hoiatavad näited eelmistest aastatest olemas.
Jordan Hendersoni minek Al-Ettifaqi ridadesse kütab kirgi. Millal mees ise suu lahti teeb ja midagi ütleb? Liverpooli fännist Voolaid leiab, et mängijana jääb senise kapteni pärand vähemalt osaliselt kindlasti püsima, aga inimesena on temast märksa raskem edaspidi lugu pidada. Samas - kas peakski? Ehk: kas kipume jalgpalluritelt ühiskondlikus plaanis liiga palju ootama? Ja kas inglased pole mitte üdini silmakirjalikud, kui saudi rahade üle tänitavad?
Lisaks teeme väikese ennustuse uueks liigahooajaks. Meistri ja suurima väravaküti osas langevad arvamused kokku, aga esinelikusse pääsejate osas enam mitte. Samuti on paneel eriarvamusel väljalangejate osas, kuid ühel meelel selles, et kandidaate pudenemiseks on jälle rohkem kui esiliigasse viivaid kohti. Kes aga peatreeneritest esimesena kinga saab ning kellest kujuneb parim ja kellest halvim ost?
7/8/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#36 Man City võluvõimeks osutus nende oskus iseendaga kohaneda
Albion ei ole enam udune ning mängud saidki mängitud, kui Manchester City alistas karikafinaalis Manchester Unitedi. Kes olid hooaja parimad-halvimad? Hooaja viimases episoodis enne suvepuhkusele minekut arutlevad Soccernet.ee ajakirjanikud Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.
City lõi Unitedile esimese värava juba 13. sekundil ja kuigi lõpuks võideti "vaid" 2:1, kontrolliti mängu üsna selgelt. Kas derbid on neile tähtsamad kui Unitedile? Kas City läheb Meistrite liiga finaalile vastu olukorras, kus neist võiks tõesti saada Inglismaa kõigi aegade parim klubi?
Viimases episoodis on paras võtta kokku ka hooaja parimad-halvimad. Soccernet.ee toimetus valis suurimaks üllatajaks Newcastle'i, parimaks mängijaks ja parimaks üleminekuks Erling Haalandi, suurimaks üllatajaks-arenejaks Martin Ödegaardi ja Alexis Mac Allisteri. Suurima ebaõnnestuja tiitli said enda kanda Chelsea ja Mõhhailo Mudrõk, taandarenejaks osutusid Jamie Vardy ja Richarlison. Samuti selgusid hooaja parim mäng ja sümboolne koosseis, kuhu mahuvad mehed Manchester Cityst, Arsenalist ja Newcastle Unitedist.
5/6/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#35 Leicester sai täpselt selle, mida vääris, aga saavutuste sära ei tuhmista
Leicester City lendaski kõrgliigast välja - seitse aastat pärast meistritiitlit, kaks aastat pärast karikavõitu ja kõigest 12 kuud pärast seda, kui mängiti eurosarja poolfinaalis. Mis valesti läks ja miks? "Uduse Albioni" värskes episoodis arutlevad Leicesteri ja teiste langejate, aga ka üllatustõusja Lutoni üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Leicesteril olid olemas head mängijad, head treeningtingimused ja hea treener, aga kõik lagunes kiirelt. Põhjuseid muretsemiseks on palju, aga ennekõike vist lihtsalt ei usutud, et mitmel aastal suurtele kannale astunud ja korra ka päris tipus ära käinud klubi võiks Premier League'ist välja kukkuda.
Kõik teised klubid, kes on lootnud, et saavad kindlustada kohta tabeli esikümnes, peavad Leicesteri hoiatavat näidet hoolega jälgima. Samuti pudenes esiliigasse Leeds, keda vaevavad omad mured. Kummaline on aga see, et nii Leedsile kui ka Southamptonile võib naasmine kujuneda kergemaks kui Leicesterile, kel kukkusid ära suured rahavood, laenud ootavad aga maksmist.
Uueks hooajaks tõusis lisaks Burnleyle ja Sheffield Unitedile kõrgseltskonda üllataja Luton Town, kes alistas penaltiseeria järel Coventry. Kuidas saab Inglismaa kõrgliigas hakkama klubi, kelle staadionile pääseb läbi tagahoovide? Ja kui paljud neist meestest, kes Wembleyl juubeldasid, uuel hooajal päriselt Premier League'is väljakule saavad?
29/5/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#34 Naftarahaga teeb palju, Guardiolata siiski mitte midagi
Inglismaa meister on nüüd lõpuks ka täiesti ametlikult Manchester City - ja seda juba viiendat korda viimase kuue aasta jooksul. Kas teistel polegi enam mingit lootust ja kas kõige taga on raha või hoopis peatreeneri Pep Guardiola geniaalsus? "Uduse Albioni" värskes episoodis arutlevad City staatuse üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Guardiola on kahtlemata viimase 15 aasta jooksul enim jalgpallimõtlemist muutnud ja mõjutanud peatreener. Kuidas aga enda jaoks City mängulise edu ja võimalike finantsrikkumiste seosed lahti mõtestada?
Läinud suvel samuti rahakotiraudu tuulutanud ja kahe koosseisu jagu uusi mehi toonud Nottingham Forest jäi kõrgliigasse püsima. Kas sellest võivad indu ammutada teisedki väiksemad klubid, nähes, et ka nii on võimalik edukas olla?
Madalamates liigades käivad play-off-mängud ning Premier League'i tõuseb Burnley ja Sheffield Unitedi kõrval kindlasti vähemalt üks põnev meeskond. Luton ja Coventry on omal ajal tippseltskonnas mänginud küll, aga käinud seejärel ka ära päris põhjas. Praegu ühendab mõlemat mure kodustaadioni pärast. League One'is pakuti aga suisa mängu, mis kandideerib kogu Inglismaa jalgpalli aasta meeldejäävaima etenduse tiitlile.
22/5/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#33 Premier League'i murdehetk 2023: ära mine Trentiga ärplema!
Kuhu kadus Arsenali tiitel? Kas Mauricio Pochettino päästab Chelsea mudast? Mismoodi kõrgliigast välja kukkunud Southampton endal ise vaiba alt tõmbas ja miks võib nimekaid pudenejaid veelgi lisanduda? "Uduse Albioni" värskes episoodis arutlevad nende küsimuste üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Arsenali allajäämine Brightonile tagas selle, et Manchester Cityl on võimalus pühapäeval kodus Chelsea vastu kindlustada viies Inglismaa meistritiitel viimase kuue aasta jooksul. Edu on toonud raha, aga mitte ainult, sest tehtud on ka tarku valikuid. Seevastu Granit Xhaka otsus hakata kohtumises Liverpooli vastu tüli norima Trent Alexander-Arnoldiga lükkas käima tiitlikursil olnud Arsenali allakäigu.
Chelsea peatreeneri ameti võtab käesoleva hooaja lõppedes üle Mauricio Pochettino, kes on Inglismaal varemgi kätt proovinud. Chelsea juhendamine erineb Tottenhami tüürimisest aga seetõttu, et tulemusi on vaja juba alates eilsest. Pochettino peab ammutama kogemusi PSG-s õpitust, et superstaare kontrolli all hoida.
Esimene tuleval hooajal esiliigasse langeja on Southampton. 11 aastat kõrgseltskonnas veetnud lõunaranniku klubile sai saatuslikuks palju asju - parimate mängijate müümine, aga ka kindla kursi puudumine. Kindlatest kesktabeli klubidest enam Premier League'i kontekstis rääkida ei saagi, sest võitlus on läinud sedavõrd tihedaks.
15/5/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#32 Liverpool leidis rõõmu uuesti üles, aga sellega käib käsikäes suur kahetsus
Arsenal sai jalad alla, aga vist ikkagi liiga hilja. Liverpool sai samuti, aga neil on jätkuvalt võimalus hooaeg Meistrite liigas lõpetada - kes oleks seda veel mõne kuu eest arvanud? Miks Liverpoolis hümn välja vilistati ja mida näeb see, kes käib Manchesteris jalgpalli vaatamas? Inglismaal toimunu üle arutlevad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Mikel Arteta vaatas minevikku ja tõstis Arsenali uuesti võidulainele, lüües Newcastle'it nende enda relvaga, mis võõrustajad koledasti närvi ajas. Aga vahepealse minimõõna ajast jääb mõndagi kripeldama. Kas Arteta oleks ikkagi pidanud algkoosseisu valimisel võtma suuremaid riske, enne kui õnnetus käes?
Liverpool on samuti naasnud juurte juurde ja muudkui võidab, olles Meistrite liiga koha heitluses Manchester Unitedile kannule jõudnud. Kahetsemiseks on põhjust neilgi, aga kindlasti ei kahetseta seda, kuidas laupäevase mängu eel hümni välja vilistades oma meelsust näidati. Miks Liverpoolis riigivõimu vastast meelsust nii innukalt üles näidatakse? Selgub, et põhjused peituvad, nagu ikka, ajaloos - aga ka enesemääratlemises, mis toetub suuresti vastandumisele.
Liverpooli ja Tottenhami kohtumine pakkus kõvasti illustratiivset materjali kõigile neile, kes tahavad paremini mõista, kuidas VAR töötab. Millal saab sekkuda, millal mitte? Ja kas võiduvärava löönud Diogo Jota oleks pidanud selleks ajaks juba punasega duši all olema? Ühes asjas teeb Eesti VAR juba praegu Premier League'ile silmad ette, nii et Howard Webbil tasuks siiapoole kõne võtta!
Inglismaad külastanud Järvela nägi seal koguni nelja erineva liiga kohtumisi. Mis tunne oli ja kas Albion on päriselt ka udune?
8/5/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#31 Kas masinlik Manchester City tapabki jalgpalli või on selles patus süüdi kogu Inglismaa?
Inglismaal sai meister üldlevinud arvamuse kohaselt selgeks, kui tiitlikaitsja Manchester City alistas omavahelises kohtumises Arsenali. Kuidas helesiniste järjekordset esikohta suures plaanis vaadelda? "Uduse Albioni" stuudios arutlevad selle üle Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Õhtulehe ajakirjanik Rasmus Voolaid. Viimane tutvustab ühtlasi võrdlemisi edukalt oma ennustajavõimeid!
Kui City edu maha ei mängi, on nad viimase kuue aasta jooksul tulnud Inglismaa meistriks viiel korral. Varem on sellise saavutusega hakkama saanud vaid kaks klubi - korra Liverpool ja korra ka Manchester United. Mis aga eristab City praegust tempu toonastest nii emotsionaalses kui ka puhtstatistilises plaanis?
City edus on keerulisem leida pidepunkte, mis tuleksid meelde ka aastate pärast. Kas asi on selles, et jalgpalli on meie ümber igapäevaselt mõõtmatult palju rohkem, või jätab City teekond külmaks, kuna selles peitub masinlik paratamatus?
Viimastel aastatel on City hegemooniat suutnud pisutki väärata vaid Liverpool. Samas on mitmel hooajal makstud selle eest ka kõrget hinda. Kas see ongi tegelik normaalsus ja City kujutab endast lihtsalt anomaaliat, ning kui, siis miks?
Kõrvalteemana käib salvestuse ajal taustaks Liverpooli ja Tottenhami kohtumine ning tagantjärgi tarka mängides selgub, et kui mõnest nüansist end mitte ülemäära häirida lasta, võiks seekordne saatekülaline Voolaid vabalt osaleda ka "Selgeltnägijate tuleproovis"!
1/5/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#30 Armutult kolki saanud Tottenhami sõnad on ammu tegudest suuremad, suvel marsib minema ka Kane
Arsenal väristab, aga Tottenham kukkus lausa auku! Karikafinaalis ootab ees Manchesteri derbi, Walesis lööb aga laineid Wrexham, mis võib küll olla väike, aga sugugi mitte ilma ajaloota klubi! Inglismaa jalgpalli möödunud nädala olulisemaid sündmusi lahkavad sedapuhku Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja jalgpallist samuti nii mõndagi teadev Ivar Lepik.
Läbi häda Southamptoniga tehtud 3:3 viik päästis Arsenalile kolmandat vooru järjest punkti, aga meistriks niimoodi ei tulda, eriti Manchester Cityga võideldes. Mida oodata enne sel nädalal peetavat omavahelist mängu? Miks on tabelijuhi mäng sedavõrd ära vajunud - kas asi saab tõesti olla ühe mehe puudumises?
Newcastle häbistas Tottenhami, kes tahaks küll kangesti suurt mängu mängida, aga pole selle nimel juba aastaid suutnud õigeid samme teha. Kas peeglisse peab vaatama treener, mängijad või hoopis klubijuhid?
Kaks Hollywoodi staari ostsid mõne aasta eest Wrexhami nimelise klubi ja tõstsid nad nüüd tugevuselt neljandasse liigasse. Kas see kõik on ikka sobilik või peaks uut raha tõesti ajalooliste klubide juurest tõrjuma? Kuidas hakkab Wrexhamil minema siis, kui vaja on teha ebapopulaarseid otsuseid?
24/4/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#29 Antony annab Mudrõkile eeskuju, kuidas ränga hinnasildi rõhumist peletada
Inglismaal annavad kõneainet Londoni klubid. Arsenalil kipub edu käest libisema, aga Chelseal on juba ammu käest libisenud kõik. Kas tiitel ongi nüüd Manchester City jagu ja kas Chelsea ei saagi enam jalgu alla? Arutlevad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Kaks järjestikust 2:0 edu mahamängimist ja 2:2 viiki on muutnud Arsenali tabeliseisu ebakindlamaks, aga kõik on endiselt enda kätes. Ilmselt määrab tiitli saatuse omavaheline lahing Manchester Cityga, kes on meistriks tuleku lati viimase viie aastaga rekordkõrgusele nihutanud.
Ei näi olevat mingit vahet, kas Chelseat juhendab Graham Potter, Frank Lampard või keegi kolmas, ikka tulevad ainult kaotused. Viimati saadi tappa muljetavaldavalt mängivalt Brightonilt - kas tõesti on kõik Chelsea superstaarid otsustanud hooaja enda jaoks juba maha kanda, sest Meistrite liigasse niikuinii ei pääse?
Chelsea üks suurost Mõhailo Mudrõk on seni jäänud varju, aga tal tasuks eeskuju võtta Manchester Unitedi ametivennast Antonyst. Miks on Inglismaale tulek noortele mängijatele seda raskem, kui kaelas ripub hiigelsuur hinnasilt, ja kuidas sellest hoolimata end maksma panna?
17/4/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#28 Kogenud tirriteerija Xhaka tegi suure vea – ta ajas Anfieldi vihaseks
Inglismaa Premier League'i nädalavahetuse voor kulges üpris malbetes toonides. Üllatusi polnud – Chelsea kaotus Wolvesile ju selleks ei liigitu – kuniks platsile tulid Liverpool ja Arsenal. Üllatust ei näinud ka seal, aga tramburai oli vägev. Ott Järvela ja Dannar Leitmaa (Õhtuleht) arutavad ja muljetavad.
"Udune Albion" ootab ka vaatajate küsimusi Premier League'i kohta, mida saate esitada pühapäeviti Soccernet.ee Instagrami kanalis!
Miks kohtumisele võrratu stardi teinud Arsenal lõpuks takerdus ja 2:2 viigiga piirdus? Kas nad võivad selle tulemuse üle ikkagi rahulolu tunda? Kogenud tirriteerija Granit Xhaka tegi sedapuhku ühe suure valearvestuse ja ajas Trent Alexander-Arnoldiga tõuklema minnes Anfieldi vihaseks.
Liverpooli jaoks pakkus tulemus vajalikku palsamit, aga kui palju nad seda hooaja lõpusirgel veel soovivad? Äkki oleks targem "teha Dallas Mavericksi" ja end eurosarjast meelega kõrvale jätta, et järgmisel hooajal rahulikumas tempos tegutsedes atra seada?
Frank Lampardi nimetamine Chelsea ajutiseks peatreeneriks oli loogiline valik. Samas Leicester City on püstihädas, et leida üldse mõni peatreener, kes oleks valmis pea pakule panema ja esiliigasse pudenemisega riskima. Vincent Kompany juhendatud Burnley tagasi Premier League'is.
"Udune Albion" on jalgpalliküte ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
10/4/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#27 Ridge ja Brooke jälle abielus! Premier League teeb treeneritantsu nagu parimas seebiooperis
Potter läinud! Rodgers läinud! Conte juba ammu läinud! Mis pagan Inglismaal sel hooajal treeneritega toimub ja kas tõesti ei ole kellegi töökoht enam turvaline? "Uduse Albioni" saatejuhid Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela arutavad, miks võttis treenerikarussell viimase paari nädalaga just sellised pöörded.
Kõiges on süüdi Antonio Conte! Või kas just süüdi, aga igatahes vallandas tema jauramine pressikonverentsil sündmustejada, mille osalisteks on lisaks talle endale ja Tottenhamile ka Müncheni Bayern, Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann, Chelsea, Graham Potter ning mõned mehed ja klubid veel. Santa Barbara või Vaprad ja ilusad? Eks igaüks ise valib.
Miks ikkagi Chelseal jälle kõik untsu läks ja mida peab ameeriklasest omanik Todd Boehly hakkama mitte ainult tegema, vaid ka õigesti tegema? Kas Tottenhamil on üldse lootust ja miks on Leicesteri kiire langus vägagi sümboolne.
Premier League on kindlustanud endale jalgpallimaailmas positsiooni, mille üle eeskätt Hispaanias mitmed nurisevad. Kas õigustatult või tasuks pigem peeglisse vaadata? Inglismaa kesktabeli klubidel on uus väljakutse - mitte Euroopasse pürgida, vaid püsima jääda, kusjuures mitte mingeid garantiisid õnnestumise osas pole.
Saate lõpetuseks käime üle meile saadetud koosseisud, mis tuli koostada meeskondadest, kes ei mahu praegu esikuuikusse (ega ole Chelsea). Valikud said põnevad nagu ikka, lisaks teeme uue üleskutse pakkuda välja uusi üleskutseid!
3/4/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#26 Nügi ja sõimle, kui teisiti ei oska, aga ilma ambitsioonita pole midagi peale hakata
Kas ülemust tasub lolliks nimetada ja miks ei ole mõistlik kohtunikuga tõuklema minna? Vastused nendele küsimustele laekuvad ilmselt alanud nädalal, aga Antonio Conte ja Aleksandar Mitrovic ajasid nädalavahetusel elu põnevaks. Mis toimub aga tabeli põhjas, kus viimased üheksa meeskonda mahuvad nelja punkti sisse? Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ja Õhtulehe ajakirjanik ja Viaplay jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa käivad püsimajäämise nimel võitlejata plussid ja miinused üksipulgi üle.
Tottenhami peatreener Conte esines pärast Southamptoniga tehtud 3:3 viiki pressikonverentsil pika monoloogiga, kus kuulutas, et klubi ongi viimase 20 aastaga harjunud mitte midagi võitma ja mängijad on isekad. Kas sellise mehega on võimalik hooaeg lõpuni teha ja mis Tottenhami vaevab?
Fulham oli karikamängus Manchester Unitediga kätte võidelnud eduseisu, aga andis siis mõne minutiga kõik väga rumalalt ise käest. Kas lollimalt käitus sõimlev peatreener Marco Silva või kohtunikku nügima läinud ründaja Mitrovic?
Tabeli teist poolt analüüsides saab selgeks, et vahvamad on need meeskonnad, kellel jagub ideed ja ambitsiooni. Kui neid pole, võib tegu olla isegi jalgpallikultuuri suurepäraste esindajatega, aga Premier League ei ole õnneks või kahjuks enam nende jaoks sobiv koht.
20/3/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#25 Sheareri ja Bergkampi karisma näppab 90ndate tegelikult valitsejalt aupaiste
Kuidas on võimalik, et ühe jalgpallisaate juhi eetrist maha võtmine toob kaasa rahulolematuse kogu riigis, sõna võtavad ministrid ja jalgpalliavalikkus korraldab võimsa boikoti? Aga Inglismaal on see võimalik! Piisas Gary Linekeri ühest säutsust, et nädalavahetuse tele-eeter ümber vormida. "Uduse Albioni" saatejuhid Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela arutavad!
Et saade lindistati esmaspäeva hommikul, on selle ilmumise hetkeks juba selge, et BBC on Linekeri tööle ennistanud ja suurema kriisi sellega maandanud. Ometigi peegeldab Linekeriga juhtunu väga hästi seda, kui põimunud on jalgpall Inglismaal kogu ühiskondlik-poliitilise eluga ja millised võivad olla avaliku arvamuse tagajärjed.
Väljakutel toimus nädalavahetusel vähe, aga üht-teist põnevat siiski. Liverpool kukkus nädalataguse triumfi järel uuesti auku, Manchester United loovutas punkte, aga eriti põnev madin käib tabeli tagumises otsas, kus üheksa meeskonda mahuvad viie punkti sisse!
Saate teise poole pühendame mõne nädala tagusele üleskutsele panna kokku sümboolne koosseis meestest, kes mängisid Premier League'is 1990ndatel. Valikusse mahtusid mõned kindlad nimed nagu näiteks Peter Schmeichel, Tony Adams, David Beckham ja Patrick Vieira, aga nagu lugejate koostatud koosseisud kinnitasid, saab niivõrd pika aja peale tagasi vaadates sageli määravaks mängija karisma, mis ta teiste samuti väga heade jalgpallurite seast esile tõstab.
Ühtlasi teeb "Udune Albion" vaatajatele-lugejatele ka uue üleskutse! Seekordse sümboolse koosseisu paluma kokku panna praegustest Premier League'i mängijatest, aga klausliga, et kasutada ei tohi ühtegi meest hetke liigatabeli esikuuikust (Arsenalist, Manchester Cityst, Manchester Unitedist, Tottenhamist, Newcastle'ist ja Liverpoolist) ning Chelseast ehk seitsmest meeskonnast! Koosseise võib saata Soccernet.ee Facebooki lehele, aga ka saatejuhtide meiliaadressile (ott.jarvela@soccernet.ee ja kristjan-jaak.kangur@soccernet.ee).
13/3/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#24 7:0 ei tapa Manchester Unitedit ega päästa Liverpooli, aga ...
Näopeks! Teistmoodi ei saa Liverpooli rekordilist 7:0 võitu igipõlise vaenlase Manchester Unitedi üle küll kuidagi nimetada. Mis läks ühel õigesti ja teisel valesti? Lahkavad "Uduse Albioni" saatejuhid Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Kuigi omavahelisele mängule läks kerge soosikuna vastu United, kes oli tabelis eespool ja kelle vorm on tänavu olnud Liverpoolist parem, siis tegelikkuses oli platsil lõpuks vaid üks meeskond. Mis sai Unitedile viimaste nädalate foonil saatuslikuks? Keda peab sellises tulemuses ennekõike süüdistama ja milline Unitedi mängija valmistas oma käitumisega suurima pettumuse? Miks tasub Real Betisil eesootavat Euroopa liiga kohtumist Unitediga hirmunult oodata?
Kuidas sai Jürgen Klopp vähemalt mõneks ajaks töörahu tagasi? Kas lahkunud Mane ja lahkuv Firmino on tõesti juba asendatud? Kas Real Madridil on põhjust Meistrite liigas ikkagi endiselt Liverpooliga peetavat kordusmängu karta?
Tabelijuht Arsenal võttis hilise, aga seda magusama võidu. Mida nüüd aga hädasti vaja läheks, et emotsionaalselt end mitte tühjaks kurnata? Miks tasub selliste võitude järel tõdeda, et meeskonnas on meistriks tuleku ainest?
Kolmanda teemana võtame seekord jutuks Inglismaa karikavõistlused, kus on selgunud kaheksa parimat meeskonda. Manchesteri omasid teavad kõik, aga miks ootab Järvela enim Sheffield Unitedi ja Blackburn Roversi vastasseisu? Ja mis loom - või kala! - on neljanda liiga meeskondadest ainsana konkurentsi jäänud Grimsby Town?
"Udune Albion" on 30 (ja heal päeval natuke rohkemgi) minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
"Udune Albion" ootab ka vaatajate küsimusi Premier League'i kohta, mida saate esitada pühapäeviti Soccernet.ee Instagrami kanalis!
6/3/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#23 Manchester Unitedi võrratu nädal – esmalt nokauteeriti Barcelona, siis vallutati Wembley
Inglismaa jalgpallinädalat domineeris Manchester United, kes saavutas nelja päeva jooksul kaks võrratut triumfi. Esmalt nokauteeriti Euroopa liigas FC Barcelona ja siis alistati liigakarikasarjafinaalis Newcastle United. Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela räägivad saates "Udune Albion" olukorrast Inglismaal.
Manchester Unitedi jaoks oli see esimene täisväärtuslik esikoht pärast 2017. aastal võidetud liigakarikat ja Euroopa liigat. Kuus aastat kestnud põud ja mõõn on läbi. Casemiro, Raphael Varane, Lisandro Martinez, Marcus Rashford ja mitmed teisedki mängijad on kõik andnud väga tähtsa panuse, aga tippu naasmise arhitekt on Erik ten Hag.
Newcastle United jäi finaalis Manchester Unitedile küll 0:2 alla, aga mõni minut enne lõppu lõid nende fännid Wembleyl samuti laulu hoogsalt lahti. Miks? Sest mäng küll kaotati, aga suures plaanis on nad tippmängus tagasi. Sellest saavad aru teised ja ka Newcastle ise. Sellel linnal peale jalgpalli midagi suurt ette näidata pole ja nüüd saavad nad üle pika aja jalgpalli üle taas ausalt uhked olla.
Saate lõpus tuletame veel korra meelde lugejatele esitatud palvet - pange kirja oma sümboolne XI, aga seekord on tegu nostalgianurgaga. Nimelt peab valik koosnema mängijatest, kes pallisid Premier League'is eelmisel sajandil ehk alates 1992. aastast kuni sajandivahetuseni. Piisab sellest, kui mees on selles ajavahemikus vähemalt korra kõrgliigas väljakul käinud, muid piiranguid pole! Koosseise võib saata Soccernet.ee Facebooki lehel oleva postituse alla, aga ka saatejuhtide meiliaadressile (ott.jarvela@soccernet.ee ja kristjan-jaak.kangur@soccernet.ee).
27/2/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#22 90ndate valusad napikad muudavad finaali Man Unitedi vastu Newcastle'i jaoks väga isiklikuks
Londoni Arsenali šansid 2023. aastal Premier League võita on üle pika aja langenud 50% allapoole, aga mitte seetõttu, et Manchester City oleks neist möödunud, vaid põhjusel, et tiitlikonkurentsi on tõusnud ka Manchester United. Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela räägivad saates "Udune Albion" olukorrast Inglismaal.
Man City suutis küll Arsenalist omavahelises mängus jagu saada ja liidriks tõusta, aga loovutas selle positsiooni kohe esimesel katsel, kui piirdus kahekordse Euroopa meisterklubi Nottingham Foresti kodustaadionil City Groundil 1:1 viigiga. Arsenal samal ajal võitis ja haaras uuesti juhtohjad. Manchester United on aga neist mõlemast stabiilsem ja nihkunud löögiulatusse.
Manchester United on tähelepanu keskpunktis ka põhjusel, et päevakorras on klubi omanikuvahetus. Glazerite perekond on valmis müüma, kui hind on õige (loe: nad teenivad 17-kordse kasumi) ja huvilisi on mitu. Neist avalikult on endast teada andnud Suurbritannia rikkaim mees Sir James Ratcliffe ja üks pika nimega Katari šeik. Olukord väärib uurimist-puurimist.
Aga enne, kui Manchester United saab või ei saa uued omanikud, saavad nad teada, kas kuue-aastase pausi järel täiendatakse lauahõbeda-serviisi, sest pühapäeval kohtutakse Inglismaa liigakarikasarja finaalis Newcastle Unitediga. Võib juhtuda, et juba sügisel on selle duelli teemaviiteks #saudiaraabiavskatar või hoopis #alclasico, aga praegu veel mitte.
Newcastle'i viimane suur ja aus auhind on 1955. aastal võidetud Inglismaa karikas. 1996 ja 1997 jäädi Man Unitedi järel Premier League'is teiseks ja 1999 kaotati samale tiimile Inglismaa karikafinaal. Need napikad muudavad pühapäevase finaali Newcastle'i jaoks väga isiklikuks. Samas Man Unitedi vaatevinklist on Newcastle üks vastane paljude seast.
Intriigi tõstab finaali eel tõik, et Newcastle'i väravasuul väga hea hooaja teinud Nick Pope hankis endale mängus Liverpooliga punase kaardi ja võistluskeelu. Saates selgitatakse, miks oleks kaitsemängija selles olukorras saanud kollase kaardi, aga väravavaht pidi saama punase. Pope'i mängukeeld tähendab, et Wembleyl kaitseb Harakate väravat ilmselt Loris Karius ...
Saate lõpus tuletame meelde nädala eest lugejatele esitatud palvet - pange kirja oma sümboolne XI, aga seekord on tegu nostalgianurgaga. Nimelt peab valik koosnema mängijatest, kes pallisid Premier League'is eelmisel sajandil ehk alates 1992. aastast kuni sajandivahetuseni. Piisab sellest, kui mees on selles ajavahemikus vähemalt korra kõrgliigas väljakul käinud, muid piiranguid pole! Koosseise võib saata Soccernet.ee Facebooki lehele, aga ka saatejuhtide meiliaadressile (ott.jarvela@soccernet.ee ja kristjan-jaak.kangur@soccernet.ee).
20/2/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#21 Piraat-TV kütab Inglismaal kirgi ja on teemaks, sest Premier League maksab ränka raha
Kohtunikud on lollid, ühtedel raha pole ja teistel on liiga palju ning treeneriks ei kõlba enam mitte keegi? Premier League'is möllavad kired jälle iga nurga alt ja aeg on "Uduse Albioni" eetris sellest rääkida. Nädala jooksul toimunu võtavad algosadeks Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Esikuuikust said nädalavahetusel võidu kirja vaid mõlemad Manchesteri klubid, samas kui Arsenalile ja Brightonile tegid kohtunikud külma. VAR-i on palju tümitatud, aga tehnoloogia pole süüdi, kui ekraani taga istuvad mehed, kes tõmbavad jooni valesse kohta või jätavad üldse tõmbamata. Kohtunikekogu juht Howard Webb püüdleb suurema avatuse poole, aga kas uus aeg nõuab uut tüüpi kohtunikke, kes suudavad oma otsuseid ka avalikult ja otsekohe kiirelt ja usutavalt põhjendada?
Lõppenud nädalal saatsid peatreeneri minema nii Leeds United kui ka Southampton. Kas varsti saab vallandamisi juba kümme täis? Äsjased otsused olid loogilised, aga tundub, et reha otsa joosti eriti lõunarannikul juba oluliselt varem. Ja nagu selgub, polegi uue juhendaja leidmine nii lihtne.
Inglismaal tuleb Premier League'i telekast vaatamise eest maksta üsnagi roppu raha - ja isegi siis saab kätte vaid veidi enam kui pooled mängud! Milliseid on jalgpallisõbrad hakanud seetõttu otsima ja miks see politseis ebatervet huvi tekitab? Kas tulevik on hoopis Põhja-Ameerika profiliigade viljeletavas lähenemises?
Saate lõpus esitame lugejatele taas ühtaegu palve ja väljakutse - pange kirja oma sümboolne XI, aga seekord on tegu nostalgianurgaga. Nimelt peab valik koosnema mängijatest, kes pallisid Premier League'is eelmisel sajandil ehk alates 1992. aastast kuni sajandivahetuseni. Piisab sellest, kui mees on selles ajavahemikus vähemalt korra kõrgliigas väljakul käinud, muid piiranguid pole! Koosseise võib saata Soccernet.ee Facebooki lehele, aga ka saatejuhtide meiliaadressile (ott.jarvela@soccernet.ee ja kristjan-jaak.kangur@soccernet.ee).
13/2/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#20 Ühendatud anumate põhimõte aitab Arsenali ja pitsitab Manchester Cityt
Premier League'i suure kuuiku (Arsenal, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur, Chelsea, Liverpool) nädalavahetuse koondsaldo oli kaks võitu, üks viik ja kolm kaotust. Sellest olukorrast sööstab lahingusse "Uduse Albioni" paneel koosseisus Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Liidermeeskond Arsenal sõitis külla värskelt Sean Dyche'i tüüri alla saanud Evertonile ning naasis sealt 0:1 kaotusega, mille mõju tiitlivõitlusele osutus aga väikeseks, sest kaotuse sai ka Manchester City, kes ei leidnud ussirohtu, millega peatada peatreenerita, ent väravarekordi püstitanud Harry Kane'iga Tottenham Hotspuri.
Need kaks tulemust meenutavad, et olgu tegu Inglismaa, Eesti või Svaasimaa jalgpalli meistrivõistlustega, siis ühendatud anumate põhimõte kehtib igal pool - ükski võistkond ei tegutse vaakumis, vaid rivaali ebaõnnestumisest tõuseb tulu vaid siis, kui ise võidetakse. Liverpooli see kõik ei puuduta, sest neil pole endiselt lähirivaali, kellega pidada võitlust kõrgetele panustele.
Mis on Chelsea osturalli sügavam põhjus? Eks ikka raha, mida on praegu palju, aga tulevikus oluliselt palju rohkem. Todd Boehly eesmärk pole ju võita tiitleid - kuigi need mööda külge maha ei jookse -, vaid kasvatada oma investeeringu väärtust. See mudel on väga tuttav aastaid edutusesoos sumbanud Manchester Unitedi toetajatele.
Saate lõpetuseks vaatab ja kommenteerib paneel aga kuulajatelt ja vaatajatelt laekunud sümboolseid koosseise, mida ikka jagus. Kõige populaarsem keskkaitsepaar oli Ben Mee (Brentford) - Thiago Silva (Chelsea), aga tegelikult jagus variatsiooni omajagu. Selgub, et Mohamed Salah (Liverpool) ja Jordan Pickford (Everton) on täpselt sama kõvad mängijad.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
6/2/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#19 Arsenali erisaade: Wenger ehitas Emiratesi, Arteta pani tuled põlema
Londoni Arsenal on 13-kordne Inglismaa meister, aga Kahurimeeste viimane Premier League'i tiitel pärineb hooajast 2003-04. Kas eeloleval kevadel saab pikk ootus läbi? Kuidas ja miks on Arsenal praegusesse punkti jõudnud? Asja arutavad Soccernet.ee ajakirjanikud Kris Ilves ja Heiti Heli, kes mõlemad on ühtlasi ka Arsenali fännid.
Saate alguses meenutavad Ilves ja Heli, kuidas Arsenal nende südamesse puges. Lisaks pannakse kahe peale täiesti kallutamatult ja ausalt paika senise Premier League'i hooaja sümboolne algkoosseis. Sama tegid eelmises saates Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.
Arsenal kaotas eelmisel reedel Inglismaa karikasarjas võõrsil Manchester Cityle 0:1 ja langes konkurentsist. Mida mängust arvata? Kas hooaja esimesest omavahelisest mängust saab üldse mingeid järeldusi teha? Kas ja kui palju see tulemus mõjutas liigahooaega?
16 võitu, 2 viiki ja 1 kaotus - 50 punkti. Londoni Arsenal, kes ei ole viimasel kuuel hooajal isegi esinelikusse jõudnud, liigub Premier League'is tiitlikursil. Kuidas see on võimalik? Mikel Arteta personaalküsimus, toetavad koduseinad, üleminekud viimastel aastatel, Oleksandr Zintšenko ja Gabriel Jesusi mõju ning palju muud.
Saate lõpus hindavad Ilves ja Heli Arsenali ja City tiitlivõimalusi, sest Newcastle United ja Manchester United ei ole nende hinnangul enam esikohakonkurentsis.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
30/1/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#18 Liverpool ei mahu sümboolsesse alg11-sse isegi siis, kui pruukida halastavat meetodit
Arsenal ja Manchester United on tagasi Premier League'i keskmes nagu 90ndate lõpus ja 2000ndate alguses. Mille poolest aga praegune rivaliteet toonasest erineb? Kuhu ja miks on kadunud siiras viha? Asja arutavad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Inglismaa Premier League'is leidis eelmisel nädalal aset kolm kohtumist niiöelda tippkuuiku meeskondade vahel, millest kaks (Manchester City - Tottenham Hotspur, Arsenal - Manchester United) olid väga haaravad ja üks (Liverpool - Chelsea) üldse mitte. Milliseid kõrgusi võib tänavu püüda Erling Braut Haaland ning mis on Liverpooli ja Chelsea hädisuse tagamaad?
Saate lõpetuseks aga arutelu teemal, kus konsensuse leidmine absoluutselt võimatu. Nimelt on saatejuhid kokku pannud Premier League'i senise hooaja sümboolse koosseisu, ent kasutanud erinevaid meetodeid.
Järvela alg11 on ilma klubiliste piiranguteta ning sisaldab lõpuks viie erineva meeskonna mängijaid, aga ei ainsatki jalgpallurit Tottenhamist, Liverpoolist või Chelseast. Kanguri meetod nõuab koosseisu, mis koosneb 11 erineva klubi mängijatest, mis, tõsi küll, Liverpooli ei päästa.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
23/1/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#17 Hädaldage palju tahate, küll Manchester Unitedi skandaalne värav kindlasti lisa saab
"Udune Albion" on seekord derbilainel, sest nädalavahetusel selgitati vähemalt mõneks ajaks jälle välja nii Manchesteri kui ka Londoni parim meeskond. Lisaks on tabeli tagumises otsas asjad eriti pingeliseks läinud. Asja arutavad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Kas kohtunikud keerasid jälle hirmsa käki kokku või oli Bruno Fernandesi viigivärava äralugemine igati määrustepärane? Üks asi on jokk-tasand, aga mida selliste tabamuste soosimisest üleüldse arvata?
Skandaalse maiguga viigiväravat kõrvale jättes - mida teeb Erik ten Hag õigesti, et United aina võidab? Ja mida Pep Guardiola valesti, et City on ootamatult väravate löömise oskuse kaotanud?
Spurs sai meistri kombel mängivalt Arsenalilt kodus tappa ja kõik vaatavad jälle Harry Kane'i otsa, aga võib-olla tasuks näpuga näidata hoopis ühe teise mehe peale, kellele MM näib olevat eelkõige vaimses plaanis laastavalt mõjunud? Veel suuremas mõõnas sipleb Chelsea, kes on otsustanud oma probleeme lahendada raha pildumisega. Mida tasub suurostude puhul siiski silmas pidada?
Liverpool vireleb edasi, kuigi Jürgen Kloppi keegi ilmselt vallandama ei hakka. Küll aga ripub see kirves mitme teise mehe pea kohal, sest viimane voor tõmbas tabeli tagumise otsa päris tihedalt kokku. Kes tundub kindel pudeneja ja kelle võimalused hundipassirallist eluga välja tulla on paremad kui teistel?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
16/1/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#16 Liverpool – Wolves kütab kirgi, aga kui VAR ära kaoks, oleks nutt palju suurem kui praegu
"Udune Albion" jätkab oma lõputut menetlust, sest jalgpall Inglismaal teatavasti ei peatu. Möödunud nädalal pakkusid Premier League'i mängudele vaheldust ka Inglismaa karikasarja 3. ringi mängud, kus mitmed kõrgliigaklubid lüüa said. Vutiasja arutavad Ott Järvela (Soccernet.ee), kes vahetab saate ajal kostüümi, ja Dannar Leitmaa (Õhtuleht).
Nädala jooksul kohtusid kaks korda Manchester City ja Londoni Chelsea. Mõlemad kohtumised lõppesid Man City võiduga, Premier League'is 1:0 ja pühapäeval karikasarjas suisa 4:0. Viimase tulemuse järel esitas Pep Guardiola palve Chelsea omanikule Todd Boehlyle: antagu Graham Potterile aega. "Udune Albion" lahkab, kui tõenäoline see on, et Boehly viimaste aastate edukaima jalgpallitreeneri soovi täidab.
Liverpool ja Wolverhamton Wanderers selgitavad 4. ringi pääseja korduskohtumises, sest avamäng lõppes 2:2 viigiga. Oleks võinud lõppeda ka Wolvesi 3:2 võiduga, ent VAR-i kaamerad polnud piisavalt hästi seadistatud, et aidata eksliku suluseisuotsuse langetanud abikohtunikku. VAR-i käsutuses polnud lihtsalt kaadrit, mille vaatevälja oleks jäänud mängija, kellele suluseis fikseeriti.
"Ma ei tunne otseselt Liverpoolile kaasa, aga kohtunike kallal närimise on minu tunnetuse järgi Inglismaal rahvusspordiks muutnud ikkagi Jürgen Klopp," sõnab Leitmaa. "No eks omal ajal Sir Alex Ferguson tegi sama, kui ta ütles nende kasuks lambi-penalti andnud Rob Stylesi kohta: ta on meile neli-viis tükki veel võlgu," meenutab Järvela.
"VAR meenutab mulle tuuleparkide teemat Eestis. Kõik on nõus, et me soovime keskkonnasõbralikku ja võimalikult odavat elektrit, aga kui seda tehakse kodu lähedal, vallandub nimby (not in my backyard). VAR-iga samamoodi – kõik soovivad õiglasemat jalgpalli, aga kui VAR-i kaudu tuleb otsus, mis tema lemmikklubile ei sobi, on tegu jalgpalli suurima vaenlasega," sõnab Järvela.
"Peaasi, et mõni lendorav ei teeks väravasse pesa. Siis jääksid mängud sootuks ära," vastab Leitmaa. "Aga vaadates Soccerneti foorumisse, siis Inglismaa kohtunike ja VAR-i üle sõdimine on populaarsem kui mängude üle arutamine. Tegu on põhimõttelise vaidlusega."
Saate lõpetuseks peatub ka "Udune Albion" ka karikavõistluste suurematel üllatustel, sest koguni neli kõrgliigaklubi – Bournemouth, Nottingham Forest, Newcastle United ja Aston Villa – langesid konkurentsist duellis madalama liiga klubiga. Aston Villa kaotas tugevuselt neljandas liigas mängivale Stevenage'ile. Newcastle jäi aga alla Sheffield Wednesdayle, mille puhul vahetab Järvela saate ajal kostüümi.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
9/1/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#15 Arsenal võib Leicesterit teha küll, kui vaid tuttavate rehade otsa ei joosta
Udune Albion on tagasi! Inglismaal mängiti jõulude ja aastavahetuse ajal ära koguni kaks vooru ja Arsenal on ikka tabeli tipus. Kes tõuseb, kes vajub ja kes on hädas MM-il end tühjaks tõmmanud põhimeestega? Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela arutavad.
Inglismaa kõrgliigat valitseb London – või kas ikka valitseb? Arsenal möllab tabelitipus ja aina käristab vahet, aga teised … Mis on Arsenali edu saladus, kas mängijate oskused või Mikel Arteta treeneritarkus?
Chelsea ja Tottenham on MM-pausilt tagasi tulnud hoopis ebalevamalt. Üks ei suuda väravaid lüüa, teine ei saa kaitset pidama. Kas meistritiitlist on emmal-kummal üldse mõtet veel mõelda? Aga eurokohast? Miks on Chelsea näppu lõiganud sellega, et ameeriklasest uus omanik näib jahtivat superstaare?
Hoopis paremini läheb Manchesteri klubidel – City on küll Arsenaliga vahe sisse lasknud, aga püsib ikkagi tiitlikonkurentsis. Tõusujoones liigub United, kes võib omavahelise mängu järel Cityst isegi mööda minna! Kes oleks seda mõne kuu eest arvanud, kui City linnarivaale 6:3 klohmis?
Mis on Unitedi edu taga? Kas võitjakogemusega mängijad või hoopis Erik ten Hagi treeneritarkus? Kuidas tõestab Luke Shaw mängitamine, et ten Hag on hollandlane mis hollandlane?
Kuidas mõjutab lõppenud MM seal käinud meeste vormi? Ennekõike paistab väsimus välja vaimu poolelt. Millistel treeneritel jagub nutti, et mehed võimalikult kiiresti jälle mängima saada?
2/1/2023 • 0 minutos, 0 segundos
#14 Newcastle'i eri Toomas Varaga: tulgu vanakurat või Prigožin, fännid võtnuks kahel käel vastu
Me peame rääkima Newcastle'ist! Ja kelle teisega oleks parem seda teha kui mehega, kes juba Alan Sheareri aegadest alates just tollele Kirde-Inglismaa klubile pöialt hoiab. Stuudios on Soccernet.ee ajakirjaniku Kristjan Jaak Kanguri külaliseks Toomas Vara.
MM-puhkusele siirdudes on Newcastle liigatabelis kolmandal kohal, suurimast tiitlipretendendist Manchester Cityst vaid kahe punkti kaugusel. Selja taha jäävad aga Tottenham, Manchester United ja Liverpool, rääkimata Chelseast. Kas nii hoogne algus, mille jooksul on seni saadud vaid üks kaotus, on Vara jaoks üllatav ja kuidas tema side Newcastle'iga üldse alguse sai?
Millega võlub peatreener Eddie Howe mitte ainult Newcastle'i fänne, vaid ka neutraalseid vaatajaid? Mida arvab Vara - otsesõnu! - klubi eelmisest peatreenerist Steve Bruce'ist ja varasemast omanikust Mike Ashleyst? Mispärast neid mehi nii kirglikult vihati?
Kuidas suhtub Vara "maailma kõige rikkama klubi" tiitlisse, mida Newcastle'ile külge kleebitakse? Kas juba ujub tema külje alla ka neid edu lainel seilajaid, kes räägivad, et on tegelikult samuti eluaeg just sellele klubile pöialt hoidnud?
Mida arvata Saudi Araabiast pärit omanikest ja kuidas nad on klubi seni juhtinud? Vara näeb sellega seoses paratamatut suundumust, mida enam tagasi ei pööra. Olgu või saudid, peaasi, et pole Prigožin!
Newcastle'is pole veel selliseid superstaare nagu Cristiano Ronaldo, kes tampis avameelses intervjuus maatasa nii Manchester Unitedi kui ka peatreeneri Erik ten Hagi. Mida see "peaaegu 50-aastase" portugallase tulevikule tähendab?
Mille poolest on Newcastle suure jalgpallilinnana võrdlemisi ainulaadne? Ning miks loodab Vara, et igipõline rivaal Sunderland samuti jalad uuesti alla saab ja kõrgliigasse tõuseb?
Lõpetuseks - kes on see mees, kelle Vara praeguse Newcastle'i koosseisust selgelt esile kergitaks? Vihje: see ei ole ohtralt väravaid paugutav Miguel Almiron!
14/11/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#13 Miks Arsenal võitis? Sest Arteta sai 150 võimalust, mida Chelseas anti viimati Mourinhole
Inglismaa tabelijuht on ikka Arsenal, kes pani 1:0 kotti ka Chelsea. Mis neid kahte klubi praeguse seisuga teineteisest eristab ja mida on sinistel õppida? "Uduse Albioni" värskes osas arutlevad pealinlaste käekäigu üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Mis on Arsenali senise edu taga ja miks pole hullu sellest, et nende suvine täiendus, esiründajaks toodud Gabriel Jesus eriti väravaid ei löö? Õige vstus - edu toovad standardolukorrad. Chelseale valmistab aga muret see, et süsteemi ehitajaks toodud Graham Potter peab kohanema keskkonnas, kus pole just nimelt sellega pikka aega tegeletud.
Arsenal on andnud Mikel Arteta 150 mängu aega oma asja teha ja nüüd kannab see vilja. Millal oli aga viimane kord, kui Chelseas mõnele peatreenerile nii pikk tööaeg usaldati? Kas on lootust, et uued ameeriklastest omanikud on mõistvamad ja kannatlikumad?
Southampton kaotas Newcastle'ile ja saate salvestamise hetkel veel ametliku kinnituseta uudis sai paar tundi hiljem ka ametlikuks - Ralph Hasenhüttlil jäi neljast aastast klubi tüüri juures natuke puudu, sest ta sai sule sappa (alates 13:00). Kas see oli austerlase suhtes õiglane või suutis ta teha Southamptoniga enam-vähem maksimumtulemuse?
Ühtlasi esitame siinkohal üleskutse: kui Eestis on mõni Southamptoni fänn, andku endast märku!
Tottenham kaotas klassikalises kahe erineva poolajaga mängus Liverpoolile ja on jälle häid positsioone käest andmas (alates 21:30). Kas mõju võib avaldada väga närvesööv alagrupifaas Meistrite liigas?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
7/11/2022 • 0 minutos, 1 segundo
#12 Kloppi ja kolaka näitel: kui inglased hakkavad oma peaga reegleid leiutama, läheb kõik untsu!
Inglismaa tavapärastest tippudest on hooaja alguses tohutut ebastabiilsust ilmutanud nii Liverpool, Chelsea kui ka Tottenham. Ühtlaselt kõrge joone on aga leidnud lisaks Arsenalile ja Manchester Cityle ka Manchester United, rääkimata tippude hulka naasnud Newcastle'ist. Miks nii? "Uduse Albioni" värskes osas arutlevad selle üle Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Liverpooli allajäämine Leedsile ei olnud enam šokk, aga ka Chelsea kaotas Brightonile ja Spurs oli püstihädas Bournemouthiga. Mispärast need Londoni klubid
Liverpooli allajäämine Leedsile ei olnud enam šokk, aga ka Chelsea kaotas Brightonile ja Spurs oli püstihädas Bournemouthiga. Mispärast need Londoni klubid kord säravad ja järgmisel nädalal jälle komistavad? Mis on Manchester Unitedi ootamatult leitud stabiilsuse taga?
Antony keerutused on Inglismaa pöördesse ajanud (alates 16:00). Kas nii ikka võib? Järvela arvab, et mängijal on selleks täielik õigus ja kellele see ei meeldi, võib ise jalga puhata!
Samuti põrkusid arvamused Jürgen Kloppi käitumise osas (alates 21:00). Miks sai sakslane kohtuniku nügimise eest ainult rahatrahvi, mitte aga tavapärast juhendamiskeeldu? Kui palju mängib selle juures Premier League'i juhtkonna rolli soov kaitsta menukat toodet? Mis signaale see kõik avalikkusele saadab?
Taas küttis kirgi ka Aston Villa väravavahi Emiliano Martineze peapõrutus, mille järel ta veel 10-15 minutit edasi mängis ja alles siis välja vahetati (alates 26:00). Kui tõenäoline on see, et välja pakutud idee ajutistest vahetustest tõesti jõustub? Miks oleks parem, et inglased ise ei hakkaks selles osas midagi tarka välja mõtlema?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
31/10/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#11 Pirtsutanud Ronaldo ja vallandatud Gerrardi mure: kuidas päästa pärand?
Kas Cristiano Ronaldo aeg Manchester Unitedis ja maailma tippjalgpallis ongi lõplikult läbi? Kas Steven Gerrardi võimalused saada Liverpooli peatreeneriks tuhmuseid märgatavalt? Mille pealt on Newcastle tõusnud tabelis Meistrite liiga kohale? "Uduse Albioni" värskes osas Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Cristiano Ronaldo marssis enne mängu lõppu platsi äärest minema ja Erik ten Hag karistas teda Chelsea-mängust kõrvale jätmisega. Kas Ronaldot näeb veel punases särgis? Kui suur plekk on see tema pärandile? Kui palju kasvas aga antud lükkega ten Hagi autoriteet?
Mille pealt on ten Hag Manchester Unitedi lõpuks mängima pannud? Kas võtmetegelased tulevad Lõuna-Ameerikast ja kas edu saavutamiseks peab tõesti igas meeskonnas olema üks "ülbe s*tapea"?
Steven Gerrard tegi Glasgow Rangersiga head tööd, aga Aston Villaga läks kõik untsu. Miks? Mida peab Liverpooli legend järgmiseks tegema, et temast võiks ühel päeval ikkagi Jürgen Kloppi järglane saada?
Newcastle kui projekt on küsitava väärtusega, aga Newcastle kui jalgpallimeeskond mängib Eddie Howe käe all nauditavat jalgpalli. Milliseid Meistrite liiga mälestusi nende neljandale kohale tõusmine saatejuhtide mälust esile toob?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
"Udune Albion" ootab ka vaatajate küsimusi Premier League'i kohta, mida saate esitada pühapäeviti Soccernet.ee Instagrami kanalis!
24/10/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#10 Mis peaks juhtuma, et Karl Jakob Hein saaks Arsenalis platsile?
Elekter, pinge, juubeldav Anfield, lendavad mündid, käratsevad treenerid, aga ennekõike väga-väga-väga hea jalgpall: Liverpool ja Manchester City näitasid omavahelises lahingus, miks nad on viimastel aastatel olnud Premier League'i kaks vaieldamatult parimat meeskonda. Inglismaal toimuva üle arutlevad "Uduse Albioni" värskes osas Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
Millega Jürgen Klopp taas Pep Guardiola üle mängis? Kas Mohamed Salah on tagasi? Kuidas peatati Erling Haaland? Kas City on ikka tiitlisoosik number üks?
Tabelit juhib jätkuvalt Arsenal, kelle ridades ootab kogu Eesti kannatamatult rohkem mänge ka Karl Jakob Heinalt. Aga kas on vaja tormata? Milline on Arsenali väravavahtide hierarhia ja mis positsioonil Hein selles paikneb? Kui suured on tema lootused mänguminutitele ja kas ta peaks minema laenule?
Saate kolmandas osas võtame vaatluse alla Inglismaa klubide käekäigu eurosarjades. Miks näib Inglismaa teiste tippliigadega võrreldes ülimalt heas seisus, kindlustades oma positsiooni juhtiva klubijalgpalliriigina?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
17/10/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#9 Arsenal vaimustab, Trent hämmastab, aga Cristiano Ronaldo on lihtsalt sõge
Liverpooli ja Arsenali kohtumine oli Premier League'ile parim võimalik reklaam - tempokas ja kaasahaarav vaatemäng, kus juhtus see, mis sel hooajal ikka. Arsenali särav esitus meenutas taas klubi viimatist hiilgeperioodi, Liverpooli nõrkused kisti seevastu jälle avalikuks.
Mispärast toimis Jürgen Kloppi taktikaline käik Meistrite liigas Rangersi vastu, aga mitte Premier League'is Arsenaliga mängides? Kas Liverpooli tagaliinis on midagi põhimõttelisemalt mäda või takerdutakse individuaalsete eksimuste taha?
Inglismaal on teemaks tõusnud Trent Alexander-Arnoldi personaalküsimus. Miks suhtub Liverpooli kogukond tema koondisekutseta jäämisesse ja kriitikasse niivõrd valulikult?
VAR käkerdas jälle ja seekord oli põhiteemaks käega mäng. Millal siis ikkagi on käsi ja millal mitte? Kuidas saadakse Meistrite liigas hakkama sellega, mis inglastele ületamatut peavalu valmistab? Ja mida arvavad FIFA kogemusega mehed Gabriel Magalhaesi tuuleveskist Arsenali karistusalas?
Cristiano Ronaldo lõi Manchester Unitedi võidumängus Evertonile värava, mis oli talle klubimängudes karjääri 700. tabamus. Et selgitada, kui pöörase numbriga on tegu, võtame võrdluseks appi selle hooaja komeedi Erling Haalandi. Kas kaks aastakümmet tipptasemel püsinud Ronaldol on veel varuks lisakäik, mis aitaks MM-aastal nii Portugali koondist kui ka Unitedit?
Saate lõpetuseks võtame luubi alla Steve Cooperi. Premier League'i punase laterna Nottingham Foresti peatreener ei saanud kinga, vaid sai hoopis lepingupikenduse. Miks on tegu (loodetavasti) märgilise sündmusega?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
10/10/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#8 Armastada või vihata? Haaland on üksinda nagu Usain Bolt ja Kevin Durant kokku
Masin või inimene? Erling Haalandi kübaratrikk Manchester Unitedi vastu tekitab küsimuse, kas teistel on üldse veel mõtet mängida. Kas peaks temasse suhtuma nagu Usain Bolti, kes polnud ise süüdi, et teised tema varju jäävad? Või hoopis nagu Kevin Duranti, kes liitus NBA hetke parima klubiga ja rikkus enda maine ära? Norralase personaalküsimuse üle arutlevad "Uduse Albioni" värskes osas Soccernet.ee ajakirjanik Kristjan Jaak Kangur ning Õhtulehe ajakirjanik ja Viaplay jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa.
Miks on Manchester City mänge koos Haalandiga lõbusam vaadata kui enne teda? Kas Manchester United ongi nii kehv meeskond, nagu see skoor näitas, või pole õiglane nende muutumisprotsessi City järgi hinnata?
Derbit mängiti ka Põhja-Londonis, kus Arsenal sai jagu Tottenhamist. Mis on selles duellis Spursi viimaste aastate komistuskivi ja miks ei õnnestunud nüüd taktikat ellu viia? Mis on ühist Premier League’i kroonprintsidel ning Kate Middletonil ja Meghan Markle’il?
Wolverhamptoni peatreener Bruno Lage sai kinga. Kas Wolves tegutseb portugallasi nii väljakule kui ka treeneripingile kuhjates õigesti või valesti? Mida arvata uutest kandidaatidest ja kui jätkusuutlik see hiinlaste veetav projekt ikkagi on?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
3/10/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#7 Tohutu ebaõiglus - lahti lasti vale sakslane!
Kuninganna lahkus ning kuningas jalgpall tegi Inglismaal tema auks pausi, ent jalgpallist rääkimiseks jagub ainest ikka. Kas mänguvaba nädal oli hea otsus, mis on ometigi lahti Liverpooliga ja mis ootab ees šokeeriva treenerivahetuse teinud Chelseat ning kas lahti oleks pidanud laskma hoopis teise sakslase arutlevad "Uduse Albioni" värskes osas Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Heiti Heli.
Erinevalt mitmest teisest spordialast otsustas jalgpall, et Premier League'ist rohujuuretasandini jäävad Inglismaa jalgpalliväljakud lõppenud nädalavahetusel tühjaks. Milliseid probleeme see aga endaga kaasa toob, kui ebahariliku MM-i tõttu on mängugraafik niigi ülitihe?
Kas Meistrite liigas Napolilt kolaka saanud Liverpooli probleemiks on Jürgen Klopp, vananev keskväli, emotsionaalne väsimus, Sadio Mane lahkumine või kõik kokku? Ja kas seitsmenda hooaja needus on tõesti Kloppi puhul jälle tõeks saamas?
Chelsea lasi lahti Thomas Tucheli - läbinisti loll otsus või mõistetav käik? Uus omanik peab ennast kehtestama, aga milleks tuua treeneriks suur isiksus, kui talle samal põhjusel kinga antakse? Ning mida ootab klubi uuelt juhendajalt Graham Potterilt ja mida saab Potter oodata klubilt?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
12/9/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#6 VAR-i sõimatakse seni, kuniks kohtunikud julgevad suu lahti teha
Kas inglased saavad selle paganama VAR-iga ükskord ometi asjad korda või ei saa? Nädalavahetuse mängud tõid kaasa ühe tüli ja segaduse teise järel, kuniks ka kohtunikud lõpuks tunnistasid, et nüüd läks asi käest. Miks on inglased muutnud videokohtunikuga mängude vaatamise nii keeruliseks, et keegi enam täpselt aru ei saa, mida ja milleks üle vaadatakse ning milline võib olla otsus, arutlevad "Uduse Albioni" värskes osas Kristjan Jaak Kangur (Soccernet.ee) ja Dannar Leitmaa (Õhtuleht).
USA profisport on Euroopaga võrreldes midagi hoopis muud, aga äkki tasuks ühes asjas sealt siiski õppust võtta? Kohtunike otsustega ei pea ju alati sugugi nõustuma, aga neid oleks palju kergem mõista, kui vilemehed avalikult elementaarseid selgitusi jagasid, mida ja miks otsustati.
Saate teine põhiteema on äsja sulgunud üleminekuaken. Uustulnuk Nottingham Forest tassis värvika omaniku mahitusel suvega kokku lausa kahe algkoosseisu jagu uusi mängijaid, kellest mitu on küll Premier League'i mõistes üsna nimekad, aga mida kogu selle kambaga edaspidi peale hakata? QPR ja Fulham on lähiminevikust hoiatavad näited, et elu võib sel moel tegutsedes väga kiiresti väga keeruliseks minna.
Osalt on sama teed käinud ka 2016. aasta Inglismaa meister Leicester, kes vireleb praegu viimasel tabelireal. Miks hakkas neil ühel hetkel viltu vedama ja kas põhjuseks oli tõesti väljakule fantastilisi kujundeid meisterdanud legendaarse platsimeistri loomingulise talendi allasurumine?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
5/9/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#5 Kui 9:0 jääb Liverpooli jaoks hooaja üheks hitiks, on nende seis täbar
Londoni Arsenal jätkab Premier League'i täiseduga ning mis eriti tähtis - Emiratesi staadionil valitsev atmosfäär on eelmistest aastatest tuttavaga võrreldes selgelt muutunud. Tagasi on siiras rõõm ja usk meeskonda. Kadunud aga ahistav tülpimus, tõdevad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela "Uduses Albionis".
Lisaks Arsenali peatreeneri Mikel Arteta saavutatud uue hingamise lahkamisele peatub "Udune Albion" ka Manchester City esiründaja Erling Braut Haalandi fenomenil. Nelja mänguga on norralase arvel kuus väravat. Kui Premier League'i parima väravaküti tiitli võib talle juba ära anda, siis väga olulist panust oodatakse temalt ka Meistrite liigas.
Hooaega kolme ebaõnnestunud esitusega alustanud Liverpool sai punni pealt, kui loputas õnnetut Bournemouthi 9:0, millega kordas Premier League'i rekordit. Aga see võit tuleb järgmiste tulemustega valideerida. "Kui see 9:0 jääb Liverpooli selle hooaja 10 tipphetke sekka, on neil hooaeg pekkis," märgib Järvela.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
29/8/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#4 Neville'i ja Carragheri edetabel vajab täiendamist. Teeme seda!
Premier League'i kolmas voor tõi kaks üllatustulemust, kui Londoni Chelsea sai võõrsil 0:3 tappa Leeds Unitedilt ning Manchester City ei suutnud Newcastle'is sealse Unitedi vastu enamat 3:3 viigist. Lisaks neile mängudele lahkavad Soccernet.ee ajakirjanikud Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela "Uduses Albionis" ka ajatumaid teemasid.
Nimelt vajab täiendamist Gary Neville'i ja Jamie Carragheri valik Premier League'i ajaloo kõige vägevamatest hetkedest. Neville valis välja Sergio Agüero viimase vooru mängu 90+4. minuti värava, mis 2012. aastal Manchester Cityst meistri tegi, Carrager aga Liverpooli 2020. aasta tiitlivõidu.
"Udune Albion" lisab sinna hetked, mis puudutavad Leicester Cityt, Arsenali, Newcastle Unitedit ja Manchester Unitedit. Saate kolmandaks teemas on Casemiro üleminek Madridi Realist Manchester Unitedisse, mis tekitab mitu küsimust, millest peamine kõlab: miks? Proovime leida vastuseid ja tutvustame teravmeelsemaid nalju, mida Casemiro üleminek on kaasa toonud.
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis. Saade jõuab eetri järel ka Soundcloudi, Spotifysse ja Apple Podcasti.
22/8/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#3 Manchester United kulutab raha küll, aga arulagedalt ja lollakalt
Kui tahta Premier League'i teine voor ühe lausega kokku võtta, võib öelda näiteks nii: David de Gea taaselustas mälestuse Massimo Taibist ning Antonio Conte ja Thomas Tuchel näitasid, et neis on ainest Mike Tysoni ja Evander Holyfieldi saabaste täitmiseks. Aga Soccernet.ee ajakirjanikud Ott Järvela ja Heiti Heli ei piirdu selle ühe lausega, vaid räägivad pikemalt.
Manchester Unitedi laupäevane 0:4 kaotus Brentfordile on mitmekordistanud 20-kordse Inglismaa meistermeeskonna ümber laiuvat poleemikat. "Manchester United suutis Premier League'is viimati võõral väljakul võita 20. veebruaril, kui oldi 4:2 paremad Leeds Unitedist. Seejärel on saadud seitse kaotust järjest, väravate vahega 2:21," märgib Järvela.
Pühapäeval mängisid Chelsea ja Tottenham Hotspur 2:2 viigi, kus külalised tulid kahel puhul kaotusseisust välja. Mängust enam pakkus kõneainet aga peatreenerite Conte ja Tucheli mängujärgne konflikt. "Annab head vürtsi juurde tervele Premier League'i hooajale," sõnab Heli. "Udune Albion" teeb ka oma-poolse pakkumise, miks VAR kummagi Tottenhami värava puhul olukorda ei sekkunud.
Saate kolmandaks teemaks on praktiline jalgpalliturism, sest saatejuht Helil on seljas Manchester City selle hooaja särk, mille ta ostis üle-eelmisel nädalavahetusel Londonis, kui käis koha peal vaatamas esimese vooru matši West Ham United – Manchester City. Kui keeruline on Premier League'i mängule piletit hankida? Milline on atmosfäär staadionil, mis ehitati 2012. aasta Londoni olümpiamängudeks ja võõrustas esmalt kergejõustikku? Mida veel silmas pidada?
"Udune Albion" on 30 minutit jalgpallikütet ainult Inglismaa vutielu rütmis.
15/8/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#2 Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud? Külas Dannar Leitmaa
Inglismaa Premier League'is on esimene voor purgis ning taskuhääling "Udune Albion" asub lahkama, mis täpselt purki sai ning kuidas need konservid mekivad. Maitsmisgrupi moodustavad sedapuhku Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Dannar Leitmaa (Õhtuleht).
Juttu tuleb alustada Manchesterist, sest kui City ei pidanud isegi gaasi põhja vajutama, et West Ham Unitedist muretult 2:0 üle rullida, siis United jätkas täpselt sealt, kus mullu pooleli jäädi. "Aastate pärast meenutame suure tänulikkusega Jürgen Kloppi, et Liverpool on viimased hooajad suutnud nii põnevaks teha. Manchester City finantsvõimalused on teistest niivõrd palju üle," märgib Leitmaa.
Teise teemana käsitleb "Udune Albion" novembris ja detsembris toimuva MM-finaalturniiri mõju Premier League’i hooajale. Kuna MM on mängijate jaoks kõige tähtsam võistlus, soovivad kõik seal osaleda (loe: mitte enne MM-i vigastada saada) ja ka heas vormis olla. Tavaliselt klubitreenerid sellega arvestama ei pea. Tänavu peavad. Samuti võib hooaja keskel toimuv MM huvitavalt mõjutada üleminekuturgu. "Detsembris tekib klubidel rahulik aeg hinnata olukorda ja turgu, mis võib päädida tavapärasest oluliselt aktiivsema jaanuarikuise üleminekuaknaga," sõnab Järvela.
Kolmandaks teemaks on 2016. aasta meistermeeskond Leicester City, kelle üks sümboleid, väravavaht Kasper Schmeichel eelmisel nädalal klubist lahkus. Mis on Leicesteri tegelik tase ja staatus? Mis on nende ambitsioon ja strateegiline plaan?
8/8/2022 • 0 minutos, 0 segundos
#1 Kas meistriks tuleb Liverpool või Man City? Keegi muu? Miks sündis Premmi podcast?
Soccernet.ee alustab verivärske taskuhäälinguga "Udune Albion", mille fookuses on Inglismaa Premier League. Avasaates nuputavad Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela, kes tuleb Inglismaa meistriks.
"Udune Albion" hakkab edaspidi ilmuma esmaspäeviti ja pakkuma 30 minuti jooksul kõige põnevamaid jutte ja arutelusid. Kindlasti saab näha külalisi, kellega koos jalgpall udust välja otsitakse.
Esimeses episoodis võetakse saladuseloor sellelt, miks sündis üks Premmi podcast. Sel nädalavahetusel algava hooaja eel mõistagi ennustatakse, kes tuleb meistriks: kas Liverpool või Manchester City? Kas mõnel teisel on üldse varianti? Kuula ja saa teada!
Saate kõlli autor: Marko Susi
Kaanefoto: Scanpix / Action Images via Reuters / Jason Cairnduff